ایلنا   |  اقتصادی  |  

تحصیل در فنلاند و اتریش با موسسه تعالی اندیش راه دانش

تحصیل در مدارس اتریش رایگان است و شما هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. البته اگر شما در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید، مجبور هستید حدود 2000 – 4000 یورو را بپردازید و برای کسب ویزای دانشگاهی باید 17 سال در سطح دبیرستان و یک ضامن معتبر در اتریش داشته باشید.

تحصیل در فنلاند و اتریش با موسسه تعالی اندیش راه دانش

تحصیل در مدارس اتریش رایگان است و شما هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. البته اگر شما در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید، مجبور هستید حدود 2000 – 4000 یورو را بپردازید و برای کسب ویزای دانشگاهی باید 17 سال در سطح دبیرستان و یک ضامن معتبر در اتریش داشته باشید.

اتریش کشوری با اقتصاد غنی و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که به عنوان جذاب‌ترین مقصد برای شرکت‌های بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. دفاتر مرکزی بیش از 300 شرکت بین‌المللی در این کشور قرار دارد. ویژگی‌های مثبت اتریش علاوه بر رونق اقتصادی آن، سیستم بهداشتی پیشرفته، سیستم آموزش عالی بین‌المللی و امنیت و ثبات آن است. شهروندان اتریشی سطح بالایی از استانداردهای زندگی در وین دارند، پایتخت آن به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی برای چندین سال متوالی معرفی شده‌است و گستره وسیعی از امکانات سرگرمی برای سلیقه های مختلف در این کشور وجود دارد.

همانطور که گفته شد اتریش یک کشور صنعتی مدرن با تجارت خارجی پویا است، صادرات را با فرصت‌های بسیار جالبی برای استعدادهای بین‌المللی و یک مکان شگفت‌انگیز برای نوآوری باز کرده‌است. و همچنین از دیدگاه هنری، اتریش مهد هنر، فرهنگ و موسیقی است.

اتریش در اروپای مرکزی قراردارد. در اتریش در حدود هفتاد و پنج دانشگاه برتر با بیش از 3.500.000 دانشجو، که بیش از 25 درصد دانش آموزان بین‌المللی هستند.

تحصیل در مدارس اتریش رایگان است و شما هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. البته اگر شما در یک مدرسه خصوصی تحصیل کنید، مجبور هستید حدود 2000 – 4000 یورو را بپردازید و برای کسب ویزای دانشگاهی باید 17 سال در سطح دبیرستان و یک ضامن معتبر در اتریش داشته باشید.

به تازگی برخی از دانشگاه‌ها در اتریش مدرک دانشگاه آزاد اسلامی را تایید نمی‌کنند؛ در این میان باید ذکر شود که پذیرش در قانون، فلسفه، علوم اجتماعی و برخی از رشته ها به راحتی با مدرک دانشگاهی آزاد شما امکان پذیر است.

اگر سوالی در این زمینه دارید، باموسسه تعالی اندیش راه دانش تماس بگیرید مشاوران ما در زمینه پذیرش تحصیلی متخصص هستند و به بهترین وجه در این زمینه مشاوره می‌دهند.

 

مطالعه در سطح مقطع دکترا در دانشگاه‌های اتریش کمی پیچیده‌تر است و مستلزم آن است که علاوه بر پذیرش در امتحانات ورودی، شما استاد ناظر خود را در ایران برای تحقیق پیدا کنید؛ اما در رشته‌های دیگر مانند علوم انسانی، شما فرصت خواهید داشت تا به اتریش سفر کنید و در طول یک سال استاد مربوطه خود را بیابید. لازم به ذکر است که در طی تحصیل در سطح دکترا در دانشگاه‌های اتریش، شما حقوق می‌گیرید. دانشگاه‌های اصلی اتریش با الزامات دانشگاهی آزاد عبارتند از: دانشگاه مرکزی وین، دانشگاه فنی وین و دانشگاه بوکو

زبان رسمی اتریش آلمانی است و شما آشنایی و تسلط بر این زبان در سطح  A2 برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش مورد نیاز است. لازم به ذکر است که در درجات کارشناسی‌ارشد و دکترا، لازم است که به زبان انگلیسی صحبت کنید؛ و در چنین مواردی باید گواهی زبان انگلیسی خود را ارسال کنید.

روند ورود دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا پیش از ورود به اتریش

چگونه در دانشگاه‌های اتریش ثبت‌نام کنیم؟

برای این منظور، متقاضی باید با نامه پذیرش، یک عکس و گذرنامه در طول 30:  8 – 12 به دانشگاه مراجعه کند.. دانش‌آموزی که فاقد گواهی زبان 2 B یا  بالاتر است، به طور غیررسمی ثبت خواهد شد. و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارد پس از ثبت‌نام در کلاس‌های زبان،یا گواهی مدرک زبان المانی، فرم ثبت نام در دانشگاه، گواهی محل اقامت و مشخصات بانکی او به بخش بیمه مرکزی و درخواست بیمه برای دانشجو. کارت بیمه به مدت چند هفته به آدرس ذکر شده در گواهی‌نامه محل اقامت ارسال خواهد شد.

دانشجویان ایرانی با ویزا D  وارد اتریش خواهند شد که آن‌ها را از خروج از اتریش یا ورود به منطقه شنگن منع می‌کند. بنابراین آن‌ها باید درخواست یک سال اقامت معتبر در سراسر اتحادیه اروپا را داشته باشند. به منظور دریافت این کارت، شما مجبور هستید  credentials مانند گواهی بیمه ، ثبت‌نام دانشگاه، گواهی ثبت زبان برای دانشجویان غیر رسمی را ارسال کنید، نامه محل اقامت تان و نامه تایید حساب بانکی تان را با توجه به شرایط شخصی خود نشان دهید.

به منظور کسب پذیرش دانشگاهی در دانشگاه‌های اتریش در هر زمینه‌ای که مطالعه و تحصیل کرده اید در همان رشته در اتریش به تحصیل خود ادامه دهید. لازم است که مدارک تحصیلی دانشجو برای دانشگاه ارسال شود و اجازه تحصیل برای فارغ التحصیلان و گواهی‌نامه‌های صادر شده توسط دانشگاه مربوطه را داشته باشد و رونوشت محرمانه را در هر دو پرونده مهر و موم کند تا بتواند اجازه تحصیل در اتریش را به دست آورد. دانشگاه‌های اتریش فقط مدارک دیپلم دبیرستان را قبول نمی‌کنند  اما باید اضافه کرد که مدارک فنی توسط دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

برای پذیرش در برخی رشته های مهم مانند داروسازی، روانشناسی و اقتصاد،هنر، متقاضی باید در امتحان ورودی از جمله امتحان کتبی و مصاحبه شرکت کند.

دانشگاه ملی وین و دانشگاهای پلی تکنیک تئو

به این مورد توجه داشته باشید متقاضی حتما پذیرفته دانشگاه دولتی در ایران باشد و حداقل 30 الی 40 واحد درسی را پاس کرده باشد. سن مناسب و قابل قبول در این دانشگاه ها در مقطع لیسانس تا 21 سال، فوق لیسانس تا 28 الی 29 سال و مقطع دکترا تا 40 سال امکان پذیر است. هزینه تحصیل در هر ترم بستگی به رشته انتخابی  دارد اما حدودا برای هر ترم 700 الی 800 یورو می باشد.

انواع ویزای اتریش

درخواست شمابایدحداقل 3تا 6ماه قبل ازرسیدن به مقصداتریش ارسال شود.

انواع ویزاهای اتریش را می توان به ویزای تحصیلی کشور اتریش، ویزای کاری کشور اتریش، ویزای همراه و دیگر انواع ویزا تقسیم کرد :

ویزای اتریش تیپ A

ویزای نوع A ویزائی است که فرد می تواند حمل و نقل هوایی از طریق حوزه شینگن داشته باشد.

ویزای اتریش تیپ  B

این نوع ویزا شامل افرادی است که می خواهند از یک کشور به کشور دیگر مسافرت کنند و این سفر آن ها از طریق کشورهای عضو حوزه شینگن صورت می گیرد. به عبارتی کشورهای عضو حوزه شینگن در حقیقت محل عبور و رسیدنشان به مقصدشان است. مدت زمان این ویزا 5 روز است و به همین علت به آن ویزای کوتاه مدت نیز اطلاق می شود. ویزاهایی که در مرز صادر می گردد زیر مجموعه این نوع ویزا قرار دارند.

ویزای اتریش تیپ  C

ویزای نوع C ویزایی است که فرد می خواهد برای مدت زمان مشخصی در کشور اتریش بماند. مدت زمان اقامت در اتریش با این نوع ویزا نهایتا 90 روز می باشد و در طول آن دانشجو می تواند در اتریش حضور داشته باشد. این ویزا یک ویزای یک ساله، دو ساله، سه ساله و 5 ساله است. این نوع ویزا در دو دسته قرار می گیرد.

(یک بار ورود) سینگل

تحت دریافت این ویزا فرد تنها می تواند یک بار ورود داشته باشد. به این معنی که اگر فرد در مدت زمان ویزا از کشور خارج شود امکان ورود مجدد ندارد.

(چند ورودی) مولتی

تحت این ویزا این امکان فراهم می گردد تا فرد بتواند چند ورودی و خروجی داشته باشد. یعنی می تواند در مدت زمان ویزا فرد در رفت و آمد باشد.

ویزای نوع D اتریش

این نوع ویزا مخصوص کسانی است که با  هدف تحصیل و کار مهاجرت می کنند. طول زمان این ویزا بالای 90 روز است و به همین خاطر نوعی ویزای بلند مدت محسوب می گردد. در طول مدت زمان این نوع ویزا فرد می تواند در کل حوزه شینگن در تردد باشد.

الزامات مالی برای ویزا :

شما باید از نظر مالی اسناد کافی برای تامین مالی (تمکن )  اقامت خود داشته باشید: دانشجویانی که 24 سال سن دارند باید ثابت کنند که از پس حداقل 800 یورو در هزینه ماهیانه  برمیایند. ( حساب باید از اتریش در دسترس باشد) یک نامه ضمانت از فردی که در اتریش زندگی می‌کند؛ تایید بورس وکمک‌هزینه تحصیلی.

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند ، بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل در این کشور یکی از پرطرفدار ترین حیطه های تحصیلی می باشند.‌ این کشور از مطلوب ترین نظام های آموزشی جهان برخوردار است و دانشگاه های موثق و معتبری را در بر دارد.

در سال 2012 نظام آموزشی فنلاند به عنوان مطلوب ترین نظام آموزشی در جهان شناخته شد. سطح کیفی بالای تدریس، دقت و ملاحظه به اقتضای جامعه و جای دادن تجارت و صنعت در مواد درسی و نیز تعلیم تخصص به همراه تئوری سبب شده که این کشور از لحاظ جذب و پذیرش دانشجو در سطح بالایی در قیاس با کشور های دیگر قرار دارد.

بهتر است بدانید یکی از دانشگاه های فنلاند یکی از صد دانشگاه عالی در جهان به حساب می آید.

 

 

جالب چند واقعیت را در خصوص این کشور پر طرفدار بدانید:

 

یکی از مطلوب ترین کشور ها برای مادران می باشد.

در اجرای قانون جز بهترین کشور ها به حساب می آید.

دارای مقام چهارم دنیا برای آسایش و رفاه کودکانش.

جز کمترین دولت شکست خورده در جهان می باشد.

از لحاظ رفاه جز هفتمین کشور در دنیا می باشد.

چهارمین کشور در نوآوری

جز شادترین کشور های جهان به شمار می آید و…

جهت کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در خارج از کشور با ما در ارتباط باشید.

تلفن: 02122889521

ارسال توسط آگهی در گوگل ادوردز 20

بورسیه تحصیلی مدرسه یورو   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

روزانه بیش از 100 هزار تست کرونا در کشور انجام می شود به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی ظهر جمعه پس از دیدار با مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و علما نقش بسیار مهمی در هدایت مردم به سمت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی داشتند گفت: از زمان شیوع کرونا کادر بهداشت و درمان به منظور مدیریت کرونا بیشترین حمایت را از سمت رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید شد که وظیفه بود از این حمایت‌ها تقدیر کنم. وی…
مهر درمان بهار خبرنگار 

  

سخنگوی ستاد کرونا: مشکل فقط مرزهای عراق نیست؛ موارد زیادی از ورود بیماران از امارات داشته ایمسخنگوی ستاد کرونا درباره کنترل مرزهای کشور گفت: تنها مشکل مرزهای عراق نیست؛ تاکنون موارد زیادی از ورود بیماران را از امارات هم شاهد بوده‌ایم‌.
۵۵ آنلاین عراق هواپیما ویروس 

  

وضعیت شیوع کرونا در کشور نگران کننده است.
نامه نیوز وزارت بهداشت ماه اهواز 

  

تخصیص 80 دُز واکسن کرونا برای دومین مرحله واکسیناسیون در کاشان به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دلاوری در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع مرحله دوم واکسیناسیون در ایران اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های تعیین شده از طرف وزارت بهداشت واکسن‌ها بر طبق اولویت‌های مشخص شده تزریق می‌شود. وی با بیان اینکه در مرحله اول، 100 دوز واکسن برای تزریق به 50 نفر در کاشان اختصاص یافت، ابراز داشت: در این مرحله نیز 80 دوز واکسن برای تزریق به 40 نفر به منطقه کاشان…
مهر وزارت بهداشت واکسیناسیون کاشان 

  

تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان / آغاز واکسیناسیون جانبازانسلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشت خوزستان از تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان و ادامه واکسیناسیون گروه های هدف در استان از روز جمعه خبر داد...
سلامت‌نیوز اهواز استان خوزستان واکسیناسیون 

  

مرگ 69 هموطن دیگر بر اثر کروناسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8103 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته شناسایی شدند.
خبرفوری وزارت بهداشت اهواز بیمارستان 

  

تقدیر آیت الله جوادی آملی از اقدامات وزارت بهداشت در مقابله با کرونایکی از مراجع تقلید توجه به دستورات علمی را جزو مسائل اساسی دین دانست و گفت: همه ما موظفیم در خصوص مسائلی که از سوی جامعه علمی کشور مطرح می‌شود توجه داشته و دیگران را نیز به رعایت این مسائل تشویق کنیم.
برنا وزارت بهداشت مراجع تقلید مراجع