برنا   |  اجتماعی  |  

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 گفت: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان ضعف نبود بانک اطلاعاتی اشخاص پررنگ تر شد . زیرابا مشکلات عدیده انتصابات مدیران در سازمان ها، وزارتخانه ها و ... رو به رو شده ایم که هرازگاهی کش و قوس های انتخاب یک فرد که از دید عده ای دارای صلاحیت و از دید عده ای دیگر بی کفایت، به نظر می رسد، .

اینکه چرا با مشکلات فعلی مواجه شده ایم و در خصوص بهبود فضای انتصاباتی مدیران چه باید کرد با عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفتگو کرده ایم.

محمد اسماعیل سعیدی، عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم مدیران و استعدادهای افراد را در حوزه مدیریت کشف کنیم نیازمند به سازمانی هستیم که با شناسایی افراد و ثبت و ضبط اطلاعات شخصی آنها به صورت سیستماتیک، بانکی منسجم از شهروندان جویای کار تشکیل شود.

وی تصریح کرد: مدیریت قبل از اینکه تجربه و تقویت آن به وسیله مطالعه و کتاب خوانی باشد، یک هنر درونی و استعداد است که با کشف افراد با استعداد، پس از آن می توان با آموزش مهارت فرد را به شکوفایی کامل رساند.

سعیدی بیان داشت: تا 10 سال گذشته، سازمان مدیریت برنامه ریزی به منظور شناسایی و آموزش سطح علمی و مهارت مدیران مجموعه ای بنام " مرکز آموزش مدیریت" را راه اندازی کرده بود، که در این مرکز افراد شناسایی شده و پس از تجزیه و تحلیل، اطلاعات و توانمندی هایشان دسته بندی می شد، در نهایت نیز با استفاده از اطلاعات فردی و متناسب با هدف سازمان ها، وزارتخانه ها و ... فرد تحت آموزش مهارتی و علمی قرار می گرفت.

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 افزود: متاسفانه این مرکز به دلیل نبود متولی واحد، حدودا از 10 سال گذشته تاکنون منحل و تنها یک تابلو از آن باقی ماند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

اگر مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی، به حداقل خواهد رسید

سعیدی ادامه داد: متاسفانه در وزارت نیرو، برای انتصاب مدیران، اطلاعیه می دهند و یا برخی دیگر حتی اطلاعیه هم نمی دهند، بلافاصله پس از برکناری یک نیرو، فرد جایگزین با لابی گری وارد می شود بنابراین اگر مخزن اطلاعاتی قانونی در کشور وجود داشته باشد و مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی به حداقل خواهد رسید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: برای جلوگیری از آسیب های انتصابات مدیران غیر حرفه ای بر پیکره جامعه، بهتر است در گام اول دولت برای احیای دوباره " مرکز آموزش مدیریت" کار را شروع کند و پس از آن برای بدست اوردن بانک اطلاعاتی ارزشمند، هر 3 قوه وارد عمل شوند.

 

 

 

بانک آموزش ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک