ایلنا   |  اجتماعی  |  

سامانه 1666 می‌تواند پاسخگوی 15 هزار نفر باشد/ دفترچه منقضی بیمه‌شدگان یک ماه تمدید شد/ تا یک ماه آتی بیماران خاص نیاز به مراجعه برای چکاپ ندارند/ 90 درصد هزینه‌های درمان کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کسانی که دفترچه بیمه آنها منقضی است، نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند و پزشکان می‌توانند استعلام الکترونیکی بگیرند و در دفترچه‌های منقضی نسخه بنویسند.

سامانه 1666 می‌تواند پاسخگوی 15 هزار نفر باشد/ دفترچه منقضی بیمه‌شدگان یک ماه تمدید شد/ تا یک ماه آتی بیماران خاص نیاز به مراجعه برای چکاپ ندارند/ 90 درصد هزینه‌های درمان کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کسانی که دفترچه بیمه آنها منقضی است، نیاز به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند و پزشکان می‌توانند استعلام الکترونیکی بگیرند و در دفترچه‌های منقضی نسخه بنویسند.

طاهر موهبتی (مدیرعامل سازمان بیمه سلامت) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص حمایت‌های بیمه‌ای از بیماران مبتلا به کرونا ویروس، گفت: تمام خدمات مربوط به کرونا ویروس برای بیماران مبتلا به کووید19، مانند آزمایشات CBC.CBCD. CRP  و مهترین آنها که PCR که تست کرونا است، تحت پوشش بیمه سلامت است. حتی آزمایشات CTSCAN که با شمار بالائی گرفته می‌شود نیز تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارد.

وی همچنین گفت: بستری بیماران کروناویروس که در بیمارستان در بخش‌های عادی یا ICU انجام می‌شود نیز تحت پوشش خدمات است. یکسری از داروهای درمان که در پروتکل‌های حمایتی درمان کووید19 استفاده می‌شود نیز تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارد. بنابراین پوشش بیمه‌ای، در تمام امور، 90 درصد هزینه از اعتبار سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شود و تنها 10 درصد فرانشیز باقی می‌ماند که بیمار باید خودش پرداخت کند. البته در برخی موارد وزارت بهداشت آن 10 درصد فرانشیز را تقبل می‌کند که در حوزه اطلاعات مدیران بیمه‌ای نیست و افراد می‌توانند از خود مراکز درمانی یا وزارت بهداشت پرس‌وجو کنند.

موهبتی گفت: کلیه دفترچه‌های بیمه سلامت تا ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شده‌اند که باتوجه به شرایط کشور، به نظر می‌رسد این مدت تمدید هم بشود. مضاف براین، از این هفته، فرایند استحقاق‌سنجی در کشور آغاز شده است تا کسانی که دفترچه بیمه آنها منقضی شده است حتی نیاز به مراجعه به دفاتر پیش‌خوان نداشته باشند. پزشکان باتوجه به سازوکار تمهید شده‌ای، می‌توانند استعلام الکترونیکی کنند و می‌توانند با دریافت کد برای بیمارانی که دفترچه‌های منقضی دارند هم نسخه بنویسند.

مدیر‌عامل سازمان بیمه سلامت‌، در خصوص بیمه داروهای بیماران خاص، گفت: برای دریافت این داروها، بیمارانی که باید در بازه‌‌های زمانی سه ماهه یا شش ماهه یا ... برای چکاپ مراجعه می‌کردند، نیاز به مراجعه ندارند و تا یک ماه دفترچه‌های آنها تمدید شده‌ است. درباره این گروه از بیماران نیز باتوجه به شرایط محتمل است زمان طولانی‌تری برای آنها تمدید شود.

وی افزود: همچنین بیماران هموفیلی که نیاز به تحویل پوکه‌های داروهای خود داشتند، این وظیفه‌ی آنها علی‌الحساب منتفی است. همه این‌ها تمهیداتی است که به جهت کاهش رفت وآمد صورت گرفته است.

موهبتی گفت: سامانه 1666 هم توان پاسخ‌گویی به 10 تا 15 هزار نفر از تماس‌گیرنده‌ها را دارد. در این سامانه پزشکان و پرستاران پاسخگوی سوالات مردم هستند تا نیازی به حضور در مراکز درمانی نباشد. و افراد می‌توانند به‌صورت تلفنی علائم و احتمال بیماری خود را بررسی کنند. به حدود 85 میلیون نفر ازجمله تمام بیمه‌شدگان بیمه سلامت هم پیامک‌های آموزشی ارسال کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: متاسفانه هیچ اعتباری بابت کرونا به بیمه سلامت داده نشده است. البته مکاتباتی صورت گرفته و اقداماتی در حال انجام است، منتهی هیچ اعتباری تا الآن پرداخت نشده است. زمانی که سخنگوی دولت اظهار کرد، بیمه سلامت هزینه‌‌های درمان را تقبل کرده‌است، ما با رئیس سازمان برنامه و بودجه مکاتباتی انجام دادیم که بودجه آن را هم فراهم کنند.

بیمه ماه بیمارستان   اخبار برگزیده
  

ماجرای پلاک سوم خودروها چیست؟رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نصب پلاک سوم بر روی خودروها یک قانون است که در سال 86 تصویب شده است اما در چند سال گذشته اجرایی نشده است که از امسال به مرحله اجرا در می‌آید.
خودروتک تعویض پلاک پلیس راهور پلیس 

  

هیچکس در انتخابات 1400 به جهانگیری و محسن هاشمی رأی نمی‌دهدسعید زیباکلام در برنامه صداوسیما گفت: بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی با آویزان شدن به حکومت امیرالمومنین علیه السلام و نبی اکرم (ص) ابتدای ترین حقوق مردم را زیرپا میگذارند.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس جمهوری اسلامی ازدواج 

  

متهمان فراری تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز نیست، می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند/ آرای متهمان سیاسی برای جلوگیری از پناهندگی به آنها داده نمی‌شود/ بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه فضای حسن نیت ایجاد می‌کندعضو کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه موضوع جدیدی نیست، گفت: همه متهمان فراری می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند و خدمات عمومی دریافت کنند و تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز اعلام نشده، کنسولگری هیچ اقدامی برای دستگیری آنها نمی‌تواند انجام دهد.
ایلنا قوه قضاییه قانون خبرنگار 

  

ثبت نام در طرح جدید فروش خودرو تمدید شد | جزئیاتتمامی متقاضیان شرکت در طرح جدید فروش خودروها، تا ساعت 24 چهارشنبه 14 خردادماه (به مدت 10 روز) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌های فروش خودروسازان، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. این تمدید بعد از آن آغاز شد که به دلیل میزان استقبال مشتریان از این طرح کلیه ظرفیت های خودروسازان تکمیل شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت وزیر بهداشت واکنش نشان داد.سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان واکنش نشان داد.
۵۵ آنلاین چین تهران وزارت بهداشت 

  

ساز و کار پرداخت وام یک تا دو میلیونی به گروه‌های شغلی، ظاهرا به این‌گونه خواهد بود که اسامی مشمولان این وام که پرداخت‌های یک میلیونی وام یارانه‌بگیران برای آن‌ها انجام شده، مابقی تا سطح دو میلیون تومان به حسابشان شارژ خواهد شد.
نامه نیوز وام وزارت کشور ازدواج 

  

بحران بی‌سابقه در روابط چین و آمریکا؛ جنگ سرد جدیدی در راه است؟اقتصادنیوز: تنش در روابط پکن و واشنگتن به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است.پس از اتهام‌زنی‌های متقابل در بحبوحه بحران کرونا، اکنون هنگ‌کنگ زمین بازی را تغییر داده و درجه تقابل را به بالاترین سطح رسانده است.
اقتصادنیوز چین دونالد ترامپ دموکراسی 

  

مجموع ارزش سهام هر سهامدار عدالت چقدر است؟امکان فروش سهام عدالت فعلا فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. محمدرضا معتمد عضو هیئت مدیره سازمان بورس گفت: از شنبه دهم خرداد امکان معاملات سهام عدالت فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. مالکان می‌توانند حداکثر تا 30 درصد در این مرحله بفروش برسانند و مابقی دارایی را حداکثر تا یکسال امکان فروش خواهند داشت...
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام ورزشگاه 

  

صهیونیست‌ها مدعی حمله سایبری ناکام به بندرعباس شدندشفقنا/ کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شد که حمله سایبری به بندرعباس ایران توسط نیروی سایبری این رژیم انجام شده و اسرائیل از طریق آن به دنبال دستیابی به اهداف نظامی و اقتصادی بوده است.
مثلث بندرعباس تلویزیون روزنامه 

  

مجلس یازدهم احتمالاً به روی دولت شمشیر بکشدجلال جلالی‌زاده گفت: دولت در حد توان تلاش می‌کند و به دلیل محدودیت‌ها بیشتر از این نمی‌تواند برای حل مشکلات معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهادهای نظام را می‌گیرد و در نتیجه، مطالبه‌گری و پرسشگری مردم بیشتر می‌شود.
اعتماد دولت شورای نگهبان ویروس 

  اخبار داغ
  

ارزش روز شرکتهای بورسی سهام عدالت چقدر است؟اقتصادنیوز :سهامداران عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند با مراجعه به بانک،سفارش فروش30درصد سهامشان را ثبت کنند؛براین اساس اطلاع از ارزش روز سهام اهمیت دارد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام سازمان خصوصی سازی 

  

ارزیابی ارتش اسرائیل از نخستین تحولات پس از درگیری بین آمریکا و ایرانارزیابی‌های ارتش اسرائیل حاکی از آن است که هرگونه برخورد بین جمهوری اسلامی در ایران و ایالات متحده، موجب وقوع واکنشی از سوی حزب‌الله علیه اسرائیل می‌شود؛ همزمان، ارزیابی‌های امنیتی در تل آویو تاکید می‌کند که اقدام اسرائیل برای حمله پیش‌گیرانه به حزب‌الله نیز کاملا اشتباه است.
اعتماد رئیس جمهور تلویزیون جمهوری اسلامی 

  

کشف محموله ارز قاچاقفرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد از کشف 8 میلیارد و 248 میلیون ریال ارز قاچاق در بازرسی از مسافر یک دستگاه اتوبوس خبر داد.
برنا ارز قاچاق اتوبوس 

  

هدف گذاری بانک مرکزی برای تورم 22 درصدی در سال 99بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی بانک مرکزی در خصوص چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم، این نرخ برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین شده است.
برنا بانک مرکزی بانک تورم 

  

چارچوب هدف‌گذاری تورم اعلام شد/ نرخ تورم هدف، 22 درصدبانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
ایلنا تورم رشد اقتصادی نرخ ارز 

  

نرخ ارز نیمایی امروز 6 خرداد 99 + جدولقیمت میانگین هفتگی فروش دلار نیمایی در معاملات امروز 86 تومان افزایش یافت.
برنا ارز جدول قیمت 

  

رسیدن به نرخ تورم 22 درصدی در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست/ عوامل موثر بر تورم ثبات ندارنداستاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: رسیدن به نرخ تورم 22 درصد و حتی نرخ تورم زیر 30 درصد دشوار است و نیازمند اصلاحات جدی اقتصادی و برنامه منسجم است که به نظر می‌رسد در کوتاه مدت امکان‌پذیر نباشد.
ایلنا نرخ ارز تورم صادرات غیرنفتی 

  

بانک مرکزی چارچوب هدف‌گذاری تورم را اعلام کرد/ تورم هدف امسال 22 درصد استبانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
تسنیم بانک مرکزی بانک تورم 

  

چارچوب هدف‌گذاری تورماقتصادنیوز :بانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
اقتصادنیوز تورم بانک مرکزی بانک