ایلنا   |  اجتماعی  |  

آینده جامعه متأثر از نظام یادگیری است

وزیر آموزش‌وپرورش در بازدید از روند برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در قالب جشنواره «فردا»، اظهار کرد: وزرات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بسط و توسعه «هنرهای زیبا» در کشور، مشارکت و همکاری می‌کنند.

آینده جامعه متأثر از نظام یادگیری است

وزیر آموزش‌وپرورش در بازدید از روند برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در قالب جشنواره «فردا»، اظهار کرد: وزرات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بسط و توسعه «هنرهای زیبا» در کشور، مشارکت و همکاری می‌کنند.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی که به صورت سر زده در حاشیه روند برگزاری داوری‌های بخش فیلم کوتاه سی و نهمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور، در محل اردوگاه شهید باهنر تهران حضور یافته بود، در ارتباط مجازی با دانش آموزان استان‌های گلستان، آذربایجان شرقی و خوزستان به بحث، گفتگو و تبادل نظر پرداخت. 

در این ارتباط زنده ویدیویی دانش آموزان خواسته‌های خود را در زمینه‌های مختلف با وزیر آموزش‌وپرورش در میان گذاشته و وزیر آموزش و پرورش، قول پیگیری‌های لازم در این زمینه‌ها را به دانش آموزان دادند. 

از مهم‌ترین خواسته‌های دانش آموزان در این ارتباط ویدیویی، بسترسازی جهت استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزان هنرمند در جهت ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در حوزه هنر و احداث هنرستان‌های تخصصی هنر در مراکز استان‌ها بود. 

آینده جامعه متأثر از نظام یادگیری است

وزیر آموزش‌وپرورش، در به پرسش یکی از دانش آموزان هنرمند استان آذربایجان شرقی، با اشاره به این که توسعه یادگیری و استفاده از ظرفیت‌های مختلف هنری برای تعمیق یادگیری و انتقال مفاهیم یک کار بسیار مهم، اساسی و ضروری است که ما را به حقیقت یادگیری نزدیک‌تر می‌کند، گفت: آینده جامعه متأثر از نظام یادگیری است و کیفیت نظام یادگیری کیفیت آینده ما را می‌سازد، بنابراین هر اندازه که نظام یادگیری، نظام کار سازتر و با کیفیت‌تری باشد و از ابزارها و جذابیت‌های بیشتری برای ارتقای سطح دانش و یادگیری دانش آموزان استفاده کند، انتقال مفاهیم با سادگی و سهولت بیشتری انجام می‌شود. 

وی در ادامه، با ابراز خرسندی از تشکیل و برگزاری که در همین راستا، بیش از 4 و نیم میلیون نفر از استعدادهای هنری و فرهنگی دانس آموزان شناسایی شده و به این نهضت بزرگ فرهنگی و هنری پیوسته‌اند و این عدد، یک عدد اعجاب‌آور و خیره کننده است. 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به این که علاوه بر هنرهای زیبا، بلکه تمامی رشته‌های هنری آن گونه که باید در جایگاه خودش به درستی برای مخاطبان و به ویژه دانش آموزان تعریف نشده است، ادامه داد: متأسفانه هنوز این تصور غلط وجود دارد که دانش آموزانی که نمی‌توانند در رشته‌های دیگر تحصیل کنند به دنبال رشته‌های مهارتی و هنرستان‌های آموزش‌وپرورش می‌آیند و این برداشت و تصور اشتباهی است که باید اصلاح شود. 

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر این مفهوم که هر مهارت فرصت‌های جدیدتری را در اختیار افراد قرار می‌دهد و به آن‌ها امکان بیشتری برای انتخاب و مشارکت مؤثر‌تر در زندگی جمعی‌شان می‌بخشد، اظهار داشت: در مورد هنرهای زیبا، مشارکت‌های بسیار گسترده‌ای را با وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز کرده‌ایم و این عرصه را بناست که با هم فکر و همکاری این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه دهیم. 

وی با ابراز خرسندی از این امر که در روند برگزاری این جشنواره همواره تمامی هنرها و به ویژه هنرهای نمایشی دستخوش رشد مثبتی شده است که برای همگان بسیار قابل توجه بوده است، اظهار امیدواری کرد: امیدواریم به تدریج با درکی سنجیده‌تر در سطح جامعه ما بتوانیم توجه بیشتری به این وجوه داشته باشیم. 

حضور 50 درصد از دانش آموزان در رشته‌های فنی و مهارتی از برنامه‌های آموزش‌وپرورش است

حاجی میرزایی با تأکید بر این امر که بر اساس قانون، وزارت آموزش‌وپرورش باید 50 درصد دانش آموزان را به سمت رشته‌های فنی، حرفه‌ای و مهارتی هدایت کند، تصریح کرد: این عدد نزدیک به 35 درصد است و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش این است که در آینده‌ای نزدیک بتواند این رقم را تا مرز 50 درصد افزایش داده و بهبود ببخشد. 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید خطاب به دانش آموزان شرکت کننده در این ارتباط ویدیویی خاطر نشان کرد: امیدوارم با وجود استعدادهای بسیار خوبی مانند شما که در این سرزمین بزرگ فراوان هستند و اهتمام و تیزهوشی و سنجیدگی داوران محترم ما بتوانیم استعدادهای خوب این سرزمین را شناسایی کرده و زمینه‌های پرورش آنان را در این مسیر فراهم آورده و حرکت در این مسیر را تسهیل سازیم. 

هنرستان‌های ماندگار در سطح کشور بخش مهمی از فرهنگ ما هستند

وی با اذعان به این امر که هنرستان‌های ماندگار در سطح کشور بخش مهمی از فرهنگ ما هستند و همان طور که همگان می‌دانند آرامش بخش هستند و ما را با گذشته‌ای پیوند می‌دهند که حس بهتری داشته باشیم، گفت: پذیرفته‌ایم که این مدارس را شناسایی و هدایت کنیم و تاکنون 50 مدرسه ماندگار در سطح کشور شناسایی شده‌اند که سابقه 100ساله دارند و برخی از آن‌ها نیز بیش از 100 سال قدمت دارند و ما نیز این مدارس را شناسایی کرده و مورد حمایت قرار داده‌ایم تا بتوانیم آن‌ها حفظ کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش حفظ کارکردهای قبلی مدارس ماندگار را مهم‌ترین راز حفظ و نگهداری این مدارس برشمرده و با تأکید بر این مفهوم که مدرسه باید همچنان مدرسه باشد تا استوار بماند و تلاش می‌کنیم که این اتفاق بیفتد، افزود: این که شما دارید یک مدرسه ماندگار را به ما معرفی می‌کنید و تاریخچه آن را بیان می‌کنید، بخش مهمی ازتاریخ یک سرزمین است، چرا که اصلی‌ترین تحولات یک جامعه را تاریخ نهادهای آموزشی آن شکل می‌دهد و اگر نهادهای مسئول یادگیری این مسئولیت را درست انجام بدهند، قطعاً یاد و خاطره آن‌ها در این سرزمین خواهند ماند.

 

انتهای پیام/

استان آذربایجان شرقی آموزش مدرسه   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

آمار جهانی کرونا؛ مجموع مبتلایان از 199 میلیون نفر گذشتمجموع مبتلایان در جهان تاکنون به 199 میلیون و 23 هزار و 398 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 240 هزار و
خبرفوری سوئد اوکراین آفریقای جنوبی 

  

جان باختن پرستار مبتلا به کرونا پس از زایمانرئیس نظام پرستاری اهواز از درگذشت یک پرستار اهوازی مبتلا به کرونا پس از زایمان خبر داد.
خبرفوری پرستار اهواز زایمان 

  

افزایش خطرناک آمار بستری های کروناسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش 32 درصدی در تعداد بیماران کرونا مثبت بستری و افزایش 38 درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.
گسترش وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

شناسایی یک واریانت جدید و مسری دیگر از کرونایک گونه دیگر از ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده است که قدرت سرایت بالایی دارد.
برنا ویروس 

  

حقوقی‌های بورس «های وب» را فروختند/ دو سهم پُرسود معاملات امروزاقتصادنیوز: حقوقی‌ها های وب را در لیست فروش قرار دادند.
اقتصادنیوز 

  

درس سال 99 برای بورس بازان چه بود؟در آستانه یکساله شدن استارت ریزش 10 ماهه شاخص سهام، شواهد حکایت از تغییر رفتار بورس‌بازان دارد. گویا معامله‌گران از تجربه ناخوشایند سال پیش درس گرفته و این‌بار نمی‌خواهند بی‌گدار به آب بزنند تا همانند روز‌های نزولی 99، هر روز را به امید نقد کردن سهام خود در صف‌های سنگین فروش سپری کنند. معامله‌گران این روز‌ها به دنبال شناسایی سهام مستعد رشد هستند.
گسترش بورس تهران شاخص سهام 

  

بیشترین زحمات در خط مقدم با کرونا مربوط به عوامل اورژانس است/ لزوم حمایت از اورژانس در لایحه بودجهمحمود عباس‌زاده مشکینی گفت: با وجود افزایش چنددرصدی مأموریت‌های عوامل اورژانس در ایام کرونا، امکانات زیرساختی آنها خیلی با گذشته فرقی نکرده است. حتی تعداد نیروی انسانی آنها هم افزایشی نداشته است اما باید برای حمایت از اورژانس در لایحه بودجه عنایت ویژه‌ای به این موضوعات داشته و نسبت به اصلاح ساختار اقدامات لازم صورت گیرد.
برنا محمود عباس اورژانس لایحه بودجه 

  

در این شرایط بحرانی کرونا دسته عزاداری و تعزیه در استان نباید برگزار شودمعاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: طی روز گذشته 300 نفر بر اثر کرونا در استان در مراکز درمانی استان بستری شدند و شاهد افزایش این بیماری در استان هستیم.
برنا عزاداری تعزیه استان زنجان 

  

خطر بروز جهش‌های خطرناک با ابتلای افراد واکسینه شده به کرونا!طبق مطالعه‌ای که در مجله‌ی "ساینتیفیک ریپورتس"(Scientific Reports) منتشر شده است، برخلاف آنچه تصور م
خبرفوری ایالات متحده آمریکا سیستم ایمنی ویروس 

  

روز بدون فوتی کرونا در کردستانرئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 271 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا ک
خبرفوری بیمارستان ویروس ماسک 

  

آخرین آمار قربانیان کرونا در ایران 11 مرداد / کشته شده های کرونا رکورد زدآخرین وضعیت کرونا در ایران امروز 11 مرداد 1400 اعلام شد
نامه نیوز ایران وام قتل 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 11 مرداد 1400/ روند کاهشی قیمت هااقتصادنیوز: ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت با کاهش مواجه شد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام قیمت 

  

فاجعه کرونایی در بیمارستان گناوه+عکسبیمارستان گناوه ، راهرو ها را هم تخت چیده اند و حتی روی صندلی ها و روی زمین هم بیمار بستری کرده اند، تعداد مبتلایان بد حال دایما در حال افزایش است
اقتصادنیوز بیمارستان عکس زمین 

  

آیا واقعا احتمال پر کردن شیشه‌های خالی واکسن کرونا وجود دارد ؟شانه‌ساز نسبت به پر کردن ویال‌های خالی واکسن توسط افراد سودجو هشدار داد.
برنا