انتقاد یک مقام دولت رئیسی از واگذاری ماموریت تولید واکسن کرونا به «برکت»

یک مقام دولت سیزدهم با اشاره به واکسن‌های داخلی از اینکه ماموریت تولید این واکسن از ابتدا به موسسه‌ی رازی سپرده نشده انتقاد کرد...

انتقاد یک مقام دولت رئیسی از واگذاری ماموریت تولید واکسن کرونا به «برکت»

یک مقام دولت سیزدهم با اشاره به واکسن‌های داخلی از اینکه ماموریت تولید این واکسن از ابتدا به موسسه‌ی رازی سپرده نشده انتقاد کرد.

به‌گزارش انصاف نیوز، جواد ساداتی‌نژاد گفت: با توجه به سابقه طولانی فعالیت موسسه رازی و نقش بی بدیل آن در حفظ سلامت کشور؛ شاید باید اولین مرکزی که ماموریت تولید واکسن کرونا را دریافت می‌کرد موسسه رازی می‌بود ولی این اتفاق نیفتاد.

گفتنی‌ست گروه دارویی برکت، به مالکیت ستاد اجرایی فرمان امام نخستین مجموعه‌ای بود که مامور تولید واکسن داخلی کرونا شد که در اجرای وعده‌های داده‌شده شکست خورد. محمد مخبر، معاون اول دولت سیزدهم ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را بر عهده دارد.

ایسنا نوشت: ساداتی نژاد روز پنجشنبه چهارم آذرماه در نشستی که در موسسه رازی با حضور وزیر بهداشت برگزار شد؛ اظهار کرد: از مجموعه وزارت بهداشت درخواست داریم که از موسسه رازی در خصوص تولید واکسن کرونا حمایت ویژه‌ای داشته باشد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد

وی ادامه داد: واکسن کرونای تولید این موسسه مشتری خارجی هم دارد ولی اولویت اول ما رفع نیاز داخلی و پس از آن صادرات است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت موسسه رازی همسو و در راستای فعالیت‌های وزارت بهداشت است؛ توضیح داد: بر این اساس از وزرات بهداشت انتظار می‌رود در زمینه خرید واکسن‌های موسسه رازی حمایت بیشتری داشته باشد تا سهم این موسسه در بازار افزایش یابد و تولیدات آن به دست مردم برسد.

وی با اشاره به ظرفیت این موسسه در تولید واکسن کرونا اضافه کرد: این موسسه ظرفیت دارد تا پایان سال 40 میلیون دز واکسن کرونا و تا شهریور سال آینده 100 میلیون دز از این واکسن تولید و عرضه کند.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: موسسه رازی پشتوانه سلامت کشور است و و نقش به سزایی در تامین امنیت غذایی مردم ایفا می کند و به نوعی در این حوزه بی رقیب است.

این مسئول با بیان اینکه در تولید واکسن کرونا شاید در حق موسسه رازی نامهربانی شده؛ گفت: با توجه به سابقه طولانی فعالیت موسسه رازی و نقش بی بدیل آن در حفظ سلامت کشور؛ شاید باید اولین مرکزی که ماموریت تولید واکسن کرونا را دریافت می‌کرد موسسه رازی می‌بود ولی این اتفاق نیفتاد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با این وجود این؛ وقتی ماموریت تولید واکسن کرونا به این موسسه سپرده شد؛ تمام پژوهشگران آن با هدف برآورده کردن نیاز کشور؛ با تمام توان و با تکیه بر دانش و تخصص خود به میدان آمدند.

وی با بیان اینکه حرکتی که در این موسسه برای تولید واکسن کرونا انجام شده یک کار معمولی نیست؛ افزود: رازی تنها یک موسسه تولیدی نیست و ترکیبی از اساتید؛ دانشمندان و دانشجویان در کنار هم توانسته اند چرخ این مجموعه را به حرکت درآورند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر موسسه رازی نبود؛ معلوم نبود در حوزه مسائل انسانی و دامی کشور چه اتفاقاتی رخ می‌داد.

این مسئول تاکید کرد: تولیدات موسسه رازی باعث شده سالانه از خروج مقادیر زیادی ارز از کشور جلوگیری شود که این در شرایط فعلی جای قدردانی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران هم حاضر شد و اظهار کرد: امروز شاهد تولید یکی از پیشرفته‌ترین واکسن‌های کرونای تولیدی در جهان هستیم.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: واکسن کرونای تولید موسسه رازی تمام مراحل علمی را طی کرده و با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته؛ این واکسن ایمنی بسیار بالایی دارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم از امروز بتوانیم این واکسن را در کشور توزیع کنیم، گفت: بدون شک با استفاده از واکسن‌های کرونای تولید داخل می‌توانیم در مقابله با کرونا توفیق بیشتری پیدا کنیم.

وی با اشاره به قدمت صد ساله موسسه رازی اظهار کرد: از 11 واکسن انسانی تولیدی داخل کشور، هفت واکسن در موسسه رازی تولید می‌شود.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: این موسسه با سابقه درخشانی که دارد در طول چند دهه گذشته در زمینه صادرات تولیدات خود به سایر کشورها هم موفق عمل کرده است.

وی اضافه کرد: موسسه رازی یک سرمایه بزرگ در حوزه سلامت کشور است و برخی کشورها که موفق به تولید واکسن شده‌اند فناوری تولیدات خود را از موسسه رازی دریافت کرده‎اند.

وی توضیح داد: موسسه رازی در تولید واکسن کرونا از فناوری جدیدی استفاده کرده که همین اثر بخشی این واکسن را بیشتر می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: از نگاه وزارت بهداشت به موسسه رازی به عنوان بازوی توانمند بخش سلامت کشور قدردانی می‌کنیم.

ساداتی نژاد ادامه داد: هرچند موسسه رازی از لحاظ تشکیلات زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی است ولی در واقع خانه وزارت بهداشت است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز اولین محموله پنج میلیون دزی واکسن کرونا تحویل داده شده و امیدواریم تا پایان سال 40 میلیون دز تحویل داده شود.

وی اضافه کرد: در صورتی که در داخل مازاد تولید داشته باشیم، امکان صادرات این واکسن به سایر کشورها وجود دارد تا توان اقتصادی این مجموعه افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

برچسب هاسیدجواد ساداتی نژاد واکسن ایرانی کرونا واکسن برکت واکسن رازی واکسن کرونا واکسن کوو ایران برکت

دولت تولید وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

کارایی واکسن آسترازنکا در برابر سویه جدید «امیکرون»شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی‌بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می‌کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
نامه نیوز خودرو آفریقای جنوبی تهران 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

نرخ تورم استان‌ها اعلام شددر این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با 5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با 1.4 درصد افزایش است.
ایلنا تورم استان همدان استان زنجان 

  

رئیسی: قرارداد گاز با ترکمنستان حتما احیا خواهد شدامروز با پیگیری های انجام شده، ترکمنستان اطمینان یافته که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات و موانع موجود اراده جدی دارد. قرارداد گاز ایران و ترکمنستان حتماً احیا خواهد شد.
فردا قرارداد گاز ترکمنستان 

  

شروط قاطع ایران در مذاکرات وین برای آمریکافارس | تیم مذاکره‌کننده ایرانی در حالی روز دوشنبه در وین با گروه 1+4 مذاکرات را برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا آغاز می‌کند که بحث دریافت خسارت و تضمین از آمریکا برای عدم خروج مجدد از برجام برگ‌های برنده‌ای است که در اختیار این تیم قرار دارد.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

شرط قیمت سکه برای صعود به قله 12 میلیون و 800 هزاراقتصادنیوز : قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

خیز دلالان برای مجوز صوری صادرات قطعات خودروبازخوانی تخلفات رخ داده در ماجرای صادرات صوری سیب برای دریافت مجوز واردات موز، زنگ خطر را برای طراحان ایده صادرات قطعات برای واردات خودرو به صدا درآورده است.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

دولت و ضرورت بازنگری در سیاست فقرزدایی‌قانون اساسی تکلیف سنگینی را برای دولت و حکومت در میدان اصلاح مناسبات اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی و سطح معیشت شهروندان تعیین کرده‌ است.
۵۵ آنلاین دولت روزنامه تورم 

  

سیاست‌گذاری در ایران و علت تکرارپذیری خطاهای این حوزه/ تعارض ساختاری فراوانی در نظام حکمرانی ما وجود داردرئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از «دلایل تکرارپذیری خطاها در حوزه سیاستگذاری و ویژگی نهاد سیاست‌گذاری» می‌گوید.
ایلنا ایران دموکراسی رئیس جمهور 

  

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان متواریرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی این سرویس هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.
ایلنا بانک قوه قضاییه فناوری 

  

در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم/ قطعا دست ما بسته نخواهد بودوزیر امور خارجه در گزارشی از یکصد روز فعالیتش در سمت وزارت امور خارجه، با بیان این‌که قطعا دست ما بسته نخواهد بود و گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد، گفت: از گزینه گفت‌وگو در وین شروع می‌کنیم و در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

حمله جهش جدید ویروس کرونا به واکسینه‌نشده‌هادر برخی کشورهای اروپایی با گذشت نزدیک به 2 سال از شیوع کرونا، کار به رکوردشکنی موارد ابتلای روزانه کرونا کشیده شده؛ مثل آلمان و انگلیس که به‌ترتیب ابتلای 75 هزار و 40 هزار نفر در یک روز را ثبت کرده‌اند...
مثلث ویروس وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی