انواع دستگاه بسته بندی

دستگاه میوه خشک کن معمولا از چندین سبد و یک سرپوش درست شده است. این دستگاه دارای یک المنت حرارتی و فن مخصوص است که با استفاده از برق حرارت و گرما تولید می شود. دستگاه میوه خشک کن با کمک برق می تواند لایه های نازک میوه را به خوبی خشک کند.

انواع دستگاه بسته بندی

انواع دستگاه بسته بندی:

از انواع دستگاه های بسته بندی می توان به دستگاه میوه خشک کن،  دستگاه بسته بندی ادویه، دستگاه بسته بندی خرما، دستگاه بسته بندی ساشه، دستگاه بسته بندی شکلات، دستگاه بسته بندی پودری، دستگاه بسته بندی برنج و ... اشاره کرد.

دستگاه میوه خشک کن مکعبی شکل

دستگاه میوه خشک کن چیست؟

دستگاه میوه خشک کن معمولا از چندین سبد و یک سرپوش درست شده است. این دستگاه دارای یک المنت حرارتی و فن مخصوص است که با استفاده از برق حرارت و گرما تولید می شود. دستگاه میوه خشک کن با کمک برق می تواند لایه های نازک میوه را به خوبی خشک کند. گرمایی که از طریق برق به المنت ها داده می شود می تواند به طور کاملا یکدست و یکنواخت میوه ها را خشک کند.

اساس کار دستگاه میوه خشک کن از بین بردن آب میان بافتی میوه ها است. قطعات میوه بدون اینکه بپزند آب ما بین بافت های خود را از دست داده و به آرامی خشک می شوند. در این صورت احتمال خرابی میوه های خشک به صفر می رسد چون رطوبتی در میوه ها باقی نمی ماند که کپک بزند یا فاسد شود.

دستگاه میوه خشک کن استوانه ای شکل

یکی از بهترین خاصیت های دستگاه میوه خشک کن این است که مانع فساد و از بین رفتن میوه های اضافی می شود. با خشک کردن میوه ها می توان تنوع میوه ها را در انواع فصول سال داشت و هر موقع که هوس خوردن میوه به سرمان زد به سراغ همان میوه ولی از نوع خشکش برویم و از خوردن آن لذت ببریم.

خشک کردن میوه ها توسط دستگاه میوه خشک کن موجب می شود میوه های مفید را بتوانیم به شکل چیپس در آوریم و کودکان از خوردن یک چیپس قوی و با ارزش لذت ببرند. در مقایسه با چیپس های موجود در بازار که ارزش غذایی چندانی ندارند چیپس های میوه ای بسیار مغذی و با ارزشند.

باید بدانید دستگاه میوه خشک کن  ویتامین ها و مواد مغذی میوه ها را از بین نمی برد. ممکن است افرادی باشند که نمی توانند میوه زیادی بخورند اما با خشک شدن میوه ها از خوردن آن لذت بیشتری می برند. به این افراد توصیه می شود که دستگاه میوه خشک کن بخرند.

دستگاه بسته بندی ادویه و حبوبات

دستگاه بسته بندی خانگی:

دستگاه بسته بندی خانگی فواید بسیاری دارد. چون نیازی به دادن اجاره برای محل نگهداری نداشته و در منزل قرار می گیرد. از طرفی دیگر زمانی را برای گذراندن در  مسیر کار هدر نمی رود. این بسته بندی به گونه ای انجام می گیرد که سایز کوچکی داشته باشد و فضای زیادی را اشغال نکند.

بسته بندی های خانگی می تواند شامل بسته بندی آجیل، حبوبات، خشکبار، زعفران، پسته، نان و ... باشد.

دستگاه بسته بندی ادویه:

برای یک بسته بندی خوب و مناسب ادویه باید از یک دستگاه بسته بندی مخصوص ادویه کمک گرفت. از آنجا که نه تنها در کشور ما ایران بلکه در سراسر دنیا از ادویه جات بسیاری استفاده می شود طراحی و بسته بندی مناسب ادویه جات اهمیت بسیاری پیدا می کند.

یک بسته بندی تمیز و بی منفذ بسته های ادویه موجب می شود که عطر و بوی ادویه همواره حفظ شود و رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد. دستگاه های تولید ادویه ابتدا ادویه را آسیاب می کنند آنگاه با بسته بندی مکانیزه و بهداشتی عمل بسته بندی انجام می گیرد.

در کشور عزیزمان ایران  روش بسته بندی خرما به صورت سنتی است. خرما ارزش غذایی و اقتصادی زیادی دارد و با صادرات آن به کشورهای خارجی به اقتصاد کشور کمک زیادی می کند. ایران کشوری است که شرایط مساعد را برای رشد و نمو خرما دارد. 

خرما سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن است. ایران خرمای مرغوبی را دارد اما در رابطه با بسته بندی خوب و استاندارد جایگاه خوبی را نداشته و به همین دلیل در رقابت با خرماهای جهانی قرار نگرفته است.

در روش های بسته بندی صنعتی خرما ابتدا خرما به کارخانه می رود و پس از تعیین وزن در سکوهای مخصوص خرما قرار می گیرد. لازم به ذکر است که افراد ناظر باید به خوبی نظارت داشته باشند تا از موقع برداشت خرما تا بارگیری و وزن کردن خرما تعویقی نباشد و خرما  دچار افت کیفیت شود.

خوشبختانه امروزه از روش های صنعتی و مدرن بسته بندی خرما بیشتر استفاده می شود.

اگر ضایعات خرما از 2 درصد کمتر باشد وارد اتاق های مخصوص شده و در جعبه های بهداشتی و تمیزی قرار می گیرند و با گاز متیل بروماید کاملا ضدعفونی و تمیز می شوند. سپس خرما وارد مرحله ی شستشو می شود. در این مرحله از دستگاه شستشو خرما کمک گرفته می شود. در این دستگاه  خرما شستشو شده و  با ریل های مخصوصی به قسمت خشک کن می روند تا آب اضافی آن ها گرفته شود و خرمای مرغوب و تمیزی به عمل بیاید.

وقتی خرما از مرحله ی خشک شدن عبور کرد به مرحله ی درجه بندی و نظارت وارد شده یعنی خرماهایی که کیفیت و ظاهر خوبی ندارند جداسازی می شوند. با استفاده از دستگاه بسته بندی خرما می توان خرما را سلفون پیچی کرده و در جعبه های مخصوص با وزن های مختلف بسته بندی کرد.

دستگاه تفت آجیل

دستگاه تفت آجیل و خشکبار:

دستگاه تفت آجیل  مانند دستگاه میوه خشک کن، همه نوع خشکبار و آجیل را به خوبی خشک و قابل استفاده می کند. هر دو دستگاه موجب می شوند آب درون محصول کاملا تبخیر شود.

این دستگاه نه تنها در مصرف زمان صرفه جویی می کند بلکه به حفظ طعم و کیفیت محصول نیز کمک زیادی می کند. پسته، بادام هندی، تخمه، بادام زمینی، کنجد و ... با کمی تفت دادن طعم بسیار بهتری به خود می گیرند. مکانیزم یک دستگاه تفت آجیل بسیار عالی است.

این دستگاه ها دارای مخزن هایی با ظرفیت های متفاوت اند و برای مشتریان گزینه های متفاوتی را ارائه می دهد. مخزن یک دستگاه تفت آجیل دارای ماردون هایی است که به کف مخزن متصل است و در هنگام کار موجب می شود که آجیل به سمت مخزن داخل هل داده شوند و به خوبی قاطی شده و کاملا خشک گردند.

دستگاه  بسته بندی شکلات:

 دستگاه بسته بندی شکلات، شیرینی و شکلات ها را  به گونه ای بسته بندی می کند که از فساد و آلودگی آن ها به خوبی جلوگیری کند و مانع جذب رطوبت و بو از فضای بیرون به داخل شکلات  شود. این بسته بندی یک بسته بندی حساسی است چون محصول مورد نظر ابعاد کوچکی دارد و باید ظاهر زیبایی داشته باشد تا برای پذیرایی در مقابل مناسب باشد. بسته بندی شکلات باید کاملا بهداشتی و تمیز باشد چون کودکان بسیاری در روز شکلات می خورند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

خشکبار گاز کودکان   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

اعلام زمان پایان محدودیت‌ کرونایی در انگلیسنخست وزیر انگلیس ناگزیر از افزایش انتقادها نسبت به عملکرد دولت در خصوص مدیریت بحران کرونا اعلام کرد که محدودیت‌های جدید کرونایی سوم فوریه (15 بهمن) پایان می‌یابد.
اقتصادنیوز انگلیس وزارت بازرگانی وزارت بهداشت 

  

وضعیت مجوز تولید 4 قلم فرآورده گیاهی ضد کرونایی به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش جهانپور، افزود: این چهار فرآورده گیاهی پس از ارائه مدارک و مستندات لازم، طبق ضوابط از جمله نتایج اولیه حاصل از مطالعه بالینی برای تصمیم گیری در کمیسیون قانونی تشخیص (صلاحیت ساخت و ورود دارو و مواد بیولوژیک) طرح موضوع شده اند. وی افزود: نظر به نتایج مثبت اولیه حاصل از مطالعه بالینی ارائه شده و اخذ رأی موافقت از کمیسیون قانونی برای تولید و توزیع محدود…
مهر تولید وزارت بهداشت نوآوری 

  

ارائه گزارش هفتگی اجرای محدویت های کروناییعبدالرضا رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا با بیان این که مردم در اجرای طرح دو هفته‌ای محدویت‌های کرونایی همکاری بسیار خوبی داشتند، گفت: بیش از 80درصد مردم خودشان شیوه نامه‌ها را راعایت کردند و نتایج موفق طرح خود را نشان داد.
گسترش عبدالرضا رحمانی فضلی پایتخت تهران 

  

قیمت دلار همچنان در سراشیبیشاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با 0.07 درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح 91.823 واحد بسته شد.
اقتصادنیوز دلار مدرسه شاخص 

  

وضعیت مشابه اقتصاد ایران و فرانسه در مواجهه با کروناصرف نظر از اینکه در کجای جهان زندگی می کنید، عواقب اقتصادی کرونا بر روی زندگی شما غیرقابل انکار بوده است.
اقتصادنیوز اقتصاد اقتصاد ایران رشد اقتصادی 

  

دو منبع آگاه اعلام کردند که چند هکر از کره شمالی تلاش کردند تا طی هفته‌های گذشته به سامانه شرکت تولید واکسن کرونا آسترا زنکا انگلیس نفوذ کنند.
صراط کره شمالی هکرها رایانه 

  

قیمت دلار امروز به کدام سو می رود؟ (9 آذر)قیمت دلار در بازار آزاد دیروز 24950 تومان و دلار صرافی ملی 24700 تومان بوده است. این دو نرخ به ترتیب 24700 و 24750 تومان در پایان هفته گذشته بودند. در واقع هرچند قیمت دلار بازار کمی گران شده اما دلار صرافی ملی کمی ارزان شده است.
گسترش قیمت ارز قیمت دلار 

  

روند شیوع کرونا نزولی شدوزیر کشور گفت: روند بیماری به حمد الله در خیلی جا‌ها نزولی است، حدود 60 درصد شهر‌ها که در مقاطع 5 آبان و 14 آبان قرمز بودند از وضعیت قرمز به نارنجی سوق پیدا کرده اند و در این طرح هم که 160 شهر قرمز داشتیم، روند رو به پایین و نزولی است.
گسترش 

  

آخرین قیمت خودرو در بازاراز روز پنجشنبه هفته پیش تاکنون قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار بین یک تا 20 میلیون تومان کاهش داشته است.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

شناخت تفاوت سر دردهای کرونایی با سایر بیماری هاسردرد یکی از چند علامت‌ بیماری کووید-19 است که در بین 36 تا 40 درصد بیماران کرونایی دیده شده است. سردرد می‌تواند ظرف مدت 5 تا 7 روز از شروع دیگر علائم کرونا از جمله تب، سرفه و سایر علائم عفونت حاد، خود را نشان دهد.
برنا 

  

دلیل مقاومت گروه‌ خونی O در مقابل کرونا چیست؟میزان شدت بیماری کوویدـ19 در افراد متفاوت است. محققان دریافته‌اند نوع گروه خونی از عوامل دخیل در افزایش ریسک این بیماری است و دارندگان گروه خونی O با ریسک کمتر این بیماری مواجه می‌شوند.
مستقل‌آنلاین موش نویسنده ویروس 

  

آیا دهان شویه و اسپری بینی مانع از انتقال کرونا می‌شود؟دانشمندان به تازگی اقدام به تحقیق درباره تاثیرات دهان شویه و اسپری بینی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا کردند.
برنا ویروس