ایلنا   |  ورزشی  |  

فوتبال ایران باید به یحیی گل محمدی بیشتر احترام بگذارد/ اگر یک مربی خارجی به این موفقیت‌ها می‌رسید با او برخورد متفاوتی می‌شد/ پرسپولیس به یک بازیکن متکی نیست/ هنوز نمی‌دانم چرا بازی با ذوب‌آهن لغو شد

مربی پرسپولیس: من همیشه گفته‌ام خارج از مسائل تاکتیکی و فنی رمز موفقیت تیم ما متحد بودن و همدلی ماست.

فوتبال ایران باید به یحیی گل محمدی بیشتر احترام بگذارد/ اگر یک مربی خارجی به این موفقیت‌ها می‌رسید با او برخورد متفاوتی می‌شد/ پرسپولیس به یک بازیکن متکی نیست/ هنوز نمی‌دانم چرا بازی با ذوب‌آهن لغو شد

مربی پرسپولیس: من همیشه گفته‌ام خارج از مسائل تاکتیکی و فنی رمز موفقیت تیم ما متحد بودن و همدلی ماست.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمید مطهری درحالی به همراه تیم پرسپولیس برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در هند حضور داشت که 5 ادریبهشت تولد 47 سالگی خود را جشن گرفت و در پایان این مسابقات به همراه پرسپولیس موفق شد از گروه خود صعود کند. از همین رو وی گفتگوی با خبرنگار ما داشته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پرسپولیس مقتدرانه صعود کرد

 پرسپولیس باشگاه بزرگی است و ما همیشه تلاش می‌کنیم و مبارزه گر هستیم که بهترین عملکرد را به نمایش بگذاریم. درباره این موضوع باید بگویم ما از هواداران خود تشکر میکنیم که حمایت آن ها از ما همیشگی بوده است و انرژی مثبتی برای ما فرستاند و این صعود مقتدرانه را به هواداران وملت خوب ایران تقدیم می‌کنم.

 

سال گذشته برای شما چگونه بود؟

ما توانستیم قهرمان ایران بشویم و به فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان صعود کنیم همه این اتفاقات حس خوبی به هر فوتبال‌دوستی خواهد داد. اما متاسفانه در این سال که می‌توانست سال خوبی برای ما باشد برخی از دوستان خود را از جمله علی انصاریان و مهرداد میناوند را از دست دادیم.

پرسپولیس در فصل جاری همچنان مدعی است؟

ما در چهار جام درگیر هستیم که یکی از آنها سوپرجام ایران است که یک تک‌بازی بین ما و تراکتور است. بنابراین ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در تمامی مسابقات مدعی باشیم و پرسپولیس را به قهرمانی برسانیم. همه این اتفاقات منوط به آن است که  مثل گذشته سخت تمرین کنیم و تلاش خود را به کار ببریم و مبارزه کنیم.

تیم بعد از فینال آسیا تا چند هفته نتایج خوبی نگرفت. این موضوع بازهم تکرار می‌شود؟

طبیعی بود که بعد از دست دادن فینال آسیا بازیکنان ما در شرایط روحی و روانی خوبی به سر نمی‌برد و علی رغم اینکه شایسته قهرمانی بودیم تیم ناکام ماند و ذهن بازیکنان درگیر این بازی باشد. باز با این حال بعد از باخت آلومینیوم اراک ما از این بازی خیلی درس‌های زیادی گرفتیم و روی نقاط ضعف خود بیشتر کار کردیم و همچین سعی کردیم نقاط قوت خود را ارتقا دهیم. در نهایت با تلاش بیشتر تیم نتیجه گرفت و بعد از موفقیت در لیگ این موضوع در لیگ قهرمانان نیز برای ما تکرار شد و ما مقتدرانه به دور بعدی رقابت‌ها صعود کردیم.

برگزارای دربی باز هم حواشی ایجاد کرده است

ما همان درخواستی را از سازمان لیگ کرده‌ایم که استقلال پیش از دربی رفت آن را خواسته بود. ما بعد از فینال آسیا بازی‌های خود را به صورت فشرده انجام دادیم و به دربی رسیده‌ایم. این رفتارهای ضد و نقیض به هیچ عنوان برای سازمان لیگ خوب نیست.

رمز موفقیت پرسپولیس چیست؟

من همیشه گفته‌ام خارج از مسائل تاکتیکی و فنی رمز موفقیت تیم ما متحد بودن و همدلی ماست که این بالاتر از تمامی مسائل فنی است. ما بارها نشان دادیم یک گروه و یک تیم هستیم و در مسایل فنی نیز کار تیمی همیشه در اولویت است. خیلی از بازیکنان از جمع ما جدا شدند و بازیکنان جدیدی به جمع ما اضافه شده ولی در همان مدت زمان کوتاه سریع خود را با شرایط وفق دادند و به کمک تیم آ‌مدند. همان طور که می‌دانید رقابت با تیم‌ هایی که در آسیا حضور دارند همواره سخت است چرا که برخی از تیم‌ها با مخارج زیاد و هزینه کردن‌های دلاری به دنبال موفقیت هستند و به خوبی می‌دانیم پرسپولیس کار بزرگی را در آسیا انجام داد و این موفقیت چیزی جز تلاش شبانه‌روزی تمامی افراد در باشگاه نیست مخصوصا بازیکنان که با جان و دل بازی کردند و به تصمیمات خود متعهدانه عمل کردند. اگر یک مربی خارجی این موفقیت را به دست می‌آورد ما آن را در بوق و کرنا می‌کردیم اما همه دیدیم پرسپولیس با یک گروه فنی ایرانی به چنین موفقیت‌هایی رسید. شما بسیاری از مهره‌های کلیدی خود را از دست داده‌اید و با این همه مشکلات حاشیه‌ای و شیوع ویروس کرونا و عدم حضور تماشاگران که نقش مهمی در موفقیت‌های پرسپولیس دارند و همچنین با تصمیمات مغرضانه‌ای که علیه ما گرفته شد توانستیم تا فینال آسیا پیش برویم و همچنین قهرمان نیم فصل بشویم.

اگر آل کثیر در فینال حضور داشت پرسپولیس قهرمان می‌شد؟

من در خصوص بودن یا نبودن یک بازیکن صحبت نمی‌کنیم اما محرومیت عیسی آل کثیر ناجوانمردانه بود هر چند ما در بازی فینال وحید امیری و احسان پهلوان را در اختیار نداشتیم. قطعا اگر ما تیم خود را کامل در اختیار داشتیم قطعا شرایط برای ما تغییر می‌کرد اما می‌گویم تیم ما هیچ وقت متکی به یک فرد نبوده و همیشه به معنای واقعی تیم است.

تیم‌های شرق آسیایی برای ما یک تابو هستند؟

متاسفانه در لیگ شرایط برای ما به گونه‌ای رقم خورد که سه هفته نتوانستیم بازی کنیم و از شرایط مسابقه به دور شدیم و من هنوز نمی‌دانم چرا بازی ما با ذوب آهن لغو شد ما هیچ موقع اهل عذر و بهانه نیستیم و هرگز دنبال فرار از انتقاد و پاسخگویی نبوده‌ایم حتی اگر یادتان باشد ما مجبور شدیم یک بازی درون تیمی انجام دهیم و این موضوع در 20 دقیقه ابتدایی بازی کاملا مشهود بود و اولسان خودش را به ما تحمیل کرد و به خوبی دیدیم هر چه از بازی گذشت پرسپولیس سوار بازی شد.

از عملکرد خریدهای جدید پرسپولیس راض هستید؟

بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم بازیکنی که در پرسپولیس بازی می‌کند باید شخصیت قهرمانی و ذهن برنده داشته باشد که خدا را شکر بازیکنان ما این خصلت را دارند و هیچ وقت اشباع نمی‌شوند و تشنه موفقیت هستند. بازیکنان ما علی الخصوص خریدهای جدید ما در دور گروهی لیگ قهرمانان آ‌سیا به خوبی ارزش‌های خود را به نمایش گذاشتند. بچه‌های ما همگی بازیکنان ارزشمندی هستند و با حضور مهدی ترابی شهریار مغانلو و فرشاد فرجی تیم ما تکمیل‌تر شده است و تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در همه جام‌ها موفق باشیم.

 با حضور بازیکنان جدید کار کادرفنی برای چیدن ترکیب سخت نشده است؟

این را می‌توان به نوعی یک دردسر شیرین برای ما قلمداد کرد خدا را شکر تمامی بازیکنان ما توانمند هستند و این موضوع دست ما را برای مدل‌های مختلف بازی و تاکتیک‌های متفاوت باز می‌گذارد. یک تیمی مثل پرسپولیس همیشه باید بازیکنان باکیفیت و با نشاطی را در اختیار داشته باشد بنابراین هر چه حس رقابت در تیم بیشتر باشد این به نفع پرسپولیس خواهد بود.

 نظرتان در مورد یحیی گل محمدی چیست؟

ما مربی‌های توانمندی را در اختیار داریم و باید با توجه به امکاناتی که در اختیار آنها قرار می‌دهیم از آنها خروجی بخواهیم و من معتقدم اگر شرایط را برای مربیان ایرانی فراهم کنیم قطعا در آسیا صاحب سبک خواهیم شد. فوتبال ایران به نظر من باید به یحیی گل محمدی بیشتر احترام بگذارد.

 در مرحله بعدی به استقلال تاجیکستان خورده‌اید

بله. من شناختی از این تیم ندارم. اما قطعا تیمی که توانسته 4 گل به الهلال بزند و صدرنشین گروه شود تیم خوب و شایسته‌ای است. ما در روزهای آینده قطعا بازی این تیم را مشاهده خواهیم کرد و خود را برای دیدار با این تیم آماده می‌کنیم.

گفتگو: محمدرضا قاسمی

فوتبال ایران تاجیکستان   اخبار برگزیده
  

توصیه‌های رئیس مجلس به مردم و نامزدهای انتخاباترئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد و مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند، گفت: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.
مثلث رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی جوانان 

  

واکنش جهرمی به اظهارات تند فرهاد مجیدی(عکس)وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صحبت‌های اخیر فرهاد مجیدی واکنش نشان داد.
ایلنا فرهاد مجیدی عکس پرسپولیس 

  

تعدد کاندیداهای ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد اکثر جریان‌ها به وضع موجود نگاه منتقدانه دارندنماینده تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس معتقد است تعدد و تنوع حضور جناح های سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری نشان دهنده این است که همه آن ها به آزاد بودن انتخابات ایران اعتقاد داشته و اختیارات ریاست جمهوری را برای رفع مشکلات مردم کافی می دانند.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری مجلس شورای اسلامی 

  

این مرد نیامد؛ خاطر دلواپسان آسوده شدصفحه ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری روز گذشته بسته شد و محمد جواد ظریف همان طور که از دو سال قبل اعلام کرده پا به صحنه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نگذاشت تا خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌اش آسوده شود و خود را به حضور در پاستور نزدیک تر ببینند.
اقتصادنیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جدول مشخصات نامزدهای انتخابات1400ایسنا/ ثبت‌نام نامزدهای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم، پس از پنج روز با نام‌نویسی 592 نفر و حضور تعداد زیادی از سیاسیون دیروز (25 اردیبهشت) پایان یافت.
فردا جدول درمان انتخابات ریاست جمهوری 

  

فروش خودرو در بورس امروز تصویب می شود؟عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه امروز طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون بررسی می‌شود، گفت: وزارت صمت معتقد است که قیمت پایه خودرو در بورس کالا باید از سوی خودروساز تعیین شود.
خودروتک خودرو بورس کالا کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

اقدامات خلاف قانون احمدی نژاد | بایدبا او برخورد شودروزنامه جمهوری اسلامی نوشت: فردی که مقررات ثبت‌نام در وزارت کشور برای رئیس‌جمهور شدن را زیر پا گذاشت، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. کسی که به قانون بی‌اعتنائی می‌کند و حتی بعد از ثبت‌نام از تریبون آزاد در محل وزارت کشور اعلام می‌کند اگر صلاحیتش تأیید نشود انتخابات را قبول ندارد، چگونه می‌تواند مصلحت کشور را تشخیص بدهد و چگونه همچنان حق دارد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد؟
۵۵ آنلاین قانون احمدی نژاد روزنامه 

  

چه کسانی کاندیدای انتخابات 1400 شدند؟/لیست نهایی نامزدهای انتخاباتامروز چهره‌های شاخص و صاحب نام از جمله لاریجانی، جهانگیری، محسن هاشمی، رئیسی، عبدالناصر همتی، جلیلی، رضایی، ضرغامی، پزشکیان و عباس آخوندی با مراجعه به وزارت کشور، داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شدند.
مستقل‌آنلاین محمد خوش چهره انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور 

  

پشت پرده پیامک خودروهای وارداتیاین روزها بسیاری از شهروندان شاهد ارسال پیامک‌هایی با موضوع «فروش خودروی وارداتی» بوده‌اند، پیامک‌هایی که شائبه گشایش در واردات خودرو به کشور را ایجاد کرده است. هرچند بنا بر بودجه سال‌جاری، آینده‌ای برای واردات مجدد خودرو از سوی دولت و مجلس پیش‌بینی نشده با این حال برخی امید دارند که همراه با آزادسازی ارزهای بلوکه‌شده، گشایشی نیز در این زمینه ایجاد شود.
خودروتک پیامک فضای مجازی واردات خودرو 

  

مهم/ علت تاخیر رئیسی برای کاندیداتوری فاش شدآیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز 25 اردیبهشت برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 1400 در وزارت کشور حضور یافت اما این حضور با تاخیر انجام شد که علت آن مشخص‌نشدن جانشین او در قوه قضاییه است.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری وزارت کشور شورای نگهبان 

  

همه چیز درباره بازگشت خودروسازان خارجیفضای سیاسی کشور متأثر از خبرهای خوب مذاکرات وین، حال و هوایی امیدبخش پیدا کرده است. مذاکرات احیای برجام در وین در جریان است و این‌گونه که معاون وزیر امور خارجه کشورمان خبر می‌دهد در خصوص برداشته شدن تحریم‌های صنعت خودرو نیز مذاکراتی صورت گرفته است.
خودروتک خودروسازان قیمت بازار خودرو 

  

سر نخ تخریب رئیسی کجاست؟سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با اشاره به آغاز موتورتخریب و عملیات روانی رقیب، گفت: هیچ اختلافی در جریان نیروهای اختلاف وجود ندارد و لازم است تا نیروهای انقلاب نسبت به دام اختلاف افکنی هوشیار باشند.
مثلث بهرام رادان مصاحبه حسن روحانی 

  

چرا دولت نمی‌تواند از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند؟ / ناکارآمدیِ برخی دولت‌ها در سایه‌ی افزایش قیمت نفت پنهان می‌شودغلامعلی فرجادی گفت: در کشور ناکارآمدیِ مدیریتی وجود دارد. برخی می‌گویند این دولت، ناکارآمد است اما من می‌گویم فقط این دولت ناکارآمد نبوده، بلکه دولت قبلی هم ناکارآمد بود. بعضی وقت‌ها ناکارآمدیِ دولت‌ها در سایه‌ی افزایش شدید قیمت نفت، مشخص نمی‌شود.
ایلنا دولت بازار کار درآمد 

  

احمدی‌نژاد: اگر رد صلاحیت شوم انتخابات را تحریم می‌کنماحمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات 1400 گفت: من با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم ثبت نام کردم. اگر رد صلاحیت شوم، انتخابات را قبول ندارم و در آن شرکت نمی‌کنم.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ایران 

  

حرکت شوک آور اصلاح طلبان در دقیقه 90! شرق نوشت:هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند برای آحاد مردم شوق‌برانگیز نیستند. این نکته به خصلت‌های فردی آنان بازنمی‌گردد؛ طرفه آنکه برخی از این نامزدها ازجمله محمود احمدی‌نژاد تغییر وضعیت را درنیافته و با بالارفتن از نرده‌های وزارت کشور تلاش می‌کند جذابیت ازدست‌رفته خود را بازیابد. این مواجهه با مردم، بی‌احترامی به شعور آنان و کلیشه‌ای است از جنس رفتار…
فردا اصلاح طلبان احمدی نژاد اصولگرایان 

  اخبار داغ
  

احتمال ورود یک‌ میلیون دوز واکسن کرونا به بازار سیاه!یک کارشناس دارو گفت: حدود 3/2 در سامانه تیتک شناسه‌گذاری و ثبت شده و ازاین مقدار 1/9 آن در مراکز بهد
خبرفوری دارو سلامت 

  

هشدار هشت روزنامه درباره عواقب مدیریت کنونی واردات واکسن کرونا در ایراناقتصادنیوز: هشت روزنامه کشور از جمله جمهوری اسلامی، دنیای اقتصاد، شرق، اعتماد و... در یادداشتی خواهان اصلاح سیاست‌های واردات واکسن کرونا شدند.
اقتصادنیوز روزنامه واردات ایران 

  

آیا واقعا قرنطینه ناشی از کرونا باعث تغییر شخصیت‌ها شد؟ویروس کرونا علاوه بر تغییر سبک زندگی بسیاری از افراد، باعث تغییر شخصیت‌ها نیز شده است.
برنا ویروس سبک زندگی 

  

​بورس در خط امید/ دلار شانس خود را دوباره امتحان میکند/ خودرو سیگنال گرفت​اقتصادنیوز: بازار سهام در روزهای آینده همچنان امیدوار به بهبود است و بازار ارز پس از عبور از مرز سرنوشت، میخواهد در غیاب اخبار مطمئن از وین، شانس خود را دوباره امتحان کند.
اقتصادنیوز خودرو دلار سهام 

  

تاثیر ویروس کرونا بر قشر خاکستری مغزدر تازه ترین بررسی های انجام شده در دانشگاه جورجیا، دانشمندان دریافتند که کووید-19 می تواند حجم ماده خاکستری مغز را تحت تاثیر قرار دهد.
گسترش ویروس سکته مغزی مغز 

  

چگونه از جهش های جدید ویروس کرونا جلوگیری کنیم؟رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات کلید پیشگیری از جهش‌های احتمالی ویروس کرونا در آینده است.
برنا ویروس ماسک 

  

​بورس به تعادل میرسد؟/ اتفاقات مثبتی که در سهام افتاد​اقتصادنیوز: بازار سهام اگر امروز و روزهای آینده هفته را با تقویت سمت تقاضا همچون دو روز قبل دنبال کند، چه بسا میتواند شاهد پایداری در روزهای آینده باشد. در این میان البته سمت عرضه همچنان پُرزور ارزیابی میشود.
اقتصادنیوز سهام 

  

افراد بالای 50 سال بهتر است این مدل واکسن کرونا را بزنند!عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: دوز اول و دوم واکسن آسترازنکا به فاصله سه ماه تزریق می شود که این فاصله زمانی در ایران هم رعایت می شود.
برنا ایران ماه 

  

پس از تزریق واکسن کرونا چه غذایی بخوریم؟رئیس بخش عفونی بیمارستان بقیه الله (عج) گفت: برای افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده اند نیاز به داشتن رژیم غذایی خاصی پس از تزریق واکسن نیست اما مصرف مایعات مفید است.
گسترش رژیم غذایی بیمارستان واکسیناسیون 

  

خادم الشریعه کرونا را شکست دادستاره شطرنج بانوان ایران موفق به شکست بیماری کرونا شده است
ورزش۳ ایران ستاره شطرنج 

  

چند ترفند کلیدی و مهم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در امتحانات حضوری نهاییمتخصص بیماری‌های عفونی و داخلی به بیان توصیه‌هایی در خصوص پیشگیری از کرونا در امتحانات حضوری پرداخت.
برنا 

  

تغییر کانال قیمت دلار در بازار عمده فروشی/شکاف قیمت یورو در مرز 6 درصدقیمت‌ دلار و یورو بازار متشکل، آزاد و سامانه سنا، امروز نیز مانند روز گذشته افزایش یافت و دلار متشکل از مرز 22 هزار تومان عبور کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

محموله 1.4 میلیون دوزی واکسن کرونا به ایران رسیدمعاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که محموله‌ای حاوی 1.4 میلیون دوز واکسن کرونا امشب به ایران رسیده و تحویل وزارت بهداشت شده است.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ایران گمرک