فردا   |  سیاسی  |  

از بازگشت تا محاکمه روحانی/ حمله اصلاح‌طلبان به مجلس/ در آستانه مذاکره؟

روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

از بازگشت تا محاکمه روحانی/ حمله اصلاح‌طلبان به مجلس/ در آستانه مذاکره؟

گروه سیاست سایت فردا - روزنامه‌های امروز به موضوعاتی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و ... پرداخته‌اند که مهم‌ترین موارد آن به شرح زیر است:

 

«سازندگی» تصویری از حسن روحانی را برای جلد امروز خود انتخاب کرده و از بازگشت او خبر می‌دهد. محمد قوچانی سردبیر این روزنامه اصلاح‌طلب توییت دیروز وی را دستمایه کرده و با تیتر «بازگشت شیخ دیپلمات» نوشته است: «حن روحانی پس از دو ماه غیبت خودخواسته و هوشمندانه به عرصه‌ی عمومی بازگشته است، نه فقط در مقام «رئیس جمهور سابق» که به عنوان سیاستمداری که دغدغه‌اش امنیت ملی ایران است چه تنها با او به یاد داشت که بیستم مهرماه سالگرد تاسیس شورای عالی امنیت ملی ایران است. نهادی که حسن روحانی با 32 سال عضویت پیاپی از بیستم مهر 1368 تا 12 مرداد 1400 قدیمی‌ترین و دیرپاترین عضو آن بود».

«وطن امروز» تصویری از  اولین روز رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت را برای عکس انتخاب کرده و تیتر زده «آسمان مال من است». این روزنامه اصولگرا در گزارش دیگری که تیتر یک شده به گزارش دیروز رئیس کل دیوان محاسبات که دیروز در جلسه تفریغ بودجه قرائت کرده، پرداخته و با عنوان «سیاهه تخلفات دولت روحانی» نوشته است: «بر اساس گزارش دیوان محاسبات، تأخیر و تعلل 3 ماهه شورای عالی بورس در تصویب تزریق مبلغ 1500 میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه و عدم اتخاذ تصمیم در استفاده از منابع حاصل از کارمزدهای وصول‌شده‌ مربوط به خرید و فروش سهام در سال 99 (مبلغ 26,000 میلیارد تومان) در ساماندهی و حمایت از بازار سرمایه از مصادیق ترک فعل بوده است.»

«شرق» ظریف و روحانی را عکس یک کرده و دلیلش هم طرح شکایت از آنها است که بحثش دیروز در مجلس داغ بود. وحیده کریمی در گزارشی با تیتر «محاکمه در بهارستان» و در ادامه رویکرد ضد مجلس این روزنامه اصلاح‌طلب نوشته است: « مجلس‌یازدهمی‌ها که چشمان خود را بر مشکلات عدیده اقتصادی کشور بسته‌اند، روز گذشته در صحن علنی مجلس بار دیگر بر طبل محاکمه روحانی کوبیدند. ... در همین شرایط که مجلس مشکلات کشور را رها کرده و اراده‌ای برای بازخواست از دولت سیزدهم در خود نمی‌بیند، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در تازه‌ترین اظهارنظر خود در صحن علنی دیروز درخواست محاکمه دولتمردان روحانی را مطرح کرد و گفت: طبق آمار رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم روال جذب سه‌هزارو 620 دانشجوی بورسیه‌شده در دولت روحانی غیرقانونی بوده است. روحانی، جهانگیری، فرجی‌دانا، فرهادی و غلامی برای تعیین تکلیف تخلف در پرونده بورسیه‌ها به قوه قضائیه معرفی شدند. بعد از سخنان او، درخواست محاکمه ظریف خبر‌ساز شد.»

این روزنامه اصلاح‌طلب آنقدر از مطالبه محاکمه نگران و عصبانی است که حواسش نیست «آن که را حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟»!

«کیهان» که تیترهایش به اندازه یک گزارش بلند است، امروز با عنوان «گزارش مجلس درباره تخلفات دولت قبل از بی‌توجهی به بودجه تا ظلم به بورسیه‌ها» نوشته است: «عضو هیئت‌رئیسه مجلس اعلام کرد که روزهای سه­‌شنبه مجلس به قرائت گزارش‌های نظارتی اختصاص خواهد داشت و بر همین منوال دیروز سه گزارش نظارتی از تخلفات دولت قبل در صحن علنی قرائت شد که به تخلفات بودجه‌ای دولت قبل، ظلم و اجحاف در مورد دانشجویان بورسیه و استنکاف از اجرای قانون اختصاص داشت.»

این روزنامه اصولگرا در تیتر دو خود نیز به انتخابات عراق پرداخته و نوشته است: «مشارکت پایین، اعلام پیروزی جریان صدر، اعتراض جریان‌های مختلف سیاسی به نتایج و احتمال وقوع تقلب از جمله مواردی است که، انتخابات پارلمانی عراق را که یکشنبه 18 مهر برگزار شد، پیچیده کرده و آینده سیاسی این کشور را در‌هاله‌ای از ابهام قرار‌داده است.»

«اعتماد» تیتر یک امروز خود را به اقتصاد و مشخص بازار سرمایه اختصاص که دیروز یکی از خونین‌ترین روزهایش را گذراند. این روزنامه اصلاح‌طلب با عنوان «بزرگ‌ترین موج خروج سهامداران خرد از بورس» نوشته است: «بیش از 1200 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. این رقم بیشترین میزان خروج پول از بورس در مهرماه است و موجب شد تا شاخص بورس با ریزش 38هزار واحدی مواجه شود. گفته می‌شود که بخش بزرگی از ریزش شاخص بورس را باید به حساب خداحافظی رییس سازمان بورس در فضای مجازی نوشت. محمدعلی دهقان دهنوی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار مطلبی در فضای مجازی، پایان کار خود در این سازمان را اعلام کرده و گفته است که «احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پنجشنبه 8 مهر به من اطلاع داد برنامه تغییر تیم مدیریتی سازمان بورس دارد، از همان روز پیگیر هستم که این اتفاق زودتر بیفتد، حتی مصرّ بودم طبق برنامه، شورای عالی بورس همین هفته تشکیل شود ولی امکان برگزاری فراهم نشد، امید است هرچه زودتر اتفاق بیفتد.»

این روزنامه اصلاح‌طلب در یکی از تیترهای کناری خود نیز گزارشی دارد از وضعیت پرونده هسته‌ای و مذاکرات برجام. سارا معصومی با اشاره به در پیش بودن سفر معاون مسئول سیاست خارجی اروپا به تهران و با تیتر «در انتظار «بله» تهران» می‌نویسد: «از مجموع سخنان وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه دولت سیزدهم این‌گونه استنباط می‌شود که دولت سیزدهم در جمع‌بندی‌های خود در سه مورد به قطعیت رسیده است: 1. بازگشت به وین. 2. پیگیری پرونده در وزارت خارجه تحت نظارت شورای عالی امنیت ملی و 3. تغییر چهره رییس تیم مذاکره‌کننده و واگذاری این مسوولیت به معاون سیاسی جدید وزارت خارجه (علی باقری).»

«جوان» امروز عکس یک قابل توجهی دارد. تصویری از استقبال حسین امیرعبداللهیان از رئیس پارلمان سویس که دیروز در تهران دیدارهایی داشت را انتخاب کرده و تیتر زده «ایران در تدارک وین». اشاره‌اش از به سخنان دیروز وزیر خارجه است که در ملاقات با همین مقام سوئیسی تاکید کرد جمع‌بندی‌های ایران درباره مذاکرات به زودی نهایی خواهد شد. این روزنامه اصلوگرا نوشته است: «امیرعبداللهیان با تشریح دیدگاه دولت سیزدهم در خصوص ازسر‌گیری گفتگو‌های وین، از نهایی شدن جمع‌بندی‌های دولت در آینده نزدیک خبر داد و افزود: «در گفتگو‌های آتی اقدامات ما متناسب با میزان عمل و اقدامات طرف‌های مقابل خواهد بود.»‌آندریاس ایب نیز به علاقه‌مندی کشورش در زمینه ایفای نقش در نزدیک کردن دیدگاه‌ها تأکید کرد. میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، دیروز در صفحه توئیتر خود از موضع‌گیری سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران مبنی بر تعاملات بیشتر درباره برجام و مذاکرات وین استقبال کرد و آن را خبر خوبی دانست. وی نوشت: «در جریان شش دور مذاکرات قبلی، پیشرفت بسیار مفید و چشمگیری به دست آمده است». شبکه خبری اسکای‌نیوز با اشاره به شواهدی که حاکی از تغییر رویکرد ایران درباره مسائل منطقه و نقش و عملکرد منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور است، نوشت که امیرعبداللهیان گسترش مناسبات منطقه‌ای را اصل قرار داده و مذاکرات هسته‌ای را به فرع برده است. »

«آفتاب یزد» که همچنان با مجلس یازدهم زاویه دارد، امروز در تیتر یک خود به این قوه تاخته و با تیتر «با قانون‌گذار قانون‌شکن چه باید کرد؟» با یادآوری ماجرای عنابستانی که دیگر موضوعی قدیمی و تکراری شده، به بحث مجوز تردد خط ویژه برای نمایندگان پرداخته و نوشته است: «حتی اگر عبور خودروی مسئولان را در این خطوط قانونی بدانیم در حالی که می‌دانیم طبق قانون، در صورت داشتن مجوز اگر در ماموریت نباشند استفاده از این خطوط غیر قانونی است، باز هم استفاده از خطوط ویژه دو اشکال دارد. اشکال اول این که شهروندانی که در ترافیک معطل هستند احساس تبعیض می‌کنند و موجب این می‌شود که تمایلی برای همراهی با قانون و محدودیت‌های ترافیکی نداشته باشند و هر گاه چشم ناظر پلیس را دور دیدند، مرتکب تخلف ترافیکی شوند. اشکال دوم در این موضوع این است که مسئولانی که بی‌دردسر در خطوط ویژه تردد می‌کنند، مشکلات شهروندانی را که در شهر و ترافیک وقتشان هدر می‌رود حس نمی‌کنند و در جریان ماهیت واقعی ترافیک شهری آن گونه که عموم تجربه می‌کنند، قرار نمی‌گیرند. با این حال به نظر می‌رسد حذف برخی از مزایای غیر قابل توجیه و غیر قانونی می‌تواند از جهات متعدد صحیح و منطقی باشد. با این حال سوال اینجاست که با قانونگذاران قانون شکن چه باید کرد؟»

این گزارش به اندازه تیترش تند و تیز نیست چون اساسا موضوعی انتخاب شده که این قدرها هم پیچیده، مصداق قانون شکنی و قابل توجه نیست. آفتاب یزد اما قصد کوتاه آمدن ندارد و از هر بهانه‌ای برای حمله به مجلس استفاده می‌کند. برای همین هم تیتر دو امروز خود طرح صیانت و سخنان مدافعان آن را بهانه کرده و تیتر زده «قدرت‌نمایی نماینده مردم برای مردم».

«ایران» گزارشی دارد از روند واکسیناسیون همگانی که عکس یک شده. این روزنامه دولتی با تیتر «در مسیر بازگشت به زندگی» نوشته است: «مدتی است که پیک پنجم بیماری کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم. حالا دیگر تعداد شهرهای قرمز کشور از تعداد انگشتان دست‌کمتر است. کلانشهرهایی همچون تهران از وضعیت قرمز خارج شده‌اند و شهروندان در سودای بازگشت به زندگی عادی به سر می‌برند. هرچند پیک پنجم شرایط دشواری را برای جامعه رقم زد و آمار دهشتناکی از مرگ و میر هموطنان را به‌دنبال داشت اما حالا با کاهش این آمار امید به زندگی عادی در دل بسیاری از شهروندان روشن شده است.

مدتی پیش بود که معاون اجتماعی بهزیستی از یتیم شدن بیش از 51 هزار کودک خبر داد؛ کودکانی که بیماری کرونا پدر یا مادر آنها را به کام مرگ کشانده و حالا آنها مانده‌اند و جدال برای ادامه زندگی. آمارها اما به این حقیقت تلخ ختم نمی‌شود و رئیس دفتر مشاور وزارت علوم نیز اطلاع می‌دهد که نزدیک به یک سوم دانشجویان یکی از نزدیکان خود را در طی مدت همه‌گیری از دست داده‌اند. فشار روانی سوگ‌هایی که معمولاً در تنهایی صورت می‌گیرد در کنار فشار اقتصادی ناشی از اعمال برخی محدودیت‌ها برای کنترل همه‌گیری زندگی را برای بسیاری سخت کرده است. در این میان اما واکسیناسیون همگانی به کمک شهروندان شتافته و به اعتقاد کارشناسان روند رو به رشد واردات واکسن و همچنین سرعت در واکسیناسیون همگانی باعث شده امید بازگشت به زندگی عادی در دل شهروندان پررنگ‌تر شود. اما بازگشت بر مدار زندگی عادی و زندگی مسالمت‌آمیز با ویروسی که خیال رفتن ندارد رؤیایی است که بزودی محقق خواهد شد. البته برای تحقق آن نیاز به رعایت برخی موارد و اصلاح و ساماندهی بعضی زیرساخت‌ها بشدت احساس می‌شود.»

گروه اقتصادی این روزنامه نیز در گزارشی که تیتر یک شده از «خیز دولت برای رشد اقتصادی» نوشته و بهانه‌اش ابلاغ بخشنامه بودجه 1401 از سوی رئیس جمهور است.

«آرمان ملی» بی‌تماشاچی برگزار شدن مسابقه فوتبال ایران و کره که گفته شده به دلیلی کرونا است را باور نکرده و معتقد است که مساله حضور زنان در ورزشگاه بوده است. این روزنامه اصلاح‌طلب در گزارشی که تیتر یک کرده، نوشته است: «قطعا در شرایط کرونایی که می‌توان خیلی از مسائل را بدان نسبت داد، نخستین موضوعی هم که درباره عدم حضور تماشاچی مطرح می‌شود همین است. ولی برخی تناقض‌ها نشان می‌دهد اینکه درباره بازی دیروز همه چیز را به گردن کرونا بیندازیم هم اماواگرهای بسیار دارد. از مدت‌ها قبل مسئولان دولتی گفته بودند با روند واکسیناسیون کسانی که دو دز واکسن خود را زده‌اند می‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور یابند؛ پا از این وعده  فراتر رفت و به صراحت در چند روز گذشته خبرهای زیادی مبنی بر حضور تماشاگران در بازی ایران و کره‌جنوبی مطرح شد و حتی عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال نیز گفته بود تماشاگران مشکلی برای تماشای این بازی در ورزشگاه آزادی ندارند. پیش از این گفته، اما دیدار او با جانی اینفانتینو، رئیس‌ فیفا‌ در زمان بازی ایران و سوریه یک پیام مشخص داشت؛ اینکه اینفانتینو برای اعطای میزبانی به ایران در مسیر انتخابی جام‌جهانی دو شرط مهم گذاشته است: یکی وجود سیستم VAR و دیگری حضور زنان تماشاگر ایرانی در بازی با کره‌جنوبی. این اتفاق درحالی بود که موضوع میزبانی ایران قبل از آن‌ هم تحت‌الشعاع قرار گرفته بود، یعنی قبل از بازی ایران و سوریه. چراکه در کمال تعجب، مسئولان فوتبال سوریه علیه ایران اظهارنظر کرده بودند و خواستند تا به کشورمان مجوز میزبانی داده نشود. آنها البته دو بهانه را دراین راستا آوردند یکی به دلیل همان شیوع کرونا و دیگری نبود سیستم .VAR  درخواست سوری ها البته که عملا ایران را دچار چالش‌های جدی کرد تاحدی که نزدیک بود میزبانی همان بازی ایران و سوریه را هم از دست بدهیم چه برسد به ایران و کره .»

 

فضای مجازی بازی سازمان بورس و اوراق بهادار   اخبار برگزیده
  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  

کدام استان‌ها با روند افزایشی کرونا مواجه هستند؟معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه روند افزایشی مختصری در موارد بروز کرونا در چهار استان دیده شده، گفت: البته این روند افزایشی مختصر به معنای پیک ششم کرونا نیست.
۵۵ آنلاین درمان وزارت بهداشت 

  

قالیباف: کارمندان اداری در لایحه رتبه‌بندی معلمان اضافه نشوندرئیس مجلس درواکنش به پیشنهادات متعدد نمایندگان برای اصلاح لایحه رتبه بندی گفت: لایحه دولت مربوط به رتبه بندی معلمان است، مسائل بخش‌های اداری و کارمندی در مسیر قانون خدمات کشوری بررسی می‌شود.
فردا مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس دولت 

  

تیم های ذوب آهن و استقلال به خاطر داشتن 3 و 4 بازیکن در تیم امید فعلا درخواستی برای تاخیر در زمان برگزاری بازی هفته دوم خود به سازمان لیگ ارایه ندادند.
ورزش۳ استقلال بازی 

  

سه عامل جدید برای صعود قیمت دلار/سرگیجه معامله گران در بازاربخشی از فعالان بازار اعتقاد دارند در صورتی که در روز جاری حواله درهم به بالای سطح 7 هزار و 500 تومان برود، خریداران ارزی قدرت خواهند گرفت و در غیر این صورت، قیمت دلار می تواند به سوی حمایت 27 هزار و 150 تومان بار دیگر حرکت کند.
اقتصادنیوز قیمت دلار سرگیجه 

  

بازگو کردن مرثیه جدایی هفده شهر قفقازی ایرانمحمدجعفر محمدزاده، نویسنده و پژوهشگر در یادداشتی درباره قفقاز نوشته است: هیچ‌گاه پیشینه و فرهنگ ایرانی ازقفقاز زدوده نخواهد شد و این حقیقت نباید از یادها برود و بر نویسندگان و اهل قلم است که مرثیه جدایی هفده شهر قفقازی ایران را بازگو کنند.
ایبنا ایران نویسنده قفقاز 

  

نسخه اصلاح شده واکسن آسترازنکا برای مقابله با دلتا تولید می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، پژوهش‌های اولیه توسط اعضای گروه پروفسور سارا گیلبرت در دانشگاه آکسفورد آ غاز شده است. این گروه از محققان قبلاً در توسعه واکسن آسترازنکا نیز فعالیت کرده بودند. با توجه به تأثیرگذاری واکسن اولیه محققان آکسفورد در جلوگیری از بستری شدن و مرگ بیماران مبتلا به کووید 19، توسعه دهندگان آن به طور احتیاطی ساخت واکسنی برای مقابله با سویه دلتا را…
مهر تولید پژوهش فناوری 

  

طرحی که فشار اقتصادی به مردم را بالا می‌برد!دولت در حالی خبر اولیه برای حذف ارز دولتی را مطرح کرده که قیمت ارز سامانه نیما تا ارز دولتی 5 برابر است و تورم عمومی هم بسیار بالاست و این طرح می تواند فشار اقتصادی بر مردم را تشدید کند.
گسترش ایران تهران دانشگاه تهران 

  

نحوه مراجعه برای تزریق دُز سوم واکسن کروناافرادی که شش ماه از دریافت نوبت دوم واکسنشان گذشته باشد می‌توانند به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند و سپس این امکان در سامانه ما فراهم است تا دُز سوم را ثبت کنند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت درمان سالمندان 

  

موضوع مذاکرات ایران و اروپا در بروکسل چیست؟سخنگوی وزارت خارجه:مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل توافقی دوسویه بوده است
فردا ایران وین وزارت خارجه 

  

نامه کنایه آمیز لاریجانی به سخنگوی شورا: به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهامعلی لاریجانی به صحبت‌های اخیر سخن‌گوی شورای نگهبان واکنش نشان داد و نوشت: از ابتدای خدمت در نظام اسلامی، مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهام.
نامه نیوز علی لاریجانی شورای نگهبان دولت 

  

جزئیات شرط ایران برای آمریکا | پشت پرده گفت‌وگو محرمانه ایران با عربستانفارس/ سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا در بروکسل توافقی دوسویه بوده است، فضای گفتگوها با عربستان را محترمانه و جدی قلمداد کرد و خبر دوویچه وله مبنی بر سفر هیأتی از عربستان به ایران را تأیید نکرد.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و عربستان 

  

پیشنهاد افزایش 20 درصدی قیمت خودرو برای حذف دلالان بازارنماینده مردم سقز و بانه در مجلس با اشاره به کمبود عرضه در بازار خودرو از نحوه عرضه خودروی داخلی انتقاد کرد و گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که بعضی افراد شرط نداشتن پلاک فعال برای خرید خودرو را دور می‌زنند و سوء استفاده می‌کنند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

واکنش تند علی لاریجانی به صحبت‌های سخن‌گوی شورای نگهبانعلی لاریجانی با انتشار این پست در صفحه اینستاگرامش به صحبت‌های اخیر عضو حقوق‌دان و سخنگوی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف، واکنش نشان داده است.
مثلث علی لاریجانی شورای نگهبان قیمت 

  اخبار داغ
  

خبر بد درباره شروع پیک جدید کرونا در این استانرئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 40 درصد تست های pcr کهگیلویه و بویراحمد مثبت شد.
اقتصادنیوز 

  

این استان امروز فوتی کرونایی نداشتسعید کشمیری گفت: در روز گذشته با بستری 33 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر، شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان به 114 نفر رسیده است.
اقتصادنیوز استان بوشهر بیمارستان 

  

خطر طغیان آنفلوآنزا در صورت برداشتن محدودیت‌های کروناییرییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با هشدار نسبت به طغیان عفونت های ویروسی پس از کرونا گفت: برداشتن محدودیت های کرونایی احتمال برخورد با یک اپیدمی بزرگ آنفلوآنزا را افزایش می دهد.
۵۵ آنلاین ویروس ایران خانواده 

  

غلبه انتظارات کاهشی در بازار سکه/ واکنش قیمت سکه به افت قیمت دلاراقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 سکه امروز با وجود رشد قیمت طلای جهانی، به افت دلار واکنش نشان داد و زیر مرز حساس باقی ماند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

دُز سوم واکسن کرونا نیاز به تزریق عمومی نداردرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به نیاز کادر درمان و گروه‌های پرخطر برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا، گفت: فعلا نیازی به تزریق عمومی دُز سوم واکسن کرونا نیست.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت درمان 

  

ترمز رشد قیمت خودرو کشیده شد + جدولاقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 بالاخره ترمز رشد قیمتدر بازار خودروهای پرتیراژ ایران‌خودروکشیده شد و قیمت‌ها تغییر نداشتند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو جدول 

  

قیمت دلار امروز چهارشنبه 1400/07/28 کاهش قیمت دلارقیمت دلار در بازار ارز بر خلاف روز قبل کاهش را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

پایان نزولی هفته / بورس از نیمه کانال پائین افتاداقتصادنیوز: امروز 28 مهر 1400 شاخص کل بورس از نیمه کانال 1.4 میلیونی عقب نشست.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آغاز تزریق دز سوم واکسن کرونا در چیندر چارچوب برنامه پیشگیری و کنترل کرونا شورای دولتی چین، تزریق دز سوم یا تقویت کننده در میان افراد بالای 18 سال چین آغاز شد.
۵۵ آنلاین چین تلویزیون ویروس 

  

هشدار درباره خطر طغیان آنفلوانزا در صورت برداشتن محدودیت‌های کروناییناجی گفت: تا 13 اکتبر، بیش از 238 میلیون مورد اثبات شده آزمایشگاهی کووید 19 در سراسر جهان شناسایی شده است که از این تعداد حدود 4 میلیون مرگ اتفاق افتاده است و تا الان بیش از 6 میلیارد و سیصد میلیون دوز واکسن در سراسر جهان تزریق شده است.
اقتصادنیوز آنفلوانزا مرگ 

  

ابلاغیه مهم بورسی مخبر درباره فروش املاکبا صدور بخشنامه تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد در بورس کالا توسط معاون اول رئیس جمهور ، دولت رسما" وارد این حوزه شد.
گسترش دولت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی 

  

این بحران جهانی به جان بورس ایران افتادبازار سرمایه روند نسبتا متعادلی را با شروع مثبت در اول هفته و پایانی منفی در انتهای آن تجربه کرد.
گسترش بورس کالا ایران سرمایه 

  

نوعی جدید از سفته‌بازی در بورسسفته بازی یک اصطلاح رایج در بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه است. شاید این اصطلاح به گوش شما هم خورده باشد.
گسترش بازی ایران خودرو بندرعباس 

  

26 میلیون و 806 هزار و 374 نفر دُز دوم واکسن کرونا را زدندمجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 76 میلیون و 517 هزار و 781 دُز رسید.
اقتصادنیوز 

  

واردات آخرین محموله های واکسن کرونا توسط هلال احمر تا اوایل آبان محمدحسین قوسیان مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت وادارت واکسن به کشور توسط هلال احمر گفت: در اوایل مهرماه 12 میلیون دوز واکسن توسط هلال احمر وارد کشور شد و مجموعاً تا امروز تعداد واکسن‌های وارداتی از سوی هلال احمر به 30 میلیون دوز رسیده است. وی در پاسخ به این سوال که سقف واردات واکسن از سوی هلال احمر چه میزان خواهد بود عنوان کرد: بر اساس آخرین درخواست‌هایی که به…
مهر واردات هلال احمر خبرنگار