رونمایی از قطار ملی مترو [+اظهارات حناچی و روحانی]

مراسم رونمایی از قطار ملی مترو با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران برگزار شد. تسنیم نوشت: پیروز حناچی در مراسم رونمایی ازقطار ملی مترو که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد، اظهار کرد: ما در کلانشهر کشور برای کمتر از 10 سال آینده به 5 هزار واگن مترو نیاز داریم تا … نوشته رونمایی از قطار ملی مترو [+اظهارات حناچی و روحانی] اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

رونمایی از قطار ملی مترو [+اظهارات حناچی و روحانی]

مراسم رونمایی از قطار ملی مترو با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران برگزار شد.

تسنیم نوشت: پیروز حناچی در مراسم رونمایی ازقطار ملی مترو که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد، اظهار کرد: ما در کلانشهر کشور برای کمتر از 10 سال آینده به 5 هزار واگن مترو نیاز داریم تا بهره وری سیستم زیرساخت مترو را به حداکثر تأثیرگذاری برسانیم.

وی ادامه داد: یکی از پروژه های مهم و اساسی که هدف اصلی آن کاهش آلودگی و ترافیک در کلانشهرهاست، توسعه حمل و نقل عمومی است و مترو در این توسعه نقش ویژه ای دارد. ما در شهر تهران بزرگترین پروژه را در 7 خط مترو با طول شبکه اجرا شده 246٫8 کیلومتر و 141 ایستگاه تکمیل شده، بهره برداری می کنیم.

شهردار تهران تصریح کرد: طبق ماده 58 قانون برنامه ششم توسعه تا پایان 1400 باید تأمین 2 هزار دستگاه واگن با ارزش بیش از 2 میلیارد یورو محقق شود. در راستاری در راستای اجرای ماده 54 قانون یاد شده نیز شرکت متروی تهران ساخت قطعات ملی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق شکوفایی و نوآوری به منظور دستیابی به اهدافی که اشاره خواهم کرد، با تلاش مهندسان و صنعتگران داخلی اجرایی کرد.

وی با اشاره به اهداف این پروژه، گفت: ارتقای بومی سازی از حدود 30 درصد به بیش از 80 درصد، کسب دانش طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی شهری و بین شهری و رفع انحصار و وابستگی، استفاده از حداکثری از ظرفیت های داخلی از جمله اهداف این پروژه بوده است.

حناچی اظهار کرد: با تحقق طراحی یک رام قطار ملی مترویی در مدت 18 ماه به نوعی یکی از سریع ترین پروژه های طراحی و توسعه این محصول پیچیده در کشور تجربه شد. در این پروژه ضمن دستیابی به اهدافی که اشاره کردم بومی سازی فناوری ساخت قطار مترویی با به کارگیری 18 شرکت دانش بنیان و 4 مجموعه بزرگ صنعتی، طراحی و ساخت اولین قطار مترویی در کشور محقق شد.

وی با اشاره به نتایج حاصل از اجرای این پروژه، ادامه داد: تولید تمامی زیرسیستم ها و قطار مترویی ملی مطابق با استاندارهای بین اللملی و اخذ تاییدیه بین اللملی در سال جاری، کسب توانمندی اجرای پروژه های مترویی به صورت کلید در دست اعم از زیرساخت و تجهیزات ثابت و ناوگان، کسب دانش فنی برای ساخت انواع قطارهای برقی از قبیل قطارهای پرسرعت، مترویی و تراموا، ایجادا شتغال با استفاده از ظرفیت خالی کارخانجات واگن سازی داخلی و زنجیره تأمین قطعات ساخت داخل و ایجاد اشتغال 5 هزار شغل مستقیم و 10 هزار شغل غیر مستقیم در مرحله تولید انبوه نتایج اجرای این پروژه است.

شهردار تهران گفت: امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی به منظور به ثمر رسیدن این تلاش عظیم، لازم است اقداماتی انجام دهیم از جمله نهادینه شدن فناوری ها و توانمندی های به دست آمده برایهمه خطوط مترویی کشور در قالب تشکیل یک شرکت پیمانکاری عمومی دانش بنیان، سفارش گذاری حداقل 420 واگن مترو از پروژه 2 هزار دستگاه برنامه توسعه ششم و پشتیبانی از این اقدام، اختصاص منابع لازم در سال 1400 برای تأمین ناوگان وتبدیل تعهدات دولت در تأمین 2 هزار دستگاه ناوگان از فاینانس خارجی به تسهیلات وام ریالی با مساعدت سیستم بانکی کشور و صندوق توسعه ملی تقاضای ماست که امیدواریم با پشتیبانی دولت بتوانیم این حرکت عظیم را به نتیجه برسنیم و مشکل کلانشهرها به ویژه تهران را که کمبود ناوگان را برای بهره وری حداکثری از مترو است را به نتیجه برسانیم.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در ادامه سخنان حناچی گفت: آنطور که من استفاده کردم، بیان کردید که 80 درصد امکانات مورد نیازمان در این واگن داخلی و 20 نیاز به خارج است.

حناچی خطاب به روحانی گفت: علاوه بر آن، دانش طراحی است که تغییرات بعدی و هر گونه تغییرات در قطار ملی نیازمند هیچ لایسنسی نیست.

روحانی گفت: یعنی طراحی و تغییرات در طراحی نیز به عهده ماست ولی بخش هایی نیز داریم که از خارج وارد کنیم. توانمندی ما تولید چند رام است؟ امروز یک رام فعال می شود تا پایان سال 1400 چند رام قطار آماده می شود؟

حناچی در پاسخ به روحانی گفت: اگر قرارداهای لازم بسته شود، شرکت واگن سازی تهران تا قبل انجام این پروژه با حدود 25 درصد ظرفیت فعالیت می کرد، اما این ظرفیت کاملا می تواند در اختیار توسعه قطار ملی قرار گیرد بر این اساس 105 واگن را تا 1400 میتونیم بسازیم .

روحانی در پایان گفت: این قدم مهم ما را در نیاز به قطارهای مترویی خودکفا می کند به ویژه در شرایط کرونایی به این رام ها نیازمندیم تا مسافران بییشتر با سهولت بیشتر و با وسعت بیشترِ فضا جا به جا شوند.

انتهای پیام

برچسب هاحسن روحانی قطار ملی پیروز حناچی

قطار صندوق توسعه ملی مترو   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدى - معاون حقوقى رییس جمهور در گفت و گو با ایران گفت: روابط بانکی و مالی بین‌المللی بسیار مهم است و این روابط پیش شرط صادرات موفق، پیش‌شرط جهش تولید، پیش شرط پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید است، ارتباط با نظام بانکی دنیا برای کشور امری حیاتی است. رئیس جمهوری بتوانند این زمینه را فراهم کنند، تحفظ را مطرح کرد…
نامه نیوز جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی رهبر انقلاب 

  

لاریجانی برای کاندیداتوری، شرایط مطلوبی ندارد/ با کاندیداتوری رئیسی، لاریجانی کاندیدا نخواهد شد/ رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد/اجماع کامل اصولگرایان بر روی رئیسی به معنای رأی‌آوری قطعی استکنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.
ایلنا علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

از شکایت نماینده مجلس از راهور بی‌اطلاعم/فوت 26 تهرانی در بهمن‌ماه به دلیل خاموشی معابررییس پلیس راهور تهران بزرگ از شکایت نماینده مجلس از پلیس راهور به دلیل درگیری با مامور این پلیس اظهار بی اطلاعی کرد.
ایلنا پلیس راهور ماه پلیس 

  

انتقام سخت فوتبال ایران از AFC / سنگ تمام باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیابا صعود فولاد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، تنها کشوری که با 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب حاضر می شود ، ایران است.
خانه فوتبال انتقام فوتبال ایران 

  

نبویان: واگذاری جزایر ایران به چین دروغ محض استنایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: توافق با چین برد - برد است و واگذاری جزایر ایران به این کشور دروغ محض است.
فردا ایران ایران و چین چین 

  

محمود احمدی نژاد افشاگری می کند؟ | مطالبی دارم که وقت انتخابات می گویممحمود احمدی نژاد این روزها بساط جلسات انتخاباتی را برپا کرده و هر روز در جمع طیفی از اقشار مردم سخنرانی می کند. او اخیرا وعده داده است در ایام انتخابات مسائلی را بیان خواهد کرد.
۵۵ آنلاین احمدی نژاد زمین ایران 

  

نگاه سکه‌بازان به مذاکرات برجامی/ علت اصلی کاهش قیمت سکه چه بود؟در اولین روز هفته، سکه یک حمایت قیمتی مهم را از دست داد. روز شنبه، فعالیت فروشندگان در بازار سکه زیاد بود و این فلز گرانبها به زیر محدوده حمایتی 10 میلیون و 500 هزار تومان رفت. ساعت 4 بعدازظهر، سکه امامی در بازار با قیمت 10 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد که 150 هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود.
اقتصادنیوز قیمت 

  

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسمرئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.
مثلث احمدی نژاد بهاره رهنما دولت 

  

برخی یکسری وعده‌ها می‌دهند که نمی‌توانند آن را عملی کنند بعد می‌گویند نمی‌گذارند ما کار کنیمکسانی که می گویند رئیس جمهور بیشتر از 15 درصد اختیار ندارند دروغ می گویند، اینها یکسری وعده ها می دهند بعد که نمی توانند آن را عملی کنند، می گویند نمی گذارند ما کار کنیم و رئیس جمهور اختیار ندارد!
مستقل‌آنلاین دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر ایران 

  

جک S5 فیس لیفت با موتور جدید در بازار ایران + عکسجک S5 یکی از خودروهای چینی است که در بازار ایران توانست اطمینان مصرف کننده را جلب کند. شرکت عرضه کننده این خودرو حالا نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار می کند.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

سیگنال ارزی به افزایش قیمت خودرو در کارخانهدولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد...
خودروتک افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

یارانه معیشتی ماه رمضان تصویب شد / مبلغ پرداختی چقدر است؟حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.
مستقل‌آنلاین ماه ماه رمضان ماه رجب 

  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  اخبار داغ
  

تصاویر آیت الله علم الهدی پس از مبتلا شدنش به کرونا+فیلمفیلمی از نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد پس از مبتلا شدنش به ویروس کرونا منتشر شده است.
اقتصادنیوز ویروس مشهد 

  

کرونای انگلیسی در 10 کشور بیداد می‌ کند + عکسنوع جهش‌یافته کووید-19 موسوم به کرونای انگلیسی در سراسر اروپا در حال گسترش است؛ اما از سوی مقامات اروپایی در چند هفته گذشته چندان جدی گرفته نشد. این نوع ویروس ناگهان طغیان کرده و در بیش از 10 کشور اروپایی شیوع یافته است. گونه‌های دیگری از این ویروس که در آفریقای جنوبی کشف شده است، به‌شکل قابل‌توجهی در اروپا دیده می‌شود.
گسترش عکس بهار امانوئل مکرون 

  

بورس برمی‌گردد؟دو کارشناس پیش بینی کردنداقتصاد نیوز: گرچه در بازار سهام همچنان بازیگران در یک وضعیت سرد و بی کسلی به انتظار روزهای آینده هستند، اما برخی از نشانه‌های مثبت بازگشت بازار خبر می‌دهند.
اقتصادنیوز اقتصاد سهام 

  

جزییات رنگ‌بندی جدید کرونایی در کشورنقشه جدید رنگ‌بندی کرونا در کشور، دوشنبه 23 فروردین از سوی وزارت بهداشت منتشر شد که بر اساس آن 295 شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.
اقتصادنیوز رنگ وزارت بهداشت 

  

افزایش 13 درصدی فوتی ‌های کرونا در خوزستانسخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به افزایش 13 درصدی فوتی‌های کرونا در خوزستان نسبت به هفته قبل، گفت: روند ابتلا به کرونا روزانه در اهواز 700 تا 800 نفر است که یکی از دلایل آن، میزان زیاد انجام تست است.
گسترش اهواز خرمشهر 

  

دیگر ماسک به تنهایی برای جلوگیری از کرونا کافی نیستپیام طبرسی ( رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری ) : شرایط خیلی سخت است. واقعا کسانی که در کرونا کار کردند، فرسوده شدند. شرایط پراسترس و پرفشار بود.
۵۵ آنلاین ماسک بیمارستان کار 

  

آبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟ + ویدئوآبی یا گازی؛ کدام کولر در انتقال ویروس کرونا خطرناک‌تر است؟
۵۵ آنلاین ویروس 

  

دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کروناقرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تاکید کرد: هرگونه محدودیت و الزامات محدودیت زا باید بر اساس وضعیت رنگ بندی شهرها، اعمال شود و ملاک عمل در این عرصه، اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ آن از طریق وزارت کشور است.
فردا وزارت کشور وزارت بهداشت آموزش 

  

برخورد قاطع آیت‌الله علم الهدی با اظهارات خرافی یک طلبه درباره کروناوضع ضدخرافی آیت الله علم الهدی، در مقابل اظهارات خرافی و نادرست یک طلبه در صحن آستان امام رضا(ع) را باید نیکو پنداشت و آن را مورد قدردانی قرار داد.
برنا 

  

رنگ بندی شهرهای کرونایی در (23 فرودین) + عکسرنگ‌بندی جدید کشور که از 23 فروردین اعمال می‌شود در اپلیکیشن ماسک منتشر شد.
گسترش رنگ عکس اپلیکیشن 

  

اولین اسکی ماراتن روسیه بعد از کرونا رکوردشکنی کردبیش از 3200 نفر در اسکی ماراتن اوگرا شرکت کردند که حضور این تعداد اسکی باز یک رکورد در تاریخ برگزاری رقابت ها محسوب می شود.
۵۵ آنلاین اسکی روسیه ویروس 

  

آیا واکسن کرونا از مردم حفاظت می کند؟پزشکان نگران هستند که آیا ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوانزا باشد که هر ساله به واکسن جدیدی احتیاج دارد یا خیر، هم به این دلیل که این ویروس سریع جهش می‌کند و هم به دلیل اینکه ایمنی در اثر واکسن به سرعت از بین می‌رود.
برنا ویروس آنفلوانزا 

  

انتخاب آقای بازیگر بین واکسن کرونای ایرانی و خارجیمحمد صادقی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بدون شک هر واکسنی که جواب دهد را می‌زنم و اگر واکسن ایرانی عملکرد خوبی داشته باشد چرا سراغ نسخه خارجی بروم، ما متخصصان بزرگ و متبحری داریم که قطعا می توانند بهترین نمونه واکسن را تولید کنند.
۵۵ آنلاین دوربین تلویزیون جوانان