ایلنا   |  اقتصادی  |  

سماور زغالی؛ هدیه‌ای خوش‌طعم و اصیل

سماور زغالی از دیرباز در خانه‌های ایرانی‌ها ساکن شده است و هرچه جلوتر می‌رویم، جلوه‌ای اصیل‌تر از فرهنگ ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

سماور زغالی؛ هدیه‌ای خوش‌طعم و اصیل

سماور زغالی از دیرباز در خانه‌های ایرانی‌ها ساکن شده است و هرچه جلوتر می‌رویم، جلوه‌ای اصیل‌تر از فرهنگ ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

سماور زغالی از دیرباز در خانه‌های ایرانی‌ها ساکن شده است و هرچه جلوتر می‌رویم، جلوه‌ای اصیل‌تر از فرهنگ ایرانی را به نمایش می‌گذارد. فرقی هم نمی‌کند که از سماور ذغالی استفاده شود یا به عنوان یک سماور تزیینی به ویترین خانه‌ها رنگ و لعاب دهد. در هر صورت، یادآور خاطرات ما و پدران و مادران ما از سنت دیرین نوشیدن چای است. وقتی قوری روی سماور زغالی قرار می‌گیرد و چای کم‌کم میل به دم کشیدن پیدا می‌کند، انگار عطر و بویی از گذشته‌ها در خانه می‌پیچد و ما را برای لحظاتی از غم زمانه دور می‌کند. امروزه سماور ذغالی که به دلیل جنس برنجی آن، با نام سماور برنجی(مس و روی) هم به کار می‌رود، جای خود را در بین بهترین گزینه‌های هدیه باز کرده است و ما در اینجا به دنبال پیدا کردن دلیل این محبوبیت رفته‌ایم.

کیفیت و اصالت سماور ذغالی

کسانی که از سماور ذغالی استفاده کرده‌اند، بیش از هرچیز بر کیفیت آن تأکید می‌کنند. هرکسی که حتی یک‌بار تجربه‌ی نوشیدن چای زغالی را داشته است از مزه‌ی دلنشین و برتری کیفیت آن صحبت می‌کند. مریم طالشی، روزنامه‌نگار در گزارشی با عنوان «عاشقان چای، سماور می‌خرند» که در تاریخ 17 اردیبهشت 1397 در روزنامه‌ی ایران چاپ شده، از قول یکی از سماورفروشان باسابقه نوشته است که «آن‌ها که چای را واقعا دوست دارند، سماور می‌خرند». پس باید اینطور بگوییم که کسانی که شیفته‌ی چای هستند و به فرهنگ قدیمی و اصیل خود اهمیت می‌دهند، سراغ سماور زغالی می‌روند. در همین گزارش اشاره شده است که سماورهای ذغالی همچنان طرفدار دارند و البته بخشی از مشتریان به عنوان سماور تزیینی به آن علاقه پیدا کرده‌اند.

استاد قاسم صنعتدان که با نام حاج قاسم چراغ‌ساز هم شهرت دارد و از پیشکسوتان سماورسازی در شرق کشور است، خوش‌طعم‌ترین چای را چایی می‌داند که با سماور ذغالی تهیه شده است. وقتی که هم مردم عادی و هم کسانی که سالیان دراز عمر خود را پای سماورهای مختلف گذرانده‌اند، از تأثیر سماور زغالی بر کیفیت چای می‌گویند، دیگر از این نظر، حرف و حدیثی باقی نمی‌ماند.

سماور برنجی، کالایی پرارزش

اگر از کیفیت سماور ذغالی عبور کنیم و بر نام سماور برنجی متمرکز شویم، دلیل دیگری را در جذابیت خرید این نوع سماور تزیینی کشف می‌کنیم و آن چیزی نیست جز ارزش و بهای آلیاژ برنجِ به کار رفته در ساخت آن‌ها. بسیاری از وسایل خانگی برقی با گذشت سال‌ها فرسوده و مستهلک می‌شوند و ارزش خود را از دست می‌دهند؛ اما سماور زغالی کاملا برعکس است و اگر شما یکی از آن‌ها را از خانواده‌ی خود به ارث برده باشید، می‌توانید به عنوان یک کالای گران‌بها روی آن حساب کنید. با این توصیف، شما با خرید سماور برنجی برای خود یا هدیه دادن آن به عزیزانتان، نه تنها زیبایی و اصالت را انتخاب کرده‌اید، بلکه کالایی سرمایه‌ای را تصاحب کرده‌اید که همیشه ارزشمند و ذی‌قیمت است.

سماور زغالی جای خود را در بازارهای جهانی هم باز کرده است و در کشورهای مختلف، مدل‌های متنوعی از این محصول به فروش می‌رسد. شاید همین ارزش مادی سماور برنجی است که توانسته در کنار زیبایی، آن را به عنوان هدیه‌ای ارزشمند در جهان سر زبان‌ها بیندازد.

باید این را هم اضافه کنیم که به دلیل جذابیت ظاهری سماور مسی، خریداران بیشتر با هدف داشتن یک سماور تزیینی به سراغ آن می‌روند و چون مدل‌های متنوعی با درجه‌های کیفی متفاوت در بازار وجود دارد، آگاهی از معیارهای کیفیت سماور برنجی(مس و روی) کمک می‌کند که بتوانید تمایز آن‌ها را تشخیص دهید. اگر در این زمینه آگاهی کافی را ندارید، بهتر است از یک فروشگاه معتبر خرید کنید. در ادامه یکی از مرجع‌های اصلی علاقه‌مندان سماور ذغالی را که با تضمین کیفیت خیال خریداران را راحت کرده و دغدغه‌ای از این بابت باقی نگذاشته، معرفی خواهیم کرد.  

سماور تزیینی؛ ملکۀ زیبایی

وقتی به بازار سماورسازها در میدان نقش‌جهان اصفهان بروید، زیبایی سماورهای زغالی چشم شما را تسخیر می‌کند. سماورهای ردیف شده در کنار هم که با رنگ زرد طلایی می‌درخشند، هرکسی را شیفته‌ی خود می‌کنند. همین زیبایی، سماور تزیینی را به عنوان یک هدیه ماندگار و زینت‌بخش فضای خانه‌ها تثبیت کرده است. چنین هدیه‌ای هر روز امید را در چشم عزیزان شما زنده می‌کند و تبدیل به شیئی می‌شود که زبان به سخن باز می‌کند و روح مخاطبانش را التیام می‌دهد.

از طرفی، اگر می‌خواهید جان تازه‌ای به دکوراسیون خانه دهید و به فکر خرید وسایل زینتی هستید، سماور تزیینی می‌تواند ملکه‌ی زیبایی خانه‌ی شما شود و با بزرگی و عظمتش، همه‌ی نگاه‌ها را متوجه خود کند. به یاد داشته باشید که سماور ذغالی در مناسبت‌های مختلف مثل شب یلدا، نوروز و... می‌تواند آمیزه‌ای از فرهنگ سنتی و شکوه را در خانه‌ی شما نمایندگی کند. کاربردهای این چنینی برای سماور برنجی بسیار است و از این لحاظ باید در خانه‌ی هر ایرانی یکی از این سماورها وجود داشته باشد.

خرید آنلاین سماور زغالی

دلایل زیادی دست به دست هم داده‌اند که مردم امروزه اقبال بیشتری به خرید آنلاین سماور زغالی پیدا کنند. راحتی خرید و شفافیت در قیمت از علت‌های همیشگی هستند که برای خرید سماور برنجی هم مصداق دارد؛ اما کیفیت این کالا نقش مهمتری دارد و همین مسئله باعث شده است که مردم به سایت‌های معتبر اطمینان بیشتری پیدا کنند. کرونا هم به این مجموعه دلایل پیوسته است و همگی می‌دانیم که برای حفظ سلامتی، هیچ گزینه‌ای بهتر از خرید غیرحضوری نیست.

بنابراین بد ندیدیم که شما را در اینترنت بدون راهنما رها نکنیم و با معرفی یک سایت باسابقه در فروش سماور ذغالی، سختی جست‌وجو را از دوش شما برداریم. وب‌سایت 3amavar.ir با ارائه‌ی سماور زغالی برنجی که ساخته‌ی دست هنرمندان اصفهانی است، شما را با چند کلیک به بازار سماورسازهای میدان نقش‌جهان می‌برد و بهترین کیفیت سماور برنجی را پیشکش شما می‌کند. پس از خرید سماور ذغالی از این وب‌سایت، به احتمال زیاد بارها با پرسش «از کجا خریدید» روبه‌رو خواهید شد.

اگر با خواندن این متن، عطر و طعم مسحورکننده‌ی یک استکان چای دارچین در تخیل شما راه باز کرده است، بی‌معطلی برای خرید سماور زغالی چرتکه بیندازید و با شماره‌ی 09134422463 تماس بگیرید و خود را از طعم دلپذیر چایی که در این سماورها دم می‌کشد، محروم نکنید. با این کار سنت دیرینه در فرهنگ ایرانی را نیز به خانه‌ی خود بازمی‌گردانید.

آریا کلیک - aryaclick.com

 

 

اینترنت ایران سرمایه   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : وزیر بهداشت طی نامه ای از رییس مجلس خواسته بود که با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران و مصوبه ستاد ملی کرونا از برگزاری جلسات با حضور بیش از 15 نفر خودداری شود مدتی قبل رهبر انقلاب به تمامی مسوولین دستور داده بودند به طور کامل از تصمیمات ستاد کرونا پیروی کنند لینک کوتاه کپی لینک
نامه نیوز تهران رهبر انقلاب 

  

جهانگیری: مجلس در مسائل اجرایی دخالت نکندمعاون اول رئیس‌جمهوری گفت: یک نامه به آقای جنتی در مورد مصوبه روز گذشته مجلس داشتیم با تدبیر رهبر انقلاب مدیریت هسته‌ای به شورای‌عالی امنیت ملی سپرده شده است.
گسترش اسحاق جهانگیری رهبر انقلاب هسته ای 

  

افشای پشت پرده مصوبه جدید مجلس/ خروج از پروتکل الحاقی چاره کار نیست/ از چاله به چاه می‌افتیمنماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما نیز از اینکه به تعهدات برجام عمل نشده ناخرسندیم اما نباید کاری کنیم که از چاله به چاه بیفتیم.
ایلنا کار دیپلماسی ماه 

  

مجلس برای بهبود زندگی مردم با دولت همکاری کند/ با اجرای مصوبه مجلس چین و روسیه هم به تحریم می‌پیوندندعضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: این طرح به معنای ادامه تحریم‌ها خواهد بود که مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آورد، شاید با اجرایی شدن این طرح وضعیت حادتر هم شود. احتمالا چین و روسیه هم با این تحریم‌ها همراهی خواهند کرد.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اتاق بازرگانی دولت 

  

جدال عرضه و تقاضا در بورس/ ریزش 3 هزار واحدی شاخص در ابتدای معاملاتبورس امروزدر اکثر نمادها منفی و متعادل آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس تهران وزن 

  

قیمت خودرو بر می گردد؟ / واکنش بازار خودرو به قیمت ارزقیمت خودرو در بازار خودروهای داخلی از روزهای اوج خود تا 30 درصد هم کاهش داشته است. اما برخی سیگنال ها اکنون این سوال را ایجاد کرده است که آیا قیمت خودرو به روزهای اوج خود باز می گردد یا خیر؟
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

صدرو مجوز شماره گذاری 30 خودرو برقی/ تولید خودرو 40 تا 70 میلیون تومانیمعاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌تازگی سازمان ملی استاندارد ایران مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی تولید داخل را به پلیس راهور ارسال کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان تولید 

  

فوری / جزئیات ثبت نام و پرداخت وام 50 میلیونی بازنشستگانمعاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام جزییات ثبت نام و پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت:
مستقل‌آنلاین وام ازدواج وام ازدواج 

  

فریب دانشمندان برای ساخت ویروس!تیمی از دانشمندان شکل جدیدی از حمله سایبری را به نمایش گذاشته‌اند که می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری برای تحقیقات بیولوژیکی داشته باشد. در این حمله مهاجمان می‌توانند از راه دور دانشمندان را برای تولید مواد سمی و ویروس‌ها فریب دهند.
مملکت‌آنلاین ویروس وزارت بهداشت مواد سمی 

  

حق شناس: مصوبه ضدبرجامی مجلس پاس گل به آمریکاستانتخاب/ من فکر نمی‌کنم که این طرح متکی بر نظرات و بررسی‌های کارشناسانه و مبتنی بر قاعده‌ها و اصول مشخص و دقیقی باشد تا ما را به همان هدف ادعا شده از سوی طراحان این طرح یعنی خنثی سازی اثرات تحریم و تقویت منافع ملی برساند. من تصور می‌کنم که اتفاقا این طرح از آنچه که هدف آن مطرح شده با توجه به محتوا و اقدامات پیشنهادی آن بسیار فاصله دارد.
مثلث شورای شهر تهران اصولگرایان روسیه 

  

رونمایی از سه پروژه مهم وزارت اقتصاد در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیکامروز 3 سامانه مهم وزارت امور اقتصادی و دارایی یعنی سامانه خزانه داری الکترونیک، سامانه برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها و سامانه پرداخت سود سهام شرکت ها در راستای تحقق اقتصاد هوشمند و دولت الکترونیک رونمایی و به بهره برداری رسید.
مستقل‌آنلاین سهام وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد 

  

شاخص بورس، باز هم دو میلیونی می‌شود؟شاخص کل بازار سهام از حدود چند هفته قبل حدود 250 هزار واحد رشد کرده و به نظر می‌رسد رشد بازار سهام شروع شده است. اما بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
گسترش شاخص سهام قیمت 

  

تذکر جدی به دولت داده شود تا وظایفشان را بدانندیک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با اعطای کارت معیشت به مردم مخالف بوده است و هر کاری هم که مجلس می‌کند با مخالفت دولت مواجه می‌شود، لذا به نظر می‌رسد تذکر جدی به دولت داده شود تا آنها وظایفشان را بدانند و نمی‌توانند هم در جایگاه دولت باشند و هم در جایگاه شورای نگهبان و قوه قضائیه.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به تیتر شرم‌آور «وال استریت ژورنال»سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به «وال استریت ژورنال» یکی از روزنامه‌های سیاسی - اقتصادی رژیم آمریکا گفت: مداخله رژیم اسرائیل در اقدام جنایتکارانۀ ترور شهید «محسن فخری‌زاده» به منظور برهم زدن بیشتر وضعیت آشفته در منطقه و از بین بردن مسیر دیپلماسی طراحی شده است.
اقتصادنیوز ایران سازمان ملل وال استریت 

  اخبار داغ
  

مهمانی بزرگ پمپئو در شرایط وخیم کرونا جنجال به پا کردبرگزاری جشن بزرگ پمپئو به مناسبت سال جدید در مقر وزارت امور خارجه آمریکا در شرایط وخیم کرونا حسابی مورد انتقاد قرار گرفت.
اقتصادنیوز مایک پمپئو وزارت خارجه ایرنا 

  

علت فوت بیشتر هنرمندان بر اثر ابتلا به کرونایکی از تازه‌ترین و برجسته‌ترین چهره‌های هنری که در این چند وقت بر اثر ابتلا به بیماری کووید19 از دنیا رفته، پرویز پورحسینی بوده است.
اقتصادنیوز هنرمندان بهشت زهرا ورزش 

  

7+5؛ لیست اعضای مبتلا به کرونای ذوب آهن مشخص شددر حالی که هفت نفر از بازیکنان ذوب آهن به طور قطعی به کرونا مبتلا شده اند ممکن است تعداد اعضای این لیست بیشتر شود.
ایلنا ویروس صنعت نفت 

  

افرادی که به این بیماری دچارند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند!محققان بر اساس نتایج یک مطالعه ادعا می‌کنند که خطر ابتلا به کرونا در افراد مبتلا به آسم 30 درصد کمتر از سایرین است.
برنا آسم 

  

کاهش سرکشی‌های موج سوم کرونا + نموداردرهفته دوم آذر 1399 شمار جانباختگان بحران کرونا نسبت به هفته پیش از آن 18 درصد کاهش یافت. میزان مرگ و میر نشان می دهد موج سوم فوتی‌های کرونایی در حال فروکش کردن است. اما دیگر متغیر های کرونا چه توضیحی را از قدرت شیوع این بیماری در ایران می‌دهند؟
اقتصادنیوز بهار مرگ ایران 

  

کشف دارویی که از انتقال "کروناویروس" جلوگیری می‌کندمطالعه جدید محققان آمریکایی نشان داده یک داروی ضد ویروسی خوراکی آزمایشی در طی 24 ساعت انتقال ویروس ک
خبرفوری بازی درمان ویروس 

  

سازمان جهانی بهداشت جمعه اعلام کرد کشف واکسن کرونا به معنی پایان یافتن بحران شیوع این بیماری نیست.
صراط ماه آموزش دولت 

  

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره توزع واکسن کرونامدیر سازمان جهانی بهداشت روز جمعه با توجه به اخبار خوشایند در مورد تولید واکسن های ویروس کرونا گفت: جهان نظاره گر نور در انتهای تونل در بحران تقریبا یک ساله کووید 19 است.
اقتصادنیوز سازمان ملل سازمان بهداشت جهانی تولید 

  

تمرین سایپا به همراه آزمایش کرونااعضای تیم فوتبال سایپا، آزمایش کرونا و تمرین خود را در زمین چمن مصنوعی آکادمی فوتبال انجام دادند.
ایلنا سایپا فوتبال روابط عمومی