کمتر از 10 درصد تهرانی‌ها پروتکل‌های بهداشت را رعایت می‌کنند

زهرا شیخی، درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در تهران گفت: با توجه به تصمیم اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد که استانداران و روئسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها در خصوص اعمال محدودیت کرونایی تصمیم گیری کنند. بر همین اساس ستاد بیماری کرونا در تهران هم بسته پیشنهادی خود را برای اعمال محدودیت‌ها اعلام کرده و منتظر تصمیم ستاد ملی…

کمتر از 10 درصد تهرانی‌ها پروتکل‌های بهداشت را رعایت می‌کنند

زهرا شیخی، درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در تهران گفت: با توجه به تصمیم اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد که استانداران و روئسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها در خصوص اعمال محدودیت کرونایی تصمیم گیری کنند. بر همین اساس ستاد بیماری کرونا در تهران هم بسته پیشنهادی  خود را برای اعمال محدودیت‌ها اعلام کرده و منتظر تصمیم ستاد ملی است.

کمتر از 10 درصد مردم تهران پروتکل‌های بهداشت را رعایت می‌کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم، با اشاره به صحبت‌های معاون وزیر بهداشت در خصوص کاهش قابل توجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم گفت: طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت کمتر از 10 درصد مردم تهران پروتکل‌های بهداشت را رعایت می‌کنند که بسیار نگران کننده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: تا حدودی برداشتن محدودیت‌های کرونایی موجب شد، مردم احساس کنند خطر بیماری کرونا بر طرف و شرایط عادی شده است.از این رو بخش زیادی از مردم هنگام حضور در معابر و اماکن شلوغ مسائل بهداشتی را رعایت نکردند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی بهترین شیوه برای مبارزه با بیماری کوید-19 است، اظهار کرد: از مردم درخواست می‌کنم تا زمان اخذ تصمیم ستاد ملی در خصوص اعمال محدودیت ها، برای جلوگیری از شیوع ویروس و کاهش تلفات از تردد در امکان پرخطر، شلوغ و سرپوشیده پرهیز کرده و ضمن رعایت فاصله فیزیکی از ماسک نیز استفاده کنند.

عادی‌سازی شرایط کرونایی  موجب کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شد

شیخی، با بیان اینکه عادی‌سازی شرایط کرونایی تا حدودی موجب کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شد، گفت: امیدوارم مسئولان در بیان خطرات و تهدیدات افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا، اهتمام بیشتری داشته باشند. ازطرفی مردم هم با توجه به کمبودهای موجود در حوزه تجهیزات پزشکی و تخت‌های مراقبت ویژه و خستگی کادر درمانی  بیش از گذشته مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

مردم بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت کنند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه پروتکل‌های ابلاغی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا حکم قانون را داشته و همه مردم و مسئولان موظف به رعایت آن هستند، افزود: با وجود اینکه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در معابر و امکان عمومی نیازمند نظارت بیشتری است اما مردم هم باید بر رفتار دیگران نظارت کرده و به افرادی که مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند که یقیناً بیش از حضور ناظر بیرونی موثر خواهد بود./

پایان پیام

اصفهان وزارت بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس   اخبار برگزیده
  

ظریف تهدید به افشاگری برجامی کردمحمد جواد ظریف با انتشار توئیتی درباره سابقه به جریان انداختن مکانیزم حل اختلافات در برجام تاکید کرد که به زودی همه نامه‌هایش را منتشر خواهد کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

توصیه جهانگیری به مردم درباره سهام عدالت چه بود؟معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: آزاد سازی سهام عدالت مهمترین طرح اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته است و امروز حدود 50 میلیون نفر از مردم کشور سهام‌دار مهمترین کارخانه‌ها نظیر فولاد مبارکه اصفهان و مس سرچشمه و غیره هستند.
اعتماد اسحاق جهانگیری سهام عدالت سهام 

  

ابتلای یک نفر از پرسنل شورای شهر تهران به کرونا/ بررسی ابعاد حادثه سینا اطهر در صحن شورا با حضور شهرداررئیس شورای شهر تهران از ابتلای یک نفر از نیروهای خدماتی شورای شهر به کرونا خبر داد.
ایلنا شورای شهر تهران تهران وزارت بهداشت 

  

فروش تابستانه خودرو با قیمت جدیدمدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد: تأخیر در اعلام قیمت محصولات شرکت های خودروسازی برای فصل دوم امسال، فرآیند عملیات شرکتها را با اختلال مواجه کرده است و تأخیر در ارائه قیمت می تواند روند عرضه محصولات به بازار را تحت تاثیر قرار دهد.
خودروتک خودرو خودروسازان بانک مرکزی 

  

ایران در قرنطینه سفربا وجود بازگشایی تدریجی مرزها و برقراری دوباره برخی پروازهای بین‌المللی، قرنطینه مسافران ایرانی در خانه همچنان ادامه دارد. رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید: هنوز محدودیت‌های سفر برای شهروندان ایرانی برداشته نشده و فعلا از سفرهای توریستی خبری نیست.
۵۵ آنلاین ایران ایران و ترکیه سفر 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با استیضاح رئیس جمهور بیشتر موفق هستم، ادامه صدارت شان امکان دارد به نابودی کشور منجر شود. باید این سئوال انجام شود شاید تنبه پیدا کنند.
نامه نیوز احمد توکلی احمدی نژاد استیضاح 

  

قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی / خودروهای ثبت نامی کی می رسند؟قیمت خودرو در بازار آزاد بر خلاف تصمیمات اخیر وزارت صمت، همچنان روند صعودی خود را طی می‌کند. طی چند سال گذشته، قیمت خودرو به سرعت در حال افزایش بوده است. این افزایش قیمت در برهه‌ای از زمان روند به شدت افزایشی را به خود دید به طوری که به یکباره پژو 206 تیپ 2 از 70 میلیون تومان به 120 میلیون تومان رسید.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

احمدی نژاد کشور را مُلک داماد و برادر و خواهر زاده هایش کرده بودابطحی گفت: زمانی که آقای احمدی نژاد از قدرت کنار رفت، نتانیاهو اعلام کرد که امروز روز عزای من است! زیرا وی از بحرانی که احمدی نژاد ایجاد می‌کرد، بهره سیاسی می‌گرفت.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران مجلس شورای اسلامی 

  

کرونا به جان نمایندگان مجلس افتادپنج تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شده‌اند.
مثلث مجلس شورای اسلامی تجاوز قتل 

  

تست کرونای 8 استقلالی مثبت شدنتیجه تست هشت نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شد.
مملکت‌آنلاین فوتبال باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

امکان‌ناپذیری کنترل تورم بدون انباشت سرمایه قویتورم ساختاری همراه با رکود جدی، ناشی از عملکرد بسیار ضعیف فرایند انباشت سرمایه و رشد اقتصادی در چهار دهه گذشته است.
اعتماد تورم سرمایه نرخ سود بانکی 

  

4 سامانه جدید در راستای مبارزه با قاچاق کالا به بهره‌برداری می‌رسداقتصادنیوز؛ مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: چهار سامانه جدید در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات از جمله طرح امضای دیجیتال در اسناد حمل با اولویت بارنامه برخط و سامانه جامع حمل‌ونقل بین المللی، امسال به بهره برداری می‌رسد.
اقتصادنیوز قاچاق روابط عمومی فناوری 

  

علی‌نژاد: ستاد مبارزه با کرونا در مورد لیگ تصمیم می‌گیردمعاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر درباره کلیت لیگ بخواهند تصمیمی بگیرند این به ستاد ملی مبارزه با کرونا مرتبط می‌شود و فراتر از وزارت ورزش است.
مملکت‌آنلاین فوتبال فدراسیون فوتبال دوومیدانی 

  

ترخیص برنج های وارداتی با ارز 4200 تومانی به یک شرط مجاز شد+سندبرنج های وارداتی تامین ارز شده با نرخ 4200 تومانی مشروط به تحویل کالا به دولت ترخیص می‌شوند.
تسنیم برنج بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

توقف مشوقهای صادرات نرم افزار/مشکلات ارزی و تحریم بر سر راه تولید به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، افشین کلاهی با بیان اینکه اجرای آیین‌نامه حمایت از صادرات نرم‌افزار می‌تواند گام مهمی در جهت توسعه صادرات غیرنفتی کشور باشد، گفت: از آخرین باری که دولت از صادرکنندگان نرم‌افزار و خدمات فناوری اطلاعات حمایت کرد، بیش از یک دهه می‌گذرد. وی ادامه داد: نزدیک به 10 سال پیش بود که سازمان توسعه تجارت، به…
مهر صادرات غیرنفتی نوآوری فناوری 

  

در مبارزه با کرونا از تمام توان موجود در سپاه بهره می‌بریممعاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با تاکید بر اینکه در مبارزه با کرونا از تمام توان موجود در سپاه بهره می‌بریم، گفت: در استان‌های قرمز کشور بنا بر نیازی که دانشگاه‌های علوم پزشکی آن استان‌ها اعلام کنند و بر اساس اعلام وزارت بهداشت، نیروهای بهداشتی و درمانی سپاه با تمام قوا حضور دارند.
ایلنا سلامت آموزش آموزش پزشکی 

  

سنتی بودن ماشین آلات ابرچالش صنعت کشور است/ 5 هزار ارز دولتی برای واردات کالا اختصاص داده شد اما کالایی وارد نشدیک نماینده مجلس، گفت: امروز هدفمندسازی یارانه‌ها بحث روز جامعه است. قرار بود 30 درصد از آزادسازی یارانه‌ها به حساب تولیدکنندگان واریز شود اما این اتفاق نیفتاد و سبب تعطیلی کارخانجات شد.
ایلنا صنعت استان مازندران ارز 

  

علی‌نژاد: ستاد مبارزه با کرونا در مورد لیگ تصمیم می‌گیرد/از میزبانی ایران در جام ملت ها حمایت می‌کنیممعاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر درباره کلیت لیگ بخواهند تصمیمی بگیرند این به ستاد ملی مبارزه با کرونا مرتبط می‌شود و فراتر از وزارت ورزش است.
ایلنا فوتبال فدراسیون فوتبال دوومیدانی 

  

نرخ خرید دلار در بانک‌ها بالا رفت/ ارز مسافری به 24 هزار و 330تومان رسیدقیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها با افزایش نسبت به روز کاری قبل 20 هزار و 880 تومان اعلام شد.
اعتماد نرخ ارز دلار بانک مرکزی