کرونا به سادگی تسلیم نمی‌شود/همچنان جولان می‌دهد

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه شهروندان از محدودیت‌ها خسته شده‌اند، اما کرونا همچنان جولان می‌دهد درباره جهش‌های این ویروس هشدار داد.

کرونا به سادگی تسلیم نمی‌شود/همچنان جولان می‌دهد

"زوددویچه سایتونگ"، "ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان در سخنانی در پارلمان این کشور درباره جهش های ویروس کرونا هشدار داده و گفت: این ویروس خسته نمی شود، بلکه در حال تغییر و مسری تر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پارلمان اظهار داشت: هفته های اخیر بسیار امیدوار کننده بوده است و ما خود را در مسیر درستی می بینیم. آمارهای مبتلایان کاهش یافته، واکسیناسیون در جریان است و این روند خوب در بخش های مراقبت های ویژه هم مشهود است.

وی در ادامه گفت: اما این ویروس به سادگی تسلیم نمی شود. این در حالی است که مردم از این محدودیت های طولانی خسته شده اند و اعصاب ها خرد شده است. اما این ویروس خسته نمی شود و در حال تغییر بوده و مسری تر می شود.

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به ویروس جهش یافته انگلیسی که مرتبا در آلمان گسترش می یابد همچنین گفت: ما باید با وجود خستگی از این بیماری همچنان مراقب یکدیگر باشیم.

اشپاهن همچنین بر لزوم تست گیری های سریع و امنیتی که با خود می آورد تاکید کرده و در بخش دیگری از سخنانش رساندن آمارهای کروناب ه صفر را هدفی غیر قابل دستیابی دانسته و تاکید کرد که اعتقاد ندارد که ویروس کرونا زمانی کاملا از بین می رود.

وی همچنین دیوار کشی را سیاست دولت فدرال ندانسته و گفت: سیاست دولت بیشتر ایجاد تعادلی درست بین بهترین حمایت ممکن در برابر این بیماری و زندگی در آزادی است.

وزیر بهداشت آلمان تاکید کرد که بر اساس شرایط فعلی در تابستان احتمالا همه بزرگسالان واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و واکسن برای کودکان و نوجوانان تنها بعد از انجام مطالعات و نتایج آن در دسترس خواهد بود.

وی طرح واکسیناسیون اجباری برای برخی مشاغل خاص را رد کرد.

" کریستین کاراگیانیریس"، رئیس اتحادیه بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان(Divi). هم با اشاره به کاهش بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه در عین حال گفت که تخت های خالی حالا برای سایر بیماران مورد استفاده قرار می گیرد و شمار تخت های خالی در این بخش ها همچنان پایین است.

وی هیچ دلیلی برای کاهش هشدارها را ندیده و درباره وقوع موج جدیدی از کرونا در صورت کاهش محدودیت ها که بار دیگر فشار بر بخش درمان را افزایش داده و قطعا باید از آن جلوگیری شود هشدار داد.

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان هم امروز در سخنانی فعلا با ارائه امتیازات خاص به افراد واکسینه شده مخالفت کرده و اعلام کرد: تا زمانی که شمار افراد واکسینه شده نسبت به افردی که منتظر دریافت واکسن هستند خیلی کم تر است دولت نباید هیچ تفاوتی در نحوه رفتار با این گروه ها قائل شود. از طرفی باید ابتدا این مسئله آشکار شود که افراد واکسینه شده دیگر ناقل نیستند.

وی در عین حال گفت که نحوه رفتاربا افراد واکسینه شده و کسانی که واکسن نزدند البته در آینده می تواند تغییر کند. مرکل در این باره گفت: وقتی به اندازه کافی ظرفیت برای واکسیناسیون افراد وجود دارد و برخی افراد نمی خواهند واکسن بزنند باید این مسئله مورد ارزیابی قرلر گیرد که در مناطقی خاص برای افراد واکسینه شده دسترسی های مشخصی مد نظر قرار گیرد، اما ما هنوز در آنجا نیستیم.

صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از سخنانش واکسیناسیون خود خارج از نوبت اولویت بندی انجام شده از طرف کمیسیون دائمی واکسیناسیون را رد کرده و گفت: من فکر می کنم درست این است که در کنار افراد مسن و آسیب پذیر ابتدا از گروه های جمعیتی که نمی توانند در شغل خود فاصله مجاز را رعایت کنند دعوت به واکسیناسیون شوند.

وی در این باره ابراز خوش بینی کرد که به انداه کافی در آلمان شهروندان تمایل به واکسینه شدن را دارند تا یک ایمنی نسبی دربرابر این بیماری ایجاد شود و در عین حال طرح واکسیناسیون اجباری برای شهروندان را رد کرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8007 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 422 مورد مرگ کرونایی جدید خبر داده است.

اقتصاد آلمان هم بر اساس ارزیابی انستیتو مهم اقتصادی DIW در اولین سه ماهه سال جاری میلادی با رکود چشم گیری مواجه خواهد شد. یکی از محققان این انستیتو اعلام کرده که تولید ناخالص ملی در این کشور حدود 1.5 درصد در این مدت کاهش پیدا خواهد کرد. افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و محدودیت های اعمال شده تحولات اقتصادی در این کشور را شدیداتحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2409602 نفر به کرونا مبتلا شده و 69373 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

 

منبع: تسنیم

آلمان ویروس درمان   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

ورزشکارانی که بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردندلزوم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی باتوجه به وضعیت قرمز کرونا بیشتر از گذشته باید در دستور کار ورزش
خبرفوری تبریز لیگ برتر برق 

  

مدافع النصر عربستان کرونا گرفتمدافع تیم فوتبال النصر به ویروس کرونا مبتلا شد.
ایلنا عربستان فوتبال ویروس 

  

رییس سازمان بورس:دامنه نوسان به صورت تدریجی متقارن می‌شودرییس سازمان بورس گفت: هیچکس ادعا نمیکند که بازار سرمایه در حال حاضر از لحاظ این زیرساخت‌ها در وضعیت
خبرفوری سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه فضای مجازی 

  

شاخص کل بورس مثبت می‌شود یا منفی؟طی چند وقت اخیر شاخص کل در کانال‌های موازی هم‌عرض مورد بررسی قرار گرفت. کانال‌هایی که از رشد و اصلاح اولیه شاخص در سال 97 برگرفته شد. در سقف کانال اول و دوم اصلاح کوتاه‌مدت داشتیم و پس از برخورد به سقف کانال سوم ریزش سنگینی اتفاق افتاد که شاخص را به کانال میانی پرتاب کرد.
اعتماد شاخص فروشنده اقتصاد 

  

پیش بینی بورس در ابتدای هفته، ‌شنبه 28 فروردینسهام داران بورس در حالی به استقبال اولین روز معاملاتی هفته می‌روند که شاخص کل در روز چهارشنبه اندکی نزول کرد.
۵۵ آنلاین سهام شاخص اقتصاد 

  

افت 5 هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز 28 فروردینشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 5 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 238 هزار واحدی رسید.
برنا شاخص 

  

ایوب آقاخانی: روزگاری که درباره برکات کرونا صحبت کردیم اما .....ایوب آقاخانی گفت: بهار گذشته در چنین روزهایی درباره برکات کرونا صحبت کردیم ولی متاسفانه ثابت شد میزا
خبرفوری بهار درمان تولید 

  

شوک جدید در راه بورس؟کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش معاملات بازار سرمایه طی روزهای اخیر، با اعلام تصمیم تزریق 24 هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس افزایش یافته است.
گسترش سرمایه نرخ سود بانکی نقدینگی 

  

بورس دوباره قرمز شد / ریزش 5 هزار واحدی شاخص کلشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 5 هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و 238 هزار واحدی رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد