ایلنا   |  اقتصادی  |  

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش مدیریت و کارکنان شرکت در فرایند این ممیزی گفت: جای بسی خرسندی است که فولاد مبارکه همواره در مسیر تعالی و رشد بوده است. باید این موفقیت را ارج نهیم و از آن حراست کنیم؛ چراکه امروز دشمن بیشتر از هر زمان دیگر، اقتصاد کشور را هدف قرار داده و سعی دارد با سخت کردن وضعیت معیشت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

وی فولاد مبارکه را محور اصلی تولید و توسعۀ فولاد کشور و پیشران بسیاری از دیگر صنایع خواند و با تأکید بر ضرورت بومی‌سازی و تأمین اقلام و تجهیزات موردنیاز شرکت از داخل کشور خاطرنشان کرد: تاریخ نشان میدهد که همواره انسان‌هایی که خواسته‌اند، توانسته‌اند؛ بنابراین باید با رفتار توأم با آگاهی و امید و با حرکت جمعی متوازن در مسیر اهداف فولاد مبارکه گام برداریم و نگذاریم در این فرایند خللی ایجاد شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه باید انرژی خود را بر دستیابی به اهداف و اولویت‌های اصلی شرکت متمرکز کنیم تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهم برای ادامۀ مسیر تعالی فولاد مبارکه این است که همۀ مدیران و کارکنان یافته‌های تیم ممیزی را بررسی و در رفع موارد در کوتاهترین زمان ممکن اقدام کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکه نباید فراموش کنند که با گردش چرخ صنعت این گروه، خانواده‌های بسیاری در سراسر کشور امرارمعاش می‌کنند؛ بنابراین در این شرایط حساس باید با احساس مسئولیت بیشتری به انجام وظایف خود همت گماریم.

ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستمها و یادگیری

در همین خصوص، منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی شرکت نیز کسب این موفقیت ارزشمند را تبریک گفت و با اشاره به اینکه ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستم‌ها و یادگیری، در تشریح این ممیزی افزود: ممیزی مذکور شامل مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت زیست محیطی، مدیریت انرژی، مدیریت شکایات مشتریان، مدیریت رضایت مشتریان و مدیریت آموزش در قالب یک تیم هشت نفره از شرکت SGS سوئیس به مدت 74 نفر روز از تاریخ 5/08/97 تا 30/08/97 به طول انجامید.

وی حوزه‌های تمرکز ممیزی خارجی شرکت در این دوره را مشتمل بر اطلاع رسانی، آموزش و اجرای صحیح دستورالعمل‌ها و گردشکارها، شاخص‌های فرایندی و اقدام اصلاحی (کیفیت، رضایت و ادعای مشتریان)، اهداف و برنامه‌های مرتبط با مدیریت انرژی، تحقق اهداف و پروژه‌های محیط زیستی، کالیبراسیون تجهیزات پایش و اندازه‌گیری و مدیریت ریسک (اهداف/ ایمنی و بهداشت) دانست.

نیکفر با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت فولاد مبارکه توجه و جاری سازی سیستم‌های مدیریتی است، از همۀ همکاران خواست تا در جهت اصلاح یافته‌های به دست آمده از فرایند ممیزی در زمانبندی اعلام شده مساعدت کنند تا همچنان شرکت با روند روبه‌رشد خود در مسیر تعالی سازمانی به حرکت ادامه دهد.

نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به یک بنگاه اقتصادی توانمند مبدل کرده است

به گزارش خبرنگار فولاد، در پایان این جلسه، سرممیز تیم از شرکت SGS در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: فرایند ممیزی در طول یک ماه و در موضوعات مختلفی ازجمله مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت، آموزش، رضایت و شکایات مشتریان و مدیریت انرژی انجام گرفت.

محمدرضا حسینیان با تأکید بر اینکه برایند یافته‌های ممیزان نشان می دهد مجتمع فولاد مبارکه همچنان روند روبه‌رشدی داشته است، تصریح کرد: مواردی نیز دریافت و ثبت شده که البته نسبت به بزرگی فولاد مبارکه بسیار ناچیز و جزئی است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین نکتۀ درخورتوجه در فرایند ارزیابی فولاد مبارکه این است که شرکت فولاد مبارکه جزو سازمان‌های سرآمد در یادگیری است و از ممیزی‌ها بیشتر از زمان لازم استفاده می کند و فرصتها را در بهبود فرایند پیدا می نماید.

سرپرست تیم ممیزی اظهار کرد: به طورکلی نتایج بسیار خوبی از یافته های ممیزی حاصل شد که بدون شک پشتوانۀ اعتقاد قلبی مدیران و کارکنان شرکت در کسب این نتایج انکارناپذیر است. نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به بنگاه اقتصادی توانمند مبدل نموده است.

وی سابقه ممیزی در فولاد مبارکه را 25 سال اعلام کرد و گفت:در طی این سالها دو شرکت SGS و DNV ممیزی فولاد مبارکه را بر عهده داشته‌اند.

حسینیان با تأکید بر اینکه به طورقطع از سازمانهای بزرگ انتظار میرود که در فرایندها حرکت روبه جلویی داشته باشند، ادامه داد: در شرکت فولاد مبارکه فرایندها روند روبه رشدی داشته است. البته نباید فراموش کرد که انجام ممیزی 50 درصد به کیفیت ممیز و 50 درصد دیگر آن به همکاری ممیزی شونده بستگی دارد. در فولاد مبارکه مدیران و کارکنان نواحی در تحقق اهداف ممیزی همکاری بسیار خوبی داشتند که این امر نیز نشئت گرفته از اعتقاد قلبی آنهاست. باید اذعان داشته باشیم از دل این همکاری ها فرصت های بهبود به دست میآید که قطعاً ذینفع اصلی، خودِ سازمان است.

دستورالعمل کار فولاد   اخبار برگزیده
  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  

هیچ کس نمی تواند قطعات تقلبی خودرو را تشخیص بدهددر حالی عرضه لوازم یدکی تقلبی در بازار زیاد شده که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. با تغییرات قیمت ارز و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد و کمبود این قطعات موجب شد قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار افزایش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان ایران 

  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  اخبار داغ
  

ارزان‌ترین گوشی‌های سامسونگ در بازار ایران +تصویراقتصاد نیوز:سامسونگ برای سال‌هاست که در حوزه کالای دیجیتال فعالیت دارد و در بازار موبایل‌های هوشمند نیز جز بهترین برندها به‌حساب می‌آید. این مدل‌ها با قابلیت‌های گوناگون و در رنج‌های قیمتی مختلف به مارکت عرضه می‌شوند.
اقتصادنیوز سامسونگ اندروید ایران 

  

مبارزه با آفات کشاورزی، تضمینی برای امنیت غذاییشیراز- ایرنا- کشاورزی همواره با چالش های مختلفی مواجه است برخی از این چالش ها حتی سالیان متوالی نیز به طول انجامیده و خساراتی نیز به کشاورزی وارد کرده است با اینحال همواره جنگ کشاورزان با آفت ها همچنان تداوم دارد و این جنگ، مبارزه برای بقا و امنیت غذایی است.
ایرنا کشاورزی شیراز ایرنا 

  

طرح تشدید مجازات اسید پاشی از جنبه پرداخت دیه ارزشمند است ولی اثر کاهش جرم ندارد / عامل اسیدپاشی ها در اصفهان وقت شناس و حرفه ای بود نه وابستهعباس علیزاده گفت : در کشورهای اروپایی برای کاهش ارتکاب جرم اسیدپاشی بیشتر به مباحث فرهنگی و تمکین از قانون پرداخته شده است و جامعه را به سوی قانون مداری هدایت کرده اند اما متاسفانه در کشورهای خاورمیانه و آسیای شرقی مانند پاکستان و افغانستان که این حوادث بیشتر به وقوع می پیوندد بستری مناسب برای فرهنگ سازی و آگاهی سازی در این خصوص ایجاد نشده است.
برنا اسید پاشی شیراز فضای مجازی 

  

استقلال ستاره خود را ارزان نمی فروشدباشگاه استقلال با انتقال مهاجم جوان خود به لیگ کویت مخالفت کرد.
خودروتک باشگاه استقلال استقلال ستاره 

  

جزئیات بسته ارزی جدید /بازار متشکل ارزی از نوسانات قیمت جلوگیری می کنداقتصادنیوز: مدیر اداره صادرات بانک مرکزی گفت: بسته جدید ارزی تکمیل کننده سیاست‌های کلی بانک مرکزی در سال گذشته است.
اقتصادنیوز قیمت پتروشیمی بانک مرکزی 

  

آمار بازگشت ارزهای صادراتی از امروز به فردا متغیر استوزیر اقتصاد با بیان اینکه آمار بازگشت ارزهای صادراتی به صورت روزانه متغیر است، بخشی از ثبات بازار را به خاطر بازگشت ارزهای حاصل از صادرات ارزیابی کرد.
ایلنا حذف صفر از پول ملی اقتصاد بانک مرکزی 

  

وزیر اقتصاد: اقدامات لازم برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام شدتهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی عصر دوشنبه گفت: هر کار حقوقی و قانونی از طرف حاکمیت باید برای راه اندازی بازار متشکل ارز انجام می‌شده اجرا شده، و برخی کارهای مربوط به خود شرکت در حال انجام است.
ایرنا اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

اختصاص تسهیلات به واحدهای نساجی و پوشاک/ ایجاد اشتغال و ارزش افزوده با توسعه صنعت نساجی و پوشاکمدیرکل صنایع نساجی و پوشاک با بیان اینکه برای توسعه این صنعت تسهیلاتی در نظر گرفته شده، گفت: صنعت نساجی و پوشاک می‌تواند با سرمایه‌گذاری اندک ایجاد اشتغال و ارزش افزوده داشته باشد.
ایلنا کاهش نرخ بهره نساجی بودجه 

  

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی، با بیان اینکه مردم نباید وارد بازار ارز شوند چرا که ممکن است متضرر شوند، گفت: ذخایر کافی ارز در کشور وجود دارد و بانک مرکزی هر زمانی اراده کند وارد بازار می‌شود، کما اینکه گاهی وارد این بازار شده و نتیجه را تغییر داده است.
نامه نیوز بانک مرکزی بانک ارز