سهم 92 درصدی آب شیرین کن‌ها برای 4 استان گرفتار بحران آب!

مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بیش از 92 درصد حجم تولیدی آب شیرین کن‌های ما در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان قرار دارد.

سهم 92 درصدی آب شیرین کن‌ها برای 4 استان گرفتار بحران آب!

اعتمادآنلاین| فریبا گلریزان مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوربا اشاره به خرید تضمینی آب از آب شیرین کن ها توسط سرمایه گذاران گفت: آب نمک زدایی شده همیشه به عنوان آب جایگزین به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک جهان مورد توجه قرار می‌گیرد با توجه به کشورمان که در منطقه خشک و نمیه خشک از نظر اقلیمی شناخته می‌شود مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او ادامه داد: در حال حاضر ما بیش از گذشته به توسعه آب شیرین کن‌ها در مناطقی که به آب دریا دسترسی دارند توجه می‌کنیم و باتوجه به پیشرفت‌هایی که در گذشته صورت گرفته و کاهش مستمر هزینه‌های

بهره برداری که پیش بینی می‌شود ظرف 10 سال آینده صورت بگیرد این توسعه‌ها هم روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

 

مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اضافه کرد: ما 93 پروژه نمک زدایی با ظرفیت 580 مترمکعب در شبانه روز در کل کشور داریم که یک سرمایه گذاری حدود 2500 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است و از این تعداد 70 قرار داد در دست بهره برداری داریم که این هم ظرفیت 310 میلیارد متر مکعب در شبانه روز را شامل می‌شود.

 

گلریزان بیان کرد:  93 دستگاه نمک زدایی که در کل کشور وجود دارد در 4 استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان واقع شده اند که به این دلیل این استان‌ها با توجه به همجواری با دریا و دسترسی به منابع آب دریا بخشی از نیاز منابع آبی مردم را جبران کنند.

 

او افزود: بیش از 92 درصد حجم تولیدی آب شیرین کن‌های ما در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان قرار دارد و ظرف چند سال اخیر هم توسعه‌های زیادی در بخش آب شیرین کن در این استان‌ها صورت گرفته است 

 

مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: به هر حال مدیریت کم آبی و حوادث وابسته به آب در شرایط خشکسالی و تامین آب پایدار و با کیفیت برای مردم و ظرفیت‌های خوبی که در بخش خصوصی آب شیرین کن‌ها در کل کشور به وجود آمده است و همچنین محدود کردن تقاضای روز افزون آب با توسعه فناوری‌های آب شیرین کن‌ها  باعث شده که شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیش  از گذشته به موضوع آب شیرین کن‌ها و استفاده از این فناوری در کشور تمرکز کند.

 

گلریزان گفت: امیداوریم با برنامه ریزی‌های انجام شده و در صورت تامین اعتبار از طریق سازمان برنامه و بودجه این توسعه هم همانند گذشته ادامه  داشته باشد.

 

او بیان کرد: در بخش پرداخت‌های صورت گرفته با توجه به اینکه خرید تولید آب شیرین کن‌ها که قیمت یک متر مکعب آب شیرین کن‌ها بسیار گران‌تر از تعرفه‌ای است که ما از مشترکان دریافت می‌کنیم،  وزارت نیرو یک ردیفی را در پیوست قانون بودجه سنوات کشوری باز کرده است که آب تولیدی از سرمایه گذران در بخش خصوصی را تضمین می‌کند که در شرایطی که در مناقصات ذکر شده خریداری کند.

 

مدیر کل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت و مدیر واحد PMU شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته تا به امروز تمام ظرفیت‌های ذکر شده خرید تضمینی آن انجام شده است و در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت‌ها در حوزه آب شیرین کن‌ها ما مشکل خاصی برای خرید تضمینی آب تولید از سرمایه گذاران بخش خصوصی نداریم.

 

او ادامه داد: از سال 96 تا 128 میلیارد تومان برای خرید آب از سرمایه گذاران بخش خصوصی دادیم و این اعتبارات همه ساله تقویت شده به طوری که این رقم در سال 97 به عدد 345 میلیارد سال 98، 383 میلیارد  و امسال هم با هماهنگی و تعامل بسیار خوبی که در چند سال گذشته با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و همچنین با تخصیص صد در صدی برای این ردیف اختصاص دادند تا به امروز چیزی بالغ بر 510 میلیارد تومان برای خرید آب از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه آب شیرین کن پرداخت شده است.

 

گلریزان بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال هم بخشی از بدهی‌ها به این سرمایه گذاران پرداخت می‌شود، تاخیرات ما در زمینه پرداخت مطالبات سرمایه گذاران بسیار کاهش پیدا کرده است که امیدواریم این روند بهبود پیدا کند و امید داریم با هماهنگی سازمان‌های بیرونی البته برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت صمت و دیگر نهاد‌ها انجام می‌شود روز به روز این شرایط تسهیل پیدا می‌کند و مردمان ما در حوزه حاشیه جنوبی خلیج فارس از نعمت آب پایدار و با کیفیت بهره‌مند شوند.

 

استان هرمزگان وزارت نیرو بودجه   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  

بی‌تدبیری مدیران موجب ناامیدی فیلمسازها شده/ خیال آقایان راحت «خط باریک قرمز» را رها می‌کنم/ یکی دو پلتفرم و بخشی از مدیریت سینما زیاده از حد با دست باز و رفاقت عمل می‌کندکارگردان مستند «خط باریک قرمز» که جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده و توانست موجب بازگشت به زندگی هشت نوجوان بزهکار و رهایی یک نوجوان از اعدام شد، درباره شرایط سخت مستندسازی اجتماعی گفت: کسی که باید این فیلم را ببیند شخص ریاست قوه قضاییه است.
ایلنا اینستاگرام تهران شیراز 

  

پیش بینی بورس ‌شنبه /بورس در انتظار گزاش‌های مالیدر هفته پایانی اردیبهشت ماه رفته رفته گزارش‌های 12 ماهه شرکت‌ها نیز منتشر خواهد شد. انتشار گزارش‌های مالی می‌تواند انتظارات فعالان بازار را واقعی‌تر کند.
اقتصادنیوز ماه 

  

کاهش قطره چکانی قیمت خودرو در بازار کم مشتریبازار خودرو که چندی است با کمبود خریدار مواجه شده، در اولین هفته بعد از پایان محدودیت ها نیز باز روی مشتری را به خود ندید و قیمت ها نیز به صورت قطره چکانی روند نزولی به خود گرفتند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است، نه تعلیق آنهاتبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایران به دنبال لغو تمامی تحریم‌ها است نه تعلیق آنها، گفت: باید مسئولان کشورمان در مذاکرات وین هوشیار باشند.
۵۵ آنلاین ایران تبریز وین 

  

حمله تند مجیدی به وزیر ارتباطات بعد از باخت در دربی 95مجیدی:در هر دو نیمه از پرسپولیس بهتر بودیم/ مسئولیت باخت را گردن می‌گیرم
خانه فوتبال فرهاد مجیدی بهرام رادان ازدواج 

  

ویدئو| مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا به کجا رسید؟مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین اکنون به کجا رسیده است؟
مثلث ایران ایران و آمریکا وین 

  

کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه دادند/ جلسه گفت‌و‌گو و ارائه برنامه کاندیداها ادامه داردسخنگوی جبهه اصلاحات ایران گفت: تاکنون آقایان مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، مسعود پزشکیان، محمد شریعتمداری، محمد صدر، محسن هاشمی، صادق خرازی، عباس آخوندی و مصطفی کواکبیان و همچنین خانم‌ها شهیندخت مولاوردی و زهرا شجاعی برنامه‌های خود را ارائه و به پرسش‌های اعضای مجمع عمومی پاسخ دادند.
ایلنا ایران صادق خرازی عباس آخوندی 

  

مصوبه جدید شورای نگهبان ، نه شرعی است نه حقوقی و سیاسیعباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:متنی که از سوی شورای نگهبان ابلاغ شد، اتفاق نادری در تاریخ 42 سال پس از انقلاب بود. به نظرم خودشان نیز خوب می‌دانند که این متن واجد اعتبار حقوقی نیست و به هیچ‌وجه الزام‌آور برای وزارت کشور و هیچ مرجع دیگری نیست. در نتیجه برای توجیه آن به نکاتی اشاره کردند که چیزی جز ادعای فوق را ثابت نمی‌کند.
۵۵ آنلاین شورای نگهبان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

بررسی تاثیر ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان شوراها بر رفتار انتخاباتی شهروندانعضو شورای عالی استان‌ها معتقد است با ردصلاحیت‌های گسترده کاندیداهای شوراها و خالی ماندن برخی صندلی‌ها در برخی از شهرها، متاسفانه بخشی از مردم عملا در انتخابات شرکت نمی‌کنند و انگیزه مشارکت شهروندان به طور حتم کاهش خواهد یافت.
ایلنا شوراهای شهر خبرنگار شورای نگهبان 

  

اصرار خودروسازان به افزایش بیشتر قیمت خودروبا وجود تصویب افزایش 10 درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهراً خودروسازان به افزایش 9 درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.
خودروتک خودروسازان بهره وری افزایش قیمت 

  اخبار داغ
  

خیز چهارم تمام نشده است/ثبت 8 میلیون جریمه کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار شبکه یک سیما 

  

خیز چهارم کرونا تمام نشده است/عوامل خطر در روزهای پیش رو به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی شنبه شب در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما به ارزیابی بیماری کرونا در کشور پرداخت. معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ابتدا با عنوان این مطلب که وضعیت کشور رو به بهبود است، گفت: بعد از درگیری با موج چهارم، روند نزولی شده و اکثر استان‌ها از وضعیت قرمز شده اند اما کوچک‌ترین غفلت می‌تواند ما را دوباره گرفتار کند. وی با اشاره به سه شهر سلماس، پارسیان و قلعه…
مهر درمان ویروس وزارت بهداشت 

  

عرف: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد+ فیلمرئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به دلیل فراگیری کرونا، در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری محدودیت هایی وجود دارد. منبع: صداوسیما
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور ریاست جمهوری 

  

بحران جدید کرونایی در هند=چوب برای سوزاندن اجساد نایاب شد !هند بیشترین تعداد موارد جدید ابتلای روزانه در جهان و بیش از 4 هزار مرگ و میر ناشی از این ویروس را در روز گزارش می‌کند.
برنا هند ویروس مرگ 

  

تلاطم‌های شدید بورسیک روزنامه حامی دولت تصریح کرد سوء سیاستگذاری دولت، موجب رشد حبابی بورس و سپس سقوط سنگین آن شد.
فردا روزنامه دولت رشد اقتصادی 

  

توصیه بورسی حسین راغفر به دولتبازار بورس با سرمایه‌گذاری‌های مولد و حمایت از تولید می‌تواند رونق بگیرد اما دولت در یک‌سال اخیر، مسیری غیر از این را طی کرد و سهامداران را دچار خسارت کرد.
فردا حسین راغفر دولت سرمایه 

  

توصیه مهم به سهامداران بورس/ عجله نکنیدیک کارشناس بازار سرمایه گفت: با متقارن شدن دامنه نوسان معادلات در نمادهای متوسط و کوچک بازار روان‌تر خواهد شد.
اقتصادنیوز سرمایه 

  

ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت بورسکانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راهکارهایی درمورد برون رفت از شرایط فعلی بازار سرمایه ارائه کرد.
گسترش بورس تهران مجلس شورای اسلامی تورم 

  

آیا واقعا کرونا می‌تواند عامل ایجاد شیار و خطوط در ناخن ها باشد؟ایجاد شیار و خطوط روی ناخن‌ها در بسیاری از بهبودیافتگان کرونا دیده شده است و برخی آن را از عوارض این بیماری می‌دانند، در حالی‌که مطالعات نشان می‌دهد این عارضه منحصر به کووید نیست و می‌تواند پس از هرگونه عفونت ویروسی بروز کند.
برنا 

  

5 علامت اصلی کرونا و مهم تر از جواب تست منفی کرونابا شیوع و همه‌گیری سویه‌های مختلف کرونا تنها راه تشخیص دقیق ابتلا به ویروس انجام تست پی‌سی‌آر است که آن هم با وجود علائم، زمانی مثبت می‌شود که حدود یک هفته از ورود ویروس به بدن گذشته باشد. یعنی ممکن است فرد مبتلا باشد و چون از زمان ورود ویروس و تکثیر آن مدت زمان مشخص نگذشته جواب تست منفی شود.
برنا ویروس 

  

خبر تازه از زمان ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور/ روحانی: واکسن کرونا نزده امروابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار کرونا در کشور را اعلام کرد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

قیمت سکه، طلا | روند افزایش نرخ ها در بازار ارزبر اساس اعلام صرافی ملی، هر دلار آمریکا امروز به نرخ 22 هزار و 42 تومان و هر یورو 26 هزار و 553 تومان ارزش گذاری شده است.
۵۵ آنلاین قیمت بهار ارز