برنا   |  اجتماعی  |  

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، سامانه صدای یارا خط تلفنی در زمینه ی مشاوره به کودکان، نوجوانان و والدین است که با یاری انجمن حمایت از حقوق کودکان و تعدادی از روان شناسان، مشاوران و مدکاران اجتماعی تأسیس فعالیت می کند، افرادی که نیازبه دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه مسائل کودکان و نوجوانان دارند می توانند از طریق تماس با شماره 42152 از خدمات این سامانه بهره مند شوند.

شیرین صدر نوری  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره تماس های گرفته شده با سامانه صدای یارای انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به 6511 تماس گرفته شده در 6 ماه ابتدای سال جاری گفت: مشکلات خانوادگی با 33.11 درصد بیشترین آمار تماس ها را به خود اختصاص داده است که شامل موضوعاتی از قبیل عدم آگاهی از شیوه های فرزندپروری، اختلاف در شیوه تریبت، ناسازگاری و... بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات مربوط به مدرسه 8.34درصد، مشکلات مرتبط با دوستان 9.4 درصد، مشکلات عادتی از قبیل ناخن جویدن، دندان قروچه کردن و کندن مو10.06 درصد، اختلالات رفتاری 7.43 درصد، مشکلات ذهنی 1.34درصد، مشکلات ارتباطی 11.92 درصد، مشکلات مربوط به بلوغ 6.62 درصد و درخواست 6.63 درصد از تماس های صدای یارا را به خود اختصاص داده اند.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان اظهار کرد: از 6511 تماس گیرنده، 2993 نفر اعلام کرده اند که کودکان خود را مورد تنبه قرار می دهند که از این تعداد 39.29 درصد تنبیه بدنی و 60.71 درصد نیز کودکان خود را مورد تنبیه از نظر روانی، عاطفی و بی توجهی قرار می دهند.

وی با اشاره به تماس های گرفته شده با صدای یارا طی آبان ماه ، عنوان کرد: 406 تماس در این ماه ثبت شده است که از این تعداد 92.11 درصد تماس ها توسط مادران، 5.17 درصد از سوی پدرها، 6 تماس از سوی کودکان و 5 تماس از سوی آشنایان صورت گرفته است که از این تعداد 52.21درصد درخواست مشاوره در خصوص پسرها و 47.79 درصد درخصوص دخترها بوده است.

نوری با بیان اینکه موارد کودک آزاری شدید را به بخش مددکاری ارجاع می دهند و در این بخش مورد پیگیری قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در 6 ماه اول سال جاری 86 مورد از تماس ها به بخش مددکاری ارجاع شد که از این تعداد 29 مورد مربوط به کودک آزاری بوده است که 16 مورد آن مربوط به دخترها و 13 مورد آن مربوط به پسرها بود.

وی افزود: 6 تماس توسط مادران، 2 تماس توسط پدران ،10 مورد توسط همسایه و 4 مورد نیز توسط همسایه ها صورت گرفته است. همچنین 12 مورد از کودک آزاری ها جسمی، 29 مورد عاطفی، 29 تماس مرتبط با غفلت ، 3 مورد مربوط به آزار جنسی کودکان و 2 مورد مرتبط به آزار آموزشی بوده است.

این فعال حوزه کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به پیگیری قضایی و روانشناختی موارد کودک آزاری شدید ارجاع شده به انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: به عنوان مثال در یکی از پرونده ها پدر خانواده که مردی تبعه افغان بود با صدای یارا تماس گرفت و از آزار دختر 13 ساله اش توسط نامادری خبر داد.

وی توضیح داد: ماجرا از این قرار بود که این مرد پس از بازگشت از سفر متوجه می شود که همسرش طی اختلافی با کودک 13 ساله  مرد صورت او را با اتو سوزانده است.

نوری ادامه داد: مرد برای گرفتن مشاوره از طریق صدای یارا با انجمن تماس گرفت و در حال حاضر این پرونده مورد پیگیری قضایی قرار گرفت و در حال حاضر نامادری مورد درمان روانشناختی قرار داشته و خانواده نیز مورد مشاوره قرار می گیرند.

 

 

کودکان کودک آزاری مددکاری   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کندتهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.
ایرنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

مبارزه‌‌ با بیکاری نباید تحت تاثیر زیاده خواهی‌هایِ اتحادیه اروپا قرار بگیرددولتِ ایتالیا به منظور مبارزه با بیکاری و فقر در پیش‌نویس بودجه سال 2019 بدهی خود به کشورهای حوزه یورو را نگنجانده است.حالا کمیسیون اروپا با هدف "تنبیه" دولت "جوزپه کونته" به میدان آمده است.
ایلنا بیکاری کمیسیون اروپا دولت 

  

معافیت های ارزی پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیستتهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برخی معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیست و باید مسائل دقیق تر و شفاف تر دیده شود.
ایرنا تهران ایرنا صنعت 

  

ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است/مبارزه با فقر شوخی‌بردار نیسترئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است، گفت: باید تلاش کنیم به جای پاشیدن نمک به زخم مردم، مرحم زخم‌های آنان باشیم.
فارس فقر کمیته امداد 

  

واردات واکسن دامی با ارز دولتی انجام می‌شود/ اکوسیستم زاینده رود تحت کنترل دامپزشکی است/ خرید ارز از دولت بر عهده اتحادیه‌ها استمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.
ایلنا ارز ارز دولتی زاینده رود 

  

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشدقم-ایرنا ـ مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: نظام سلطه تلاش می کند تا با فتنه انگیزی فراوان، ما را در اقلیت نشان داده و اجازه ندهد که ملت غیور ایران اسلامی به جایگاه بلندی که امروز در آن قرار گرفته است، به خوبی آگاه باشد.
ایرنا ایران قم ایرنا 

  

بالا بودن نرخ ارز به دلیل عدم توسعه تولید استمشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست های بخشهای تولیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: علت اصلی بالا بودن نرخ ارز در کشور این است که ایران در مراحل اولیه تولید قرار داد و هنوز در این بخش به پیشرفت دست نیافته است.
ایرنا نرخ سود بانکی نرخ ارز ارز