ایلنا   |  گوناگون  |  

قبل از هر اقدامی مطالبات کارگران پرداخت شود

مهمترین نگرانی حال حاضر کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه و سایر کارگرانی که در این واحد مشغول کارند، این است که مطالبات معوقه خود را قبل از مشخص شدن مالکیت مجتمع دریافت کنند.

قبل از هر اقدامی مطالبات کارگران پرداخت شود

مهمترین نگرانی حال حاضر کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه و سایر کارگرانی که در این واحد مشغول کارند، این است که مطالبات معوقه خود را قبل از مشخص شدن مالکیت مجتمع دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نماینده کارگران مجتمع کشت وصنعت هفت تپه با اشاره به اینکه هنوز موضوع ابطال واگذاری و خلع ید مالک فعلی «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» مشخص نیست، درخصوص واگذاری مجدد مدیریت مجتمع، از متولیان واگذاری درخواست کرد قبل از هر اقدامی، مطالبات کارگران را بپردازند.

این کارگر با اشاره به اینکه حذف مدیریت خصوصی مجموعه هفت تپه به یک واحد خصوصی دیگر باعث بهبود وضعیت کارگران نمی‌شود، گفت: با توجه به اینکه جلسات متعددی از سوی هیئت داوری ابطال واگذاری سازمان خصوصی‌سازی به موضوع واگذاری «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه » اختصاص یافته و هنوز موضوع واگذاری آن با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم مشخص نیست، بنابراین کارگران انتظار دارند در این فاصله کوتاه به مطالبات خود در صورت خروج کارفرما برسند.

وی افزود: مشکلات مدیریتی و نداشتن منابع مالی کافی برای راه‌اندازی خطوط کارخانه و مزارع نیشکر هفت تپه و پرداخت نکردن حقوق کارگران باعث شد با استمرار اعتراض چندین ماهه کارگران برخی نمایندگان مجلس با خواست کارگران موضوع خلع ید و بازگرداندن مجدد مدیریت هفت تپه را به مجموعه دولت کلید بزنند.

این کارگر با بیان اینکه مجموعه هفت تپه سالهاست در سایه حوادث مختلف دستخوش بحران‌های شدید مدیریتی، تولیدی و مهم‌تر از همه بحران بی‌پولی شده است، اظهار داشت: متاسفانه در طول چند سال گذشته که با مالک فعلی هفت تپه همکاری داشته‌ایم، این شرکت به طور کامل به تعهدات خود در قبال کارگران عمل نکرده و درنتیجه کارگران با مشکلاتی روبرو شدند.

او با طرح این سوال که چرا دولت مسئولیت رسیدگی به مهمترین بخش کشاورزی استان خوزستان و جنوب کشور را که نبض اشتغال و اقتصاد محسوب می‌شود، به اشخاص خصوصی واگذار می‌کند، گفت: مجموعه هفت تپه بیش از 6 هزار کارگران در بخش کشارزی و صنعتی دارد که در طول همه این سال‌ها مخالف حضور کارفرمای بخش خصوصی بودند و مرتب دست به اعتراض صنفی می‌زدند.

او با بیان اینکه در حال حاضر چندین ماه است با فشار کارگران و برخی نمایندگان مجلس به سازمان خصوصی‌سازی برای خلع ید کارفرما، چند واحد تولیدی در مجموعه راه‌اندازی شده و مطالبات کارگران به موقع پرداخت می‌شود، همچنین گفت: انتظار کارگران در شرایط فعلی و اگر قرار است طی چند ماه آینده تصمیمی برای هفت تپه اتخاذ شود، پرداخت کامل مطالباتشان است.

به گفته نماینده کارگران؛ در این دوره که بخش خصوصی مدیریت کارخانه را برعهده داشته است هر ماهه از حقوق کارگران برای پرداخت بیمه کسر می‌شده ولی چندین ماه به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

او در این زمینه اضافه کرد: هم اکنون شماری از کارگران که شرایط بازنشستگی با قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور را دارا هستند، به واسطه پرداخت نشدن بیمه؛ شرایط بازنشستگی سختی را سپری می‌کنند.

این کارگر در خاتمه گفت: با حمایت بیشتر دولت از مجموعه هفت تپه که در گذشته یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدی و کشاورزی در استان وحتی در جنوب کشور بوده است، می‌توان با انتخاب مدیران لایق تضمین امنیت شغلی کارگران فعلی  وزمینه اشتغال هزاران نیروی جویای کار کشور را فراهم کرد.

بازنشستگی سازمان خصوصی سازی خصوصی سازی   اخبار برگزیده
  

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره 2 لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.
ایلنا بازنشستگی تورم بودجه 

  

واکنش کارگران و نمایندگان کارگری به اظهارات وزیر کار/ دستمزد باید تمام سبد خانوار را پوشش دهد نه فقط بخشی از آن را!نمایندگان کارگری می‌گویند: در صورتی که دولت با کارگران راه بیاید و به قانون تمکین کند، امکان افزایش عادلانه حقوق قبل از پایان اسفند فراهم می‌شود.
ایلنا دولت قانون قانون کار 

  

جهانپور: واکسن اختصاصی کرونا نخواهیم داشتبا اعلام کیانوش جهانپور، هیچ تغییری در برنامه جامع واکسیناسیون کرونا اعمال نخواهد شد.
گسترش وزارت بهداشت درمان واکسیناسیون 

  

محمد بن‌سلمان قاتل خاشقجی | بایدن متهم می‌کنددولت آمریکا روز جمعه 8 اسفندماه بخشی از گزارش نهادهای اطلاعاتی این کشور پیرامون قتل خاشقجی را از طبقه‌بندی محرمانه خارج کرد. بر اساس گزارش نهادهای اطلاعاتی، محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان طرح ربودن یا قتل خاشقجی را تایید کرده است. این گزارش یک روز بعد از گفت‌وگوی تلفنی جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده با پادشاه و ولیعهد عربستان از رده‌بندی محرمانه خارج شد...
۵۵ آنلاین محمد بن سلمان دولت روزنامه 

  

مجید انصاری، یکی از موافقان لوایح FATF درباره جزییات چهارمین نشست کمیسیون مشترک درباره این لوایح گفته است: «پس از ارجاع نامه آقای رییس‌جمهوری از سوی مقام معظم رهبری به مجمع مبتنی بر موافقت با تمدید وقت رسیدگی در مجمع، مساله به کمیسیون مشترک ارجاع شد...
نامه نیوز ایران سایپا مجلس شورای اسلامی 

  

عقب نشینی 3 هزار واحدی شاخص بورس/ عرضه ها افزایش یافتشاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با ریزش 3300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 190 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

پشت پرده دعوای عجیب مهدی قائدی و استقلال!مشکل از زمانی شروع شد که مهدی قائدی فهمید باشگاه استقلال قرارداد وریا غفوری کاپیتان این تیم را فسخ و قراردادی جدید با او امضا کرده است.
خانه فوتبال مهدی قائدی ایران خودرو یورو 

  

آغاز پیش فروش رانا پلاس و 6 محصول دیگر ایران خودروایران‌خودرو از امروز دهم اسفند پیش فروش محصولات خود را آغاز می کند که تا سه روز ادامه دارد.
خودروتک ایران خودرو خودرو پژو 

  

تخت‌روانچی راه آسان بازگشت آمریکا به برجام را نشان دادنماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، دولت فعلی آمریکا را همچنان ناقض قطعنامه 2231 و برجام دانست و گفت راه آسان آمریکا برای بازگشت به برجام، اجرای کامل تعهدات آن در این توافق است.
مثلث مجید تخت روانچی ایران و آمریکا ایران خودرو 

  

آیا خاتمی در انتخابات 1400 کاندید می‌شود!؟این‌که توقع داشته باشیم ایشان بر نظام باشد و در برابر نظام یا دولت بایستد، شخصا قبول ندارم و ایشان هم این کار را نمی‌کند اما قطعا ایشان تمام سیاست‌های دولت یا حاکمیت را قبول ندارد و طبیعی است که قبول نداشته باشد
فردا حوزه علمیه رئیس جمهور روزنامه 

  

این محصولات ایران خودرو با گیربکس 6 دنده می آیندایران خودرو به طور رسمی فرآیند تولید گیربکس شش سرعته یا همان شش دنده را آغاز کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

ورود خودروهای شخصی به این شهر کشور ممنوع شد + جزئیاترئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: ورود خودروهای شخصی به جزیره کیش با محدودیت و ممنوعیت همراه است.
مستقل‌آنلاین خبرآنلاین استان خوزستان خودکشی 

  

واکنش باقری کنی به اظهارات مقامات سه کشور غربی درباره وضعیت حقوق بشر در ایراندبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به اظهارات مقامات سه کشور غربی در نشست شورای حقوق بشر، واکنش نشان داد.
مملکت‌آنلاین حقوق بشر ستاد حقوق بشر ایران 

  

خبر مهم درباره پرداخت یارانه ها در سال 1400 + جزئیاتدر جلسه علنی صبح امروز (شنبه) و در جریان بررسی بندی از جزئیات لایحه بودجه 1400 در بخش درآمدی پیشنهادی برای حذف بندی از لایحه بودجه در تبصره 14 مطرح شد.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  اخبار داغ
  

تفاوت درمان کرونای انگلیسی و چینی در چیست؟معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره چگونگی درمان و ایزوله مبتلایان ویروس جهش یافته کرونا توضیح داد.
گسترش درمان ویروس دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

واکنش‌ها به خبر مهم بورسی/ سهامداران گوش به زنگ بودجه و نشست امروز شورای حکاماقتصادنیوز: مهمترین خبری که بورس بازان را امشب دوباره به تکاپو انداخت و موجی از واکنش‌ها به راه انداخت، مصوبه مهم ناظر درباره حد نصاب صندوق های با درآمد ثابت بود که به نظر سیگنال جدیدی دوباره به بازار سهام ارسال می‌کند.
اقتصادنیوز سهام بودجه درآمد 

  

هشدار؛ مبتلایان به کرونا در تهران صعودی شدندمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره چگونگی درمان و ایزوله مبتلایان ویروس جهش یافته کرونا (ویروس انگلیسی) توضیح داد.
اقتصادنیوز درمان تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

عرضه اولیه چهارشنبه را بشناسید/ یک ریلی در راه فرابورساقتصادنیوز: یک شرکت ریلی روز چهارشنبه همین هفته در فرابورس عرضه اولیه میشود.
اقتصادنیوز 

  

دلیل عدم کارایی تغییر دامنه نوسان بورس چیست؟محمدحسن قزوینیان، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تغییر دامنه نوسان بازار بورس، گفت: قبلا بازار بورس بین دامنه متقارن مثبت پنج و منفی پنج ( 10 درصد) در حال نوسان بود، اما اکنون این مقدار به منفی دو و مثبت شش (هشت درصد) تغییر کرده است.
اعتماد سرمایه پول دولت 

  

چشم انداز بورس تیتره‌تر شد؟مصوبه دیروز مجلس مبنی بر افزایش قیمت برق صنایع بر قیمت سهام این شرکت‌ها تاثیر منفی خواهد داشت. در مقابل سازمان بورس صندوق های بادرآمد ثابت را ملزم به تزریق پول به بورس کرد. مصوبه ای که ناظر گمان می کند اثر مثبت بر بازار می گذارد.
گسترش پتروشیمی تبریز برق 

  

سیگنال مهم برای کاهش قیمت دلاردر واکنش به صحبت‌های روحانی،‌ دلار کاهشی شد و سکه‌امامی نیز به‌تبع آن افت قیمت را تجربه کرد. سکه دیروز 100 هزار تومان کاهش را به‌ثبت رساند و روی عدد 11 میلیون و50 هزار تومان قرار گرفت.
گسترش قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

احتمال بحرانی شدن شرایط کرونایی کشو| به مردم اطلاعات غلط ندهیمرئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا، رسانه ای شدن اخبار غیر علمی و نامعتبر از سوی برخی متخصصان را مورد انتقاد قرار داد.
۵۵ آنلاین رسانه سلامت روان کودکان 

  

احتمال بحرانی شدن شرایط کرونایی کشور/ به مردم اطلاعات غلط ندهیم به گزارش خبرگزاری مهر، حمید سوری، با اشاره به اینکه خستگی ناشی از طولانی شدن اپیدمی‌ها موضوعی شناخته شده در دنیا است، اظهار کرد: این موضوع در اپیدمی‌های پیش رونده، زمانبر و دارای نوسان و کاملاً طبیعی است. وی با بیان اینکه در پاندمی همانند کرونا مردم در هیچ نقطه‌ای در امان نیستند، افزود: ممکن است بسیاری از افراد جامعه به دلیل اجباری شدن استفاده از ماسک، شستشوی مدام دست‌ها، ضدعفونی…
مهر نماز درمان سلامت روان 

  

الزامات موفقیت عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت هایک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.
خودروتک موفقیت خودرو بازار خودرو