ورزش۳   |  ورزشی  |  

تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد/ کاراته وان‌چین؛ شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت

روز نخست مسابقات کاراته وان شانگهای چین روز گذشته پیگیری شد و شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت.

تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد/ کاراته وان‌چین؛ شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، مسابقات جهانی کاراته وان سری A از روز گذشته (جمعه) در شانگهای چین پیگیری شد و نمایندگان پرتعداد کشورمان بدون کسب مدال به کار خود خاتمه دادند.

 

در کاتای انفرادی مردان، سید امیر محمد سیدی و حسین تنی با شکست در گام نخست مقابل رقبای خود از سوئیس و الجزایر از دور مسابقات کنار رفتند.

 

در کاتای انفرادی بانوان حدیثه جمال، فاطمه افشار، فاطمه موفقی، یاسمن صافی، زهرا جوادیان، شیدا کریمی و ملیکا کیوانی به میدان رفتند و همه این نفرات در دور نخست مغلوب شدند، اما فاطمه صادقی، نگین باقری و مهسا افسانه به مراحل بالاتر راه یافتند.

 

نگین باقری در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "لیدا رودریگز" از اسپانیا گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "ساکورا کوکومای" از آمریکا 3 بر 2 مغلوب شد تا با حذف حریفش از دور مسابقات کنار برود.

 

مهسا افسانه در گام نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "واکابا کوهیروماکی" از ژاپن گذشت و در دور دوم نیز 5 بر صفر مقابل "ترسا لوپز" از اسپانیا به برتری دست یافت. او در دور سوم نیز 3 بر 2 مقابل "ماهو اونو" از ژاپن پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور چهارم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "امری ایواموتو" از ژاپن شکست خورد تا با توجه به شکست حریفش در مراحل بالاتر از دور مسابقات کنار برود.

 

فاطمه صادقی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد "ولاتیکا کیوک" از کرواسی گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "تریانا دی اونوفریا" از ایتالیا 3 بر 2 پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور سوم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل "اونوهیکارو" از ژاپن به برتری دست یافت. او در دور چهارم نیز 3 بر 2 مقابل "میساکی تاناکا" از ژاپن پیروز شد، اما در دور پنجم مقابل "امری ایواموتو" از ژاپن 5 بر صفر مغلوب شد تا با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دور مسابقات کنار برود.

 

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم آوای رزم با ترکیب فاطمه موفقی، ملیکا کیوانی و یاسمن صافی بعد از عدم‌حضور تیم کاتای هنگ‌کنگ در دور نخست و برتری 5 بر صفر در دور دوم با همین نتیجه مغلوب چین شد تا از دور مسابقات کنار برود.

 

اما در کومیته انفرادی و در وزن 67ــ کیلوگرم مهدی رحیمی‌نژاد، علیرضا شیرصفت، روبرت آواکیان، محمد شهریاری، امیر ارسلان حیدرزاده، محمد نقی‌خانی، هامون درفشی‌پور، حسین سمندر و امیر مهدی‌زاده به‌روی تاتامی رفتند.

 

روبرت آواکیان در دور نخست  با نتایج 4 بر صفر مغلوب کاراته‌کایی از صربستان شد. امیر ارسلان حیدرزاده با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "هاروکی میزومورا" از ژاپن شد و محمد نقی‌خانی با نتیجه 6 بر یک دیدار خود را به کاراته‌کایی از فرانسه واگذار کرد.

 

مهدی رحیمی‌نژاد پس از برتری در دور نخست مقابل نماینده یونان در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب "موراتاکان دنیز" از ترکیه شد.

 

محمد شهریاری نیز پس از برتری 8 بر صفر مقابل نماینده چین تایپه در دور دوم  نیز یک بر صفر از سد "کنسه میاموتو" از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک ــ یک مقابل نماینده نیوزیلند با هانتی به دور سوم صعود کرد.

 

شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد "برایان هیلارد" از آمریکا گذشت اما در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد. شهریاری با توجه به صعود نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یافت.

 

امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در وزن 67ــ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 11 بر 5 از سد "فرانچسکو دی اونو فریو" از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل "بوران براک" از کرواسی پیروز شد اما در دور سوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد تا با توجه به فینالیست شدن نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یابد.

 

حسین سمندر نیز بعد از مدت‌ها دوری از میادین در دور نخست پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل "آکتور دیمارسا" از اندونزی با رأی داوران به برتری دست یافت. سمندر اما در دور دوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "کای سکارر" از سوئیس شد تا از راهیابی به مراحل بالاتر بازبماند.

 

هامون درفشی‌پور دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اسپانیا پس از استراحت در دور نخست، در اولین گام پس از تساوی 5ــ5 مقابل "جنارو ویتولانو" از ایتالیا در هانتی پیروز شد. او در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد "جردن نویس" از لوکزامبورگ گذشت. ملی‌پوش کشورمان در مسابقات جهانی اسپانیا در دور چهارم پس از تساوی 3ــ3 مقابل "سویچرو ناکانو" از ژاپن در هانتی دیدار خود را واگذار کرد تا از دور مسابقات کنار برود.

 

علیرضا شیرصفت موفق‌ترین نماینده کشورمان در این وزن بود. او ابتدا با نتیجه 8 بر صفر مقابل کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر از سد نماینده چین تایپه گذشت. او در دور سوم نیز مقابل "روسیلو" از بلژیک پیروز شد و در دور چهارم نیز مقابل "فهد الختامی" از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت. شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل  "اوزاکوف" ازبک پیروز شد تا در دیدار نیمه‌نهایی حریف نایب‌قهرمان جهان از برزیل شود. شیرصفت جوان در این دیدار با نتیجه 4 بر یک شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد.

 

در وزن 50ــ کیلوگرم بانوان نیز آناهیتا یحیی‌پور در دور نخست مغلوب نماینده اسلواکی شد و از دور مسابقات کنار رفت. سحر شیروانی نیز با همین نتیجه مغلوب نماینده ترکیه شد اما با توجه به فینالیست شدن تناینده ترکیه شیروانی به جدول شانس مجدد راه یافت.

 

روز دوم مسابقات نیز امروز (شنبه) برگزار خواهد شد.

 

جدول کاراته چین   اخبار برگزیده
  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  اخبار داغ
  

خانواده های شهدا و ایثارگران سرمایه های ارزشمند نظام هستندمهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی و انقلاب محسوب می شوند.
ایرنا خانواده جوانان نویسنده 

  

مبنا و شاخص های حرکت ارزشی و انقلابی به تصویب رسیدتهران- ایرنا- چهارمین نشست هم اندیشی احزاب و تشکل های ارزشی، ولایی و انقلابی در محل جامعه روحانیت مبارز برگزار شد و 4 مبنا و 14 شاخص به تصویب جلسه رسید.
ایرنا جامعه روحانیت مبارز مصطفی پورمحمدی شاخص 

  

افزایش تورم در نتیجه رهاسازی نقدینگی است محمود بهمنی؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص میزان چاپ اسکناس و تاثیر آن در نقدینگی موجود در کشور گفت: اگر چاپ اسکناس بی رویه باشد قطعاً نقدینگی را بالا می برد و بالا رفتن نقدینگی موجب افزایش قیمت‌ها می شود. وی افزود: نقدینگی باید کنترل و نظارت شده باشد، نقدینگی موجود در جامعه به حد بالایی رسیده است و زمانی که کنترل و نظارتی…
خانه‌ملت افزایش قیمت تورم خودرو 

  

معین اقتصادی قلعه گنج به جمع مبارزان با آفت ملخ ملحق شدجیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان به عنوان معین و یاور اقتصادی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اهدای کمک هزینه 500 میلیون تومانی خرید سَم، به جمع مبارزان و نابودگران ملخ صحرایی ملحق شد.
ایرنا ایرنا بنیاد مستضعفان اقتصاد مقاومتی 

  

ثبات بهای طلا همزمان با افزایش ارزش دلار در سایه نگرانی‌های تجاریبهای طلا امروز- پنجشنبه- همزمان با افزایش نرخ دلار در سایه افزایش تنش‌های تجاری آمریکا و چین ثابت ماند.
ایلنا بانک مرکزی بانک دلار 

  

جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی، از دلار 7000 تومانی تا تک شرط روحانی برای بازگشت ارز صادراتوزیر اسبق بازرگانی که از مهمانان ضیافت افطاری شب گذشته رئیس جمهور و فعالان اقتصادی بود، جزئیاتی از جلسه شب گذشته و مباحث مطرح شده که عمدتاً در خصوص قیمت ارز، بازگشت ارز صادراتی و مشکلات معیشتی بود را تشریح کرد.
تسنیم رئیس جمهور ریاست جمهوری اتاق بازرگانی