استقرار بمب‌افکن‌های بی 52 در خاورمیانه

به فاصله کوتاهی پس از اعلام خروج بخشی از نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق با فرمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا ارتش آن کشور بمب افکن‌های بی - 52 را در خاورمیانه مستقر ساخته است‌.

استقرار بمب‌افکن‌های بی 52 در خاورمیانه

اعتمادآنلاین| اکنون «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا «اردکی لنگ» است و برخلاف هر رئیس‌جمهور دیگری در آمریکا در شرایط بدی به سر می برد. در نتیجه، احتمال شگفتی‌سازشدن او و ایجاد درگیری نظامی با ایران بالا خواهد بود.

 

نشریه «فارین پالسی» در گزارش خود از وضعیت ترامپ به عنوان «اردک لنگ» یاد می‌کند اصطلاحی که در آمریکا برای نمایندگان شکست خورده و سرانی که با مشکلات زیادی روبرو هستند استفاده می‌شود.

 

این نشریه با اشاره به نگران‌کننده‌بودن برکناری «مارک اسپر» وزیر دفاع و برخی دیگر از مقام‌های ارشد امنیت ملی توسط ترامپ از احتمال حمله نظامی امریکا علیه ایران خبر می‌دهد.

 

این نشریه مدعی شده است: «فارغ از اینکه چه کسی پست‌های خالی‌مانده را پر خواهد کرد، ممکن است تغییری بزرگ در خاورمیانه روی دهد و به دولت بایدن به ارث رسد.

 

ترامپ ممکن است پیش از 20 ژانویه نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج ساخته و ایران را بمباران کند. این رویداد می‌تواند فصلی تازه و شلوغ را برای کارشناسان امنیت ملی رقم زند. علیرغم آنکه ترامپ در انتخابات 2016 میلادی شعار ضد جنگ داده بود اما از بهار 2017 میلادی نشان داد که با قدرت سخت امریکا مشکلی ندارد.

 

او وعده ایجاد زرادخانه هسته‌ای را داد و علیه حکومت «بشار اسد» در سوریه به دلیل آنچه استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مردم آن کشور خوانده بود حمله محدود نظامی را صورت داد».

 

این نشریه در ادامه می‌افزاید: «خروج نیروهای امریکایی از افغانستان اشتباهی فاحش خواهد بود و افغانستان را به دست طالبان خواهد انداخت. پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان ارتباطی به حضور نیروهای امریکایی ندارد.

 

آمریکا هنوز در آلمان و ژاپن نیروی نظامی دارد. در مورد صدور فرمان حمله به ایران ترامپ محدودیت زیادی نخواهد داشت.

 

شرایط جنگی به رئیس‌جمهوری امریکا اجازه قانونی را می‌دهد تا نیروهای امریکایی را تا 60 روز بدون تایید کنگره در منازعه نگه دارد.

 

واقعیت آن است که صدور فرمان حمله نظامی علیه ایران علیرغم آنکه بد است اما غیرقانونی نیست و از نظر قانونی پنتاگون موظف به اجرای فرمان رئیس‌جمهوری است. روحیات روسای جمهور نیز در این‌باره باید مورد توجه قرار گیرند.

 

برای مثال، «رونالد ریگان» زمانی که «جیمی کارتر» در اواخر دوره ریاست جمهوری یک‌دوره‌ای خود بود، تلاش می‌کرد تا در پشت پرده مذاکرات با طرف ایرانی را دنبال کند تا از طریق چانه‌زنی دیپلماتیک گروگان‌های امریکایی در سفارت امریکا در تهران آزاد شوند. اکنون اما ترامپ با تشدید تحریم‌ها و فشار حداکثری علیه ایران قصد دارد تا مانع بر سر راه بایدن ایجاد کند. این بدترین کاری است که او انجام می‌دهد».

 

استقرار بمب‌افکن‌های بی - 52 در خاورمیانه؛ پیامی به ایران

 

همچنین به فاصله کوتاهی پس از اعلام خروج بخشی از نیروهای امریکایی از افغانستان و عراق با فرمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا ارتش آن کشور بمب افکن‌های بی - 52 را در خاورمیانه مستقر ساخته است‌.

 

فرماندهی مرکزی امریکا روز شنبه با اعلام این خبر افزوده که این نوع از بمب‌افکن‌ها برای شناسایی هرگونه احتمال و خطر تهاجم علیه نیروهای امریکایی، شرکا و متحدان آن استقرار یافته‌اند تا در صورت مواجهه با تهدیدات توان واکنش سریع را داشته باشند.

 

شبکه خبری «فاکس‌نیوز» با انتشار این خبر، می‌افزاید: «این تحرکات پس از آن صورت می‌گیرند که نام «کریستوفر میلر» به عنوان سرپرست تازه وزارت دفاع امریکا اعلام شده است.

 

ترامپ وزیر دفاع پیشین امریکا را به تازگی از مقام‌اش برکنار کرد. طبق برنامه ترامپ، قرار است 2500 نیروی امریکایی مستقر در افعانستان و 2500 نیروی امریکایی مستقر در عراق در تاریخ 15 ژانویه سال آینده میلادی از آن دو کشور خارج شوند. اکنون در حدود 4500 نیروی امریکایی در افعانستان و 3 هزار نیروی امریکایی در عراق مستقر هستند. هنوز مشخص نیست که بمب‌افکن‌های بی - 52 دقیقا به کدام قسمت از خاورمیانه اعزام شده‌اند اما مشخص است که از پایگاه نیروی هوایی در داکوتای شمالی در امریکا پرواز کرده اند».

 

بی-52 توانایی پرواز با سرعت‌ نزدیک به سرعت صوت تا ارتفاع 15 هزار متری را دارد. این هواپیما قادر به حمل بمب اتمی یا متعارف ‌شونده و قابلیت ناوبری دقیق جهانی است. از بی-52 در جنگ‌های متعارف برای مأموریت‌های تهاجمی استراتژیک، پشتیبانی نزدیک هوایی و عملیات دریایی استفاده می‌شود.

 

بی-52 در مأموریت‌های پایش اقیانوس هم کارآمد است و می‌تواند به نیروی دریایی امریکا در عملیات‌های ضدکشتی و مین‌گذاری کمک کند. این هواپیما می‌تواند در طول دو ساعت 364 هزار کیلومتر مربع از سطح اقیانوس را دیده‌‌بانی کند.

 

برد عملیاتی بی-52 با سوخت کامل به بیش از 14 هزار کیلومتر می‌رسد در حالی‌که با سوخت‌گیری هوایی می‌تواند تا جایی که توانایی جسمی خدمه پروازی آن اجازه دهد به پرواز خود ادامه دهد. این بمب‌افکن می‌تواند به مدت 35 ساعت بیش از 14 هزار کیلومتر را بدون سوخت‌گیری مجدد پرواز کند.

 

حمله به نیروگاه برق و مراکز مخابراتی بغداد در سال 1996 با برد 29 هزار و 600 کیلومتر در طول 34 ساعت طولانی‌ترین مسافتی بود که تاکنون با این هواپیما در یک مأموریت جنگی پیموده شده‌است.

 

منبع: آفتاب‌نیوز

 

خاورمیانه بهار افغانستان   اخبار برگزیده
  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  

جزییاتی درباره واکسیناسون کرونا"پدرو سانچز" نخست وزیر اسپانیا از تصویب طرحی در آینده نزدیک خبر داد که به موجب آن واکسیناسیون کرونا در این کشور از نخستین هفته سال2021 قابل اجرا خواهد بود.
گسترش اسپانیا واکسیناسیون آلمان 

  

استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود​در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران نزول 7 هزار واحدی داشت تا پس از 7 روز صعودی متوالی با تعدیل قیمت‌ها مواجه شود. همچنین تفاوت اندک ارزش عرضه و تقاضا در پایان معاملات نشان از تعادل در بازار دارد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودروسازان ایران خودرو 

  

حمله به ایران به سه دلیل یک ایده وحشتناک است.اگرچه سفر اخیر پمپئو به اروپا و خاورمیانه به عنوان مجموعه‌ای از مشاوره در مورد ابتکار وی برای ارتقا آزادی مذهبی در سراسر جهان اعلام شده، اما این همچنین می‌تواند تلاشی برای همراه کردن متحدانی باشد که واشنگتن در حمله به ایران به قلمرو یا حریم هوایی آنها احتیاج دارد...
۵۵ آنلاین ایران اقتصاد ایران فرانسه 

  

مزایای آزادسازی قیمت خودروسیاست‌گذار کلان اقتصادی مجوز استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا را برای تعیین قیمت محصولات تولیدی به خودروسازان نمی‌دهد و همچنان بر تداوم حضور نهادی مانند شورای رقابت تاکید می‌کند در این میان برخی از مسوولان صنعتی از جمله علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صمت به دنبال واقعی‌سازی قیمت خودرو هستند تا به هر صورت ممکن جلوی تولید همراه با ضرر شرکت‌های خودروساز گرفته شود.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تحریم مسئله ای نیست که با روی کار آمدن بایدن برچیده شود زیرا مهار ایران محور سیاست آمریکایی ها است.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس کار 

  

نتایج یک مطالعه جدید: مبتلایان به کرونا تا 6 ماه مصون هستندنتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که به کووید19 آلوده بوده اند، دست کم 6 ماه در برابر ابتلای مجدد به این ویروس محافظت می‌شوند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان ماه ویروس 

  

آغاز کاهش دوباره قیمت خودرو پس از یک روز توقف/ سمند 6 میلیون دیگر ریختقیمت خودرو در نرخ های اعلامی از سوی فروشندگان در دومین روز از این هفته با کاهش محسوسی نسبت به دیروز مواجه شد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

به آقای قالیباف بگویید سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است!قالیباف همچنان روحانی را رقیب خود می‌بیند. باید یکی به آقای قالیباف بگوید که سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است. -مجلس دیگر در رأس امور نیست.
مستقل‌آنلاین بهنوش بختیاری بهزاد نبوی حسن روحانی 

  

اینکه روحانی به مجلس نمی‌آید به تحریم‌ها مربوط است یا به روحیه دیکتاتوری ایشان؟آقای روحانی! شما قانونا موظفید که به مجلس بیایید و این که شما به مجلس نمی ‌آیید آیا ربطی به تحریم ‌ها دارد؟ یا مربوط به روحیه دیکتاتوری شماست؟
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت جبهه پایداری کالاهای اساسی 

  

تشریح محدودیت‌های جدید بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعییک مقام سازمان تامین اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.
ایلنا بیمه بیکاری بیمه حوزه 

  

نحوه دریافت سود سهام عدالت به روش مستقیم و غیر مستقیم اعلام شدافرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سود سهام‌شان به حساب‌های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می‌شود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

احتمال برگزاری انتخابات 1400 در 2 روزرئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال 2 روزه شدن انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت:‌ما این پیشنهاد را می‌دهیم و اجرایی شدن آن منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور وزارت کشور 

  اخبار داغ
  

اگر این علایم را دارید حتما کرونا گرفته ایددانشمندان پس از مطالعات فراوان 4 علامت اولیه ابتلا به بیماری کرونا را معرفی کردند.
برنا 

  

عواملی که فرد را «سوپر انتقال دهنده» ویروس کرونا می‌کنددانشمندان ویژگی‌های بیولوژیکی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند باعث شیوع شدید ویروس در محیط شود.
برنا ویروس 

  

چطور در قرنطینه کرونایی سلامت روحی و جسمی خود را حفظ کنیم؟در حالی که ممکن است به نظر برسد که دنیا در حال حاضر فقط در مورد یک موضوع صحبت می‌کند اما انزوای اجتماعی اجباری همچنین می‌تواند فرصتی مناسب برای بسیاری از افراد برای جدایی از اخبار باشد.
برنا سلامت 

  

تست رایگان کرونا در این مراکز انجام می شودمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:تست کرونا در مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته برای افراد واجد شرایط نمونه‌گیری رایگان انجام می‌شود.
گسترش رایگان درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

عارضه اختلال در حس بویایی و چشایی در همه مبتلایان به کرونا رخ نمی‌دهددر دوران پاندمی عارضه کاهش حس بویایی و چشایی به صورت ناگهانی، بدون هیچ زمینه و عارضه قبلی و بدون کیپ شدن بینی بروز کند، یک نشانه اختصاصی فوق العاده برای تشخیص کووید 19 است.
۵۵ آنلاین درمان حوزه ویروس 

  

مهم‌ترین ناقلان خطرناک کرونا را بشناسیدرئیس ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان این‌که موج جدید بیماری کوویدـ19 در کل دنیا آغاز شده و کشور ما نیز از تنش‌های این موج جدید مصون نخواهد بود، بر پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های ابتلا تاکید کرد.
اقتصادنیوز تهران خانواده دورهمی 

  

واکسن کرونا تا پایان سال در دسترس همگان استینس اشپان وزیر بهداشت آلمان اطلاع داد که واکسن بیماری کووید 19 تا پایان سال جاری میلادی در دسترس سراسری خواهد بود.
برنا آلمان 

  

درگیری های اعضای دو تیم پیکان و شهرخودرو همچنان ادامه دارد.
ورزش۳ 

  

ویلفرد زاها کرونا گرفتمهاجم کریستال پالاس به ویروس کرونا مبتلا شد.
ایلنا ویروس ستاره بازی 

  

کرونا | در کهگیلویه و بویراحمد 3 نفر به دلیل نزدن ماسک بازداشت شدندغریب‌پور دادستان شهرستان دنا با همکاری کلانتری شهر سی‌سخت برای بازدید میدانی به سطح شهر آمد و از نزدیک شاهد عملکرد مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود و البته با تعدادی از شهروندان که از ماسک استفاده نمی کردند برخورد شد...
۵۵ آنلاین دستورالعمل ماسک بازداشت 

  

چگونگی نام‌نویسی دریافت یارانه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا/فیلمکسانی که وام یک‌میلیون‌‌تومانی دولت یا یارانه چهارماهه 100هزارتومانی را می‌خواهند، باید از فردا، کدملی‌شان را از تلفن همراه ثبت‌شده به نام سرپرست خانوار به شمار 6369 پیامک کنند.
گسترش یارانه وام دولت