ایلنا   |  اجتماعی  |  

تشریح عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه شهریه دانشجویی در سال 99

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه شهریه دانشجویی در سال 99 را تشریح کرد.

تشریح عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه شهریه دانشجویی در سال 99

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه شهریه دانشجویی در سال 99 را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید رضازاده با اشاره به عملکرد سازمان بهزیستی در زمینه شهریه دانشجویی در سال 99 گفت: یکی از دستاوردهای سازمان بهزیستی در سال 99 ساماندهی امور مربوط به دانشجویان تحت پوشش سازمان بود؛ افرادی که معلول هستند و یا به دلایل دیگری تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند از جمله فرزندانی که تحت سرپرستی سازمان هستند و یا زنان سرپرست خانوار و فرزندان معلول که دانشجو هستند امور مربوط به دانشجویی‌شان ساماندهی شد. 

وی ادامه داد: یکی از بهترین راهکارهای توانمندسازی افراد و خروج از چرخه ناتوانی و رساندن به سطح دسترسی و توانمندی مناسب این است که سطح سواد این عزیزان بالا بیاید و از این طریق بتوانند به مناصب و شغل‌های مختلف دسترسی‌ داشته باشند لذا موضوع، موضوع مهمی بوده است که سازمان بهزیستی سالهاست به آن پرداخته است. 

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه طی سال گذشته این موضوع به صورت مطلوب ساماندهی شد، خاطرنشان کرد: به این ترتیب که با جلسات مختلفی که با دانشگاه آزاد داشتیم توانستیم بدهی‌مان را پرداخت کنیم و بخش قابل توجهی مسائل و مشکلات حل شد. البته برای اینکه بتوانیم پرداختی‌های مناسبی داشته باشیم و امور دانشجویان را سر و سامان دهیم نیاز بود سامانه‌ای داشته باشیم و با دقت و کیفیت بالاتر و سرعت بیشتر بتوانیم امور دانشجویان‌مان را انجام دهیم، سامانه دانشجویی را راه‌اندازی کردیم. 

رضازاده ادامه داد: همکاران در معاونت فناوری این کار را انجام دادند به این ترتیب که هر دانشجویی باید وارد سامانه می‌شد و اطلاعات خود را بارگذاری می‌کرد، ما نیز در دسترسی مختلفی که داشتیم، با بانک‌های اطلاعاتی مختلفی که داخل و خارج سازمان بود اطلاعات را تایید می‌کردیم و افراد در دسته‌بندی‌های مختلف قرار می‌گرفتند.

وی ادامه داد: افرادی که قانونا موظف بودیم برای آنها آموزش عالی رایگان فراهم کنیم (معلولانی که دارای درجه معلولیت متوسط، شدید و خیلی شدید بودند و 7 دهک پایینی بودند) و البته فرزندان تحت سرپرستی سازمان در اولویت یک پرداخت بودند و مابقی افراد تحت پوشش، در اولویت دو ما قرار داشتند و ما براساس بودجه باید تصمیم‌گیری می‌کردیم که تا چه میزان باید شهریه این افراد را پرداخت کنیم. 

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه با راه‌اندازی سامانه و ثبت‌نام آمار دقیق‌تر شد گفت: با بررسی بودجه‌ای که داشتیم و از این طریق آمار اضافه‌ای که کاهش پیدا کرد توانستیم علاوه بر پرداخت اولویت یک به صورت صد درصدی، شهریه همه افراد تحت پوشش را به شرط اینکه در سامانه ثبت نام و مدارکشان را بارگذاری کرده باشند به طور صددرصد پرداخت کنیم. استثنایی که وجود داشت در مبالغی بود که نرمال نبود و عدد و رقم‌ها بالا بود و آنجا هم اولویت یک به صورت صد درصد پرداخت شد و اولویت دو براساس مقطع تحصیلی دسته‌بندی شدند؛ افرادی که در مقطع دکترا تحصیل می‌کردند تا سقف 10 میلیون تومان، افرادی که در مقطع فوق لیسانس تحصیل می‌کردند تا سقف 7 میلیون تومان و فوق دیپلم و لیسانس نیز در سقف 5 میلیون تومان را پرداخت کردیم، بنابراین توانستیم وضعیت دانشجویی را ساماندهی کنیم.

بهزیستی فناوری فناوری اطلاعات   اخبار برگزیده
  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  

مگر از وجود تحریمها خبر نداشتید که وعده طلایی واکسن دادید؟متأسفانه اخیراً راه دیگری اختراع شده و آن اینست که مسئولان بهداشتی تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند و عجیب اینکه آن دیگران را نیز نام نمی‌برند و با مجهول باقی گذاشتن مقصرین، افکار عمومی را دچار سرگردانی می‌کنند.
۵۵ آنلاین سلامت اختراع روزنامه 

  

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که اصرار تهران بر لغو تمامی تحریم‌هایی که از سال 2017 علیه این کشور اعمال شده، مذاکرات را به بن‌بست می‌کشاند.
نامه نیوز ایران ایران و کره جنوبی وزارت خارجه 

  

رحمانی‌فضلی با اینکه از عواقب تصمیم به اجرای این طرح آگاه شده بود و مستندات آن هم موجود است، تصمیم به اجرا گرفت؛ بدون آنکه اقدامات پیشگیرانه را لحاظ کند.
نامه نیوز مجلس دهم انتخابات مجلس وزارت کشور 

  

کاندیداهای جدی اصولگرایان در انتخابات 1400دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی گفت: چهره‌هایی که در عرصه انتخابات از جبهه اصولگرایان حضور خواهند یافت رئیسی، قالیباف، محمد، جلیلی و رضایی هستند.
فردا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری فضای مجازی 

  

خبر بد برای هواداران استقلال و فرهاد مجیدی!غیبت احتمالی بابک مرادی در دیدار استقلال و الاهلی عربستان
خانه فوتبال استقلال بی ام و فوتبال 

  

6 سناریو برای انتخابات 1400نزدیک به یک ماه تا ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم باقی مانده اما فضای سیاسی کشور نه تنها انتخاباتی نشده بلکه در غباری از تردید جریانات سیاسی برای اجماع بر سر کاندیداهای مورد توافق فرو رفته است.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس ایران و آمریکا 

  

مهاجری: شما نظامی‌ها از جان مردم چه می‌خواهید؟سردار حسین دهقان، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 تاکید کرد به عنوان یک چهره مستقل و غیر نظامی وارد میدان شده است و توانایی برعهده گرفتن مسئولیت را دارد./خبرآنلاین
مستقل‌آنلاین حسین دهقان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رشد «گذرا» در بازار خودرو / عامل تغییر مسیر قیمت خودرو در هفته گذشتهرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ضمن تاکید براینکه تغییر مسیر قیمت خودرو در روزهای پایانی هفته‌ گذشته (از روز سه‌شنبه) تحت تاثیر تصمیم شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو برای سه ماه ابتدایی سال جاری و اعمال نرخ تورم بخشی، اتفاق افتاده است، این افزایش قیمت را مقطعی و گذرا و ناشی ازجو روانی این خبر دانست.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

وضعیت جالب قیمت احتمالی خودرو تارادر روزهای گذشته قیمت تارا در اسناد ارائه شده از ایران خودرو مشخص شد. با افزودن هزینه های جاری تا رسیدن خودرو به دست مصرف کننده حدود قیمت خودرو تارا را در کارخانه می توان متوجه شد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

این 3 واکسن کرونا در ایران مجوز اضطراری گرفتند!بنابر اعلام وزارت بهداشت، باید توجه کرد که سازمان جهانی بهداشت، واکسن Oxford- AstraZeneca ساخت کره‌جنوبی SKBio و واکسن Covaxin از شرکت Bharat Biotech هند را در تاریخ 8 فوریه جهت مصرف اضطراری در کل دنیا توصیه کرده است.
مستقل‌آنلاین ایران سازمان غذا و داروی ایران وزارت بهداشت 

  

صدور مجوز تولید انبوه واکسن ایرانی احتمالا در اواخر فروردین ماه صادر می‌شود/ واکسن انبوه کرونا را خردادماه تحویل وزارت بهداشت می‌دهیمرئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه در فاز اول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا توان تولید ماهانه 3 میلیون دوز وجود دارد و به محض صدور مجوزها، تولید انبوه در فاز اول آغاز خواهد شد.
ایلنا تولید ماه وزارت بهداشت 

  

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید، نشست وین درباره برجام را قدمی در مسیر دیپماسی توصیف کرد.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا وین 

  اخبار داغ
  

تصاویر: کرونا کرکره‌های بازار تهران را پایین کشیدبا شروع موج چهارم و افزایش بی‌سابقه آمار همه‌گیری بیماری کرونا، برای مقابله با گسترش بیش از پیش این ویروس در کشور، بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا در شهرهای قرمز و نارنجی در سراسر کشور به مدت 10 روز محدودیت‌هایی اعمال شود و بسته به نتیجه ارزیابی‌ها ممکن است این تعطیلی ادامه پیدا کند.
فردا بازار تهران تهران ویروس 

  

واکنش سازمان بورس به انتشار یک شایعهسازمان بورس در اطلاعیه‌ای نسبت به انتشار برخی شایعات مبنی بر دستور وزیر اقتصاد برای جلوگیری از خرید سهام توسط حقوقی‌ها واکنش نشان داد.
اقتصادنیوز اقتصاد سهام 

  

بورسی‌هایی‌که مشمول گره شدند/ تعلیقی‌های امروزاقتصادنیوز: امروز اگرچه بیشتر معاملات به تایید ناظر بازار رسید اما برخی نمادها مشمول گره معاملاتی شدند.
اقتصادنیوز 

  

انتقاد تند نماینده مجلس از صحبت‎‌های امروز روحانی در ستاد کرونافارس/ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از سخنان امروز حسن روحانی درخصوص علل موج چهارم کرونا گفت: چرا امروز آقای روحانی فقط از عراق نام برد و هیچ اشاره ای به پروازهای ترکیه و انگلیس و مخالفت خودش با لغو پروازهای ترکیه نکرد؟!
مثلث کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بازی حسن روحانی 

  

پرتغال چگونه همه‌گیری کرونا در این کشور را کنترل کرد؟سفیر ایران در لیسبون، در یک رشته توییت به تشریح آخرین وضعیت کرونا در پرتغال و چگونگی مهار این ویروس در این کشور پرداخت.
مملکت‌آنلاین پرتغال درمان ایران