مهر   |  فرهنگی  |  

مدیران انتشارات سروش و رادیوفرهنگ دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه دیدار و گفتگوی علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ با ابراهیم شمشیری مدیر انتشارات سروش در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با کمک برنامه‌های رادیویی، ظهر دیروز سه‌شنبه 25 شهریور در دفتر انتشارات سروش برگزار شد. شمشیری در این‌دیدار گفت: رادیو رسانه مهمی است. گرمی و ارتباط شدیدی که در رادیو با مخاطب برقرار می‌شود و همچنین مبتنی بر متن بودن، جزو مزایای رادیو…

مدیران انتشارات سروش و رادیوفرهنگ دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه دیدار و گفتگوی علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ با ابراهیم شمشیری مدیر انتشارات سروش در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی با کمک برنامه‌های رادیویی، ظهر دیروز سه‌شنبه 25 شهریور در دفتر انتشارات سروش برگزار شد.

شمشیری در این‌دیدار گفت: رادیو رسانه مهمی است. گرمی و ارتباط شدیدی که در رادیو با مخاطب برقرار می‌شود و همچنین مبتنی بر متن بودن، جزو مزایای رادیو است. حوزه کتاب و رادیو ارتباط نزدیکی باهم دارند. ما سعی کردیم تعامل و ارتباطمان را با شبکه‌های رادیویی بیشتر کنیم. با همفکری آقای شاه‌آبادی و ایده‌ای که درباره تبدیل برنامه‌های رادیو به شکل کتاب وجود دارد، در تلاش برای همکاری بیشتر با رادیو هستیم.

وی افزود: ما با رادیو معارف و گفتگو چندکار تولید کرده‌ایم و در حال تعامل و گفتگو با رادیو نمایش هستیم که ان‌شاءالله این همکاری با شما هم در کارنامه سروش نتیجه خوبی داشته باشد.

حبیبی هم در ادامه ابراز خرسندی کرد مشارکت رادیو فرهنگ در این حوزه گسترش پیدا کند و گفت: توافق رادیوفرهنگ با وزارت آموزش و پرورش در حوزه انشاء، نگارش، تفکر و نویسندگی هم که مورد تأکید رهبری انقلاب بوده، طی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است.

وی گفت: بخشی از نویسندگی غریزی و بخشی دانش نویسندگی است. ما قرار گذاشتیم در این حوزه مسابقه دو مرحله‌ای را با کمک آموزش و پرورش برای تمامی پایه‌های از سوم دبستان تا دوازدهم دبیرستان برگزار کنیم و بهترین کارهای دانش‌آموزان را به‌صورت کتابی با موضوع انشا نیز نشر دهیم.

مدیر رادیو فرهنگ ادامه داد: یکی از حوزه‌هایی که رهبر انقلاب به‌صورت ویژه سفارشش را کرده‌اند، بحث فلسفه برای کودکان است، که در برنامه‌ای در رادیو فرهنگ با عنوان فکرانه در حال انجام است. جنس برنامه‌های رادیوفرهنگ با توجه به ذات شبکه، باتوجه به بنیه گفتمانی و اندیشه‌ای که دارد، از جنس کتاب است.

حبیبی گفت: ما برنامه نام‌آوران فرهنگ را داریم که برنامه گفتگومحور همانند چهره‌های ماندگار است که در قید حیات هستند و حرف‌های نو دارند، که مجموعه اختصاصی رادیو فرهنگ است. مثلا دکتر کدکنی پذیرفتند مصاحبه و گفتگوی اختصاصی زندگینامه و آثار و تألیفات ایشان در رادیو فرهنگ پخش شود. ما در این راه صد شخصیت را بررسی و فهرست کردیم. برنامه نیستان رادیو فرهنگ در آستانه 20 سالگی است که درصدد دایره المعارف‌کردن آن هستیم، که اگر انجام شود گنجینه‌ای برای همه سازمان صدا و سیما محسوب می‌شود.

وی گفت: باتوجه به همسو بودن نهادی رادیو فرهنگ و انتشارات سروش، در یک‌هم‌افزایی و جریان‌سازی می‌توان کارهایی را به‌صورت پیوسته و مکمل یکدیگر انجام داد. در حال حاضر در ادامه برنامه صد ثانیه با کتاب، برنامه صد ثانیه با مفاخر را کلید زده‌ایم که در حال آماده‌سازی است و قابلیت چاپ کاغذی دارد.

در پایان این‌دیدار، شمشیری گفت: در حوزه تبدیل برنامه‌های رادیویی به کتاب، باید فرآیند سه‌جانبه‌ای بین انتشارات سروش، رادیو فرهنگ و مؤلف اثر شکل بگیرد تا قابلیت تبدیل‌شدن به کتاب را پیدا کنند.

وزارت آموزش و پرورش صدا و سیما کودکان   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

اقدام ایران برای خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت از اقدام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا خبر داد.
گسترش ایران وزارت بهداشت قرارداد 

  

بورس| شاخص کل بورس 52 هزار واحد افت کرد/ بورس وارد کانال 1.5 میلیون واحدی شدشاخص کل بورس لحظاتی قبل با ثبت جمعا 52 هزار واحد افت در معاملات امروز، به کانال 1.5 میلیون واحد سقوط کرد و روی 1 میلیون و 599 هزار واحد ایستاد.
اعتماد شاخص خودرو افزایش قیمت 

  

بورس بازان شیر یا خطی سهم نخرند / اصلاح بازار تمام شد!یک تحلیلگر بازارهای مالی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران هم باید به این باور برسند که بر حسب تحلیل و پارامترهای بنیادی سهم را انتخاب کنند، گفت: اصلاح بازار سهام تمام شده است.
گسترش شیر سرمایه مصاحبه 

  

شاخص بورس به زمین خوردشاخص کل بورس تهران، با ریزش 53 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 598 هزار واحد قرار گرفت.
گسترش شاخص بورس تهران زمین 

  

توضیحات مهم سخنگوی وزارت بهداشت درباره خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت از اقدام ایران برای پیش خرید واکسن کرونا خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران قرارداد 

  

ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی استریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور ادامه داد: لازمه حضور شرکت‌ها در بورس شفاف بودن فعالیت‌های آنهاست و از این طریق می‌توانند بخشی از نقدینگی موردنیاز خود را تأمین کنند. بورس در حال حاضر رقیب جدی برای سیستم بانکی محسوب می‌شود و اگر از این بستر استفاده نکنیم متضرر خواهیم شد...
ایلنا بهره وری سود تعاونی 

  

آخرین خبرها از خرید واکسن کروناسیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مجمعی به نام کووکس در زمینه‌ی تولید واکسن کرونا فعال است که 180 کشور در آن ثبت نام کرده اند و 18 سازمان و شرکت در زمینه تولید واکسن در آن مشارکت دارند. ایران هم در لیست این 180 کشور است. اما شرط این شرکتها برای فروش واکسن آن … نوشته آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز وزارت بهداشت ایران تولید 

  

سقوط آزاد بورس به کانال 1.5میلیون واحدیشاخص کل بورس تهران، با ریزش 53 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 598 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

سخنان مهم رهبر انقلاب درباره اربعین و کرونا + فیلمرهبر انقلاب: بعضی‌ها ارزیابی مناسبی از کرونا ندارند.
گسترش رهبر انقلاب اربعین 

  

بیل گیتس: آمریکا کار مهمی برای مقابله با کرونا انجام ندادهبیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت یکشنبه شب گفت: آمریکا باید این واقعیت را بپذیرد که کار مهمی برای مقابله با ویروس کرونا انجام نداده است.
۵۵ آنلاین بیل گیتس کار مایکروسافت 

  

پول بورس بازان عجول در جیب این افراد!کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در بورس صبوری و مطالعه نقش کلیدی دارد، گفت: سهامداران حقیقی باید در نظر داشته باشند که پول از جیب سهامداران عجول به جیب سهامداران با حوصله و صبور منتقل می‌شود.
گسترش پول سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه