ایلنا   |  ورزشی  |  

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

هفته ششم لیگ برتر فوتبال هم با انجام 8 دیدار در یک روز به پایان رسید.

تیم منتخب هفته ششم لیگ برتر

هفته ششم لیگ برتر فوتبال هم با انجام 8 دیدار در یک روز به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته شاهد برگزاری تمام دیدارهای هفته ششم لیگ برتر بودیم و برای اولین بار تمام دیدارهای یک هفته در یک روز انجام شد و به پایان رسید. مطابق هر هفته از این رقابت‌ها برخی بازیکنان عملکرد خوبی در ترکیب تیم‌های خود داشتند که تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم:

 

دروازه بان: مهرداد بشاگردی (هوادار)

گلر هوادار روز فوق العاده ای مقابل آلومینوم داشت و اگر بگوییم یک تنه برای تیمش یک امتیاز دشت کرد بیراه نگفته‌ایم. بشاگردی 6 مهار موفق و یک خروج موفق مقابل حریف اراکی از خودش به نمایش گذاشت و برخی از این سیوها موقعیت‌های 100 درصد گل حریف بود.

مدافع راست: مهدی شیری (پرسپولیس)

پرسپولیس در دیدار مقابل صنعت نفت با تصمیم یحیی گل محمدی به سیستم و روش بازی قبلی خود یعنی سیستم 4 دفاعه بازگشت و این موضوع با حضور دوباره مهدی شیری در پست دفاع راست و عملکرد قابل قبول او در این نقطه از زمین همراه بود که روز کم اشتباهی را پشت سر گذاشت و اجازه نفوذ بن حریف از این جناح کمتر داده شد. شیری پاس گل خوبی هم به سرلک داد تا بازی خوبش را تکمیل کند.

مدافع میانی: عزت اله پوزقاز

بازگشت پورقاز به ترکیب اصلی سپاهان هم برای خود او و هم برای این تیم خوش یمن بود و باعث شد به سه هفته ناکامی طلایی پوشان پایان داده شود. پورقاز و گولسیانی زوج خوبی در خط دفاع در سه فصل اخیر تشکیل دادند و هماهنگی خوبی دارند و در کلین شیت سپاهان در این دیدار موثر ظاهر شدند. این بازیکن روی یک نفوذ به موقع یکی از دو گل تیمش را هم به ثمر رساند.

مدافع میانی: سیاوش یزدانی (استقلال)

بازی استقلال و گل گهر آن بازی جذاب و تماشاگر پسندی که انتظار می‌رفت نبود و موقعیت‌های آنچنانی روی دروازه دو تیم خلق نشد و دلیلش عملکرد محتاطانه و بازی بسته دو تیم بود. بازی کم نقص خط دفاعی دو تیم هم بی تاثیر نبود و در این میان سیاوش یزدانی عملکردی بهتر از سایرین داشت. او 7 بار توپگیری داشت و 2 قطع پاس و 3 دفع توپ از خودش به نمایش گذاشت تا چهره برتر خط دفاعی تیمش باشد.

مدافع چپ: حسن نجفی (نساجی)

دیدار پرگل و جذاب نساجی - پیکان بازیکنان خوب زیادی داشت که یکی از آنها حسن نجفی، مدافع چپ تیم نساجی بود که استارت‌هایش و سرعت بالایی که در نفوذها داشت خط دفاعی تیم حریف را چند بار در طول بازی آزار داد. او یک پاس گل برای تیمش در این بازی به ثبت رساند و سه ارسال موفق دیگر هم داشت که با بدشانسی به ثمر ننشست تا در نتیجه تساوی تیمش موثر ظاهر شده باشد.

هافبک دفاعی: اکبر ایمانی (تراکتور)

هافبک دفاعی تیم فوتبال تراکتور زیر نظر سرمربی کروات دوباره شکوفا شده و بعد از مدتی که عملکرد همیشگی را نداشت دوباره در ترکیب تیمش خوش می‌درخشد. ایمانی در بازی با تیم سابقش بهترین عملکرد را میان همبازیان خود داشت. او 13 بازپسگیری توپ در کنار 5 نبرد هوایی موفق و 3 تکل موفق و 5 قطع پاس داشت تا مقابل فشار حملات پدیده به خوبی ایستادگی کرده باشد و در برتری تیمش موثر ظاهر شود.

هافبک دفاعی: میلاد سرلک (پرسپولیس)

سرلک در دیدار با صنعت نفت و در شرایطی که بازی برای تیمش گره خورده بود گل زیبایی به ثمر رساند و سه امتیاز برای تیمش به ارمغان آورد. ولی این تنها دلیل انتخاب سرلک به عنوان ستاره زمین نیست. او 96 درصد پاس‌هایش به مقصد رسید و 8 بازپسگیری توپ داشت و 2 شوت در چهارچوب که آمار خیلی خوبی است.

هافبک هجومی: فرشاد احمدزاده (سپاهان)

هافبک تیم فوتبال سپاهان که عملکردش در هفته‌های قبل با انتقادات زیادی همراه بود مقابل فجر سپاسی ستاره تیمش بود. احمدزاده در پست جدیدی که نویدکیا از او بازی گرفت به خوبی جواب داد و علاوه بر یک پاس گل، 4 پاس کلیدی و سه دریبل موفق و 10 نبرد موفق در طول بازی داشت تا یک تنه خط هافبک فجری‌ها را آزار دهد و در برتری تیمش نقش موثری ایفا کند.

مهاجم: لوسیانو پریرا (فولاد خوزستان)

پریرا شاید ایده‌آل ترین مهاجم در سیستم و سبک کاری جواد نکونام باشد و هرچقدر سنش بالا می‌رود هم تاثیر محسوسی روی کیفیت بازی او دیده نمی‌شود. پریرا مقابل ذوب آهن در بیشتر نبردهای هوایی تیمش موفق عمل کرد و با استفاده از قدرت بدنی خودش خط دفاعی حریف را آزار داد و تک گل سه امتیازی بازی را هم به ثمر رساند. اگر او خوش شانس بود دو فرصت گلزنی دیگر هم در این بازی در اختیار داشت و می‌توانست از آن استفاده کند و اختلاف را بیشتر کند.

مهاجم: محمد عباس زاده (تراکتور)

ستاره فصل قبل تراکتور در خط حمله مدتی بود که دیگر آن عملکرد همیشگی را نداشت و انتقاداتی هم از او صورت گرفته بود ولی او هم مثل چند بازیکن دیگر تیمش زیر نظر سولدو به روزهای اوج نزدیک می‌شود. عباس زاده به جز تک گلی که به ثمر رساند دو موقعیت خطرناک دیگر که یکی از آنها زمینی و دیگری هوایی بود روی دروازه پدیده ایجاد کرد و یکی از برترین بازیکنان هفته در پست خط حمله بود.

مهاجم: ابراهیم صالحی (پیکان)

زدن دو گل برای یک مهاجم کافی است تا در تیم منتخب هفته قرار بگیرد ولی این تنها دلیل حضور صالحی در این ترکیب نیست. او علاوه بر دو گلی که به ثمر رساند 3 شوت در چهار چوب داشت و 13 نبرد موفق در محوطه جریمه حریف از خودش به جا گذاشت و 3 تکل موفق هم داشت تا ستاره تیمش باشد.

 

انتهای پیام/

لیگ برتر فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

کارایی واکسن آسترازنکا در برابر سویه جدید «امیکرون»شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی‌بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می‌کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
نامه نیوز خودرو آفریقای جنوبی تهران 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

نرخ تورم استان‌ها اعلام شددر این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با 5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با 1.4 درصد افزایش است.
ایلنا تورم استان همدان استان زنجان 

  

رئیسی: قرارداد گاز با ترکمنستان حتما احیا خواهد شدامروز با پیگیری های انجام شده، ترکمنستان اطمینان یافته که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات و موانع موجود اراده جدی دارد. قرارداد گاز ایران و ترکمنستان حتماً احیا خواهد شد.
فردا قرارداد گاز ترکمنستان 

  

شروط قاطع ایران در مذاکرات وین برای آمریکافارس | تیم مذاکره‌کننده ایرانی در حالی روز دوشنبه در وین با گروه 1+4 مذاکرات را برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا آغاز می‌کند که بحث دریافت خسارت و تضمین از آمریکا برای عدم خروج مجدد از برجام برگ‌های برنده‌ای است که در اختیار این تیم قرار دارد.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

شرط قیمت سکه برای صعود به قله 12 میلیون و 800 هزاراقتصادنیوز : قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

خیز دلالان برای مجوز صوری صادرات قطعات خودروبازخوانی تخلفات رخ داده در ماجرای صادرات صوری سیب برای دریافت مجوز واردات موز، زنگ خطر را برای طراحان ایده صادرات قطعات برای واردات خودرو به صدا درآورده است.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

دولت و ضرورت بازنگری در سیاست فقرزدایی‌قانون اساسی تکلیف سنگینی را برای دولت و حکومت در میدان اصلاح مناسبات اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی و سطح معیشت شهروندان تعیین کرده‌ است.
۵۵ آنلاین دولت روزنامه تورم 

  

سیاست‌گذاری در ایران و علت تکرارپذیری خطاهای این حوزه/ تعارض ساختاری فراوانی در نظام حکمرانی ما وجود داردرئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از «دلایل تکرارپذیری خطاها در حوزه سیاستگذاری و ویژگی نهاد سیاست‌گذاری» می‌گوید.
ایلنا ایران دموکراسی رئیس جمهور 

  

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان متواریرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی این سرویس هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.
ایلنا بانک قوه قضاییه فناوری 

  

در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم/ قطعا دست ما بسته نخواهد بودوزیر امور خارجه در گزارشی از یکصد روز فعالیتش در سمت وزارت امور خارجه، با بیان این‌که قطعا دست ما بسته نخواهد بود و گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد، گفت: از گزینه گفت‌وگو در وین شروع می‌کنیم و در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

حمله جهش جدید ویروس کرونا به واکسینه‌نشده‌هادر برخی کشورهای اروپایی با گذشت نزدیک به 2 سال از شیوع کرونا، کار به رکوردشکنی موارد ابتلای روزانه کرونا کشیده شده؛ مثل آلمان و انگلیس که به‌ترتیب ابتلای 75 هزار و 40 هزار نفر در یک روز را ثبت کرده‌اند...
مثلث ویروس وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی