ایلنا   |  اقتصادی  |  

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

«حرکت جمعی متوازن» در دستور کار فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در جلسۀ اختتامیۀ ممیزی خارجی سیستم‌های یکپارچۀ شرکت گفت: برنامۀ ممیزی خارجی استانداردهای یکپارچۀ مدیریتی شرکت فولاد مبارکه به پایان رسید و در نهایت با توجه به گزارش ارائه شده از سوی تیم ممیزی، همۀ استانداردهای مدیریتی شرکت فولاد مبارکه مجدداً تمدید شدند.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش مدیریت و کارکنان شرکت در فرایند این ممیزی گفت: جای بسی خرسندی است که فولاد مبارکه همواره در مسیر تعالی و رشد بوده است. باید این موفقیت را ارج نهیم و از آن حراست کنیم؛ چراکه امروز دشمن بیشتر از هر زمان دیگر، اقتصاد کشور را هدف قرار داده و سعی دارد با سخت کردن وضعیت معیشت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

وی فولاد مبارکه را محور اصلی تولید و توسعۀ فولاد کشور و پیشران بسیاری از دیگر صنایع خواند و با تأکید بر ضرورت بومی‌سازی و تأمین اقلام و تجهیزات موردنیاز شرکت از داخل کشور خاطرنشان کرد: تاریخ نشان میدهد که همواره انسان‌هایی که خواسته‌اند، توانسته‌اند؛ بنابراین باید با رفتار توأم با آگاهی و امید و با حرکت جمعی متوازن در مسیر اهداف فولاد مبارکه گام برداریم و نگذاریم در این فرایند خللی ایجاد شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه باید انرژی خود را بر دستیابی به اهداف و اولویت‌های اصلی شرکت متمرکز کنیم تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهم برای ادامۀ مسیر تعالی فولاد مبارکه این است که همۀ مدیران و کارکنان یافته‌های تیم ممیزی را بررسی و در رفع موارد در کوتاهترین زمان ممکن اقدام کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مدیران و کارکنان گروه فولاد مبارکه نباید فراموش کنند که با گردش چرخ صنعت این گروه، خانواده‌های بسیاری در سراسر کشور امرارمعاش می‌کنند؛ بنابراین در این شرایط حساس باید با احساس مسئولیت بیشتری به انجام وظایف خود همت گماریم.

ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستمها و یادگیری

در همین خصوص، منوچهر نیکفر معاون تکنولوژی شرکت نیز کسب این موفقیت ارزشمند را تبریک گفت و با اشاره به اینکه ممیزی فرصتی است برای ارزیابی سیستم‌ها و یادگیری، در تشریح این ممیزی افزود: ممیزی مذکور شامل مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، مدیریت زیست محیطی، مدیریت انرژی، مدیریت شکایات مشتریان، مدیریت رضایت مشتریان و مدیریت آموزش در قالب یک تیم هشت نفره از شرکت SGS سوئیس به مدت 74 نفر روز از تاریخ 5/08/97 تا 30/08/97 به طول انجامید.

وی حوزه‌های تمرکز ممیزی خارجی شرکت در این دوره را مشتمل بر اطلاع رسانی، آموزش و اجرای صحیح دستورالعمل‌ها و گردشکارها، شاخص‌های فرایندی و اقدام اصلاحی (کیفیت، رضایت و ادعای مشتریان)، اهداف و برنامه‌های مرتبط با مدیریت انرژی، تحقق اهداف و پروژه‌های محیط زیستی، کالیبراسیون تجهیزات پایش و اندازه‌گیری و مدیریت ریسک (اهداف/ ایمنی و بهداشت) دانست.

نیکفر با بیان اینکه یکی از مهمترین عوامل موفقیت شرکت فولاد مبارکه توجه و جاری سازی سیستم‌های مدیریتی است، از همۀ همکاران خواست تا در جهت اصلاح یافته‌های به دست آمده از فرایند ممیزی در زمانبندی اعلام شده مساعدت کنند تا همچنان شرکت با روند روبه‌رشد خود در مسیر تعالی سازمانی به حرکت ادامه دهد.

نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به یک بنگاه اقتصادی توانمند مبدل کرده است

به گزارش خبرنگار فولاد، در پایان این جلسه، سرممیز تیم از شرکت SGS در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: فرایند ممیزی در طول یک ماه و در موضوعات مختلفی ازجمله مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت، آموزش، رضایت و شکایات مشتریان و مدیریت انرژی انجام گرفت.

محمدرضا حسینیان با تأکید بر اینکه برایند یافته‌های ممیزان نشان می دهد مجتمع فولاد مبارکه همچنان روند روبه‌رشدی داشته است، تصریح کرد: مواردی نیز دریافت و ثبت شده که البته نسبت به بزرگی فولاد مبارکه بسیار ناچیز و جزئی است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین نکتۀ درخورتوجه در فرایند ارزیابی فولاد مبارکه این است که شرکت فولاد مبارکه جزو سازمان‌های سرآمد در یادگیری است و از ممیزی‌ها بیشتر از زمان لازم استفاده می کند و فرصتها را در بهبود فرایند پیدا می نماید.

سرپرست تیم ممیزی اظهار کرد: به طورکلی نتایج بسیار خوبی از یافته های ممیزی حاصل شد که بدون شک پشتوانۀ اعتقاد قلبی مدیران و کارکنان شرکت در کسب این نتایج انکارناپذیر است. نگاه سیستمی جامع و باور قلبی نیروی انسانی، فولاد مبارکه را به بنگاه اقتصادی توانمند مبدل نموده است.

وی سابقه ممیزی در فولاد مبارکه را 25 سال اعلام کرد و گفت:در طی این سالها دو شرکت SGS و DNV ممیزی فولاد مبارکه را بر عهده داشته‌اند.

حسینیان با تأکید بر اینکه به طورقطع از سازمانهای بزرگ انتظار میرود که در فرایندها حرکت روبه جلویی داشته باشند، ادامه داد: در شرکت فولاد مبارکه فرایندها روند روبه رشدی داشته است. البته نباید فراموش کرد که انجام ممیزی 50 درصد به کیفیت ممیز و 50 درصد دیگر آن به همکاری ممیزی شونده بستگی دارد. در فولاد مبارکه مدیران و کارکنان نواحی در تحقق اهداف ممیزی همکاری بسیار خوبی داشتند که این امر نیز نشئت گرفته از اعتقاد قلبی آنهاست. باید اذعان داشته باشیم از دل این همکاری ها فرصت های بهبود به دست میآید که قطعاً ذینفع اصلی، خودِ سازمان است.

دستورالعمل کار فولاد   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک 

  

بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی استتهران – ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی است که باید به درستی تبلیغ و ابعاد مختلف آن تبیین شود.
ایرنا رهبر انقلاب فضای مجازی نماز جمعه 

  

ترویج ارزش های دینی توسط رسانه ها قابل تقدیر استساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : تلاش رسانه ها برای تبلیغ و ترویج ارزش های دینی و پوشش مراسم سیاسی - عبادی قابل تقدیر است و لازم است این رروند ادامه یابد.
ایرنا رسانه جهان اسلام ایرنا