صراط   |  سیاسی  |  

نایاب شدن کیت تست کرونا در انگلیس

همزمان با بازگشایی مدارس و از سرگیری فعالیت‌ها در انگلیس کیت تشخیص ویروس کرونا در این کشور نایاب شده است.

صراط:

همزمان با آغاز فعالیت مدارس و ادارات و نگرانی از موج دوم ویروس کرونا در انگلیس، کیت تشخیص ویروس کووید-19 در این کشور نایاب شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران در حالی که انگلیس در نگرانی از امکان شیوع موج دوم کرونا به سر می‌برد، عدم تشخیص به موقع آن بر دغدغه شهروندان و مقامات افزوده است.

این در حالی است که چند روز پیش «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس، مردم کشورش را متهم به انجام تست کرونا بدون داشتن علائم بیماری کرده بود.

مدیران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی انگلیس نیز هشدار داده‌اند که دولت کشورشان ناتوان در فراهم آوردن تست کروناست و این مانع ارائه خدمات به شهروندان است. پزشکان و پرستاران نیز به این دلیل مجبور به ترک مشاغل خود در بیمارستان‌ها و قرنطینه کردن خود می‌شوند.

مسئولان می‌گویند در صورتی که دولت توجه کافی نداشته باشد و تجهیزات کرونایی را فراهم نیاورد، آسیب‌های گسترده‌ای به شهروندان وارد می‌آید.

تحقیق در همین راستا بیانگر آن است که ده کانون اصلی شیوع کرونا در این کشور شامل «بولتون، سالفورد، بردفورد و منچستر» هیچگونه کیت تست کرونایی ندارند.

مدیر نهاد مربوط به آموزگاران نیز هشدار داده است که در صورت دسترسی نداشتن به این تجهیزات فعالیت این مراکز به سرعت متوقف خواهند شد.

مدیران آسایشگاه سالمندان این کشور نیز انتقاد خود از دولت را به دلیل عدم انجام وظیفه و در اولویت قرار ندادن بخش آسیب‌پذیر بیان کرده‌اند.

گفتنی است کمبود تست کرونا در حالی در انگلیس رخ داده است که به تازگی دولت این کشور سخن از اقدامی جاه‌طلبانه برای انجام  10 میلیون تست تشخیص کرونا در روز گفته بود.

ویروس کرونا با سرعت عجیبی در حال گسترش است و در هر ساعت بر تعداد مبتلایان به این ویروس و جانباختگان آن افزوده می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، در حال حاضر 29 میلیون و 442 هزار و 256 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و 932 هزار و 744 تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند و در مجموع 21 میلیون و 276 هزار و 665 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تاکنون در انگلیس 400 هزار نفر مبتلا به ویروس جدید کرونا شده و از میانشان بیش از 40 هزار نفر جان باخته‌اند.

انگلیس دولت ویروس   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

خبر بورسی مشاور وزیر کشاورزیمشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهام جهاد نصر تا سه ماه دیگر در بورس عرضه می‌شود.
گسترش مشاور وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی 

  

فوت 177 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/24 استان قرمز شدند به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر دوشنبه در تماس تلفنی با شبکه خبر سیما، به ارائه تازه‌ترین آمار کووید 19 در کشور پرداخت. وی با اشاره به شناسایی 3341 مورد جدید کرونا در کشور، گفت: آمار بیماران به 425481 هزار و نفر رسید. لاری به 177 مورد فوتی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: تاکنون 24 هزار و 478 نفر از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی وزارت…
مهر وزارت بهداشت خبرنگار قزوین 

  

جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش به میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار شدجلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش صبح امروز (دوشنبه - 31 شهربورماه) ببه میزبانی فدراسیون تکواندو برگزار شد.
تسنیم شمشیربازی ورزش وزارت بهداشت 

  

اینچه‌درگاهی: پروتکل تخصصی ژیمناستیک به ستاد کرونا ارائه شد/ نمی‌توانیم قول کسب سهمیه بدهیمرئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران از تدوین و ارائه گزارش پروتکل تخصصی ژیمناستیک به ستاد ملی کرونا خبر داد.
تسنیم فدراسیون ژیمناستیک بهار ایران 

  

فوت 177 بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته در کشورسخنگوی وزارت بهداشت از فوت 177 بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته در کشور خبر داد.
ایلنا وزارت بهداشت قزوین زنجان 

  

پرداخت وام بلاعوض 10 میلیون تومانی به خانواده‌ فوتی‌های کرونامعاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی گفت: به خانواده‌های نیازمند فوت شده از بیماری کرونا مبلغ 10 میلیون تومان به عنوان وام بلاعوض پرداخت شده است.
تسنیم وام خانواده دانشجو 

  

3 نمادی که باعث افت شدید بورس شدند!افت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران دو روز پس از اعلام بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران توسط امریکا به بیش از 6 درصد رسید.
گسترش فولاد مبارکه بورس تهران شاخص 

  

ماجرای خروج فولاد از بورس چیست؟در حالی سامانه بهین‌یاب وظیفه کنترل عرضه و تقاضای واقعی را بر عهده دارد که عدم نظارت بر این سامانه ضمن بالارفتن تقاضای غیر واقعی موجب گرانی و افزایش قیمت تمام شده محصولاتی چون خودرو و مسکن شده است و دولت به جای نظارت و پایش این سامانه به دنبال دور زدن بورس است.
گسترش فولاد فولاد مبارکه شهرسازی 

  

فردی که به ایران وعده تأمین واکسن کرونا را داد، کیست؟فردی که به ایران وعده تأمین واکسن کرونا را داد، «کورش پوناوالا»، یک هندی ایرانی‌الاصل و معروف به سلطان واکسن دنیاست.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ایران 

  

عرضه سهام جهاد نصر در بورسمشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: سهام جهاد نصر تا سه ماه دیگر در بورس عرضه می‌شود.
اقتصادنیوز سهام وزارت جهاد کشاورزی مشاور 

  

بحران کرونا در قم/ نگرانی از کاهش حساسیت مردمرییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مشترک با مدیران معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم از کاهش حساسیت مردم استان قم نسبت به بیماری کووید 19 ابراز نگرانی کرد.
ایلنا درمان قم استان قم 

  

واکسن آنفولانزا از هلند وارد شده/ثبت نام ایران برای پیش خرید واکسن کروناسخنگوی وزارت بهداشت گفت: 90 درصد ابتلا به آنفولانزا در نیمکره جنوبی زمین به دلیل رعایت بهداشت و شست
خبرفوری فضای مجازی هلند ایران 

  

واکنش بورس به صحبت های رئیس جمهورسهامداران بازار سرمایه اعتمادشان را به رئیس‌جمهوری مدتهاست از دست داده‌اند. بورس ایران که در 30 اردیبهشت به انتخاب دوباره حسن روحانی واکنش مثبت نشان داده و با رشد 733 واحدی به رقم 81 هزار و 77 واحد رسیده بود، در ادامه فعالیت کابینه دوازدهم به‌تدریج به روحانی بی‌اعتماد شده است.
گسترش رئیس جمهور سرمایه ایران