برنا   |  اجتماعی  |  

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 گفت: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

سردرگمی در انتصاب مدیران شایسته به دلیل نبود بانک اطلاعات اشخاص/ از "مرکز آموزش مدیریت" تنها یک تابلو باقی مانده است

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان ضعف نبود بانک اطلاعاتی اشخاص پررنگ تر شد . زیرابا مشکلات عدیده انتصابات مدیران در سازمان ها، وزارتخانه ها و ... رو به رو شده ایم که هرازگاهی کش و قوس های انتخاب یک فرد که از دید عده ای دارای صلاحیت و از دید عده ای دیگر بی کفایت، به نظر می رسد، .

اینکه چرا با مشکلات فعلی مواجه شده ایم و در خصوص بهبود فضای انتصاباتی مدیران چه باید کرد با عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفتگو کرده ایم.

محمد اسماعیل سعیدی، عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم مدیران و استعدادهای افراد را در حوزه مدیریت کشف کنیم نیازمند به سازمانی هستیم که با شناسایی افراد و ثبت و ضبط اطلاعات شخصی آنها به صورت سیستماتیک، بانکی منسجم از شهروندان جویای کار تشکیل شود.

وی تصریح کرد: مدیریت قبل از اینکه تجربه و تقویت آن به وسیله مطالعه و کتاب خوانی باشد، یک هنر درونی و استعداد است که با کشف افراد با استعداد، پس از آن می توان با آموزش مهارت فرد را به شکوفایی کامل رساند.

سعیدی بیان داشت: تا 10 سال گذشته، سازمان مدیریت برنامه ریزی به منظور شناسایی و آموزش سطح علمی و مهارت مدیران مجموعه ای بنام " مرکز آموزش مدیریت" را راه اندازی کرده بود، که در این مرکز افراد شناسایی شده و پس از تجزیه و تحلیل، اطلاعات و توانمندی هایشان دسته بندی می شد، در نهایت نیز با استفاده از اطلاعات فردی و متناسب با هدف سازمان ها، وزارتخانه ها و ... فرد تحت آموزش مهارتی و علمی قرار می گرفت.

عضو ناظر در کمیسیون اصل 90 افزود: متاسفانه این مرکز به دلیل نبود متولی واحد، حدودا از 10 سال گذشته تاکنون منحل و تنها یک تابلو از آن باقی ماند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از حلقه های مفقوده معضل انتصابات مدیران غیر حرفه ای، نبود "مرکز آموزش مدیریت" در جامعه است که از ریاست جمهوری ، وزارتخانه ها تا سطوح مختلف مدیریتی فاقد آن هستند بنابراین هیچ اطلاعاتی از افراد در خصوص کشف استعدادها و رصد مستمرشان از یک بانک اطلاعاتی قانونی وجود ندارد.

اگر مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی، به حداقل خواهد رسید

سعیدی ادامه داد: متاسفانه در وزارت نیرو، برای انتصاب مدیران، اطلاعیه می دهند و یا برخی دیگر حتی اطلاعیه هم نمی دهند، بلافاصله پس از برکناری یک نیرو، فرد جایگزین با لابی گری وارد می شود بنابراین اگر مخزن اطلاعاتی قانونی در کشور وجود داشته باشد و مسیر انتخاب مدیران مشخص باشد به طور حتم، فساد انتصاباتی، لابی گری و انتخاب افراد خام و غیرمرتبط با مدرک تحصیلی به حداقل خواهد رسید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: برای جلوگیری از آسیب های انتصابات مدیران غیر حرفه ای بر پیکره جامعه، بهتر است در گام اول دولت برای احیای دوباره " مرکز آموزش مدیریت" کار را شروع کند و پس از آن برای بدست اوردن بانک اطلاعاتی ارزشمند، هر 3 قوه وارد عمل شوند.

 

 

 

بانک آموزش ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

اقدامات بانک مرکزی برای کاهش نرخ ارزز ابتدای روی کار آمدن رئیس جدید بانک مرکزی، سیاست‌های جدی و جدیدی برای کنترل نرخ ارز در دستور کار قرار گرفته است. سیاست‌هایی که نه‌تنها توانست روند اوج‌گیری قیمت دلار را متوقف کند بلکه آن را در مسیر نزولی قرار دهد.
فارس بانک مرکزی بانک نرخ ارز 

  

بحران در کارخانه «رضا نخ» به دلیل مشکل ارز/ باوجود مشکلات تولید ادامه داردمنابع خبری در کارخانه «رضا نخ» مشهد اعلام کردند: این کارخانه باوجود بحران‌های اخیر اقتصادی تمام تلاش خود را برای متوقف نشدن تولید انجام می‌دهد.
ایلنا ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

قلعه آلاجوق گرمی اردوگاه خوارزمشاهی بوده استتهران - ایرنا- کاوش های باستان شناسی در قلعه آلاجوق شهرستان گرمی مغان استان اردبیل نشان داد این قلعه در قرن هفتم هجری قمری یک سالخوی (اردوگاه نظامی) متعلق به دوران خوارزمشاهی بوده است.
ایرنا استان اردبیل باستان شناسی تهران 

  

قلعه آلاجوق اردبیل اردوگاه خوارزمشاهی بوده استتهران- ایرنا- کاوش های باستان شناسی در قلعه آلاجوق شهرستان گرمی مغان استان اردبیل نشان داد این قلعه در قرن هفتم هجری قمری یک سالخوی (اردوگاه نظامی) متعلق به دوران خوارزمشاهی بوده است.
ایرنا استان اردبیل باستان شناسی تهران 

  

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 97/09/21| دلار 10100 تومان شد/ احتمال ورد به کانال 9هزاری در ساعات آتیقیمت دلار تزریقی در صرافی های دولتی با کاهش چشم گیر نسبت به دیروز صبح، 10هزار و 100 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت ارز 

  

صادرات آبزیان ازهرمزگان 88 میلیون دلارارزآوری داشته استبندرعباس – ایرنا- مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: 36 هزار تن انواع آبزی به ارزش 88 میلیون دلار درهشت ماهه امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.
ایرنا استاندارد بندرعباس ایرنا 

  

مبالغ ناشی از سرویس‌های ارزش افزوده به مشترکان باز می گرددتهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از صفحه های اجتماعی نوشت: مبالغی کسر شده توسط شرکتی متخلف که اقدام به توسعه 500 نرم افزار تلفن همراه برای خالی کردن جیب مشترکان کرده بود، باز خواهد گشت.
ایرنا محمدجواد آذری جهرمی تهران ایرنا 

  

چرا با کاهش نرخ ارز قیمت کالاها پایین نمی آید؟تهران- ایرنا- برنامه «بحث روز» کاری از گروه سیاسی رادیو ایران، امروز 21 آذرماه به این موضوع می پردازد که چرا با کاهش چشمگیر نرخ ارز، قیمت کالاها پایین نمی آید.
ایرنا کاهش قیمت ها نرخ ارز ارز 

  

عابدی جعفری: آموزش مبارزه با فساد در دولت احمدی نژاد تعطیل شدتهران- ایرانا - حسن عابدی جعفری استاد دانشگاه تهران می گوید: دولت های نهم و دهم اعتقادی به مبارزه با فساد نداشتند از این رو آموزش کارکنان از جمله مبارزه با فساد ارز نیز تعطیل شده بود .
ایرنا آموزش دولت دولت نهم