حمایت و توافق اتاق بازرگانی ایران و ستاد ملی تسهیلات گردشگری

نشست مجازی معرفی طرح ملی تسهیلات گردشگری حمایت ازکسب وکارهای گردشگری وصنایع وابسته با حضور مدیران اتاق بازرگانی صنایع ومعادن استان ها بویژه اعضای کمیسیون گردشگری برگزار شد و در این نشست توافقنامه همکاری کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی صنایع ومعادن ایران و ستادتسهیلات گردشگری بانک ملت به امضا رسید.

حمایت و توافق اتاق بازرگانی ایران و ستاد ملی تسهیلات گردشگری

در نشست معرفی طرح ملی تسهیلات گردشگری بانک ملت که روز گذشته برگزارشد،علی اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی صنایع ومعادن ایران با اشاره به اهمیت تسهیلات مالی در عبور از بحران کرونا گفت: گردشگری و سفر از جمله مشاغلی است که با شیوع کرونا و در آستانه تعطیلات نوروزگذشته وده ماه سال جاری بیشترین آسیب را دید.

او ادامه داد: ارائه طرحهای حمایتی مالی وتسهیلات بانکی اسان وبا کارمزد منطقی به منظور حمایت ازکارافرینان وبنگاههای اقتصادی،نشاط اجتماعی گردشگران و موجب احیای این صنعت میشود و می‌تواند از رکود این صنعت جلوگیری کند

رییس کمیسیون بازرگانی اتاق ایران با اشاره به طرح حمایتی وزارت گردشگری و بانک ملت افزود: امضاء تفاهم نامه همکاری بین کمیسیون گردشگری اتاق ایران و ستاد ملی تسهیلات گردشگری نیز در راستای حمایت از این حرکت واقدام ارزنده بوده است.

احسان امین مدیر ستاد تسهیلات گردشگری بانک ملت؛با اشاره به اجرای طرح ملی تسهیلات گردشگری گفت: 35 هزار میلیارد تومان تسهیلات مالی با کارمزد4 درصد،12 درصدو تعاملی،بسته های متنوع حمایتی از تاسیسات و موسسات گردشگری و صنایع وابسته در نظر گرفته شده است.

وی هدف از اجرای این طرح حمایتی را کمک به بقاو دوام تاسیسات ، موسسات و رونق بخشیدن به کسب و کارهای فعال درکلیه حوزه های هتلداری ،سفر،حمل ونقل، سوغات ،صنایع دستی ،موزه داران خصوصی،شرکتهای فناوری اطلاعات حوزه گردشگری عنوان کرد و افزود: رونق به این بخش موجب رونق بسیاری ازصنوف وکسب وکار دیگری خواهد شد.

وی از اعتبار 20هزارمیلیاردتومان خبر داد و گفت: تسهیلات ارائه شده کلیه زنجیره گردشگری را شامل می‌شود و بازپرداخت آن با سود 4 درصد خواهد بود؛در این طرح هم خدمات دهندگان و خدمات پذیران مورد توجه هستند.

حسن تقی زاده انصاری رئیس کمیته کسب و کارهای نوین گردشگری اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به اهمیت طرح ملی تسهیلات گردشگری بر ضرورت همکاری وتعامل بیشتر تشکلهای گردشگری وستاد تسهیلات برای استفاده از ظرفیت های مالی ایجاد شده برای رونق بخشیدن به کسب و کار های گردشگری تاکید کرد.

وی زنجیره گردشگری را یک زنجیره مهم و ارزش آفرین خواند و افزود ازنقاط تمایز طرح ملی تسهیلات گردشگری توجه به تمام زنجیره سفر گردشگری،حمل ونقل،اقامتی وپذیرایی، گردشگری سلامت صنایع دستی و میراث فرهنگی دانست.

رئیس کمیته کسب و کارهای نوین گردشگری اتاق بازرگانی گفت: نیازسنجی وارایه بسته های حمایتی متنوع ومتناسب بخش های مختلف،موجب موفقیتهای بیشتر طرحهای حمایتی و محرک جدید برای صنعت هتلداری،پذیرایی وسفرخواهد بود تا رکود حاصل از شیوع کرونا که بر کار کسب و کارهای حوزه گردشگری است برطرف شود.

یادآور می شود که همزمان با هفته گردشگری تفاهم نامه همکاری اعطای تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای گردشگری بین وزارت گردشگری و بانک ملت به امضا رسید.

 

منبع: عصر ایران

فناوری حوزه موزه   اخبار برگزیده
  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  

باید «بایدن» را راضی کنیم تا اشتباهات «اوباما» در قبال ایران را انجام ندهدوزیر امور شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران دولت سوریه 

  

قسم در بهارستان یا پاستور؟ قالیباف خردادماه خودش را برای کدام قسم آماده خواهد کرد؟ خرداد نه‌تن‌ها سرنوشت رئیس‌جمهوری چهار سال آینده را مشخص می‌کند، بلکه تکلیف رئیس یک‌ساله آینده مجلس را هم تعیین می‌کند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری نیروی انتظامی جبهه پایداری 

  

پیش بینی روند بازار و قیمت خودرو تا اوایل سال 1400بازار خودرو این روزها اگر چه در سراشیب کاهش قیمت خودرو نیست اما در این بازار شاهد تکانه های افزایش جهشی قیمت هم نیستیم. این وضعیت ثبات آیا ادامه دار خواهد شد؟
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

شرط ورود قیمت خودرو به روند کاهش محسوس / قیمت پراید و دیگر پرتقاضاهاقیمت خودرو در چند روز اخیر روند باثباتی را طی کرده است. به نظر می رسد بازار خودرو بیشتر در انتظار مشخص شدن وضعیت بازارهای موازی است.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

آخرین مهلت ثبت نام مسکن ملی اعلام شد​همه متقاضیان مسکن ملی تا پایان دی ماه تعیین وضعیت می‌شوند و افرادی که به هر دلیلی تمایلی به ادامه همکاری در اجرای این طرح را ندارند، حذف شده و افراد جدید و کسانی که در لیست هستند جایگزین می‌شوند.
مستقل‌آنلاین مسکن ماه زمین 

  

هشدار واعظی به استخراج کنندگان بیت کوینمحمود واعظی در خصوص استخراج بیت کوین توضیحاتی داد.
گسترش محمود واعظی بیت کوین رئیس جمهور 

  

آخرین وضعیت طرح تحول بازار خودروسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارجاع طرح تحول بازار و صنعت خودرو به کمیته صنعت کمیسیون متبوعش خبر داد.
خودروتک بازار خودرو خودرو کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

عبور جمهوری خواهان از ترامپ /دیپلماسی توئیتری ظریف در مقابل اتهام زنی‌های پمپئودر حالی که تنها هشت روز به پایان دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ باقی مانده، مجلس نمایندگان ایالات متحده آماده می‌شود تا طرح استیضاح رئیس‌جمهور را به اتهام به تحریک به یورش علیه ساختمان کنگره که پنج نفر کشته برجای گذاشت، بررسی کند.
اقتصادنیوز جمهوری خواه جمهوری اسلامی ریاست جمهوری 

  

نماینده تهران گفت: واردات واکسن ربطی به پذیرش FATF ندارد و پیوستن به این سازمان دست دشمن را در تحریم بیشتر باز می‌کند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام 

  

به مذاکره با ایران برای آزادی نفت‌کش ادامه می‌دهیموزارت امور خارجه کره از تداوم مذاکره با ایران خبر داد.
ایلنا ایران نفت وزارت خارجه 

  

به جای مازوت‌سوزی سیاست خاموشی برق را در پیش گرفته‌اند/ پیشنهاد محدودیت تردد در روزهای پایانی هفتهرئیس شورای شهر تهران در واکنش به آلودگی هوا و خاموشی‌های روز گذشته شهر تهران گفت: در گذشته آلودگی هوا را انتخاب می‌کردند و از مازوت استفاده می‌کردند، اما الان تصمیم گرفتند از مازوت استفاده نکنند و خاموشی اعمال کنند و باید دید نتیجه چه می‌شود.
ایلنا برق تهران شورای شهر تهران 

  

دولت بایدن و ایرانهرچند واقعیت‌های حزبِ دموکرات، جو بایدن را در مسایل داخلی آمریکا به سوی چپ متمایل کرد ولی در سیاست خارجی، همانند اکثرِ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به راست و سیاستِ رهبری و برتریِ واشنگتن اعتقاد داشته و عمل خواهد کرد.
۵۵ آنلاین دولت رئیس جمهور خاورمیانه 

  اخبار داغ
  

کرونای مهلک برزیلی در انگلیسیک ویروس‌شناس برجسته انگلیسی به رغم ادعای دولت این کشور اعلام کرد که گونه بشدت خطرناک و مهلک ویروس کرونا با منشاء برزیل در این کشور شناسایی شده است.
برنا انگلیس ویروس دولت 

  

به فعالان صنایع دستی آسیب دیده از کرونا وام 50 میلیون تومانی پرداخت می شود.معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: به هنرمندان و فعالان صنایع دستی که در دوران کرونا دچار خسارت شدند،تا سقف 50 میلیون تومان، وام با کارمزد 4درصد و 6 ماه تنفس و اقساط 5 ساله (60 ماه) پرداخت می شود.
۵۵ آنلاین بازی وام میراث فرهنگی 

  

این کرونای افسار گسیخته/ نگرانی از گونه جهش یافته کرونا در برزیلگونه جهش یافته ویروس کرونا در برزیل باعث نگرانی شده است.
خبرفوری برزیل ویروس دولت 

  

احتمال بروز پیک چهارم کروناعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر بازگشایی‌های اخیر، گفت: احتمال بروز پیک چهارم کرونا به دنبال بازگشایی‌ها قابل رد کردن نیست، اما امیدواریم با توجه به اینکه روند رو به کاهش بیماری چشمگیر است، پیک چهارم رخ ندهد.
گسترش وزارت آموزش و پرورش ویروس کودکان 

  

واکنش فوری چین به شیوع دوباره کرونا در این کشور/ ساخت قرنطینه‌گاه 3هزار واحدی/ ویدئومدتی است که مجددا کرونا در چین شایع شده است. دولت چین در واکنش به این اتفاق، یک قرنطینه گاه 3 هزار و
خبرفوری چین دولت سلامت 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران