ورزش۳   |  ورزشی  |  

تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد/ کاراته وان‌چین؛ شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت

روز نخست مسابقات کاراته وان شانگهای چین روز گذشته پیگیری شد و شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت.

تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد/ کاراته وان‌چین؛ شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات جهانی کاراته وان سری A از روز گذشته (جمعه) در شانگهای چین پیگیری شد و نمایندگان پرتعداد کشورمان بدون کسب مدال به کار خود خاتمه دادند.

 

در کاتای انفرادی مردان، سید امیر محمد سیدی و حسین تنی با شکست در گام نخست مقابل رقبای خود از سوئیس و الجزایر از دور مسابقات کنار رفتند.

 

در کاتای انفرادی بانوان حدیثه جمال، فاطمه افشار، فاطمه موفقی، یاسمن صافی، زهرا جوادیان، شیدا کریمی و ملیکا کیوانی به میدان رفتند و همه این نفرات در دور نخست مغلوب شدند، اما فاطمه صادقی، نگین باقری و مهسا افسانه به مراحل بالاتر راه یافتند.

 

نگین باقری در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "لیدا رودریگز" از اسپانیا گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "ساکورا کوکومای" از آمریکا 3 بر 2 مغلوب شد تا با حذف حریفش از دور مسابقات کنار برود.

 

مهسا افسانه در گام نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "واکابا کوهیروماکی" از ژاپن گذشت و در دور دوم نیز 5 بر صفر مقابل "ترسا لوپز" از اسپانیا به برتری دست یافت. او در دور سوم نیز 3 بر 2 مقابل "ماهو اونو" از ژاپن پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور چهارم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "امری ایواموتو" از ژاپن شکست خورد تا با توجه به شکست حریفش در مراحل بالاتر از دور مسابقات کنار برود.

 

فاطمه صادقی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد "ولاتیکا کیوک" از کرواسی گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "تریانا دی اونوفریا" از ایتالیا 3 بر 2 پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور سوم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل "اونوهیکارو" از ژاپن به برتری دست یافت. او در دور چهارم نیز 3 بر 2 مقابل "میساکی تاناکا" از ژاپن پیروز شد، اما در دور پنجم مقابل "امری ایواموتو" از ژاپن 5 بر صفر مغلوب شد تا با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دور مسابقات کنار برود.

 

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم آوای رزم با ترکیب فاطمه موفقی، ملیکا کیوانی و یاسمن صافی بعد از عدم‌حضور تیم کاتای هنگ‌کنگ در دور نخست و برتری 5 بر صفر در دور دوم با همین نتیجه مغلوب چین شد تا از دور مسابقات کنار برود.

 

اما در کومیته انفرادی و در وزن 67ــ کیلوگرم مهدی رحیمی‌نژاد، علیرضا شیرصفت، روبرت آواکیان، محمد شهریاری، امیر ارسلان حیدرزاده، محمد نقی‌خانی، هامون درفشی‌پور، حسین سمندر و امیر مهدی‌زاده به‌روی تاتامی رفتند.

 

روبرت آواکیان در دور نخست  با نتایج 4 بر صفر مغلوب کاراته‌کایی از صربستان شد. امیر ارسلان حیدرزاده با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "هاروکی میزومورا" از ژاپن شد و محمد نقی‌خانی با نتیجه 6 بر یک دیدار خود را به کاراته‌کایی از فرانسه واگذار کرد.

 

مهدی رحیمی‌نژاد پس از برتری در دور نخست مقابل نماینده یونان در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب "موراتاکان دنیز" از ترکیه شد.

 

محمد شهریاری نیز پس از برتری 8 بر صفر مقابل نماینده چین تایپه در دور دوم  نیز یک بر صفر از سد "کنسه میاموتو" از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک ــ یک مقابل نماینده نیوزیلند با هانتی به دور سوم صعود کرد.

 

شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد "برایان هیلارد" از آمریکا گذشت اما در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد. شهریاری با توجه به صعود نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یافت.

 

امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در وزن 67ــ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 11 بر 5 از سد "فرانچسکو دی اونو فریو" از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل "بوران براک" از کرواسی پیروز شد اما در دور سوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد تا با توجه به فینالیست شدن نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یابد.

 

حسین سمندر نیز بعد از مدت‌ها دوری از میادین در دور نخست پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل "آکتور دیمارسا" از اندونزی با رأی داوران به برتری دست یافت. سمندر اما در دور دوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "کای سکارر" از سوئیس شد تا از راهیابی به مراحل بالاتر بازبماند.

 

هامون درفشی‌پور دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اسپانیا پس از استراحت در دور نخست، در اولین گام پس از تساوی 5ــ5 مقابل "جنارو ویتولانو" از ایتالیا در هانتی پیروز شد. او در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد "جردن نویس" از لوکزامبورگ گذشت. ملی‌پوش کشورمان در مسابقات جهانی اسپانیا در دور چهارم پس از تساوی 3ــ3 مقابل "سویچرو ناکانو" از ژاپن در هانتی دیدار خود را واگذار کرد تا از دور مسابقات کنار برود.

 

علیرضا شیرصفت موفق‌ترین نماینده کشورمان در این وزن بود. او ابتدا با نتیجه 8 بر صفر مقابل کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر از سد نماینده چین تایپه گذشت. او در دور سوم نیز مقابل "روسیلو" از بلژیک پیروز شد و در دور چهارم نیز مقابل "فهد الختامی" از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت. شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل  "اوزاکوف" ازبک پیروز شد تا در دیدار نیمه‌نهایی حریف نایب‌قهرمان جهان از برزیل شود. شیرصفت جوان در این دیدار با نتیجه 4 بر یک شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد.

 

در وزن 50ــ کیلوگرم بانوان نیز آناهیتا یحیی‌پور در دور نخست مغلوب نماینده اسلواکی شد و از دور مسابقات کنار رفت. سحر شیروانی نیز با همین نتیجه مغلوب نماینده ترکیه شد اما با توجه به فینالیست شدن تناینده ترکیه شیروانی به جدول شانس مجدد راه یافت.

 

روز دوم مسابقات نیز امروز (شنبه) برگزار خواهد شد.

 

جدول کاراته چین   اخبار برگزیده
  

همه گزینه‌های روی میز جادوگر/ از ستاره‌های استقلال تا اعجوبه ملوانسرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت برای تقویت تیمش در نیم فصل دوم قصد دارد تا چند بازیکن جدید جذب کند.
برنا بازی ستاره استقلال 

  

رونمایی از پدیده لیگ هجدهم/ پایان داغ برای سرخابی‌ها/ ببینیدویژه برنامه لیگ هجدهم از خبرگزاری برنا منتشر شد.
برنا 

  

خداحافظی ناگهانی مهاجم استقلال در فضای مجازیمهاجم تیم فوتبال استقلال در فضای مجازی با این تیم و هوادارانش خداحافظی کرد.
برنا استقلال فضای مجازی فوتبال 

  

پرسپولیس شکست خوردتیم‌های پایه پرسپولیس در رقابت‌های این هفته لیگ تهران به سه پیروزی و یک تساوی دست پیدا کردند.
برنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس تهران 

  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  اخبار داغ
  

میزان پیشرفت طرحهای اقتصاد مقاومتی در رودبار جنوب ارزیابی شدجیرفت - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت : پروژه های اقتصاد مقاومتی شهرستان رودبار جنوب را به منظور حل مسائل و مشکلات احتمالی مورد ارزیابی قرار دادیم.
ایرنا اقتصاد اقتصاد مقاومتی ایرنا 

  

ایجاد اصلاحات در لایحه مالیات بر ارزش افزوده/تعیین مالیات برای کالاهایی مخرب محیط زیست سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز اصلاحاتی در بحث لایحه ارزش افزوده صورت گرفت. نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: در حوزه مالیات بر کالاهایی که مخرب محیط زیست است اصلاحاتی انجام و عوارضی بر کالاهای مخرب بسته می شود و در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد. هفته آینده…
خانه‌ملت مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

ملزومات مبارزه با فسادهای مالی نیازمند تقویت استاراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ملزومات مبارزه با فساد مالی در جامعه نیازمند تقویت است و در راستای باید امید و انگیزه مداری را برای بسط سلامت اجتماعی توسعه داد.
ایرنا قربانعلی دری نجف آبادی فساد مالی استان مرکزی 

  

قیمت سکه و ارز/ دلار 150 تومان گران شدقیمت سکه طرح جدید امروز در بازار تهران 3 میلیون و 400 هزار تومان و دلار با رشد 150 تومانی 10100 تومان فروخته شد.
فارس قیمت ارز دلار 

  

کاهش قیمت برخی خودروها/ پژو پارس یک میلیون تومان ارزان شد+جدولخودرو پژو پارس با یک میلیون تومان کاهش قیمت امروز در بازار تهران به قیمت 71 میلیون تومان معامله شد.
فارس قیمت پژو جدول 

  

دعوت از مسئولان وزارت امور خارجه و علوم برای حل مشکل ارزی دانشجویان/ تشکیل کمیته‎ای سه نفره برای اعمال ماده 234 درباره بنیاد آرشام سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز(سه‌شنبه 27 آذرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: دستور جلسه امروز بررسی وضعیت استیضاح وزیر آموزش و پرورش بود که با توجه به از نصاب افتادن امضاهای این طرح، استیضاح وزیر 8 امضا داشت؛ بنابراین از دستور کار کمیسیون و مجلس خارج شد. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بعدی در خصوص…
خانه‌ملت سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش وزارت علوم