برنا   |  اجتماعی  |  

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 گفت: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان ضعف نبود بانک اطلاعاتی اشخاص پررنگ تر شد . زیرابا مشکلات عدیده انتصابات مدیران در سازمان ها، وزارتخانه ها و ... رو به رو شده ایم که هرازگاهی کش و قوس های انتخاب یک فرد که از دید عده ای دارای صلاحیت و از دید عده ای دیگر بی کفایت، به نظر می رسد، .

اینکه چرا با مشکلات فعلی مواجه شده ایم و در خصوص بهبود فضای انتصاباتی مدیران چه باید کرد با عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفتگو کرده ایم.

محمد اسماعیل سعیدی، عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم مدیران و استعدادهای افراد را در حوزه مدیریت کشف کنیم نیازمند به سازمانی هستیم که با شناسایی افراد و ثبت و ضبط اطلاعات شخصی آنها به صورت سیستماتیک، بانکی منسجم از شهروندان جویای کار تشکیل شود.

وی تصریح کرد: مدیریت قبل از اینکه تجربه و تقویت آن به وسیله مطالعه و کتاب خوانی باشد، یک هنر درونی و استعداد است که با کشف افراد با استعداد، پس از آن می توان با آموزش مهارت فرد را به شکوفایی کامل رساند.

سعیدی بیان داشت: تا 10 سال گذشته، سازمان مدیریت برنامه ریزی به منظور شناسایی و آموزش سطح علمی و مهارت مدیران مجموعه ای بنام " مرکز آموزش مدیریت" را راه اندازی کرده بود، که در این مرکز افراد شناسایی شده و پس از تجزیه و تحلیل، اطلاعات و توانمندی هایشان دسته بندی می شد، در نهایت نیز با استفاده از اطلاعات فردی و متناسب با هدف سازمان ها، وزارتخانه ها و ... فرد تحت آموزش مهارتی و علمی قرار می گرفت.

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 افزود: متاسفانه این مرکز به دلیل نبود متولی واحد، حدودا از 10 سال گذشته تاکنون منحل و تنها یک تابلو از آن باقی ماند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

اگر مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی، به حداقل خواهد رسید

سعیدی ادامه داد: متاسفانه در وزارت نیرو، برای انتصاب مدیران، اطلاعیه می دهند و یا برخی دیگر حتی اطلاعیه هم نمی دهند، بلافاصله پس از برکناری یک نیرو، فرد جایگزین با لابی گری وارد می شود بنابراین اگر مخزن اطلاعاتی قانونی در کشور وجود داشته باشد و مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی به حداقل خواهد رسید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: برای جلوگیری از آسیب های انتصابات مدیران غیر حرفه ای بر پیکره جامعه، بهتر است در گام اول دولت برای احیای دوباره " مرکز آموزش مدیریت" کار را شروع کند و پس از آن برای بدست اوردن بانک اطلاعاتی ارزشمند، هر 3 قوه وارد عمل شوند.

 

 

 

بانک آموزش ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  اخبار داغ
  

خانواده های شهدا و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستندمهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی و انقلاب محسوب می شوند.
ایرنا خانواده جوانان نویسنده 

  

مبنا و شاخص های حرکت ارزشی و انقلابی به تصویب رسیدتهران- ایرنا- چهارمین نشست هم اندیشی احزاب و تشکل های ارزشی، ولایی و انقلابی در محل جامعه روحانیت مبارز برگزار شد و 4 مبنا و 14 شاخص به تصویب جلسه رسید.
ایرنا جامعه روحانیت مبارز مصطفی پورمحمدی شاخص 

  

افزایش تورم در نتیجه رهاسازی نقدینگی است محمود بهمنی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص میزان چاپ اسکناس و تاثیر آن در نقدینگی موجود در کشور گفت: اگر چاپ اسکناس بی رویه باشد قطعاً نقدینگی را بالا می برد و بالا رفتن نقدینگی موجب افزایش قیمت‌ها می شود. وی افزود: نقدینگی باید کنترل و نظارت شده باشد، نقدینگی موجود در جامعه به حد بالایی رسیده است و زمانی که کنترل و نظارتی…
خانه‌ملت افزایش قیمت تورم خودرو 

  

معین اقتصادی قلعه گنج به جمع مبارزان با آفت ملخ ملحق شدجیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان به عنوان معین و یاور اقتصادی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اهدای کمک هزینه 500 میلیون تومانی خرید سَم، به جمع مبارزان و نابودگران ملخ صحرایی ملحق شد.
ایرنا ایرنا بنیاد مستضعفان اقتصاد مقاومتی 

  

ثبات بهای طلا همزمان با افزایش ارزش دلار در سایه نگرانی‌های تجاریبهای طلا امروز- پنجشنبه- همزمان با افزایش نرخ دلار در سایه افزایش تنش‌های تجاری آمریکا و چین ثابت ماند.
ایلنا بانک مرکزی بانک دلار 

  

جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی، از دلار 7000 تومانی تا تک شرط روحانی برای بازگشت ارز صادراتوزیر اسبق بازرگانی که از مهمانان ضیافت افطاری شب گذشته رئیس جمهور و فعالان اقتصادی بود، جزئیاتی از جلسه شب گذشته و مباحث مطرح شده که عمدتاً در خصوص قیمت ارز، بازگشت ارز صادراتی و مشکلات معیشتی بود را تشریح کرد.
تسنیم رئیس جمهور ریاست جمهوری اتاق بازرگانی