ایلنا   |  اقتصادی  |  

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش مدیریت و کارکنان شرکت در فرایند این ممیزی گفت: جای بسی خرسندی است که فولاد مبارکه همواره در مسیر تعالی و رشد بوده است. باید این موفقیت را ارج نهیم و از آن حراست کنیم؛ چراکه امروز دشمن بیشتر از هر زمان دیگر، اقتصاد کشور را هدف قرار داده و سعی دارد با سخت کردن وضعیت معیشت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

وی فولاد مبارکه را محور اصلی تولید و توسعۀ فولاد کشور و پیشران بسیاری از دیگر صنایع خواند و با تأکید بر ضرورت بومی‌سازی و تأمین اقلام و تجهیزات موردنیاز شرکت از داخل کشور خاطرنشان کرد: تاریخ نشان میدهد که همواره انسان‌هایی که خواسته‌اند، توانسته‌اند؛ بنابراین باید با رفتار توأم با آگاهی و امید و با حرکت جمعی متوازن در مسیر اهداف فولاد مبارکه گام برداریم و نگذاریم در این فرایند خللی ایجاد شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه باید انرژی خود را بر دستیابی به اهداف و اولویت‌های اصلی شرکت متمرکز کنیم تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهم برای ادامۀ مسیر تعالی فولاد مبارکه این است که همۀ مدیران و کارکنان یافته‌های تیم ممیزی را بررسی و در رفع موارد در کوتاهترین زمان ممکن اقدام کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکه نباید فراموش کنند که با گردش چرخ صنعت این گروه، خانواده‌های بسیاری در سراسر کشور امرارمعاش می‌کنند؛ بنابراین در این شرایط حساس باید با احساس مسئولیت بیشتری به انجام وظایف خود همت گماریم.

ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستمها و یادگیری

در همین خصوص، منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی شرکت نیز کسب این موفقیت ارزشمند را تبریک گفت و با اشاره به اینکه ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستم‌ها و یادگیری، در تشریح این ممیزی افزود: ممیزی مذکور شامل مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت زیست محیطی، مدیریت انرژی، مدیریت شکایات مشتریان، مدیریت رضایت مشتریان و مدیریت آموزش در قالب یک تیم هشت نفره از شرکت SGS سوئیس به مدت 74 نفر روز از تاریخ 5/08/97 تا 30/08/97 به طول انجامید.

وی حوزه‌های تمرکز ممیزی خارجی شرکت در این دوره را مشتمل بر اطلاع رسانی، آموزش و اجرای صحیح دستورالعمل‌ها و گردشکارها، شاخص‌های فرایندی و اقدام اصلاحی (کیفیت، رضایت و ادعای مشتریان)، اهداف و برنامه‌های مرتبط با مدیریت انرژی، تحقق اهداف و پروژه‌های محیط زیستی، کالیبراسیون تجهیزات پایش و اندازه‌گیری و مدیریت ریسک (اهداف/ ایمنی و بهداشت) دانست.

نیکفر با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت فولاد مبارکه توجه و جاری سازی سیستم‌های مدیریتی است، از همۀ همکاران خواست تا در جهت اصلاح یافته‌های به دست آمده از فرایند ممیزی در زمانبندی اعلام شده مساعدت کنند تا همچنان شرکت با روند روبه‌رشد خود در مسیر تعالی سازمانی به حرکت ادامه دهد.

نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به یک بنگاه اقتصادی توانمند مبدل کرده است

به گزارش خبرنگار فولاد، در پایان این جلسه، سرممیز تیم از شرکت SGS در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: فرایند ممیزی در طول یک ماه و در موضوعات مختلفی ازجمله مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت، آموزش، رضایت و شکایات مشتریان و مدیریت انرژی انجام گرفت.

محمدرضا حسینیان با تأکید بر اینکه برایند یافته‌های ممیزان نشان می دهد مجتمع فولاد مبارکه همچنان روند روبه‌رشدی داشته است، تصریح کرد: مواردی نیز دریافت و ثبت شده که البته نسبت به بزرگی فولاد مبارکه بسیار ناچیز و جزئی است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین نکتۀ درخورتوجه در فرایند ارزیابی فولاد مبارکه این است که شرکت فولاد مبارکه جزو سازمان‌های سرآمد در یادگیری است و از ممیزی‌ها بیشتر از زمان لازم استفاده می کند و فرصتها را در بهبود فرایند پیدا می نماید.

سرپرست تیم ممیزی اظهار کرد: به طورکلی نتایج بسیار خوبی از یافته های ممیزی حاصل شد که بدون شک پشتوانۀ اعتقاد قلبی مدیران و کارکنان شرکت در کسب این نتایج انکارناپذیر است. نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به بنگاه اقتصادی توانمند مبدل نموده است.

وی سابقه ممیزی در فولاد مبارکه را 25 سال اعلام کرد و گفت:در طی این سالها دو شرکت SGS و DNV ممیزی فولاد مبارکه را بر عهده داشته‌اند.

حسینیان با تأکید بر اینکه به طورقطع از سازمانهای بزرگ انتظار میرود که در فرایندها حرکت روبه جلویی داشته باشند، ادامه داد: در شرکت فولاد مبارکه فرایندها روند روبه رشدی داشته است. البته نباید فراموش کرد که انجام ممیزی 50 درصد به کیفیت ممیز و 50 درصد دیگر آن به همکاری ممیزی شونده بستگی دارد. در فولاد مبارکه مدیران و کارکنان نواحی در تحقق اهداف ممیزی همکاری بسیار خوبی داشتند که این امر نیز نشئت گرفته از اعتقاد قلبی آنهاست. باید اذعان داشته باشیم از دل این همکاری ها فرصت های بهبود به دست میآید که قطعاً ذینفع اصلی، خودِ سازمان است.

دستورالعمل کار فولاد   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت