ارزش دلار و یوان بالا رفت

اقتصاد نیوز: با ایجاد شدن امید های جدید نسبت به حل و فصل جنگ تجاری، ارزش دلار و یوان بالا رفت.

ارزش دلار و یوان بالا رفت

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیروز اعلام کرد که از تصمیم خود برای اعمال تعرفه بر کالاهایی به ارزش 300 میلیارد دلار از چین در ماه سپتامبر منصرف شده و آن را در صورت نرسیدن به توافق تجاری با این کشور از ماه دسامبر اجرایی خواهد کرد. این تصمیم که به نوبه خود، نخستین عقب نشینی طرف آمریکایی از زمان تشدید تنش های تجاری تلقی می‌شود با استقبال مثبت بازار ارز مواجه شد.

در معاملات چهارشنبه بازارهای ارز، ارزش دلار در برابر ین ژاپن 1.28 درصد تقویت شد و هر دلار به 106.65 ین افزایش یافت. شاخص دلار نیز که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد با 0.45 درصد افزایش در سطح 97.815 واحدی ایستاد. ارزش یوان در برابر دلار نیز 1.25 درصد تقویت شد تا نرخ برابری هر دلار آمریکا، 7.0125 یوان چین اعلام شود.

با این حال برخی از تحلیل‌گران بازار ارز معتقدند که این روند طولانی نخواهد بود. آلن روسکین، استراتژیست بین المللی دویچه بانک گفت: تغییر مسیر محسوس یوان و دلار و بازگشت از ین و طلا احتمالا زیاد طول نخواهد کشید و این که چین و آمریکا برنامه ریزی‌های بلندمدت خود را با سناریو عدم توافق جلو ببرند اصلا دور از انتظار نیست.

با توجه به وقایع اخیر، اکنون کارشناسان انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در ماه سپتامبر برای دومین بار در سال جاری نرخ بهره را کاهش دهد.

ارزهای اروپایی امروز بر خلاف روز قبل عملکرد بدی در برابر دلار داشتند و یورو به یک کانال پایین تر رفت. امروز هر یورو به ازای 1.1172 دلار، هر پوند انگلیس به ازای 1.2055 دلار و هر فرانک سوئیس به ازای 1.0246 دلار مبادله شدند.

هم چنین هر دلار آمریکا به ازای 1.4717 دلار استرالیا، 1.3221 دلار کانادا و 1.3845 دلار سنگاپور معامله شدند.

 

این مطلب برایم مفید است 0

دلار دلار آمریکا دونالد ترامپ