طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تایید شد

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا به استیضاح دونالد ترامپ با اتهام "تشویق خشونت" علیه دولت آمریکا رای داد.

طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تایید شد

رای‌گیری در مجلس نمایندگان ایالات متحده برای بررسی دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برگزار شده و نمایندگان به استیضاح او با اتهام "تشویق خشونت" علیه دولت آمریکا رای داد.

 

دموکرات‌ها گامی مهمی علیه ترامپ که وی را مسئول حمله به کنگره آمریکا در 6 ژانویه دانسته‌اند، برداشتند و ترامپ در این لایحه استیضاح که یک هفته قبل از پایان دوره به مجلس نمایندگان ارائه شده بود، به "تحریک شورش" متهم شناخته شد.

 

نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا، طرح استیضاح ترامپ را پس از یک بحث طولانی در مجمع عمومی به رای گذاشتند که با 232 رأی در برابر 197 رأی مخالف به تصویب رسید.

 

قابل ذکر است که 10 نماینده جمهوری خواه نیز به طرح مذکور رأی مثبت دادند. بنابراین، دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده، اولین رئیس جمهور در تاریخ این کشور است که دو بار استیضاح می‌شود. طرح استیضاح برای تایید در سنا که هنوز مشخص نیست که چه زمانی برگزار خواهد شد، به آرای دو سوم سناتورها نیازمند است. 

 

در پی یورش هوادران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا در 6 ژانویه، دموکرات‌ها اولین گام در راستای برکناری ترامپ را برداشته و در این راستا مجلس نمایندگان این کشور با صدور قطعنامه‌ای از مایک پنس خواستند با اجرا گذاشتن متمم 25 قانون اساسی برای برکناری ترامپ از قدرت موافقت کند.

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا پیش از این جلسه رای‌گیری در نامه‌ای به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که متمم 25 قانون اساسی برای صلب ترامپ را به اجرا نخواهد گذاشت و این رای‌گیری را اقدامی نمادین خوانده بود.

 

قطعنامه‌ فعال‌سازی متمم 25 قانون اساسی آمریکا با 223 رای موافق و 205 رای مخالف به تصویب رسید و تنها یک نماینده جمهوری‌خواه به این قطعنامه رای مثبت داد. مایک پنس، در نامه‌اش به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان اعلام کرد: با اعمال متمم 25 قانون اساسی مخالفم و این اقدام به نفع ملت نیست و با قانون اساسی سازگاری ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز دو روز پیش قبل از سفر به تگزاس در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: من خواستار خشونت نبوده و نیستم. استیضاح و عزل من باعث خشم عظیمی می‌شود و آنها اقدامی احمقانه‌ را انجام می‌دهند. عزل من به اتهام تحریک معترضان جهت حمله به کنگره، ادامه استفاده از جادوگران علیه اینجانب است.

 

گفتنی است در 6 ژانویه جمعی از هواداران ترامپ برای همبستگی با وی مقابل کاخ سفید تجمع کرده و سپس به سمت کنگره آمریکا که جهت تایید نتایج انتخابات اخیر تشکیل جلسه می‌داد، راه‌پیمایی کردند. گروهی از این معتراضان سدهای امنیتی را شکسته و وارد ساختمان کنگره شدند. نیروهای امنیتی نیز با استفاده از گاز اشک‌آور با این معترضان برخورد کردند. شمار زیادی از نیروهای امنیتی در کنگره آمریکا در جریان درگیری با این معترضان زخمی شدند. علاوه بر زنی که به دلیل شلیک گلوله پلیس در کنگره به بیمارستان منتقل و در آنجا جان باخته‌بود سه تن دیگر نیز در جریان این آشوب جان باختند.

نشست کنگره به‌دلیل این حادثه به حالت تعلیق درآمده و مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا که مسئولیت ریاست این نشست را بر عهده داشت، به بیرون از ساختمان کنگره انتقال یافت. همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا در توئیتر هواداران خود را به خویشتن‌داری فراخواند. پس از مهار یورش هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن، نمایندگان سنا به شمارش آرا ادامه داده و پیروزی جو بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب این کشور در انتخابات 3 نوامبر 2020 رسما تایید شد.

 

منبع: آناتولی

استیضاح دونالد ترامپ ترامپ   اخبار برگزیده
  

نباید از ترس احمدی نژاد دنبال نامزدی لاریجانی برویماصلاح طلبان در طیف چپ جناح خود همچنان با نامزدی علی لاریجانی مخالفت می کنند.
مثلث بازار تهران احمدی نژاد علی لاریجانی 

  

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به انفجارهای بغداددفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق، با محکوم کردن انفجارهای روز پنجشنبه در بغداد، خواستار تلاش همه‌جانبه دستگاه‌های امنیتی برای برقراری آرامش و امنیت شد.
ایلنا شیعیان عراق خانواده 

  

متاسفانه اظهارات امروز دادستان کل، اخبار منتشره در مورد «احضار آذری جهرمی به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام» را تایید کردروز گذشته خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر و سپس برخی مدعی شدند که این احضار به دلیل ادای توضیحات درباره چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام انجام شده است!تصور میشد این حرفها درباره علت احضار در حد ادعاست، امّا متاسفانه اظهارات امروز آقای منتظری دادستان کل کشور نه تنها آن را تکذیب نکرد بلکه در طول تایید آن بود.
۵۵ آنلاین محمدجواد آذری جهرمی اینستاگرام هزینه 

  

الحاق به CFT و پالرمو در سطح حداقلی انجام شود/ عدم تصویب FATF ضربه اصلی را به تجار زده استرییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: بهتر است الحاق به CFT و پالرمو در یک سطح حداقلی انجام شود، این اتفاق می‌تواند سیگنال مثبتی به بازار می‌دهد. البته روند آن ماه‌ها طول می‌کشد اما می‌تواند افق روشنی برای آینده اقتصادی کشور ایجاد کند.
ایلنا پول بخش خصوصی تولید 

  

اختصاص سهمیه 15 لیتری به افرادی که از یارانه بنزین استفاده نمی‌کنندرئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با اشاره به اینکه سال جدید یارانه به شکل کارت اعتباری یا همان نقدی خواهد بود اظهار کرد: یارانه در سال جدید با دو رقم متفاوت پرداخت می‌شود، قرار است به کسانی که یارانه بنزین دریافت نمی‌کنند 15 لیتر بنزین تعلق بگیرد.
اقتصادنیوز یارانه بنزین بودجه 

  

واکنش طلایی بازار به استارت بایدنبا روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه در بازار تهران سیر نزولی داشت.
گسترش بازار طلا و ارز بازار تهران بانک 

  

عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت طرح استیضاح رئیس‌جمهور جدید این کشور را ارائه کرده است.
نامه نیوز استیضاح سنا جمهوری خواه 

  

2 جایگزین قیمتی پراید 111 برای جوان های هاچبک پسنداز همان زمان انتشار اخبار اولیه توقف تولید پراید یکی از نکات قابل اهمیت این بود که چه خودروهایی جایگزین قیمتی این خودرو در بازار خواهند شد. به خصوص در مورد پراید 111 که خودرویی جوان پسند با قیمت نسبتا مناسب به حساب می آمد.
خودروتک بازار خودرو تولید خودرو 

  

ماجرای توهین به رئیس‌جمهور در تلویزیونسخنان تند و عجیب علیه رییس‌جمهور در تلویزیون حاشیه ساز شد.
مملکت‌آنلاین رئیس جمهور ریاست جمهوری تلویزیون 

  

رشد قیمت کارخانه ای خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانیاین روزها با وجود کاهش نرخ ارز، قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت جهانی آن‌ها بیشتر شده است.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

مداکره کننده برجام عضو ارشد دولت بایدنبرخی رسانه‌های آمریکایی نوشته‌اند رابرت مالی، دستیار ویژه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و یکی از اعضای گروه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای او ، قرار است به عنوان نماینده (فرستاده) ویژه دولت جدید آمریکا در امور ایران منصوب شود.
مستقل‌آنلاین دولت رسانه باراک اوباما 

  

وزیر بهداشت زمان واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کردسعید نمکی درباره اقدامات انجام شده برای واردات واکسن کرونا به کشور، گفت: امیدوارم قبل از 22 بهمن و طبق مصوبه اولویت بندی شده، واکسیناسیون را در گروه ها شروع کنیم.
مستقل‌آنلاین واکسیناسیون استان مازندران ایران 

  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  اخبار داغ
  

گونه انگلیسی کرونا مرگبارتر از ویروس اصلی استنخست وزیر انگلیس هشدار داد که شواهد نشان می‌دهد؛ گونه انگلیسی کرونا، مرگبارتر از ویروس اصلی است.
برنا ویروس انگلیس 

  

سید روح‌الله حسینی جمعه 3 بهمن در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، از شیب صعودی آمارهای ابتلا، ورودی به بیمارستان ها و جانباختگان این بیماری طی روزهای اخیر خبر می دهد.
صراط استان فارس شیراز بیمارستان 

  

دستور بایدن برای بررسی اثر تحریم‌ ها روی مبارزه با کرونارئیس‌جمهور آمریکا در سندی جدید دستور داده اثر تحریم‌های یکجانبه و چندجانبه روی مبارزه کشورها با ویروس کرونا مورد بررسی قرار گیرد.
اقتصادنیوز رئیس جمهور ویروس 

  

تهیه داروی کرونا برای میناوند توسط علی کریمی از دبی + عکسپس از پست توهین آمیز سحر ذکریا به وزارت بهداشت علی کریمی برای تهیه داروی کرونای مهرداد میناوند از دبی دست به کار شد.
شما‌نیوز علی کریمی دبی عکس 

  

هشدار درباره گونه جدید ویروس کروناوزیر خارجه انگلیس می‌گوید که گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا احتمالا مرگبارتر است.
برنا ویروس انگلیس 

  

آمار کرونا در ایران / جمعه 3 بهمن 1399دکنر سیما سادات لاری آمار کرونا را روز جمعه 3 بهمن ماه 1399 اعلام کرد.
مستقل‌آنلاین ایران ماه بیمارستان 

  

آمار فوتی های کرونا در کردستان به 1050 نفر رسید فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 27 بیمار کرونایی جدید در استان شناسایی شدند و متأسفانه دو نفر هم جان باختند. وی از بستری شدن 107 بیمار مشکوک به کرونا در کردستان خبر داد و گفت: شهرستان سنندج با 59 نفر بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: هم اکنون 32 بیمار مبتلا به کرونا نیز در بخش…
مهر فرزین ویروس خبرنگار 

  

جانسون: گونه انگلیسی کرونا مرگبارتر استنخست وزیر انگلیس هشدار داد که شواهد نشان می‌دهد گونه انگلیسی کرونا مرگ‌بارتر از ویروس اصلی است.
اقتصادنیوز انگلیس مرگ ویروس 

  

مدافع اسبق پرسپولیس به آی‌سی‌یو نرفته است بلکه به خاطر شرایط ویژه‌اش به بخش ایزوله منتقل شده، اما حال عمومی وی همچنان پایدار است. همچنین حال میناوند نسبت به صبح روز قبل بهتر شده است.
صراط فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

نمکی در واکنش به انتقادها از اظهارات رئیسی: همکارانم حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشندوزیر بهداشت در واکنش به انتقادها از اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همکاران من حق دارند
خبرفوری درمان وزارت بهداشت ماه 

  

زین الدین زیدان به کرونا مبتلا شد.زیدان که در حال حاضر شرایط خوبی در رئال ندارد و به تازگی با این تیم از «کوپا دل ری» اسپانیا هم حذف است، باید دو هفته در قرنطینه باشد.
مستقل‌آنلاین زیدان رئال مادرید مادرید