ورزش۳   |  ورزشی  |  

حمایت بی‌قید ‌و شرط از گل‌محمدی/ صدری: هر مشکلی پرسپولیس داشت از من است

از فصل جدید 5% دادیم و امیدواریم بتوانیم قبل از بازی با صنعت نفت 15% دیگری هم بدهیم که شوک مالی خوبی را وارد کنیم

به گزارش "ورزش سه"، مجید صدری که پیشتر به عنوان رئیس هیئت مدیره پای به برنامه فوتبال برتر گذاشته بود، این بار در نقش سرپرست مدیرعاملی باشگاه رودرروی محمدحسین میثاقی نشست تا به سوالات و ابهام‌ها پیرامون باشگاه پرسپولیس پاسخ دهد و البته درباره مسائل مورد مناقشه موضع گیری کند.

 

صحبتهای کامل او را اینجا می‌خوانید:

 

* پرونده کالدرون؛ یک بدهی 100 هزار دلاری صدری درباره ادامه کارش در پرسپولیس گفت: یک نکته‌ای که خوب است به آن اهمیت دهیم این است که برای اولین بار در دولت جدید، دوستان هیئت مدیره بعد از استعفای آقای سمیعی جلسه‌ای گذاشتند و قرار شد که به مدت سه ماه بنده سرپرست باشگاه باشم. آقای سجادی، وزیر محترم ورزش از جنس ورزش است و من فکر می‌کنم ایشان خیلی به نظر هیئت مدیره ما ارزش دادند و قبول کردند طبق نظر هئیت مدیره، بنده سه ماه سرپرست باشم و از آن مدت 15 روز باقی مانده. فکر می‌کنم کاری که من دارم می‌کنم با اختیارات مدیرعامل است و هر اختیاری که مدیرعامل داشته من هم دارم و کار را جلو می‌بریم. فکر می‌کنم این مسئله حاشیه‌ای است که می‌خواهند برای باشگاه درست کنند وگرنه بین سرپرستی و مدیرعاملی من تفاوتی نیست. بالاخره آن مدت که تمام شود اتفاقی که باید می‌افتد و ماهم تا لحظه‌ای که باشیم کارمان را انجام می‌دهیم و هیچ خللی در کارمان وارد نکرده است.

 

وی با اشاره به پرونده کالدرون اظهار داشت: آقای کالدرون شنیده‌ایم که با صدهزار دلار مشکل‌شان حل می‌شده و جالب است من دوبار با ایشان صحبت کردم و آدم محترمی بودند و با ما راه آمدند ولی الان باید حق بدهیم که به ما اعتماد ندارد و تا وقتی این 740 هزار دلار به حساب وکیل‌شان ننشیند تاییدیه را نمی‌دهد و تمام تلاش‌مان این این که این کار را انجام دهیم.

 

سرپرست باشگاه در مورد افشای قراردادها عنوان کرد: ما در زمان خودمان و آقای سمیعی تلاش‌مان این بوده آن چیزی که قانون می‌گوید و شفاف است را انجام دهیم و فکر هم می‌کنیم که بازیکنانی که با آنها قرارداد بسته‌ایم با عشق بازی می‌کنند و از خیلی تیم‌ها قراردادشان کمتر است با اینکه تیمی که پنج دوره پشت هم قهرمانی دارد و 40-50 میلیون هوادار دارد، بهترین‌ها در تیم هستند ولی همین بهترین‌ها از نظر قراردادی از خیلی تیم‌ها پایین تر هستند و این نشان می‌دهد که آنها به حرمت هوادار و این پیراهن بازی می‌کنند. خیلی بازیکنان ما هستند که قراردادشان نسبت به تیم‌های مشابه خیلی پایین تر است و ما یک بار اعلام کردیم اگر تیم‌های رقیب رقم قراردادهایشان را اعلام کنند ما هم بلافاصله اعلام می‌کند. ما هیچ چیز پنهانی در باشگاه نداریم. همه دوستانی که نقشی در حوزه مدیریتی دارند را دعوت کنید تا پاسخگو باشند. بنده در مورد عملکرد خودم در باشگاه پرسپولیس در 10 ماه گذشته هرجا بپرسید پاسخ می‌دهم. بالاخره ما امانت دار 40-50 میلیون هوادار هستیم و هر یک ریالش حساب کتاب دارد. 

 

او در پاسخ به این سوال که چرا خودش به عنوان نخستین فرد این ماجرا را استارت نمی‌زند گفت: چرا ما شروع کنیم؟ بیایند همه باهم افشا کنیم. حاضریم ثابت کنیم که کمتر از همه تیمها پرداخت کردیم. همه بیایند تا باهم افشا کنیم و همه مردم قضاوت کنند. هرموقع خواستید یک برنامه بگذارید تا قراردادها را منتشر کنیم.

 

صدری با تمجید از گل‌محمدی توضیح داد: اول اینکه، جا دارد از کادر فنی باشگاه کمال تشکر را داشته باشم. آقای گل محمدی، پیروانی، مطهری، کریم باقری و فنایی واقعا با جان و دل ایستادند و با چنگ و دندان این تیم را نگه می‌دارند. من همیشه شرمنده‌ی آقای گل محمدی هستم چرا که خیلی از مسائل را ایشان قبول می‌کنند و ایشان درست می‌گویند و باید سر وقت قرارداد بچه‌ها پرداخت شود و امکاناتی که نیاز دارند باید به موقع وجود داشته باشد اما این مسائل از قبل بوده و مایکی یکی آن‌ها را حل می‌کنیم. طوری نیست که بگوییم امروز بودجه‌ای می‌آوریم و کل این مسائل حل می‌شود اگر می‌شد که خیلی خوب بود ولی واقعیت این است ما از برج سه یا چهار کارگزار نداشتیم. من رفتم و از جای دیگر تهیه کردم. در همین چند ماهی که کارگزار نداشتیم بالای 30 یا 40 میلیارد هزینه‌های باشگاه را تامین کردیم و با جان و دل انجام دادیم و هیچ منتی نداریم چرا که وظیفه ماست ولی باز هم کم است و باید تلاش کنیم که این تیم و هواداران به جایگاه واقعی خودشان برسند. من می‌توانم بگویم که آقای گل محمدی بهترین مربی ایران است. ما در ده سال گذشته مشابه ایشان را نداشتیم. از نظر صبر، کارآمدی و تخصصش بهترین است و بعد از این زمان هم پرسپولیس چنین مربی‌ای گیرش نخواهد آمد. شاید یک سری مشکلاتی باشد اما من یک تار موی ایشان را با ده تا مربی خارجی حاضر نیستم عوض کنم.

 

* بدهی پرسپولیس؛ سوددار یا قرض الحسنه؟ سرپرست قرمزها درباره استقراض این باشگاه گفت: بحث قرضمان پول بودیمیر و هزینه‌های پارسال است. بعضی از دوستان آمدند عنوان کردند که اینها قرض تراشی می‌کنند اما ما حساب کردیم که 3.4 میلیون دلار پول در ای اف سی داریم و اگر رفتیم قرضی هم کردیم این صورت جلسه هیئت مدیره ماست که هر موقع پاداش آسیا را گرفتیم، این را برمی‌گردانیم.

 

وی راجع به شیوه بازگشت پول اظهار داشت: کسانی که به ما قرض دادند نه بهره‌ای از ما خواستند و نه حتی نامشان اعلام شد. روی عشقی که داشتند و یک ذره آبرو اعتبار ما و تیم بوده، این را قرض دادند. ما چک شخصی ندادیم و از وقتی که بنده و آقای سمیعی بودیم نه چک شخصی بوده و نه خواهد بود. اینها همه مصوبه هیئت مدیره بوده و کسانی هم که قرض دادند، مشخص هستند و در قرارداد نوشتند قرض الحسنه. همه را ما تعهد قرض الحسنه دادیم.

مجید صدری درباره فسخ قرارداد با کارگزار قبلی باشگاه پرسپولیس توضیح داد: قرارداد کارگزار قبلی سه ساله بود و متاسفانه در قرارداد دیده شده بود که برای فصول آینده توافقی بود یعنی عددی بدهند و ما توافق کنیم. عددی که کارگزار داد، نصف سال گذشته بود. ما در هیئت مدیره مطرح کردیم و مورد پذیرش نبود. برای اینکه مشکلی پیدا نکنیم قرار شد فسخ کنیم.

 

وی افزود: با جلساتی که ما و آقای سمیعی با کارگزار داشتیم قرار شد اقاله کنیم و ایشان بخشی از پولی که باقی مانده بود را پرداخت کرد و ما تازه برج 4/5 توانستیم اقاله کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص برگزاری مزایده برای انتخاب کارگزار جدید عنوان کرد: ما باشگاه دولتی هستیم و مجبور بودیم که یک مزایده برگزار کنیم. به این دلیل اینکه طول کشید که باید یک قیمت کارشناسی در می‌آوردیم و اسناد مزایده را در اختیار همه قرار می‌دادیم. مزایده ما یکی دو هفته پیش به پایان رسید و برنده‌ای نداشت. 

 

صدری ادامه داد: بعد از آن وارد بحث ترک تشریفات شدیم و هیئت مدیره به ما اختیار داد که برویم مذاکره کنیم و ما این کار را کردیم و انشالله ظرف یکی دو روز آینده نهایی خواهد شد.

او با اشاره به پیشنهاد 500 میلیاردی به باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: نکاتی که وجود دارد این است که ما تلاش کنیم در حوزه‌های مختلف جلو برویم. بعضی دوستان قراردادهایی را به ما پیشنهاد دادند (500 میلیارد). دو نکته دارد یکی تبلیغات محیطی و دیگری پخش زنده است که روی مورد دوم بحث وجود دارد و انشالله روزی با شما (صداوسیما) به توافق برسیم. ما با تعامل و راهکار قانونی پیش می‌رویم. دنبال دعوا کردن در رسانه نیستیم اما تا آخرین لحظه از حق باشگاه کوتاه نخواهیم آمد.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا کارگزار تیم استقلال پیش از این تیم، به پرسپولیس پیشنهاد داده بود، اظهار داشت: در زمان آقای سمیعی چنین پیشنهادی با همین رقم 500 [میلیارد] آمد اما ما چون چارچوب دولتی داریم باید بحث ضمانت نامه را رعایت کنیم و ما تلاش می‌کنیم در همین چارچوب به توافق برسیم. من تلاشم این است که همه این را جدا جدا ببینیم. تبلیغات محیطی را ما چهارشنبه با هماهنگی سازمان لیگ و فدراسیون برای اولین بار انجام خواهیم داد. ما با آقای درودگر و بهاروند هماهنگی کردیم و دوست داریم بالاخره کار با تعامل پیش برود اما از حقمان که کوتاه نخواهیم آمد. کاری که برای چهارشنبه است انجام خواهد شد.

صدری تاکید کرد: همان اتفاقی که روز جمعه (برای استقلال) افتاد، خواهد افتاد. اما نمی‌خواهیم جلوی ال ای دی پارچه بزنیم و سعی داریم که تعامل کنیم.

 

 

* خجالت می‌کشم این عدد را بگویم سرپرست پرسپولیس در مورد بلیت فروشی دیدار این تیم با صنعت نفت گفت: تلاشمان این است و با سامانه بلیت فروشی هماهنگ کردیم که از درگاه بلیت فروشی اِوانو انجام شود. ما جلساتی در استانداری و وزارت ورزش داشتیم و از هواداران خواهش می‌کنیم مثل همیشه در این بازی هم الگو باشند.

صدری با تاکید بر رعایت پروتکل در استادیوم عنوان کرد: کار قشنگی که بچه‌های ما انجام دادند این بود که بر اساس پروتکل بهداشتی، سکوهای ورزشگاه را جدا کردیم و برچسب ضد آب زدیم و این ماندگار است و برای سایر تیم ها خواهد ماند. ما از استانداری و نیروی انتظامی خواستیم که اجازه بدهد هواداران ما بیایند و در این ماجرا کمک کنند.

 

او در واکنش به رعایت نشدن پروتکل در روز جمعه عنوان کرد: ما قول می‌دهیم هواداران ما این اشتباهات را انجام ندهند.

صدری در خصوص بالا بودن قیمت بلیت ها نسبت به گذشته گفت: بلیت های قبلی برای دو سال پیش بود. شما هزینه‌های دیگر را نگاه کنید، فکر نکنم این هزینه خاصی باشد. ما الان این کار را انجام خواهیم داد اما بعدا آفرهایی (پیشنهاد) را خواهیم داشت و برنامه‌های مفصلی خواهیم داشت تا خیلی از هواداران با رقم کمتری بیایند و بازی را تماشا کنند.

او با تاکید بر شفاف بودن صورت های مالی پرسپولیس اظهار داشت: از زمان آقای سمیعی ما کاری که می‌کنیم این است که حتما صورت های مالی ما در پرسپولیس شفاف باشد. ما به عنوان باشگاه دولتی صورت های مالی مان حسابرسی می‌شود. اگر در گذشته هم ایرادی بوده است سعی کردیم برطرف شود.

 

‌سرپرست پرسپولیس درباره سهم این باشگاه از تبلیغات محیطی گفت: عدد را می‌دانم اما رویم نمی‌شود بگویم در روزهای گذشته هم درباره این مسئله صحبت کرده‌ایم.  ما تلاش کردیم که امسال حق و حقوق سازمان لیگ را حتی بالاتر بدهیم و بقیه آن هم وارد باشگاه شود.

 

او با اشاره به فعالیت های کانون هواداران باشگاه پرسپولیس برای دیدار روز چهارشنبه این تیم اظهار داشت: من فکر می‌کنم یکی از رسالتهایی که باشگاه‌ها دارند، بحث فرهنگی است و باید در بحث فرهنگی به هواداران احترام قائل شویم و فرهنگ اسلامی - دینی که واقعا غنی است ما از آن کم بهره نیستیم را به کار بگیریم.

 

 

* شوک مالی مثبت در آستانه بازی صنعت نفت؟ صدری درباره حکم سه میلیاردی علیرضا بیرانوند توضیح داد: ما اختلافی باهم داریم که امیدواریم بتوانیم حل کنیم. من شخصا به آقای بیرانوند علاقه داریم و از دوستان خوبی هستیم و به تفاهم خوبی می‌رسیم. 

او افزود: ایشان حکمی گرفتند و باید بنشینیم باهم حل کنیم و فکر کنم با مذاکره حل شود. من چند وقت پیش با آقای بیرانوند صحبت کردم و ما نسبت به ایشان ارادت داریم و جزو بازیکنان خوب ما بودند و کمک میکنیم مشکلشان حل شود.

 

صدری در خصوص پرداخت مطالبات بازیکنان عنوان کرد: ما فصل قبل را تسویه کامل کردیم، شاید تک و توک مسائل ناچیزی باقی مانده باشند. یکی از کارهایی که ما امسال کردیم این بوده که برای هر کسی یک برگه نوشتیم که پرداختی هایش چه زمانی بوده و قرارداد چقدر بوده و پاداش چقدر بوده و به بازیکنان دادیم و گفتیم اگر اختلافی دارند مراجعه کنند. برای فصل قبل بحثی نداریم غیر از چند نفر که ممکن است اختلاف داشته باشند.‌ از فصل جدید هم 5% دادیم و امیدواریم بتوانیم قبل از بازی با صنعت نفت 15% دیگری هم بدهیم که شوک مالی خوبی را وارد کنیم. به بچه‌ها قول دادیم و امیدواریم بتوانیم انجام بدهیم. بچه‌های ما چه بازیکنان و چه کادر خیلی زحمت می‌کشند و امیدواریم این فصل قهرمانی ششم را به دست بیاوریم.

 

سرپرست باشگاه پرسپولیس با اشاره به کمک های سجادی در حل مشکلات ادامه داد: ما مدیون این هواداران هستیم و اگر نقصانی هم در باشگاه می‌بینند قطعا به عهده بنده است. ما در خدمت آقای وزیر بودیم، برخی از هواداران ما مشکلات را به وزارتخانه ربط می‌دهند اما آقای سجادی خیلی به فوتبال ارادت دارند و اگر مشکلی هم هست از بنده است. ما هرجا رفتیم نتیجه گرفتیم و اگر مشکلی هست از بنده است. هواداران بدانند تا وقتی من هستم از حق باشگاه کوتاه نخواهم آمد و امانت دار آنها هستم. امثال من می‌آیند و می‌روند اما چیزی که می‌ماند باشگاه پرسپولیس است که همیشه باعث افتخار ما بوده و هست.

مجید صدری در خصوص طلب محمد انصاری از باشگاه و اهدای آن به موسسه خیریه، عنوان کرد: صحبتی که با آقای انصاری کردم، جای قدردانی دارد و واقعا جای افتخار دارد که می‌خواهند طلبشان را بدهند به جایی که برای جوانها تا جهیزیه بخرند.

 

او در پایان گفت: باشگاه از سال 1380 بدهی‌هایی دارد به شرکتها و بازیکنان و پیشکسوتان و ما این را دسته بندی می‌کنیم. اعداد خیلی ناچیزی است و مثلا 40 میلیون طلب دارند.

علیرضا بیرانوند باشگاه پرسپولیس پرسپولیس   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

جهش آفریقایی در عسلویه مهار شده بود/ لزوم فعالیت تیم‌های واکنش سریع کرونا با بروز سویه جدید ویروسرئیس سابق گروه واکنش سریع کرونا با اشاره به اینکه حضور تیم‌های واکنش سریع ضرورتی اجتناب ناپذیر در مدیریت اپیدمی کروناست، گفت: واریانت قبلی آفریقایی که مدتی در کشور شیوع پیدا کرد، در منطقه اقتصادی عسلویه توسط این تیم‌ها شناسایی و مهار شد.
برنا عسلویه ویروس 

  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، آلودگی هوا را می‌گیرد؟اقتصادنیوز: رییس هییت مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در پاسخ به این سوال که آیا ماسکی که به خاطر کرونا می زنیم از آلودگی هوا جلوگیری می کند؟ گفت : نه
اقتصادنیوز آلودگی هوا ایران 

  

درمان بی اشتهایی در بیماران کروناییمدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بسیاری از بیماران مبتلا به کرونا، از دست دادن اشتها را تجربه می‌کنند که در صورت عدم درمان و کنترل، عواقبی مانند ضعف شدید، سوء تغذیه و افزایش دوره بهبودی را به دنبال خواهد داشت.
گسترش درمان تغذیه مواد غذایی 

  

آیا ماسکی که به خاطر کرونا میزنیم، جلوی آلودگی هوا را هم می‌گیرد؟مهمترین عامل آلودگی هوا در سراسر جهان، استفاده از سوخت های فسیلی از جمله بنزین است.
برنا آلودگی هوا بنزین 

  

قالیباف: باید سهامداران بورس حمایت شوندمردم با اعتماد به مسئولان دولت قبل به بورس آمدند و این دولت باید زمینه‌های ریسک را برای سهامداران خُرد کاهش دهد. حقوقی‌ها و شرکت‎ها از بالا و پایین رفتنِ شاخص بورس نفع می‌برند اما مردم در هر دو شکل ضرر می‌کنند.
گسترش دولت شاخص 

  

مبتلایان بهبودیافته کرونا در اولویت ابتلاء به اُمیکرونرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: سویه جدید کرونا علائمی شبیه کوید قبلی را دارد اما احتمال کسانی که قبلا کرونا گرفته اند برای ابتلاء به این سویه بیشتر است از بقیه افراد.
گسترش وزارت بهداشت 

  

تداوم روند صعودی قیمت دلار ، سکه و درهماقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه 10 آذر 1400 شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت دلار بود. قیمت درهم نیز کانال 8 هزار تومان را فتح کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاهرئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه در 24 ساعت گذشته خبر داد.
۵۵ آنلاین کرمانشاه استان کرمانشاه ویروس 

  

روز بدون فوتی کرونا در این استانرئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اعلام کرد که براساس آخرین نتایج آزمایشگاهی طی 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی کرونایی در استان مرکزی گزارش نشده است.
۵۵ آنلاین درمان استان مرکزی ویروس 

  

پایان هفته قرمز بورس رقم خوردبازارسرمایه این هفته را در حالی به پایان رساند که شاخص کل بورس چیزی در حدود 17 هزار واحد ریزش کرد و این شاخص در سطح 1 میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.
گسترش شاخص بیت کوین اکو 

  

جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار (10 آذر)بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سوی کانون صرافان، عصر امروز دلار در معا‌ملات بازار آزاد با قیمت 29270 و یورو 33150تومان فروخته می‌شود.
گسترش قیمت دلار یورو 

  

حضور تماشاگران در شهرآورد منوط به تایید ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشتسرپرست معاونت امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: حضور تماشاگران در شهرآورد پرسپولیس و استقلال در روز شنبه منوط به تایید ستادملی کرونا و وزارت بهداشت است.
مملکت‌آنلاین وزارت بهداشت پرسپولیس ورزش 

  

خبر مهم و جدید درباره قیمت خودروقائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع‌بندی نرسیده‌اند، گفت: احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول شده یا اینکه قیمت‌ها دستخوش تغییر نشده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.
خودروتک ایران خودرو تورم خودرو 

  

سهم تامین مالی اقتصاد ایران از بورسسهم تامین مالی اقتصاد ایران از بازار سرمایه چقدر است.
اقتصادنیوز اقتصاد اقتصاد ایران ایران