ایلنا   |  اقتصادی  |  

شش مرحله ضرروری چاپ کتاب که هر نویسنده باید بداند!

بسیاری از افرادی که در زمینه ای خاص، اطلاعات کافی دارند و از مهارت نویسندگی برخوردار هستند دوست دارند اثری خلق کنند و نام خود را ماندگار سازند.

شش مرحله ضرروری چاپ کتاب که هر نویسنده باید بداند!

بسیاری از افرادی که در زمینه ای خاص، اطلاعات کافی دارند و از مهارت نویسندگی برخوردار هستند دوست دارند اثری خلق کنند و نام خود را ماندگار سازند.

چاپ روم به شما کمک خواهد کرد چاپ کتاب خود را با کیفیت و سرعت بیشتر انجام دهید.

اگر چه موضوعات بیان شده در محتوای کتاب ها متفاوت هستند اما تقریبا تمامی آنها، مراحل مشترکی را در زمان چاپ سپری می کنند. اگر تمایل دارید چاپ کتاب خود را با تخفیف ویژه انجام دهید چاپ روم از مرحله نگارش تا چاپ کتاب همراه شما خواهد بود.

خبر خوب برای مولفان کتاب: چاپ آفست و دیجیتال کتاب خود را از چاپ روم با 50 درصد تخفیف دریافت کنید!

دیگر خدمات چاپ روم

پرینت سیاه سفید

چاپ آفست

پرینت رنگی

چاپ عکس

مراحل چاپ کتاب مرحله اول: تالیف محتوای متنی

اولین قدم در زمینه چاپ یک کتاب، آماده سازی محتوای متن آن است. متن کتاب باید ارزش علمی، ادبی و غیره را داشته باشد تا بدین وسیله، مخاطبینی که علاقه به حوزه خاصی مثل داستان های علمی یا تخیلی، شعر، داستان و حتی خاطرات دارند، بتوانند با خواندن این کتاب ها لذت ببرند. در این مرحله، محتوای متن کتاب به صورت دست نوشته آماده می شود و به ناشر تحویل داده خواهد شد.

مرحله دوم: ویراستاری کتاب

غلط های املایی، نگارشی و هر گونه مشکلات ویراستاری در این مرحله از چاپ کتاب انجام می گیرد. این مرحله دارای اهمیت زیادی است چرا که محتوای کتاب به صورت ویراستاری نهایی در این مرحله به چاپ میرسد و چنانچه اشتباه تایپی، نگارشی و ... وجود داشته باشد در متن کتاب چاپ خواهد شد.

مرحله سوم: دریافت شابک دریافت شابک چگونه انجام می گیرد؟

مرحله سوم از چاپ کتاب به دریافت شابک اختصاص دارد. شابک اصطلاحی است که به شماره استاندارد بین المللی کتاب اختصاص دارد و مخفف کلمه لاتین International Standard Book Number می باشد. شابک ها کد های  10تا 13 رقمی هستند که به هر کتاب نسبت داده می شوند و با چاپ مجدد کتاب، همچنان ثابت می مانند. در ابتدا شابک ها فقط به صورت کدهای 10 رقمی صادر می شدند اما از سال 2007 به منظور افزایش تعداد چاپ کتاب های بیشتر، این کد ها به 13 رقم افزایش پیدا کرد.

مراحل دریافت شابک

در ایران دریافت شابک با مراجعه به خانه کتاب انجام می گیرد. نحوه دریافت به این شکل است که ناشر، برای چاپ کتاب، درخواست شابک را به خانه کتاب ارسال می دارد و فرم های مربوطه را تکمیل می کند سپس شابک های تایید شده را به کتاب های خود نسبت می دهد. چاپ روم تمامی این مراحل را با بهره از متخصصان مجرب خود انجام میدهد و در کنار شما میباشد.

مرحله چهارم: دریافت فیپا فیپا چیست؟

فیپا به فهرست نویسی پشت صفحه عنوان کتاب گفته می شود. به منظور دریافت فیپا، ناشر می بایست به اداره کل پردازش و سازمان دهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی مستقیم صدور فیپا مراجعه کند.

مراحل دریافت فیپا

برای اخذ فیپا، کتاب به انضمام فایل ذخیره شده در سی دی، پرینت کتاب و همچنین شابک به کتابخانه ملی ایران ارسال می گردد. فرم های مربوط به دریافت فیپا تکمیل می گردد و پس از سپری شدن یک هفته الی  30 روز فیپا تحویل داده خواهد شد.

مرحله پنجم: اخذ مجوز از وزارت فر هنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله از چاپ،  پرینت کتاب به انضمام فایل آن به شکل سی دی و همچنین  اطلاعات مربوط به فیپا و شابک به همراه طرح رنگی جلد برای اخذ مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده می شود. معمولا روند صدور مجوز از طریق وزارت ارشاد یک هفته الی 4 ماه بعد از تحویل کتاب به طول می انجامد که البته متناسب با موضوع کتاب این مدت زمان متغیر است. کتاب‌های علمی و دانشگاهی در کوتاه ترین  زمان ممکن مورد بررسی قرار می گیرند. این درحالی است که کتاب‌های شعر یا داستان و غیره چند ماه پس از ارسال مدارک، مجوز را دریافت می کنند.

مرحله ششم: چاپ و صحافی

بر اساس تعداد تیتراژ های هر کتاب، نوع چاپ مشخص می شود به طور مثال برای کتاب‌هایی که دارای تیراژ بالای 1000 جلد هستند،  از طریق چاپ افست کتاب و برای کتاب‌های زیر 1000 نسخه از چاپ دیجیتالی استفاده می شود. پس از اینکه کتاب مراحل پایانی چاپ را پشت سر گذاشت، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که این مرحله در اختیار خود ناشر است، بنابراین معمولاً به سرعت انجام می‌گیرد. چاپ روم تمامی این خدمات را با تخفیف ویژه انجام می دهد.

چرا کتاب های چاپ شده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می شود؟

به منظور اعلام وصول از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعداد  نسخه از کتاب چاپ شده به این وزارت تحویل داده می شود و به این ترتیب فرایند چاپ پایان می پذیرد.

قرارداد چاپ کتاب چگونه منعقد می شود؟

قرداد چاپ کتاب به دو صورت سرمایه گذاری مولف و یا مشارکت در هزینه چاپ کتاب  انجام می پذیرد. چنانچه هزینه چاپ کتاب از طریق سرمایه گذاری مولف باشد، موسسه چاپ کتاب کار را با هزینه بسیار مناسب انجام می دهد. در مقایسه با این حالت می توان به زمانی اشاره نمود که سرمایه گذاری از طریق مشارکت در هزینه چاپ صورت می گیرد. در این حالت هزینه چاپ با مشارکت مولف و موسسه پرداخت می گردد و در نهایت سود حاصل از فروش کتاب بین آنها تقسیم می گردد. چاپ روم آماده عقد قرارداد برای چاپ کتاب با مولفان گرامی است.

قیمت چاپ کتاب

قطع رحلی:هر صفحه 95 تومان

قطع وزیری:هر صفحه 75 تومان

قطع رقعی:هر صفحه 50 تومان

در محاسبه هزینه چاپ کتاب، چه فاکتور های تاثیر گذار هستند؟

قطع کتاب

تیتراژ بالا

تعداد صفحات

دریافت مجوز

چاپ کتاب

صفحه آرایی

طراحی جلد

نحوه پرداخت

طریقه پرداخت به این شکل است که پس از ارسال فایل توسط نویسنده و تایید نهایی آن توسط انتشارات، انتشارات پیش پرداختی در حدود 500000 هزار تومان را دریافت خواهد کرد و پس از اینکه انتشارات مجوز های مربوطه را اخذ نمود، ما بقی مبلغ اخذ خواهد شد. این روند پرداخت به طور تقریبی یک ماه پس از ارسال فایل انجام خواهد گرفت. در این مدت زمان، نویسنده این امکان را دارد که از طریق سایت های معتبر ایران مانند شابک و فیپا از صحت کار های انجام شده مطلع گردد.

درآمدزایی از چاپ روم

اگر تمایل دارید در فروش چاپ روم همکاری نمایید و درآمد کسب کنید.بعد از ثبت نام و دریافت لینک همکاری در فروش و قراردادن آن در شبکه های اجتماعی و ارسال برای مشتریان احتمالی، 10 تا 25درصد کمیسیون به ازای هر سفارش دریافت نمایید و در آخر هر ماه با چاپ روم تسویه کنید.

تعرفه های پرینت دانشجویی

چاپ روم در کنار خدمات چاپ کتاب، خدمات دیگری ازجمله پرینت سیاه سفید، چاپ عکس و پرینت رنگی انجام می دهد. تعرفه های پرینت ارزان به صورت زیر است:

تعرفه های پرینت سیاه سفید ارزان

دورو سیاه سفید  هر برگ 380 تومان

تک رو سیاه سفید هر برگ 360 تومان

قیمت پرینت رنگی ارزان

هر برگ یک رو: 1300تومان

هر برگ دورو:   1800 تومان

همکاری با موسسات و سازمان‌ها

به منظور کاهش هزینه و هدر رفتن وقت، ارگان و سازمان هایی که حجم سفارشات  بالا دارند. چاپ روم آماده عقد قرارداد متناسب با حجم سفارشات با قیمت توافقی می‌باشد. در کنار این اقدمات چاپ روم برای ارگان هایی که ماهانه سفارش بالایی دارند پکیج هایی درنظر گرفته است. در کنار این امکانات 

قیمت را در مدت مشخص آن پکیج تضمین می کند که قادر خواهید بود در چندین سفارش، از پکیج خود استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه: درصورت استفاده از پکیج سازمانی می توانیداز تخفیفات این پکیج ها 20 درصد بیشتر استفاده نمایید.

برای دریافت جزئیات و اطلاعات به وب‌سایت چاپ روم به آدرس  chaproom.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ثابت  02191090772 یا 03191090414 تماس بگیرند.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی کتابخانه خانه کتاب   اخبار برگزیده
  

در مسیر انتخابات شورا به دنبال شناسایی و معرفی نیروهای توانمند هستیم/ از فهرست نهایی شورای ائتلاف حمایت خواهیم کرد/معرفی همزمان شهردار و شورا در انتخابات، منطقی و امکانپذیر نیستدبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی و عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: ما برای پای صندوق رای حتما لیست نهایی را حمایت می‌کنیم. اما با توجه به اینکه هنوز فهرستی منتشر نشده، گزینه‌هایی که نزدیک به ما هستند خودشان را عرضه می‌کنند و در فضای انتخابات هم نسبت به آن‌ها ارزیابی صورت می‌گیرد؛ اما در پایان نهایتاً ما فهرست نهایی و مشترک را حمایت می‌کنیم.
ایلنا شوراهای شهر تهران اصلاح طلبان 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.
نامه نیوز عباس امیری فر ریاست جمهوری سیدابراهیم رئیسی 

  

امیرآبادی: مردم کذب بودن تبلیغات 4 سال قبل علیه ‌رییسی را درک کرده‌اند عضو هیات رییسه مجلس: در انتخابات سال 1396 تخریب‌های بسیار شدیدی علیه رییس دستگاه قضا شکل گرفت. مثلا گفتند اگر رییسی بیاید دیوارکشی می‌کند و دلار به 5 هزار تومان می‌رسد، مذاکرات عقیم می‌ماند و خلاصه فضاسازی صورت گرفت که گویی اگر رأی به روحانی تکرار نشود، کار کشور تمام است! در حال حاضر و طبق نظرسنجی‌ها رییسی با فاصله، صدرنشین نظرسنجی‌هاست. یعنی مهمترین مولفه لازم را که رای فراگیر…
فردا تبلیغات دلار کار 

  

نگرانی‌ها از سایه جنگ میان ایران و اسرائیلواشنگتن پست در تحلیلی به افزایش تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت.
ایلنا غنی سازی جنگ ایران 

  

شگفت‌زدگی رسانه‌های دنیا از سوپرگل طارمی + عکس جنجالیگل زیبای مهدی طارمی در دیدار پورتو و چلسی با واکنش رسانه‌های مطرح دنیا مواجه شده است.
خانه فوتبال رسانه بازی مهدی طارمی 

  

رمزگشایی علی مطهری از علت حادثه نطنز/ روسیه از اقدامات اسرائیل مطلع است اما مانع نمی‌شودمطهری گفت: اسرائیل هر چند وقت یک بار در سوریه به مواضع نیروهای تحت حمایت ایران حمله می‌کند و ما فعلاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. متاسفانه باید گفت روسیه در برخی از موارد از اقدامات اسرائیل مطلعند و مانع نمی‌شوند.
اقتصادنیوز علی مطهری روسیه سوریه 

  

جزئیات گفتگوی بایدن و پوتینکاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.
مثلث ایران خودرو رئیس جمهور اوکراین 

  

برادر رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!مطهری، نماینده گرمسار در مجلس: اگر برادر کسی که کاندیدای شورای شهر است یک بست تریاک کشیده باشد پدرش را در می آوریم اما برادر رئیس جمهور دزد است، برادر معاون اول رئیس جمهور دزد است، دختر وزیر دزد است اما با او کاری نداریم!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور همراه اول محمدرضا گلزار 

  

نتایج فاز 3-2 واکسن «برکت» برای اخذ مجوز پایان خرداد ماه ارایه می‌شودمدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج اولیه مطالعه فاز 3-2 واکسن کوو ایران برکت برای اخذ مجوز استفاده اضطراری پایان خرداد 1400 به سازمان غذا دارو ارسال می شود.
۵۵ آنلاین ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران آموزش پزشکی 

  

دست وزیر کشور آلوده به خون مردم استدکتر احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو: انتخابات شوراهای اسلامی مراحل اجرایی را طی می‌کند و ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری هم از ماه آینده آغاز می‌شود و با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اعلام می‌کنم دست وزیر کشور آلوده به خون مردم است و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری تبریز 

  

اولین پیش فروش ایران خودرو در 1400 با عرضه 4 محصول + مبالغ پیش پرداختایران خودرو که اولین فروش فوق العاده خود را در اوایل فروردین ماه انجام داده بود از امروز اولین پیش فروش خودرو در سال 1400 را آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

نسخه جدیدی از دنا درآستانه تولید و عرضه به بازاردر ادامه بهینه سازی محصولات کنونی ایران خودرو، این شرکت نسخه جدیدی از دنا را به زودی تولید می کند.
خودروتک تولید ایران خودرو یورو 

  

مشروح مذاکرات نخست‌وزیر کره جنوبی با مسئولان کشور، دراختیار نمایندگان قرار گیردیک نماینده مجلس تاکید کرد: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی باید به موضوع دیدار مسئولان کشور با نخست‌وزیر کره جنوبی ورود کنند.
ایلنا کره جنوبی انتخابات ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

رابطه حسن میرکاظمی معروف به رعیت با طبری، زنجانی،قاضی منصوری و... چگونه بود ؟
نامه نیوز بلژیک فساد مالی بانک صادرات 

  

جزئیات مهم از تزریق 24 هزار میلیارد تومانی نقدینگی به بورسسازمان بورس درباره زمان و نحوه تزریق حدود 24 هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ‌ها توضیح تکمیلی داد.
اقتصادنیوز نقدینگی سهام سرمایه 

  اخبار داغ
  

آغاز عرضه بیمه درمان تکمیلی بیمه آسماری با پوشش کرونادر شرایطی که پاندمی کرونا بار دیگر اوج گرفته و هزینه های احتمالی درمان این بیماری برای مبتلایان می تواند بسیار چشمگیر باشد، مدیرعامل شرکت بیمه آسماری از عرضه محصولی جدید در حوزه بیمه درمان تکمیلی خبر داد که بر اساس آن علاوه بر همه پوشش های بیمه درمان تکمیلی انفرادی، خسارت های مرتبط با بیماری کرونا نیز پوشش داده می شود.
شما‌نیوز بیمه درمان پوشش 

  

توصیه‌های طب ایرانی به روزه‌داران در این ماه رمضان کروناییرمضان ماه پاکی جسم و جان است؛ اما روش‌های غلط خورد و خوراک در این ماه و در این ایام کرونایی باعث می‌شود که بسیاری افراد نه تنها به پاکی و سلامت جسم دست نیابند، بلکه چند روزی از این ماه نگذشته دچار انواع مشکلات گوارشی از جمله نفخ، ترش معده، یبوست و... شوند.
برنا ماه ماه رمضان خوراک 

  

آینده قیمت دلار در گروه اخبار سیاسی + فیلماین هفته هم اخباری نظیر دومین نشست برجام، سفر نخست وزیر کره‌جنوبی به ایران، حادثه نطنز و آغاز غنی‌سازی 60 درصدی، بازار ارز را تحت الشعاع قرار داد.
گسترش قیمت دلار سفر 

  

تفاوت الرژی فصلی با کرونا ویروس (کووید-19)با آمدن فصل زیبای بهار برخی دچار الرژی فصلی میشوند و شاید این موضوع باعث نگرانی آن ها شود کـه نکند این کرونا ویروس اسـت ؟
شما‌نیوز ویروس بهار سرماخوردگی 

  

نمکی: به زودی آماده صادرات داروهای کرونا هستیموی با اشاره به اینکه سال سختی پشت سر گذاشتیم و پارسال نه فقط از نظر بهداشتی تاثیرات کرونا در عرصه سلامت، بلکه در عرصه اقتصاد، فرهنگ، مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان نیز تاثیرگذار بود، افزود: اکنون ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکننده‌ها و در زمانی کوتاه به صادرکننده داروهای کرونا و ضدویروس مطرح است و آماده صادرات به سایر کشورها هستیم که دستاورد مهمی است.
گسترش ویروس جمهوری اسلامی دولت 

  

افشاگری وزیر بهداشت از علت گسترش کرونای انگلیسی در ایرانوزیر بهداشت گفت: باید همه مردم و مسئولان به دور از سیاست‌زدگی راهکار موفقیت را در پیش گیرند اما متاسفانه برخی از افراد در حال سو استفاده از موضوع هستند، اما باید این افراد بدانند زدن نظام هیچ عایدی برایشان نخواهد داشت.
اقتصادنیوز ایران موفقیت 

  

بسته مانع زدایی بورسی تصویب شد + عکسمدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس از تصویب بسته مانع‌زدایی از توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.
گسترش عکس سازمان بورس و اوراق بهادار فضای مجازی 

  

تزریق دلار رکورد زد/ قیمت دلار و یورو در عمده فروشیاقتصاد نیوز: در روزی که عرضه دلار رکورد شکست قیمت دلار در بازار خرده فروشی بالا رفت. قیمت یورو نیز در بازار رسمی روز چهارشنبه کم نوسان بود.
اقتصادنیوز دلار قیمت یورو 

  

خبرهای نگران کننده زالی درباره کرونا/ آماده باش کامل مراکز نقاهتگاهیفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تست پی سی آر 50 درصد مراجعان در تهران مثبت می شود.
اقتصادنیوز تهران 

  

گونه های جهش یافته کرونا چه تفاوتی با هم دارند؟در حالی که واکسیناسیون همگانی علیه کرونا در نقاط مختلف جهان در حال انجام است گونه های جهش یافته و جدید به نگرانی شدیدی برای جوامع جهانی تبدیل شده اند.
برنا واکسیناسیون