لزوم نهادینه کردن مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین

لزوم نهادینه کردن مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین معاون دبیرکل سازمان اکو به منظور تاب‌آوری منطقه اکو در مقابل مخاطرات فزاینده بخش کشاورزی بر تقویت ظرفیت‌های ملی و محلی تاکید نمود و گفت: مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین باید نهادینه شود. به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، سید یحیی اخلاقی معاون دبیرکل سازمان اکو سه‌شنبه 21 آبان 1398 در آئین افتتاحیه سومین نشست روسای…

لزوم نهادینه کردن مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین

معاون دبیرکل سازمان اکو به منظور تاب‌آوری منطقه اکو در مقابل مخاطرات فزاینده بخش کشاورزی بر تقویت ظرفیت‌های ملی و محلی تاکید نمود و گفت: مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین باید نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، سید یحیی اخلاقی معاون دبیرکل سازمان اکو سه‌شنبه 21 آبان 1398 در آئین افتتاحیه سومین نشست روسای سازمان‌های هواشناسی کشورهای عضو اکو و دومین دوره آموزشی پایش و پیش‌بینی‌ خشکسالی در منطقه اکو گفت: شکوفایی کشاورزی وابسته به هوا، اقلیم، زمین و آب است و بحران‌های طبیعی به صورت مستقیم به کشاورزی آسیب‌ می‌رسانند و در اولین مرحله باعث کاهش تولید می‌شوند که در ادامه خسارت کشاورزان، تاثیر بر رشد کشاورزی و معیشت روستاییان را به بار می‌آورند.

آسیب‌‌دیدگی بخش کشاورزی، تبعات پیدا و پنهان بسیاری را به دنبال دارد

وی افزود: افزایش وقوع پدیده‌های حدی آثار منفی فزاینده‌ای بر کشاورزی دارد و تا همینجا هم از آستانه‌های بحران گذشته‌ایم و بخش کشاورزی هم‌ اکنون از پیامدهای طولانی مدت و چند جانبه همچون از دست رفتن محصول و دام، شیوع بیماری، خرابی زیرساخت‌های روستایی و سیستم‌‌های آبیاری رنج می‌برد.

دکتر اخلاقی، هجوم آفات و بیماری‌های گیاهی و به دنبال آن آسیب گیاهان و گونه‌های جانوری، زیستگاه‌های حیات وحش، کیفیت آب و هوا، فرسایش خاک، از دست رفتن تنوع زیستی و آسیب‌های زیست محیطی را از اثرات ویرانگر خشکسالی روی جوامع و محیط برشمرد.

وی با بیان اینکه کاهش درآمد کشاورزان به معیشت فرآوری کنندگان، عمده فروشان، خرده فروشان و دیگر تامین کنندگانی که به کشاورزان کالا ارائه می‌دهند، آسیب می‌‌زند، یادآور شد: افزایش بیکاری، افزایش مخاطره سرمایه‌گذاری برای نهادهای مالی، از دست رفتن سرمایه و مهاجرت از دیگر پیامدهای خشکسالی است.

معاون دبیرکل سازمان اکو خاطرنشان کرد: نرخ رشد جمعیت و توسعه سریع اقتصادی تقاضای آب را بسیار بالا برده، به طوری که اغلب کشورهای عضو اکو از کمبود مزمن آب رنج می‌برند. 

مدیریت مخاطرات در کشاورزی نوین باید نهادینه شود

این مسئول از ناپایداری اقلیم و بازار، آفات، بیماری‌ها، رویدادهای جوی، بحران‌های طبیعی و خسارات میلیارد دلاری به عنوان مخاطرات بخش کشاورزی در منطقه اکو یاد کرد و افزود: بحران‌ها افراد بیشتری را به فقر، ناامنی غذایی و بی‌خانمانی سوق می‌دهند و از آن‌جا که این تهدیدها و چالش‌ها با آثار تغییر اقلیم تشدید می‌شود، باید مدیریت مخاطرات را به بخشی درونی شده در کشاورزی نوین تبدیل کرد.

دولت‌های عضو اکو با یکدیگر همکاری کنند

معاون دبیرکل سازمان اکو با استناد به آمار سال 2018 مبنی بر اینکه حدود 32 درصد جمعیت فعال اقتصادی منطقه اکو در بخش کشاورزی مشغول به کارند، گفت: این بخش یک سوم فرصت‌های شغلی همه جمعیت را تامین می‌کند و نیمی از جمعیت منطقه اکو در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

به گفته دکتر اخلاقی، تحت این شرایط دولت‌های عضو اکو برای رسیدن به آینده‌ای امن‌تر در توسعه کشاورزی و معیشت روستایی این فرصت را دارند که با یکدیگر همکاری کنند.

لزوم چاره‌اندیشی برای تاب‌آوری در مقابل بحران‌های کشاورزی در منطقه اکو

معاون دبیرکل سازمان اکو با تاکید بر تقویت ظرفیت‌های ملی و محلی جهت تاب‌آوری در مقابل شوک‌های مکرر و مخاطرات فزاینده، اذعان نمود: در حال حاضر ساخت یک چارچوب همه جانبه مقاوم در مقابل بحران در کشاورزی برای تامین توسعه پایدار که یکی از پایه‌های صلح و سازگاری با تغییر اقلیم به عنوان چشم‌انداز 2025 اکو به شمار می‌رود، حیاتی است.

 

درآمد کشاورزی سازمان هواشناسی   اخبار برگزیده
  

پاسخ ضرغامی به اتهام 947 میلیون دلاری روحانی/ضرغامی: خواب‌زده را نمی‌توان بیدار کرد!خبرگزاری فارس: عزت‌الله ضرغامی به اتهام 947 میلیون دلاری رئیس‌جمهور پاسخ داد.
مثلث عزت الله ضرغامی خواب رئیس جمهور 

  

خودروسازان اجازه افزایش قیمت ندارندمدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: شرکت های خودروسازی به هیچ وجه حق افزایش قیمت محصولات خود را ندارنددر صورت مشاهده تخلف در این زمینه به شدت طبق قانون با آنان برخورد خواهد شد.
خودروتک خودروسازان افزایش قیمت قیمت 

  

آغاز فروش فوری پراید 131 برای شکستن قیمتسایپا با هدف تنظیم بازار و شکستن حباب قیمت‌ها، طرح فروش فوری و اعتباری پراید 131 را امروز اجرا می‌کند.
خودروتک قیمت سایپا تنظیم بازار 

  

ظریف خبر داد:احتمال اجرایی‌شدن اینستکسوزیر امور خارجه تاکید کرد: ایران از میزان تعهد اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه به اجرای برجام ناراضی است.
مثلث محمدجواد ظریف ایران وین 

  

مجلس هیچ راهبردی موثری برای حمایت از معیشت فرودستان ندارددر سال‌های اخیر بیش از 18 میلیارد دلار ارز اختصاص داده شده برای واردات کالاهای اساسی به روش‌های مختلف، حیف و میل شده است. این نحوه توزیع ارز است، حیات اقشار فرودست را تهدید می‌کند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دولت دوازدهم 

  

چرا پیش فروش ها قیمت خودرو را پایین نمی آورد؟وضعیت بازار خودرو همچنان آشفته است و قیمت برخی از محصولات بی‌هیچ دلیل و منطق اقتصادی روند صعودی دارد. اگر چه پیش از این سیاست‌گذار خودرویی با تمهیداتی برای ممانعت از افزایش قیمت‌ خودرو در بازار، تلاش می‌کرد اما در شرایط کنونی ظاهرا حساسیت‌ها به نقطه صفر رسیده، به همین خاطر بازار آشفته خودرو، هر روز قیمت‌های جدید و باور نکردنی به خود می‌بیند.
خودروتک مهاجرت قیمت افزایش قیمت 

  

فروش اقساطی امروز 3 خودرو پرتقاضای ایران خودروفروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت 10 صبح امروز یکشنبه 17 آذرماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

مشکل پلیس با سهمیه‌بندی بنزینفرمانده ناجا گفت که سهمیه‌بندی بنزین مشکلاتی را برای برخی از خودروهایی نیروی انتظامی ایجاده کرده است.
اقتصادنیوز پلیس سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

آخرین روز انتخابات مجلس چه کسانی برای ثبت‌نام آمدند؟ محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتمادملی و نماینده تهران در مجلس محمدعلی افشانی، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتمادملی عبدالحسن مقتدایی، عضو حزب اعتمادملی مجید انصاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو…
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس دهم مجلس نهم 

  

تشکر ترامپ از ایران: می‌توانیم با تهران معامله کنیمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه واکنش به آزادی یک جاسوس این کشور، از ایران تشکر کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ بازداشت 

  اخبار داغ
  

نرخ ارز نیمایی در سال آینده 8500 تومان اعلام شداقتصاد نیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که در سال آینده واردات کالا‌های اساسی با نرخ 4200 تومان و کالاهای وارداتی با ارز نیمایی با نرخ حدود 8500 تومان انجام می‌شود گفت: لایحه بودجه 99 در زندگی مردم 10 تا 15 درصد اثر دارد.
اقتصادنیوز ارز درمان درآمد 

  

سبقت گرفتن قیمت خودرو از هر کالایی در کشور/ موج تورمی قیمت خودرو در راه استموج تورمی که ناشی از کسری بودجه و بی انضباطی مالی دولت در جامعه موج می‌زند را می‌توان یکی از علت‌های
خبرفوری قیمت افزایش قیمت واردات خودرو 

  

والیبال باشگاه‌های جهان| جایزه باارزش‌ترین بازیکن به لئال رسید/ حرکت ارزشمند پاسور برزیلی در فینالباارزش‌ترین بازیکن مسابقات والیبال باشگاه‌های جهان، جایزه‌اش را به هم تیمی خود تقدیم کرد.
تسنیم والیبال فینال ایتالیا 

  

نوبخت: نرخ ارز نیمایی در سال آینده 8500 تومان است/ اثر 15 درصدی لایحه بودجه 99 در زندگی مردمرئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که در سال آینده واردات کالا‌های اساسی با نرخ 4200 تومان و کالاهای وارداتی با ارز نیمایی با نرخ حدود 8500 تومان انجام می‌شود گفت: لایحه بودجه 99 در زندگی مردم 10 تا 15 درصد اثر دارد.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی در هیات دولت اصلاح شدهیات وزیران به منظور رفع ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی یکی از مواد الحاقی به قانون مبارزه با پولشویی، با اصلاح آن موافقت کرد.
تسنیم وزارت بهداشت بهزیستی قانون 

  

با تصویب هیات وزیران، مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور مدیریت منابع آب در برخی از مناطق استان اصفهان، اختصاص یافت.
صراط بانک مرکزی بازداشت تسهیلات بانکی