باورهای غلط در مورد سرطان پستان | رعایت نکات ساده برای کاهش خطر ابتلا به این سرطان

با رعایت برخی نکات می توان احتمال ایتلا به سرطان سینه را کاهش داد.

باورهای غلط در مورد سرطان پستان | رعایت نکات ساده برای کاهش خطر ابتلا به این سرطان

داشتن عادات روزانه سالم می‌تواند به کاهش خطر دچار شدن شما به سرطان پستان کمک کند. عادات روزانه زیر می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان بسیار مفید باشد.

رژیم غذایی خود را متعادل کنید

انتخاب موادغذایی می‌تواند به کاهش احتمال ابتلا به سرطان پستان کمک کند، اگرچه دانشمندان در حال انجام تحقیقات بیشتری هستند تا بدانند رژیم غذایی چگونه بر روی این بیماری تاثیر می‌گذارد. سبزیجات، میوه‌ها، لوبیاها و غلات کامل را بیشتر مصرف کنید و باید دو سوم ظرف غذا را تشکیل دهد.

یک سوم دیگر را به پروتئین بدون چربی مانند مرغ یا ماهی اختصاص دهید. مصرف بیش از 5 پیمانه غذای گیاهی در روز، دستورالعملی عالی است.

 مصرف الکل را کنار بگذارید

 کارشناسان می‌گویند نوشیدن الکل حدود 20 درصد خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد.

سیگار نکشید

مصرف دخانیات با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان مرتبط است، به خصوص در زنان جوان‌تر که هنوز یائسگی را سپری نکرده‌اند. میزان سیگار کشیدن، سن شروع مصرف آن و طول مدتی که مصرف می‌کنید، همه این موارد بر میزان احتمال ابتلا به این بیماری تاثیر می‌گذارند. اگر سیگاری هستید، از پزشک خود در مورد راه‌های ترک سیگار بپرسید.

 نوع بافت پستان خود را بشناسید

 نوع بافت پستان در خانم‌ها، متفاوت است. اگر عضلات شما چربی کمتری داشته باشد و غدد شیری و بافت همبند بیشتری داشته باشد، به نوع بافت آن "متراکم" می‌گویند که می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد و دیدن سلول‌های غیرطبیعی را در اسکن سخت‌تر کند.

ماموگرافی یکی از راه‌های اندازه‌گیری نوع بافت پستان است. اگر بافت سینه‌ متراکمی دارید، اقدامات دیگری را برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان پستان انجام دهید. ممکن است لازم باشد بیشتر غربالگری انجام دهید یا از آزمایش‌های غربالگری پیشرفته‌تر استفاده کنید.

 انجام تمرینات ورزشی

فعالیت بدنی منظم می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد. متخصصان می‌گویند که در طول یک هفته باید 150 دقیقه ورزش متوسط یا 75 دقیقه تمرینات سخت‌تر و جدی‌تر داشته باشید. شما همچنین می‌توانید از هر دو نوع تمرین ورزشی را کمی انجام دهید.

 وزن خود را کنترل کنید

هنگامی که رژیم‌غذایی متعادلی داشته باشید و ورزش کنید، می‌تواند کمک کند تا وزن متعادلی داشته باشید که همچنین شانس ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد. اضافه وزن به خصوص اگر در بزرگسالی باشد، با خطر بیشتر بیماری مرتبط است، به ویژه در مورد بانوانی صادق است که در دوران یائسگی به سر می‌برند.

تاثیرات روش‌های کنترل بارداری

اشکال هورمونی پیشگیری از بارداری مانند قرص‌ها‌ی ضدبارداری و برخی آی‌یو‌دی‌ ها با احتمال کمی بیشتر سرطان پستان مرتبط هستند اما آنها همچنین می‌توانند از خانم‌ها در برابر انواع دیگر تومورها محافظت کنند. پزشک کمک می‌کند تا تشخیص ‌دهید چگونه مواردی که شانس ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد با اطمینان و با درنظر گرفتن مزایای سلامتی انواع مختلف داروهای کنترل بارداری مقایسه ‌شود و اینکه چه نوع دارویی برای شما مناسب‌ترین است.

 مصرف داروهای هورمونی چگونه است

برخی از زنان برای کاهش علائم یائسگی یا جلوگیری از پوکی استخوان از درمان جایگزین هورمونی استفاده می‌کنند اما خطر ابتلا به سرطان پستان زمانی افزایش می‌یابد که از نوع ترکیبی (استروژن و پروژسترون) استفاده می‌کنید یا اگر سال‌ها از نوع استروژن صرفاً استفاده کنید. اگر یائسگی به طور جدی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، در مورد نوع درمان با پزشک خود مشورت کنید. اگر تصمیم به مصرف این دارو را دارید، کمترین دوز موثر را برای کوتاه‌ترین زمان انتخاب کنید.

 اتاق خوابتان را تاریک نگه دارید

 زنانی که شب‌ها در معرض نور زیاد قرار می‌گیرند، چه به دلیل اینکه کار شیفتی انجام می‌دهند یا در مناطقی با نور زیاد زندگی می‌کنند، ممکن است خطر ابتلا به سرطان پستان در آنها افزایش یابد. محققان فکر می‌کنند به دلیل پیوند هورمونی به نام ملاتونین است که بدن در هنگام تاریکی می‌سازد تا فرد احساس خواب‌آلودگی کند. اگر می‌توانید، سعی کنید شب‌ها میزان نور محیط اطرافتان را کنترل کنید. ابزارهایی مانند پرده‌های ضخیم، چشم‌بند و لامپ‌های کم‌وات می‌توانند موثر باشند.

 فیبر کافی دریافت کنید

این ماده مغذی را می‌توانید از غلات کامل، سبزیجات، میوه‌ها و لوبیاها دریافت کنید. بر اساس مطالعات متعدد، زنانی که مقدار زیادی از این غذاها را مصرف می‌کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان قرار دارند. دانشمندان دقیقاً مطمئن نیستند که چگونه برای جلوگیری از تومورها اثر می‌کند اما آنها در حال انجام تحقیقات بیشتری برای دانستن دلیل آن هستند. رژیم غذایی غنی از فیبر همچنین می‌تواند از راه‌های دیگر مانند کاهش احتمال دیابت و بیماری قلبی به سلامت فرد کمک کند.

آیا ویتامین‌دی دریافت می‌کنید؟

 وقتی نورخورشید به پوست می‌رسد، بدن ویتامین‌دی را می‌سازد اما راه مطمئن‌تر برای دریافت کافی این ویتامین از طریق غذاهایی مانند سالمون، میگو، ساردین و نوشیدنی ‌های غنی‌شده مانند شیر و آب پرتقال است. وقتی به اندازه کافی این موادمغذی را دریافت نکنید، خطر ابتلا به سرطان پستان ممکن است افزایش یابد. شما همچنین می‌توانید آن را به صورت مکمل دریافت کنید اما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

لوازم بهداشتی خود را درست انتخاب کنید

بسیاری از لوازم آرایشی، لوسیون‌ها و محصولات مو دارای پارابن هستند که می‌تواند مانند یک استروژن ضعیف در بدن عمل کند. برخی از دانشمندان فکر می‌کنند که این مواد شیمیایی ممکن است قادر به تحریک سرطان پستان با هورمون مثبت باشند اما این تحقیق کاملاً بدیهی نیست. اگر نگران خطر هستید، می‌توانید محصولات آرایشی را خریداری کنید که بدون استفاده از این ماده ساخته شده‌اند.

 اطلاعات کسب کنید

باورهای غلط زیادی در مورد سرطان پستان وجود دارد. برای پرداختن به برخی باورهای رایج؛ ماموگرافی ابزار غربالگری مهمی است که موجب گسترش تومور نمی‌شود. اگر برای زیر بغل خود از ژیلت یا از محصول ضدتعریق استفاده کنید، خطر ابتلا به این بیماری افزایش نمی‌یابد. پوشیدن سوتین، کاپ‌دار یا انواع دیگر آن بر شانس ابتلاء تاثیری ندارد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

درمان سرطان سرطان سینه   اخبار برگزیده
  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  

قیمت انواع گوشی موبایل 8 آذر 1400قیمت گوشی‌های موبایل موجود در بازار، مورخ 8 آذر را مشاهده می‌کنید.
اقتصادنیوز قیمت موبایل 

  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

کارایی واکسن آسترازنکا در برابر سویه جدید «امیکرون»شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی‌بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می‌کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
نامه نیوز خودرو آفریقای جنوبی تهران 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

نرخ تورم استان‌ها اعلام شددر این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با 5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با 1.4 درصد افزایش است.
ایلنا تورم استان همدان استان زنجان 

  

رئیسی: قرارداد گاز با ترکمنستان حتما احیا خواهد شدامروز با پیگیری های انجام شده، ترکمنستان اطمینان یافته که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات و موانع موجود اراده جدی دارد. قرارداد گاز ایران و ترکمنستان حتماً احیا خواهد شد.
فردا قرارداد گاز ترکمنستان 

  اخبار داغ
  

سویه اومیکرون کرونا باعث نگرانی استبایدن رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه سویه جدید ویروس کرونا به نام "اومیکرون" باعث نگرانی است، مدعی شد که این سویه دلیلی برای وحشت نیست.
برنا ویروس 

  

دو ابرچالش بورس امروز/افسونِ دلار و هراسِ از ویناز سویی سیگنال‌های منفی درباره مذاکرات برجامی موجب ریزش قیمت‌ها در بازار سهام می‌شود و از سوی دیگر رشد قیمت دلار تأثیر افزایشی بر بورس دارد.
اقتصادنیوز دلار وین قیمت 

  

ادعای جددی بایدن درباره سویه اومیکرون کروناکارشناسان بهداشت عمیقاً نگران سرایت اومیکرون هستند چرا که دارای مجموعه‌ای غیرعادی از جهش‌ها است و مشخصاتی متفاوت از سایر سویه‌های نگران‌کننده دارد.
اقتصادنیوز 

  

شیوع کرونا و تغییر رویه گردشگران ساحلی و دریا به سوی گردشگری فرهنگی/ تورهای ورودی بلاتکلیف نوسان بازار ارز هستندرئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران با اشاره به آنکه شیوع کرونا سبب شده تا برخی از گردشگران تغییر رویه دهند، از احتمال گرایش گردشگران ساحلی و دریا به سمت گردشگری فرهنگی خبر داد که می‌تواند به نفع ایران باشد.
ایلنا ویزا حوزه ویروس 

  

تزریق واکسن کرونا برای پیرترین فرد جهان + عکسفاطمه نوروزی شهروند خراسانی که ساکن تربت‌جام است، با 122 سال سن پیرترین فرد جهان محسوب می‌شود و امروز واکسن کرونا را تزریق کرد.
گسترش عکس شهروند ازدواج 

  

سیگنال مثبت مذاکرات به بورسعصر دیروز اولین جلسه مذاکرات برجام برگزار شد. در حالی که طرفین از مثبت بودن روند مذاکرات در آغاز صحبت می‌کنند، به نظر می‌رسد در حال حاضر این مهمترین اتفاق برای بازار سهام است.
گسترش خودرو تنظیم بازار روابط عمومی 

  

سیگنال مثبت مذاکرات به بورس/بورس بازان محتاط شدنداقتصادنیوز: تغییرات بازار سهام در روز سه شنبه هم شبیه احتمالات روزهای قبل در دامنه نوسان محدود دنبال می شود.
اقتصادنیوز سهام 

  

خطر 4 برابری مرگ بیماران کرونایی مبتلا به شیزوفرنی به گزارش خبرنگار مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه تکزاس دریافتند افرادی که مبتلا به اسکیزوفرنی (شیزوفرنی) هستند چهار برابر بیشتر از جمعیت عادی در معرض خطر مرگ ناشی از کووید قرار دارند. علاوه بر این احتمال مرگ ناشی از این ویروس در افرادی که اختلالات اضطرابی یا خلقی دارند، تقریباً سه برابر بیشتر از افراد بدون این مشکلات است. از سوی دیگر، نرخ ابتلا به کووید 19 در افراد مبتلا…
مهر مرگ خبرنگار ویروس 

  

احتمال کاهش 90 درصدی بستری در صورت ابتلای مجدد به کرونا به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساوند هلث، محققان موج آلودگی کووید 19 را که در بهار 2020 به قطر رسید و سپس دو موج پشت سر هم در زمستان 2021 و بهار 2021 را در این کشور بررسی کردند. آنها دریافتند بیمارانی که برای بار دوم به کووید مبتلا شده‌اند، 90 درصد کمتر از دفعه اول بیماری شان، دچار بیماری شدید یا مرگ می‌شوند. برای این مطالعه، تیم تحقیق بیش از 353,000 نفر را که بین 28 فوریه 2020…
مهر بهار خبرنگار قطر 

  

کشف یک عارضه ترسناک بر اثر ابتلا به کرونا!اقتصادنیوز: دانشمندان آمریکایی جدیدا کشف کردند که کووید-19، ممکن است تغییراتی مشابه پیری را در بیماران ایجاد کند و به بروز پیری زودرس منجر شود.
اقتصادنیوز 

  

چه کسانی شدیدتر به ویروس کرونای افریقایی مبتلا می‌شوند؟عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: طبیعتا نشان می دهد افرادی که در برابر واریات اومیکرون مصون نیستند، احتمالا ابتلا به این سویه در آن ها خیلی بیشتر است بنابراین بهتر است افرادی که واکسن نزدند، برای واکسیناسیون اقدام کنند
برنا ویروس واکسیناسیون 

  

روش درمان التهاب ریه بیماران کروناییتحقیقات نشان می‌دهد که ویتامین D یک مکانیسم «خاموش کننده» برای التهاب دارد که می‌تواند در کووید 19 شدید مؤثر باشد.
گسترش درمان میکروب مرگ 

  

کدام واکسن ها روی کرونای آفریقایی تاثیرگذار است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
گسترش سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

بورس در انتظار مذاکرات هسته‌ای/ شرایط برای خرید و فروش‌ روزانه مناسب نیستاقتصادنیوز: به سبب ابهام فعالان اقتصادی نسبت به آینده، بورس نیز رویکرد معینی درباره سرمایه‌گذاری حتی در کوتاه‌مدت ندارد.
اقتصادنیوز هسته ای سرمایه 

  

بررسی تاثیر واکسن ها بر جهش جدید کرونااز زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
گسترش سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی