مهر   |  سلامت  |  

افزایش تلفات کادر درمان/ انتقاد از سیاست‌های ضد کرونایی

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مصلحی، با گلایه از اتخاذ سیاست‌های متناقض و چندگانه برای مقابله با بیماری کووید 19، افزود: مردم و به ویژه جامعه پزشکی تاوان کوتاهی و عدم مدیریت مناسب مسئولان در مقابله با پاندمی کووید 19 را می‌پردازند. وی با اشاره به اینکه سیاست‌های کلان و راهبردی مقابله با کووید 19 را کسانی هدایت می‌کنند که سر رشته‌ای از حوزه سلامت ندارند، ادامه داد: مقام معظم رهبری…

افزایش تلفات کادر درمان/ انتقاد از سیاست‌های ضد کرونایی

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مصلحی، با گلایه از اتخاذ سیاست‌های متناقض و چندگانه برای مقابله با بیماری کووید 19، افزود: مردم و به ویژه جامعه پزشکی تاوان کوتاهی و عدم مدیریت مناسب مسئولان در مقابله با پاندمی کووید 19 را می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های کلان و راهبردی مقابله با کووید 19 را کسانی هدایت می‌کنند که سر رشته‌ای از حوزه سلامت ندارند، ادامه داد: مقام معظم رهبری یک الگوی رفتاری در برخورد با بیماری کووید 19 هستند و حتی در ایام محرم نیز صراحتاً اعلام نمودند که چگونه باید پروتکل‌ها را رعایت نمود اما متاسفانه عدم تبعیت از الگوهای رفتاری که ایشان ارائه دادند، سبب شد تا شاهد موج سوم کرونا باشیم که ناشی از کوتاهی‌های مردم و مسئولان است.

مصلحی با بیان اینکه کادر درمانی دچار فرسودگی شغلی شده است، افزود: حداقل کاری که برای جامعه پزشکی در این شرایط بحرانی می‌توان انجام داد، تامین اقلام حفاظتی و بهداشتی، حمایت‌های قانونی، تعاملات بانکی و مالیاتی است که متاسفانه کوچک‌ترین توجهی به آن نمی‌شود و حتی در زمینه تعرفه‌ها که تا دستور ریاست جمهوری هم پیش رفت، اما شاهد اتفاق ملموسی در این حوزه نبودیم.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی، به درخواست سازمان امور مالیاتی مبنی بر ارائه تراکنش‌های بانکی سال 93 پزشکان و مهلت ضرب‌الاجلی آن اشاره کرد و گفت: در شرایطی که شاهد بدترین دوران طی چند دهه اخیر برای جامعه پزشکی هستیم، ایجاد چنین جوی عرصه را بر جامعه پزشکی تنگ نموده و فشار روانی مضاعفی را بر آنان وارد می‌کند.

مصلحی خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی از طرفی دچار هجمه است و از سوی دیگر مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و شاید مجموعه این اتفاقات بدترین دوران را طی چند دهه اخیر برای جامعه پزشکی رقم زد و این همه مصیبت را در کمتر از یکسال تجربه کرد.

وی در خصوص عملکرد وزارت بهداشت در دوران پاندمی کووید 19، اظهار کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت در کشور باید دقیق‌تر و علمی تر برخورد کرده و مسائل را شفاف انعکاس دهد تا از اتهام مسامحه مبرا شود.

مصلحی ادامه داد: مسئولان حوزه سلامت قدرت برنامه‌ریزی درست را ندارند زیرا سیاستگذاری‌ها در جای دیگری انجام می‌شود و بازگشایی مدارس؛ اصناف و برگزاری آزمون‌ها نشان از این دارد که کنترل مناسب امور از حوزه وزارت بهداشت خارج شده است.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی، با اشاره به خستگی روحی و روانی کادر درمان علاوه بر فرسودگی جسمی آنان، خاطرنشان کرد: بخش دولتی به تنهایی نمی‌تواند بار این پاندمی را به دوش کشد و باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز استفاده شود ضمن آنکه مدیریت همه جانبه در پاندمی کووید 19 مشاهده نمی‌شود و برنامه‌ریزی مشخصی برای جامعه پزشکی وجود ندارد.

درمان وزارت بهداشت حوزه   اخبار برگزیده
  

ایران در فهرست سیاه اف ای‌تی‌اف باقی ماندکارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) اعلام کرد که ایران همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی می‌ماند.
اقتصادنیوز ایران گروه ویژه اقدام مالی کره شمالی 

  

راهنمای ساخت واکسن کووید 19 از تحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری جهت اجراسعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به شانه‌ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، «راهنمای ساخت واکسن کووید 19 ازتحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری» جهت اجرا را ابلاغ شد.
ایلنا وزارت بهداشت فناوری آموزش 

  

موضع رسمی ایران: دخالتی در انتخابات آمریکا نداریمفارس/ سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ‌ به جدیدترین اظهارات «جو بایدن» درباره نقش ایران در انتخابات آمریکا تأکید کرد که جمهوری اسلامی علاقه‌ای به ورود به مناظره‌های انتخاباتی واشنگتن ندارد.
مثلث ایران ایران و روسیه انتخابات ریاست جمهوری 

  

ریزش بورس ادامه داردشاخص کل بورس در روز شنبه 3 آبان و در پایان معاملات با رشد منفی 38 هزار و 305 واحدی همراه شد و به 1 میلیون و 374 هزار و 48 واحد رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی در 43 شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند، از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت استان اصفهان 

  

مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخاباتتاکنون بیش از 51 میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت زودهنگام مشارکت کرده‌اند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، حداقل 4 میلیون نفر افزایش یافته است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ ترامپ 

  

اثرات وام بر بازار خودرویکی از نکات اصلی در مورد تسهیلات خرید خودرو که توسط بانک‌های ایرانی پرداخت می‌شد این بود که صرفا برای خرید خودروهای ایرانی این وام پرداخت می‌شد. این بدین معناست که اگر کسی قصد خرید خودروی خارجی داشت، روی وام خودرو بانک‌های ایرانی نباید حساب می کرد.
خودروتک وام خودرو وام بازار خودرو 

  

سیگنال جذاب برای بازار خودروطبق اعلام وزارت صمت، تولید انواع خودروی سواری با بیش از 414 هزار و سیصد دستگاه، افزایش 19 درصدی داشته است که این مهم می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار خودرو باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو تولید 

  

ترامپ: عربستان به زودی به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل می‌پیوندد | 5 کشور دیگر هم در صف عادی‌سازی هستندرئیس جمهور آمریکا در پی اعلام عادی سازی روابط میان سودان با اسرائیل اعلام کرد که ریاض هم به‌ زودی با تل‌آویو روابط علنی برقرار می کند. وی مدعی شد: حداقل پنج کشور عربی دیگر خواهان پیوستن به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ عربستان 

  

ماجرای‌ فروش‌جسد‌ به‌ضایعاتی!پیرمرد راننده ای که قصد داشت کیسه حاوی ضایعات را به فروش برساند ناگهان با جسد مردی درون کیسه روبه رو شد و هراسان خود را به کلانتری رساند.
مملکت‌آنلاین ترافیک خودرو پزشکی قانونی 

  

داروی کرونا رسما تایید و اعلام شد + جزئیاتسازمان دارو غذای امریکا استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری «کووید-19» را تأیید کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ کودکان دارو 

  

قالیباف از 4 تصمیم مهم اقتصادی دولت خبر داد + جزئیات​محمدباقر قالیباف‌ رییس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ 4 تصمیم مهم و عملیاتی برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس خبر داد.
مستقل‌آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی وزارت نفت 

  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

فدراسیون فوتبال: سازمان لیگ از سیاست‌های ستاد مبارزه با کرونا تبعیت کردفدراسیون فوتبال، دلیل تعویق مسابقات لیگ برتر فوتبال تا تاریخ 16 آبان را تبعیت از سیاست‌های ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال خواند.
تسنیم فدراسیون فوتبال فوتبال لیگ برتر 

  

جزئیات وام جدید کرونا اعلام شدمعاون گردشگری از ابلاغ دستورالعمل تسهیلات جدید بانکی برای جبران خسارت کرونا ویژه بخش گردشگری که به تازگی مصوبه ستاد کرونا را دریافت کرده است خبر داد و جزئیات بیشتر آن را تشریح کرد.
اعتماد وام گردشگری گاز 

  

"افزایش جانباجتگان کرونا" در ایران به دلیل کارشکنی در استفاده از روشهای درمانی طب سنتیسازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که داروهای پرسرو صدا و گران شیمیایی که تا به امروز برای بیماران کرونا تبلیغ می‌شد، هیچ تأثیری بر درمان کرونا نداشته و عوارض زیادی هم داشته است؛ با این حال در کشورمان برای استفاده از درمانهای طب سنتی، کارشکنی می‌شود!
تسنیم درمان ایران وزارت بهداشت 

  

اِعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در 43 شهرستان/ حرم ها تعطیل شدندبا اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، حرم‌های مشهد، قم، تهران و جمکران از روز دو شنبه تعطیل شدند.
خبرفوری تهران اورژانس وزارت بهداشت 

  

سحنگوی دولت اعلام کرد:از روز دوشنبه پنجم آبان‌ماه تا پایان آبان‌ماه کلیه ادارات در شهرستان تهران به طور نوبه‌ای یک دوم (50 درصد) کارمندان سرکار خود حاضر خواهند شد
رویداد۲۴ وزارت بهداشت دولت سخنگوی دولت 

  

قیمت ارز در صرافی‌ ملی امروز شنبه 3 آبان برای سومین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی 29 هزار تومان است.
نامه نیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای 5814 نفر به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: بر این اساس مجموع مبتلایان به کرونا در کشور به 562 هزار و 705 نفر رسید.
نامه نیوز ایران اصفهان بهاره رهنما 

  

فوری/ کرونا مسابقات لیگ برتر را باز هم به تعویق انداخت+ جزئیاتتعویق در زمان اولیه آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال بیستم بر اساس نامه سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی صورت گرفت.
برنا لیگ برتر فوتبال 

  

رفتارمان را در مواجهه با کرونا اصلاح کنیممعاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به روند رو به افزایش ابتلا و مرگ‌های کرونایی در کشور، نسبت به فرسودگی کادر درمان و خروج روزانه تعدادی از نیروها از مسیر خدمت به بیماران هشدار داد.
گسترش تهران درمان وزارت بهداشت 

  

ضرورت ایجاد آرایش جنگی برای مقابله با کروناسلامت نیوز: دکتر زالی در دیدار مدیران وزارت بهداشت و متخصصان کرونا با رئیس جمهور بر ضرورت بازآرایی نوین و ایجاد یک آرایش نوین جنگی به منظور مقابله با کرونا ویروس در دستگاههای مربوطه تاکید کرد...
سلامت‌نیوز بانک مرکزی بانک سلامت 

  

روحانی: فهمیدیم دیگران حتی ما را در نجات جان انسان‌ها کمک نمی‌کنند/سرعت و قدرت انتقال ویروس کرونا 9 برابر شده استرئیس جمهور با اشاره به تفاوت ماهیت ویروس کرونای فعلی با ویرس زمان اسفند ماه که کشور را درگیر کرد، گفت: هم وزارت بهداشت و هم متخصصان می‌گویند ویروس ماه های اخیر ویروس جهش‌یافته اروپایی است که سرعت و قدرت انتقال آن، 9 برابر شده است.
اقتصادنیوز حسن روحانی امام خمینی ماه 

  

جزئیات وام جدید کرونامعاون گردشگری از ابلاغ دستورالعمل تسهیلات جدید بانکی برای جبران خسارت کرونا ویژه بخش گردشگری که به تازگی مصوبه ستاد کرونا را دریافت کرده است خبر داد و جزئیات بیشتر آن را تشریح کرد.
اقتصادنیوز وام گردشگری گاز