ایبنا   |  فرهنگی  |  

انتشار ترجمه‌ای از شهریار وقفی‌پور

«کتاب راهنماى حرفه‌ی کارآگاهى» نوشته جدیدیه برى، نویسنده آمریکایی با ترجمه شهریاروقفی‌پور بزودی از سوی انتشارات سیب سرخ روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، شهریار وقفی‌پور در توضیح این اثر گفت: کتاب «راهنماى حرفه‌‌ی کارآگاهى» عنوان رمان نسبتا تازه‌ای در حوزه داستان‌های پلیسی است که توسط جدیدیه برى، نویسنده آمریکایی نوشته شده است و درمدت کوتاهی موجب شهرت نویسنده‌اش در آمریکا و انگلستان شده است. وی افزود: جدیدیه بری متولد 1977 است و نخستین اثرمنتشر شده او رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کاراگاهی» است که در سال 2009 منتشر شد. او با انتشار این رمان تبدیل به یکی از نویسندگان سرشناس و خبرساز سال شود، آن‌چنان که میچیکو کاکوتانی، منتقد برجسته نیویورک تایمز درباره این کتاب نوشت:«چارلز آن‌وین، قهرمان این داستان، احتمالا تا مدت‌ها تکرار نخواهد شد.» به گفته وقفی پور رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کارآگاهی» درهمان سال برنده جایزه بهترین رمان کارآگاهی سال از بنیاد دشیل همت شد و سال بعد جایزه رمان کارآگاهی را از بنیاد ادبی کاوفورد دریافت کرد. این موفقیت‌ها درحالی بود که جدیدیه بری نویسنده جوان امریکایی مدت‌ها برای یافتن ناشر تلاش کرده بود و در نهایت پنگوئن بعد ازانتشار این کتاب آن را نقطه درخشان کارنامه سال 2009 خود معرفی کرد. این کتاب تاکنون بیش از 60 بار در انگلستان منتشر شده است. قرار است، رمان دیگر این نویسنده سال آینده منتشر شود. وقفی‌پور ادامه داد: رمان «کتاب راهنمای حرفه‌ی کارآگاهی» در شهری بی‌نام‌ونشان می‌گذرد و داستان کارمند معمولی به نام چارلز آن‌وین را روایت می‌کند که باید رمز و راز یک داستان کارآگاهی را حل کند، او بی‌ اینکه بخواهد تبدیل به یک کارآگاه تمام‌عیار می‌شود. کارآگاهی گم‌شده‌است و در این میان استاد امور جنایی با رویاهای مردم سروکار پیدا می‌کند و در واقع عناصر داستان‌های پلیسی و فانتزی یک جا جمع شده‌اند تا مرد دوچرخه‌سوار این داستان خواننده را شگفت‌زده کند. وی در پایان گفت:‌ در باب تعقیب مخفیانه، در باب مدرک، در باب اجساد، در باب سرنخ‌ها، در باب حافظه، در باب نشانه‌ها، در باب مظنونین، در باب پاییدن، در باب گردآوری مدارک، در باب نفوذ، در باب بازجویی، در باب رمزگشایی، در باب انتقام، در باب حقه زدن، در باب توقیف، در باب اقسام راه حل‌ها، در باب تجس خواب فصل‌های این رمان به شمار می‌روند. «کتاب راهنماى حرفه‌ی کارآگاهى» نوشته «جدیدیه برى» با ترجمه شهریار وقفی‌پور با شمارگان 300 نسخه و قیمت 74 هزار تومان بزودی از سوی انتشارات سیب سرخ منتشرخواهد شد.

ایران نیویورک تایمز بازار کتاب   اخبار برگزیده
  

با خودروهای برقی جدید ایران خودرو آشنا شوید (تصاویر)روز گذشته ایران خودرو در یازدهمین همایش موتور‌های درونسوز از اولین خودروی تمام برقی ایرانی با تیراژ انبوه رونمایی کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رییس دفتر رییس جمهور: پای امنیت ایران در میان استبه اعتقاد رئیس دفتر رئیس جمهوری، مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو به نوعی میخ آخر بر تابوت کمپین فشار حداکثری امریکا خواهد بود.
مثلث رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

رئیس ستاد انتخابات استان تهران بر لزوم تعطیلی کامل ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس در روزهای پنجشنبه و جمعه تاکید کرد.
نامه نیوز آموزش انتخابات مجلس تهران 

  

مشارکت در انتخابات حدود 40 درصد خواهد بود/ با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: اگر امروز قبل از اتفاقات آبان ماه بودیم، می‌گفتم سبد رأی اصلاح‌طلبان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا بیشتر طبقه متوسط و قشر خاکستری هستند که انقلت‌هایی را نسبت به اصل شرکت در انتخابات خواهند آورد اما در این انتخابات اقشار آسیب‌پذیر به نوعی با حضور در انتخابات قهر کردند.
ایلنا انتخابات مجلس شورای نگهبان اصلاح طلبان 

  

اولین ویدئو از خودرو رانا برقی ایران خودرورانا برقی به عنوان اولین خودرو کاملا برقی ایرانی با قابلیت کاربردی روزمره رونمایی شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

حداد و قالیباف عقب نشستند،آقاتهرانی سهم گرفت/ لیست وحدت درآمد«لیست وحدت» شورای ائتلاف درحالی منتشر شد که در آن بیشترین سهم به فرزندان معنوی و سیاسی آیت الله مصباح اختصاص یافته است.
۵۵ آنلاین اصولگرایان سید رضا تقوی عبدالحسین روح الامینی 

  

نشانه‌ ها از کنترل ویروس کرونا/به مهار ویروس کرونا امیدوار باشیم؟سازمان بهداشت جهانی در گزارش تازه خود عملکرد چین در مهار ویروس کرونا را موفقیت‌آمیز خواند. هر ساعت به تعداد قربانیان ویروس کرونا افزوده می شود.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی ویروس چین 

  

کارهای عجیب و غریبی که به هرچیزی شبیه است جز تبلیغات انتخاباتی!کاندیدا داریم چه کاندیدایی! نامزد تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس یازدهم وسط طرفدارانش که برای او شعار میدهند ایستاده و می‌گوید بلندتر شعار بدید!
مستقل‌آنلاین تبلیغات انتخابات مجلس 

  

ماهی قرمز کرونا ویروس دارد؟عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به برخی از نگرانی‌ها در رابطه با ورود ماهی‌های قرمز چینی در ایام نوروز و احتمال انتقال بیماری از این طریق، عنوان کرد: تا جایی که می‌دانم واردات کلیه محصولات غذایی و حیوانی از کشور چین ممنوع شده و هیچ منطقی وجود ندارد که در شرایط اپیدمی موجود محصولات غذایی و یا حیوانی از چین وارد شود.
اقتصادنیوز ویروس گربه نوروز 

  

بازگشت عادل فردوسی پور، سورپرایز امشب شبکه سه است؟رضا جاودانی در برنامه «گزارش ورزشی» اعلام کرده بود که سه شنبه شب، مخاطبان را سورپرایز می‌کند.
مملکت‌آنلاین مادرید بازی لیورپول 

  اخبار داغ
  

مشکلی برای تجارت خارجی و ثبات ارز ایجاد نمی‌شودرئیس کل بانک مرکزی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یک سال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم ایجاد کر
خبرفوری تجارت گروه ویژه اقدام مالی جمهوری اسلامی ایران 

  

چگونگی تأثیر «ورود به لیست سیاه FATF» بر قیمت ارزاقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به ورود ایران به لیست سیاه FATF خاطرنشان کرد: گنجاندن ایران در لیست سیاه گروه اقدام ویژه مالی، تأثیری در مراودات تجاری و نرخ ارز در کشور ندارد.
اقتصادنیوز قیمت ارز تروریسم قیمت 

  

تاثیر FATF بر تجارت خارجی و ثبات نرخ ارزهمتی نوشت: عملکرد بانک مرکزی در طول یکسال گذشته این اطمینان خاطر را نزد مردم عزیز ایجاد کرده است ، که چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد.
برنا تجارت نرخ ارز ارز 

  

چین: برای مبارزه با کرونا در کنار ایران هستیماقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: چین و ایران در مبارزه با این بیماری واگیردار، در کنار هم می‌ایستند.
اقتصادنیوز چین ایران و چین ایران 

  

فراخوان آیت‌الله سیستانی برای مبارزه با کرونااقتصادنیوز: نماینده آیت الله سیدعلی سیستانی در کربلای معلی خواستار آماده باش موسسات بهداشتی عراق برای مقابله با خطر ناشی از ویروس کرونا شد.
اقتصادنیوز عراق نماز جمعه نماز