برنا   |  اجتماعی  |  

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، سامانه صدای یارا خط تلفنی در زمینه ی مشاوره به کودکان، نوجوانان و والدین است که با یاری انجمن حمایت از حقوق کودکان و تعدادی از روان شناسان، مشاوران و مدکاران اجتماعی تأسیس فعالیت می کند، افرادی که نیازبه دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه مسائل کودکان و نوجوانان دارند می توانند از طریق تماس با شماره 42152 از خدمات این سامانه بهره مند شوند.

شیرین صدر نوری  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره تماس های گرفته شده با سامانه صدای یارای انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به 6511 تماس گرفته شده در 6 ماه ابتدای سال جاری گفت: مشکلات خانوادگی با 33.11 درصد بیشترین آمار تماس ها را به خود اختصاص داده است که شامل موضوعاتی از قبیل عدم آگاهی از شیوه های فرزندپروری، اختلاف در شیوه تریبت، ناسازگاری و... بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات مربوط به مدرسه 8.34درصد، مشکلات مرتبط با دوستان 9.4 درصد، مشکلات عادتی از قبیل ناخن جویدن، دندان قروچه کردن و کندن مو10.06 درصد، اختلالات رفتاری 7.43 درصد، مشکلات ذهنی 1.34درصد، مشکلات ارتباطی 11.92 درصد، مشکلات مربوط به بلوغ 6.62 درصد و درخواست 6.63 درصد از تماس های صدای یارا را به خود اختصاص داده اند.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان اظهار کرد: از 6511 تماس گیرنده، 2993 نفر اعلام کرده اند که کودکان خود را مورد تنبه قرار می دهند که از این تعداد 39.29 درصد تنبیه بدنی و 60.71 درصد نیز کودکان خود را مورد تنبیه از نظر روانی، عاطفی و بی توجهی قرار می دهند.

وی با اشاره به تماس های گرفته شده با صدای یارا طی آبان ماه ، عنوان کرد: 406 تماس در این ماه ثبت شده است که از این تعداد 92.11 درصد تماس ها توسط مادران، 5.17 درصد از سوی پدرها، 6 تماس از سوی کودکان و 5 تماس از سوی آشنایان صورت گرفته است که از این تعداد 52.21درصد درخواست مشاوره در خصوص پسرها و 47.79 درصد درخصوص دخترها بوده است.

نوری با بیان اینکه موارد کودک آزاری شدید را به بخش مددکاری ارجاع می دهند و در این بخش مورد پیگیری قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در 6 ماه اول سال جاری 86 مورد از تماس ها به بخش مددکاری ارجاع شد که از این تعداد 29 مورد مربوط به کودک آزاری بوده است که 16 مورد آن مربوط به دخترها و 13 مورد آن مربوط به پسرها بود.

وی افزود: 6 تماس توسط مادران، 2 تماس توسط پدران ،10 مورد توسط همسایه و 4 مورد نیز توسط همسایه ها صورت گرفته است. همچنین 12 مورد از کودک آزاری ها جسمی، 29 مورد عاطفی، 29 تماس مرتبط با غفلت ، 3 مورد مربوط به آزار جنسی کودکان و 2 مورد مرتبط به آزار آموزشی بوده است.

این فعال حوزه کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به پیگیری قضایی و روانشناختی موارد کودک آزاری شدید ارجاع شده به انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: به عنوان مثال در یکی از پرونده ها پدر خانواده که مردی تبعه افغان بود با صدای یارا تماس گرفت و از آزار دختر 13 ساله اش توسط نامادری خبر داد.

وی توضیح داد: ماجرا از این قرار بود که این مرد پس از بازگشت از سفر متوجه می شود که همسرش طی اختلافی با کودک 13 ساله  مرد صورت او را با اتو سوزانده است.

نوری ادامه داد: مرد برای گرفتن مشاوره از طریق صدای یارا با انجمن تماس گرفت و در حال حاضر این پرونده مورد پیگیری قضایی قرار گرفت و در حال حاضر نامادری مورد درمان روانشناختی قرار داشته و خانواده نیز مورد مشاوره قرار می گیرند.

 

 

کودکان کودک آزاری مددکاری   اخبار برگزیده
  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  

ریزش قیمت بعضی مدل ها در بازار خودرو+ جزئیاتطی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ویلموتس رسما سرمربی تیم ملی ایران شدمارک ویلموتس با فدارسیون فوتبال به توافق نهایی رسید.
مثلث تیم ملی فوتبال ایران ایران فوتبال 

  

ماجرای واقعی اظهارات جنجالی پوتین درباره ایران چه بود؟رسانه های معاند، با جراحی بخشی از اظهارات پوتین در کنفرانس خبری، تلاش در اقناع این پیام داشتند که روسیه نیز علیه ایران موضع گیری کرده است.
مثلث ولادیمیر پوتین ایران ایران و اسرائیل 

  

توضیحات پلیس راهور درباره کلیپ برخورد با راکب موتورسیکلتپلیس نسبت به انتشار کلیپی از درگیری یک موتورسوار با مامور راهور در خیابان ولیعصر واکنش نشان داد.
خودروتک پلیس راهور پلیس اتوبوس 

  اخبار داغ
  

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شودبجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد صف برای دریافت اقلام یارانه ای نشان از بی برنامگی دستگاههای مسئول دارد و باید بساط این صف ها از استان برچیده شود.
ایرنا تنظیم بازار ایرنا یارانه 

  

مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزیآماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات برای ارتباط شرکت بازار متشکل ارزی و بانک ها مراحل پایانی را می گذراند و قرار است این بازار پس از تکمیل این زیرساخت ها به زودی راه اندازی شود. پیگیری خبرنگار ایرنا از علل تاخیر در راه اندازی بازار متشکل ارزی، آماده نشدن زیرساخت های فنی برای ارتباط … نوشته مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات یورو 

  

وزیر اقتصاد: بازگشت ارز صادراتی از مرز 10میلیارد دلار گذشتفرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، گفت: در اردیبهشت ماه 1٫7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون این رقم از مرز 10 میلیارد دلار گذشته است...
انصاف‌نیوز اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شدقم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازده زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر حوزه 

  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر استقم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم 

  

شهرداریها از ارزش افزوده و املاک به نحو مطلوب استفاده کنندخرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت:شهرداریها باید از قدرت و اختیار خود به نحو مطلوب در جهت ارزش افزوده دارائی ها و املاک بهره برداری کنند.
ایرنا بودجه دولت بخش خصوصی 

  

5 درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری حذف شدتهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، 9 درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می شود، 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ فن بدل بازارساز به نوسان‌گیراناقتصادنیوز: امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران به حرکت خود روی مدار نزولی ادامه داد و چند سطح قیمتی پایین آمد. صبح امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 100 تومان افزایش داد اما تا عصر در چند مرحله قیمت‌ها را کاهش داد و نهایتاً نرخ‌ها 150 تومان تنزل یافتند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازی سکه و طلا 

  

اهدا کاپ و مدال های ارزشمند کشتی به موزه ملی ورزش ،المپیک، پارالمپیکعصر امروز تعدادی از افتخارات ارزشمند کشتی همچون کاپ،مدال و دوبنده حمید سوریان با حضور محسن وحدانی سرپرست روابط عمومی فدراسیون کشتی به موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک اهدا شد.
برنا ورزش کره جنوبی فدراسیون کشتی 

  

ارز بخریم یا نخریم؟ایران‌آنلاین نوشت: رضا، 22 سال سابقه کار در یکی از دستگاه‌های دولتی دارد و تمام پس‌اندازی که دراین سال‌ها به دست آورده به 70 میلیون تومان می‌رسد. دراین سال‌ها اهل ریسک نبوده و سودی که از سپرده بانکی می‌گرفته به گذران زندگی اش کمک کرده است. اما شنیدن تجربه یکی از اقوامش که در سال … نوشته ارز بخریم یا نخریم؟ اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز ارز نرخ ارز مالیات