گامی برای احیای دریاچه ارومیه با اختصاص 300 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه‌ شده/کار احیای این دریاچه به کندی پیش می‌رود

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تاثیر اختصاص 300 میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده برای تامین آب دریاچه ارومیه، گفت: مطالعاتی که در گذشته در این زمینه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که عوارض خشکی دریاچه ارومیه فقط دامن این منطقه را نمی‌گیرد، بلکه مشکلات زیست محیطی ناشی از آن بخش عمده‌ای از استان‌های کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بنابراین باید به معضل…

گامی برای احیای دریاچه ارومیه با اختصاص 300 میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه‌ شده/کار احیای این دریاچه به کندی پیش می‌رود

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تاثیر اختصاص 300 میلیون متر مکعب فاضلاب تصفیه شده برای تامین آب دریاچه ارومیه، گفت: مطالعاتی که در گذشته در این زمینه صورت گرفته است، نشان می‌دهد که عوارض خشکی دریاچه ارومیه فقط دامن این منطقه را نمی‌گیرد، بلکه مشکلات زیست محیطی ناشی از آن بخش عمده‌ای از استان‌های کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بنابراین باید به معضل خشکی دریاچه ارومیه به عنوان یک موضوع ملی توجه شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ستاد احیای دریاچه ارومیه که معاون رئیس جمهور هم ریاست آن را برعهده دارد، اقدامات خوبی در راستای احیای این دریاچه انجام داده است، اما کار با سرعت بسیار پایینی جلو می‌رود که این محل نگرانی است.

وی اظهار کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه باید اقداماتی که تاکنون انجام داده است را به مردم گزارش دهد، چرا که ظواهر امر نشان می‌دهد کار به کندی انجام می‌شود‌ و اقدام جدی در جهت آبگیری دریاچه ارومیه صورت نگرفته است.

مردم در انتظار تحقق وعده رئیس جمهور هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هم‌اکنون مردم ارومیه امید زیادی به احیای این دریاچه دارند، به ویژه بعد از سفر رئیس جمهور به این منطقه و وعده‌ای که در جهت تحقق این مهم داشت، بنابراین با توجه به اعتمادی که به وی دارند در انتظار رفع مشکلات موجود در این بخش هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه سهم آبه‌ای از فاضلاب تصفیه‌شده برای احیای دریاچه ارومیه قرار داده شده، جای تقدیر است، اما لازم است که اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده برای احیای این دریاچه با سرعت بیشتری صورت بگیرد تا هر چه سریعتر به نتیجه مطلوب دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: استفاده از فاضلاب تصفیه‌شده از جمله مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه است و آبی که به این روش تامین می‌شود، قطعا می‌تواند در زمینه کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد و از مشکلاتی که در شرایط کنونی برای برداشت بی‌رویه از این دریاچه صورت گرفته، جلوگیری کند.

تاخیر در احیای دریاچه ارومیه هزینه‌ای را برای حوزه سلامت ایجاد می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: بی‌تردید تاخیر در اجرای برنامه‌ها برای احیای دریاچه ارومیه موجب از دست رفتن زمان طلایی می‌شود، ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه شود که محیط زیست یکی از حوزه‌هایی است که هر لحظه تاخیر برای رفع مشکلات آن، قطعا به سلامت مردم آسیب می‌رساند و هزینه‌ای را برای این بخش ایجاد می‌کند، بنابراین لازم است که مسئولان امر با سرعت و جدیت بیشتری در جهت احیای این دریاچه اقدام کنند./

 

 

 

پایان پیام

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،

دریاچه ارومیه ارومیه استان آذربایجان غربی   اخبار برگزیده
  

جزئیات طرح مجلس برای سهمیه بندی بنزیننمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده اند که بر اساس آن به هر ایرانی در هر روز یک لیتر بنزین داده شود.
خودروتک مجلس شورای اسلامی سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

شفاف سازی ایران خودرو در مورد قیمت تحویل خودروهای ثبت نامیمعاون مدیر عامل دربازاریابی و فروش ایران خودرو در پی اظهار نگرانی برخی مشتریان درخصوص افزایش قیمت تعهدات فروش قطعی محصولات اعلام کرد: این گروه از مشتریان خودروهای خود را بدون اعمال هرگونه افزایش قیمت تحویل خواهند گرفت.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

یک ستاره اروپایی دیگر در راه پیوستن به حریف پرسپولیسباشگاه السد قصد دارد بازیکن سابق منچستر سیتی را به خدمت بگیرد.
ایلنا ستاره پرسپولیس منچستر 

  

تکلیف قیمت تحویل خودروهای ثبت نامی روشن شددر حالی که برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  اخبار داغ
  

ایران در حفظ ارزش پول ملی عملکرد مناسبی داشته استسفیر ایران در انگلیس با اشاره به شاخص جدید اسپکتیتر درباره قیاس عملکرد کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات روبرو بوده‌اند نوشت که ایران عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورها داشته است.
برنا ایران پول انگلیس 

  

برهم زدن بازار ارز و سکه در ماه‌های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه‌‌ای بودرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خطیر کشور بر نقش مهم صداوسیما به عنوان یکی از ارکان مهم نظام تاکید و گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل به درمان چالش‌های کشور کمک کند.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی تلویزیون 

  

شاخص کل قیمت تولید کننده بخش‌های خدمات در پاییز امسال نسبت به تابستان 8.8 درصد و نسبت به پاییز 96 نیز 9.2 درصد افزایش یافته است.
صراط تورم تولید شاخص 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه خبر بود؟اقتصادنیوز: بازار طلا و ارز تهران در سومین روز هفته روز آرامی را سپری کرد و دامنه تغییرات قیمت‌ها محدودتر از روزهای گذشته بود. البته بعدازظهر روند قیمت‌ها در بازار اندکی وارد سراشیبی شد. سکه حوالی مرز 4.1 میلیونی و طلای آب‌شده حوالی مرز 1.6 میلیونی جابه‌جا شد اما بعدازظهر هر دو زیر این دو مرز قرار گرفتند. دلار نیز در نیمه بالای کانال 11 هزار تومانی واقع شد.
خودروتک بازار طلا و ارز یورو پوند 

  

سوداگران ارزی به آب و آتش می زنند تا دلار کمتر از 10هزار تومان نشود احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش قیمت دلار، گفت: افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر به دلیل فضاسازی سوداگران بود. آنها با طرح مسائلی مانند خروج ایران از برجام یا انصراف اروپا از راه اندازی spv، به دنبال افزیش قیمت دلار هستند در حالیکه مسئولان بر عدم خروج ایران از برجام تاکید دارند. سوداگران با القای…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی دولت حوزه 

  

آخرین نرخ‌ها از بازار طلا، سکه و ارزدر بازار امروز (سوم بهمن) نرخ خرید و فروش ارز مقداری کاهش یافت اما قیمت طلا و سکه اندکی افزایش را تج
خبرفوری بهار یورو پوند 

  

لوئیس سوارز، ستاره بارسلونا که سابقه سه فصل بازی برای لیورپول را دارد، به کار با یورگن کلوپ ابراز علاقه کرد.
ورزش۳ بازی یورگن کلوپ ستاره 

  

دنیس سوارز، هافبک جدایی طلب بارسا از فهرست این باشگاه برای بازی حساس امشب مقابل سویا خط خورد.
ورزش۳ بازی بارسا