برنا   |  اجتماعی  |  

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

پیگیری پرونده سوزاندن کودک توسط نامادری/ 153 تماس مرتبط با کودک آزاری با صدای یارا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، سامانه صدای یارا خط تلفنی در زمینه ی مشاوره به کودکان، نوجوانان و والدین است که با یاری انجمن حمایت از حقوق کودکان و تعدادی از روان شناسان، مشاوران و مدکاران اجتماعی تأسیس فعالیت می کند، افرادی که نیازبه دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه مسائل کودکان و نوجوانان دارند می توانند از طریق تماس با شماره 42152 از خدمات این سامانه بهره مند شوند.

شیرین صدر نوری  در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، درباره تماس های گرفته شده با سامانه صدای یارای انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به 6511 تماس گرفته شده در 6 ماه ابتدای سال جاری گفت: مشکلات خانوادگی با 33.11 درصد بیشترین آمار تماس ها را به خود اختصاص داده است که شامل موضوعاتی از قبیل عدم آگاهی از شیوه های فرزندپروری، اختلاف در شیوه تریبت، ناسازگاری و... بوده است.

وی ادامه داد: مشکلات مربوط به مدرسه 8.34درصد، مشکلات مرتبط با دوستان 9.4 درصد، مشکلات عادتی از قبیل ناخن جویدن، دندان قروچه کردن و کندن مو10.06 درصد، اختلالات رفتاری 7.43 درصد، مشکلات ذهنی 1.34درصد، مشکلات ارتباطی 11.92 درصد، مشکلات مربوط به بلوغ 6.62 درصد و درخواست 6.63 درصد از تماس های صدای یارا را به خود اختصاص داده اند.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان اظهار کرد: از 6511 تماس گیرنده، 2993 نفر اعلام کرده اند که کودکان خود را مورد تنبه قرار می دهند که از این تعداد 39.29 درصد تنبیه بدنی و 60.71 درصد نیز کودکان خود را مورد تنبیه از نظر روانی، عاطفی و بی توجهی قرار می دهند.

وی با اشاره به تماس های گرفته شده با صدای یارا طی آبان ماه ، عنوان کرد: 406 تماس در این ماه ثبت شده است که از این تعداد 92.11 درصد تماس ها توسط مادران، 5.17 درصد از سوی پدرها، 6 تماس از سوی کودکان و 5 تماس از سوی آشنایان صورت گرفته است که از این تعداد 52.21درصد درخواست مشاوره در خصوص پسرها و 47.79 درصد درخصوص دخترها بوده است.

نوری با بیان اینکه موارد کودک آزاری شدید را به بخش مددکاری ارجاع می دهند و در این بخش مورد پیگیری قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در 6 ماه اول سال جاری 86 مورد از تماس ها به بخش مددکاری ارجاع شد که از این تعداد 29 مورد مربوط به کودک آزاری بوده است که 16 مورد آن مربوط به دخترها و 13 مورد آن مربوط به پسرها بود.

وی افزود: 6 تماس توسط مادران، 2 تماس توسط پدران ،10 مورد توسط همسایه و 4 مورد نیز توسط همسایه ها صورت گرفته است. همچنین 12 مورد از کودک آزاری ها جسمی، 29 مورد عاطفی، 29 تماس مرتبط با غفلت ، 3 مورد مربوط به آزار جنسی کودکان و 2 مورد مرتبط به آزار آموزشی بوده است.

این فعال حوزه کودکان با بیان اینکه ازابتدای سال تاکنون 153 مورد تماس درارتباط با کودک آزاری توسط صدای یارا ثبت شده است، تصریح کرد: شخص آزارگر در این تماس ها 149 مورد مادر، 46مورد پدر،20 مورد پدر و مادر، 12 مورد غریبه، 8 مورد دست اندرکاران آموزشی،5 مورد اقوام و 19 مورد سایر موارد بوده است.

مددکار انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به پیگیری قضایی و روانشناختی موارد کودک آزاری شدید ارجاع شده به انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: به عنوان مثال در یکی از پرونده ها پدر خانواده که مردی تبعه افغان بود با صدای یارا تماس گرفت و از آزار دختر 13 ساله اش توسط نامادری خبر داد.

وی توضیح داد: ماجرا از این قرار بود که این مرد پس از بازگشت از سفر متوجه می شود که همسرش طی اختلافی با کودک 13 ساله  مرد صورت او را با اتو سوزانده است.

نوری ادامه داد: مرد برای گرفتن مشاوره از طریق صدای یارا با انجمن تماس گرفت و در حال حاضر این پرونده مورد پیگیری قضایی قرار گرفت و در حال حاضر نامادری مورد درمان روانشناختی قرار داشته و خانواده نیز مورد مشاوره قرار می گیرند.

 

 

کودکان کودک آزاری مددکاری   اخبار برگزیده
  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

کسانی که بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) دریافت نکردند چه کار باید انجام دهند و چه زمانی پرداخت نقدی جاماندگان بسته حمایتی انجام خواهد شد؟ افراد و خانواده هایی که مشمول بسته حمایتی دولت نشدند چکار کنند؟ فارس: حدود یک میلیون نفر از جاماندگان بسته حمایتی دولت هستند که از فردا تا 29 بهمن … نوشته کسانی که مشمول بسته حمایتی ( سبد کالا ) نشدند چه کنند؟ اولین بار در پورتال جامع ایران بان...
ایران بانو سبد کالا دولت کار 

  

چاقی بعد از ازدواج | علل و راه های پیشگیری و درمانچاقی بعد از ازدواج : چرا بعد از ازدواج چاق میشویم ؟ دلیل چاقی زوج های عاشق چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره ازدواج و همسرداری ، علل چاقی پس از عروسی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.     دلایل افزایش وزن ناگهانی ، چاقی بعد از ازدواج     … نوشته چاقی بعد از ازدواج | علل و راه های پیشگیری و درمان اولین بار در پورتال جامع ایران بانو پدیدار شد.
ایران بانو چاقی ازدواج ورزش 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

نرم افزار Waze برای پلیس دردسرساز شداداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.
خودروتک پلیس استرالیا نیویورک 

  

مستندات آنفلوانزای خوکی در کشور/ ادعای یک مورد فوتی به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اظهارات همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مبنی بر وجود مواردی از آنفلوانزای خوکی در کشور، مدیران وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کردند. اما، این پایان ماجرا نبود، زیرا به دنبال تکذیب مسئولان وزارت بهداشت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادعا وزارت بهداشت را تکذیب کرد. همایون هاشمی با بیان اینکه صدور تکذیبیه بدون تحقیق در مورد وجود…
مهر آنفلوانزای خوکی درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

زمان فعال شدن کارت سوخت مشخص شدعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از فعال شدن دوباره کارت سوخت در کشور خبر داد.
خودروتک کمیسیون انرژی مجلس انرژی مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت در بازار خودرو به کدام سمت می رود؟نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  اخبار داغ
  

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، 40 درصد رشد منابع در شرایط تورمیبانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال 1395 توانست 33 درصد رشد منابع داشته باشد...
ایلنا بانک قرض الحسنه ایران 

  

واکنش همتی به جوسازی‌های اخیر در بازار ارزرییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: برخی علاقمند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند و تلاش کرده اند بر موج افزایشی سوار شوند و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند که بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

امروز در بازار سکه و ارز چه گذشت؟ یکشنبه 28 بهمنبازار طلا و ارز تهران روز گذشته روند صعودی را تجربه کرد و امروز نیز با نرخ‌های بازگشایی صعودی شروع و با افزایش قیمت ادامه دارد، اما بعدازظهر نرخ‌ها به مدار نزولی بازگشتند و از نرخ‌های بازگشایی امروز نیز پایین‌تر آمدند. اما قیمت‌ها همچنان بالاتر از قیمت‌های ثبت شده دیروز هستند. نهایتاً دلار در میانه کانال 12 هزار تومانی و سکه در نیمه پایین کانال 4.3 میلیونی قرار گرفتند...
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه لوازم خانگی از طریق سامانه نیما تامین شده استتهران-ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه تولید لوازم خانگی از طریق سامانه «نیما» تأمین شده است.
ایرنا ارز نرخ ارز واردات 

  

دستگاه های برتر استان بوشهر در مبارزه با قاچاق معرفی می شوندبوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: مقابله قاطع با قاچاق سوخت، مواد مخدر و کالا در اولویت برنامه استان است و در این راستا دستگاه‌های برتر در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اجرای مصوبات معرفی می‌شوند.
ایرنا استان بوشهر مواد مخدر قاچاق 

  

سیستم انتخاباتی‌ سوئیس هکرها را به مبارزه طلبیدسوئیس برای تست امنیت سیستم جدید رأی‌گیری الکترونیکی خود، انتخاباتی صوری را به عنوان یک چالش برای هکر
خبرفوری سوئیس هکرها یورو 

  

خبر رئیس کل بانک مرکزی از تغییر مهم در بازار ارزرئیس‌کل بانک مرکزی تأکید کرد با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی‌ها در یک ماهه باقیمانده سال تعادل بازار به‌نفع عرضه به‌هم خواهد خورد.
خودروتک بانک مرکزی بانک فضای مجازی