گسترش   |  اجتماعی  |  

سریال کمیابی گاز در سیستان و بلوچستان / سفر مجلسی‌ها برای بررسی وضعیت

سریال کمیابی کپسول گاز در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد و این موضوع باعث نارضایتی بسیاری از اهالی این استان شده است.

سریال کمیابی گاز در سیستان و بلوچستان / سفر مجلسی‌ها برای بررسی وضعیت

در ادامه کمبود سیلندر گاز در سیستان و بلوچستان، قیمت هر کپسول در نقاط مرزی این استان به 70 هزار تومان رسید.

این روزها موضوع اعتراض مردم نقاط مختلف سیستان و بلوچستان از نحوه مدیریت و افزایش قیمت سیلندر گاز سوژه بسیاری از رسانه‌های این استان شده است.

مسعود ملازهی، رئیس اداره صمت سراوان اخیرا اظهار کرده است: در پی اعتراضات مردمی در روزهای اخیر از شرکت‌های توزیع گاز مایع در سراوان، گشت‌های نظارتی بازدید‌های لازم را در این راستا آغاز کردند.

وی افزود: در همین خصوص با توجه به مشاهده و محرز شدن تخلفات صورت گرفته، پرونده هایی برای متخلفان تشکیل شد که تصمیم گیری نهایی در خصوص نحوه جریمه متخلفان در جلسه‌ای که به میزبانی فرمانداری سراوان با حضور مسئولان مربوطه برگزار می‌شود، انجام خواهد شد.

قاچاق؛ عامل افزایش قیمت گاز

محمد کشاورز، معاون برنامه فرمانداری سراوان نیز در این باره گفت: مشکل تامین گاز مایع در این شهرستان مرتفع شده و طبق بازدید‌های صورت گرفته، توزیع در حال انجام است.

وی افزود: یکی از شرکت‌ها به دلیل عدم مدیریت صحیح تعطیل شده است تا تصمیم گیری نهایی انجام شود، اما سه تاسیسات دیگر در حال توزیع سیلندر گاز میان شهروندان هستند.

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری سراوان خاطر نشان کرد: برخی از شهروندان سیب و سورانی به دلیل مشکلاتی که در خصوص سیلندرگاز دارند، گاز مورد نظر خود را از سراوان تامین کنند که این امر منجر به بالا رفتن قیمت هر سیلندر گاز در بازار آزاد شده است.

ابوذر کوثری، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر نیز در این خصوص اظهارکرد: یک سیلندر گازمایع در مرز حتی بیش‌از یک میلیون ریال معامله می‌شود که این امر باعث ایجاد انگیزه برای قاچاق آن شده است.

وی بیان کرد: قبلا روزانه حدود 500 سیلندر گاز در ایرانشهر توزیع می‌شد و مردم هیچ‌گونه مشکلی نداشتند اما از 10 روز گذشته روزانه بیش‌از سه هزار تا چهار هزار سیلندر وارد این شهستان می‌شود اما هنوز کمبود وجود دارد.

فرماندار ایرانشهر گفت: با شرکت‌های سیلندر پرکنی که خارج از شبکه اقدام به توزیع سیلندر گاز مایع کنند به شدت برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین با واسطه‌ها و دلالان که باعث ایجاد نابسامانی سیلندر گاز مایع در شهرستان ایرانشهر شده‌اند برخورد خواهد شد.

کوثری اظهارکرد: نمایندگی‌های توزیع سیلندرگاز مایع در ایرانشهر تغییر می‌کنند و نمایندگان معتمد، مسوول توزیع سیلندر گاز در سطح این شهرستان خواهند بود.

 کشاورز، قاچاق سیلندر گاز با توجه به تفاوت قیمت در پاکستان را عامل دیگر افزایش قیمت کپسول در نقاط مرزی شهرستان عنوان کرد.

جزییات جلسه کمیسیون انرژی مجلس

مالک شریعتی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس روز گذشته اظهار کرد: پنج‌شنبه این هفته هیاتی از کمیسیون انرژی مجلس به دعوت نمایندگان زابل (دهمرده و سرگزی) به استان سیستان و بلوچستان سفر خواهند کرد. در این سفر آقایان عباسی رئیس، شریعتی سخنگو، سنگدوینی رئیس کمیته گاز و گیلانی از اعضای کمیسیون به استان سفر خواهند کرد تا از نزدیک آخرین وضعیت گازرسانی را نظارت و از نیروگاه بادی میل نادر بازدید کنند. لازم به ذکر است مدیرانی از وزارت نفت و وزارت نیرو نیز هیات را همراهی خواهند کرد.

 

 

گاز استان سیستان و بلوچستان وزارت نیرو   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه