گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت‌ها زیر سایه عرضه بازار ساز

اقتصادنیوز: امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران روی مدار کاهشی حرکت کرد و به میزان قابل توجهی از قیمت‌ها کاسته شد و بعدازظهر بازار با جسارت بیشتری در مسیر افت قیمت حرکت کرد و موفق شد مرزهای مقاومتی بازار را بشکند...

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ریزش قیمت‌ها زیر سایه عرضه بازار ساز

به گزارش اقتصادنیوز؛ بازار طلا و ارز پایتخت در پنجمین روز همفته سیر کاهش قیمت را پیمود و با پایین آمدن از سطوح مقاوتی، نرخ‌ها کاهش محسوسی را تجربه کردند. در این میان کاهش قیمت سکه با توجه به اصلاح قیمت در ساعات پایانی روز و بازگشت به بالای سطح 5 میلیون تومانی کمتر به چشم آمد.

فعالان و کارشناسان بازار عوامل اقتصادی و غیراقتصادی را بر روند کاهشی امروز موثر می‌دانند. در این میان اغلب فعالان تاثیر عامل اقتصادی را بیش از سیگنال‌های سیاسی ارزیابی می‌کنند.

کاهش نسبی تنش‌های سیاسی میان ایران و آمریکا و اظهارات مقامات رسمی دو طرف با تاکید بر اینکه تمایلی برای درگیری نظامی وجود ندارد، دست نوسان‌گیران افزایشی برای مانور روی این اخبار را تا حدی بست. اما اغلب فعالان، سیگنال‌های این دست اخبار سیاسی را برای این میزان نوسان ناکافی می‌دانند. کاهش تقاضای احتیاطی نیز به عنوان یک عامل تاثیرگذار در روند تعدیلی روزهای اخیر مطرح می‌شود. همچنین خبر احتمال همکاری‌های بانکی میان ایران و بانک کونلون چین، چشم‌انداز منفی نقل‌وانتقالات پولی در عصر تحریم را اندکی بهبود بخشید.

اغلب بازیگران بازار از عرضه حجم قابل توجه ارز در بازار داخلی خبر می‌دهند که در کنار عرضه درهم در بازار دوبی زمینه‌های کاهش‌های بیشتر در شاخص ارزی را فراهم کردند. نرخ حواله درهم که شب گذشته با قیمت 4135 تومان به کار خود پایان داد، امروز در همان ساعات اولیه به زیر 4100 تومان رفت و عصر تا 4035 تومان هم عقب‌نشینی کرد. در همین حال دلار هرات تا محدوده 14500 تومان نیز عقبگرد داشت. هرچند عصر با تعدیل نرخ دلار هرات و حواله درهم، شاخص ارزی نیز اندکی ذژرشد یافت.

قیمت انواع سکه و طلا

سکه امامی (طرح جدید) روز گذشته با قیمت 5 میلیون و 65 هزار تومان به کار خود پایان داد و صبح امروز با نرخ 5 میلیون و 60 هزار تومان آغاز به کار کرد. بعدازظهر سکه با شکستن مرز 5 میلیون تومانی تا رقم 4 میلیون و 985 هزار تومان نیز کاهش یافت اما نهایتاً در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7.30 عصر) هر قطعه سکه امامی روی رقم 5 میلیون تومانی ثبت شد.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) امروز با 50 هزار تومان کاهش به 4 میلیون و 830 هزار تومان رسید. نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز با کاهش 50 هزار تومانی به ترتیب 2 میلیون و 770 هزار تومان و 1 میلیون و 770 هزار تومان قیمت خوردند. سکه گرمی هم 10 هزار تومان کاهش یافت و به 1 میلیون و 20 هزار تومان رسید.

مثقال طلای آب‌شده روز گذشته نهایتاً قیمت 2 میلیون و 12 هزار را ثبت کرد و امروز هر مثقال طلای 17 عیار با نرخ 2 میلیون و 5 هزار تومان کار خود را آغاز کرد. در ادامه مظنه طلا با شکستن مرز مقاومتی 5 میلیون تومانی تا محدوده 1 میلیون و 970 هزار تومان پایی آمد و در لحظه تنظیم گزارش (حوالی ساعت 7.30 عصر) رقم 1 میلیون و 983 هزار تومان را ثبت  کرد.

اونس طلا در بازار جهانی امروز 1296 دلار شد. همچنین امروز در بازار داخلی گرم طلای 18 عیار در محدوده 450 هزار تومان قرار گرفت.

قیمت دلار و ارزهای رایج

صرافی ملی امروز قیمت رسمی خرید دلار آمریکا را 14.750 تومان، و قیمت فروش آن 14,850 تومان اعلام کرد. همچنین صرافی ملی قیمت خرید و فروش یورو را به ترتیب 16,750 تومان و 16,850 تومان اعلام کرد.

در بازار غیررسمی دلار آمریکا که روز گذشته در محدوده 15100 تومانی قرار گرفته بود امروز با کاهش نرخ دلار هرات به زیر مرز 15 هزار تومان رفت. در ساعاتی از روز دلار آمریکا در محدوده 14700 تومان جابه‌جا شد و در نهایت عصر امروز بین 14800 تا 14850 تومان معامله شد.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:

عنوان

قیمت امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار آمریکا در بازار آزاد

15.030

14.730

دلار صرافی ملی

14.900

14.750

یورو صرافی ملی

(ارز مسافرتی)

16.900

16.750

پوند انگلیس

(صرافی بانکی)

19.550

19.100

نرخ حواله درهم امارات

4.125

4.035

سکه امامی

(طرح جدید)

5.060.000

4.985.000

سکه بهار آزادی (طرح قدیم)

4.830.000

نیم‌سکه

2.770.000

ربع سکه

1.770.000

سکه گرمی

1.030.000

مثقال طلای آب‌شده 17 عیار

2.005.000

1.976.000

انس طلای جهانی (دلار)

1.300

1.293

گرم طلای 18 عیار

464.300

454.300

گرم طلای 24 عیار

619.900

605.800

 

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است 0

بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو   اخبار برگزیده
  

موافقت سران قوا با واگذاری سهام دولتی خودروسازان​اقتصاد نیوز:در چندین ماه گذشته بازار خودرو با چالش‌های زیادی مواجه شد و سهامداری بد دولت در شرکت‌های خودروسازی گاهی به ضرر خودروسازان و گاهی به ضرر مصرف‌کنندگان ختم شد. هر چند دولت همچنان مدعی است که دو خودروساز بزرگ کشور دارای هیئت مدیره هستند و دولت دخالتی بر این مجموعه‌ها ندارد، ولی این امر با اتفاقات اخیر قیمت گذاری و نحوه توزیع، دخالت آشکار را نشان می‌دهد.
اقتصادنیوز سران سه قوه بازار خودرو سهام 

  

جدیدترین تصاویر از نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیستصاویری جدید از آخرین نفتکش توقیف‌شده حامل محموله نفتی ایران توسط انگلیس را مشاهده می‌کنید.
نامه نیوز ایران انگلیس 

  

بروجردی: فرصت‌ را برای اروپا تمدید نمی‌ کنیمعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپا هویت مستقل تصمیم‌گیری خود را در قبال آمریکا از دست داده و از این حیث نمی‌تواند در مورد تعهدات برجامی خود نقشی ایفا کند.
مثلث ایران شورای امنیت سازمان ملل شورای عالی امنیت ملی 

  

علی مطهری گفت: مصاحبه با پمپئو یک فرصت خوبی برای خود صداوسیما است که این کار را البته باید در هماهنگی با وزارت خارجه انجام دهد چون انتخاب مصاحبه کننده مهم است.
نامه نیوز علی مطهری مصاحبه وزارت خارجه 

  

چاقوکشی راننده وانت ساندویچی و حمله به زن جوان و همسرشپس از صرف شام، بر سر قیمت با فروشنده و کارگر وی جر و بحث کردیم، زیرا وی قصد داشت بیشتر از قیمت واقعی غذا از ما پول بگیرد، در این حین یکی از آنها با چاقو به سمت من ...
مثلث چاقوکشی خودرو پول 

  

مهدی طائب: برجام هم برای ایران ضرر بود هم امریکاخبرگزاری فارس : رئیس قرارگاه راهبردی عمار گفت: برجام به خودی خود جز ضرر هیچ چیزی برای کشور نداشت اما از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز از برجام خارج شد چون فهمید این توافق برای آمریکا نیز جز ضرر چیزی نداشته است.
مثلث مهدی طائب ایران رئیس جمهور 

  

می‌دانم کدام کارگردان با “میترا استاد” رابطه داشته اما نمی‌گویم!ارتباط این خانم با همان کارگردانی ‏است که در این مدت از انتشار خبرها برآشفته شدند و واکنش‌های تندی نشان دادند. من هیچ ‏ارتباطی با میترا استاد نداشتم. می‌دانم کدام کارگردان است، اما نمی‌گویم.
مستقل‌آنلاین 

  

نام فوتبال باشگاهی ایران از رده‌بندی AFC حذف شد!کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال باشگاهی ایران را از رده بندی جدیدش خارج کرد.
مستقل‌آنلاین فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال آسیا 

  اخبار داغ
  

قیمت ارز مسافرتی امروز 98/04/25| ارز حجاج ارزان شدشعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد 13 هزار و 897 تومان اعلام کرده‌اند، ضمن آنکه ارز حجاج 12هزار و 160 تومان قیمت‌گذاری شده است.
تسنیم قیمت ارز قیمت ارز 

  

همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیممستقل آنلاین/ رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر اینکه بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز دخالتی نمی‌کند و باید شاخص‌های اقتصادی و بازار، نرخ ذاتی ارز را تعیین کند، گفت: از دو ماه قبل به دلیل تخلیه شوک ارزی، شاخص‌های اقتصادی رو به اصلاح است؛ لذا نرخ تورم و بیکاری هم رو به کاهش است.
مستقل‌آنلاین نرخ ارز ارز شورای پول و اعتبار 

  

مبارزه با فساد را ادامه می‌دهیموزیر بهداشت گفت: چطور می‌توان به پدر و مادر شهید گفت که برخی رفتند استنت قلب به مبلغ 2 میلیون یورو وارد کنند و بعد کابل برق آوردند. بعد طوری هماهنگ شده‌اند که تا خبردار می‌شویم، از مرز رد شدند. این افراد چه کسانی هستند و از کجا آمدند. مبارزه با فساد را شروع کردم و این کار را ادامه می‌دهم.
برنا وزارت بهداشت پدر یورو 

  

بازی دوستانه امید و بزرگسالان، ارزیابی بازیکنان فردای فوتبال ایران بودرئیس کمیته جوانان گفت: بازی روز گذشته تیم های ملی فوتبال امید و بزرگسالان ایران باعث شد تا بازیکنان فردای فوتبال ایران ارزیابی شوند.
برنا بازی تیم ملی امید جوانان 

  

بانک مرکزی تا 31 تیر به صادرکنندگان فرصت داده شده، 70 درصد ارزشان را به کشور بازگرداننداقتصاد نیوز: یک عضو اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: بانک مرکزی تا 31 تیر به صادرکنندگان فرصت داده شده، 70 درصد ارزشان را به کشور بازگردانند تا تائیدیه خوش حسابی از بانک دریافت کرده، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک اتاق بازرگانی 

  

مردم واقعا ولی نعمت ما هستند/ انتخابات امسال و سال 1400 برای کشور ارزش راهبردی دارد/آمریکا بخاطر فلاکت به تروریسم اقتصادی روی آورده استوزیر امور خارجه کشورمان در جمع استانداران و مدیران وزارت کشور گفت: مردم واقعا ولی نعمت ما هستند و آمریکا بخاطر فلاکت در حوزه منطقه ای و حوزه بین المللی به تروریسم و تروریسم اقتصادی روی آورده است.
برنا تولید سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در خرداد ماه منتشر شداقتصاد نیوز: شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سنگین تولیدی در خرداد ماه امسال را منتشر کرد.
اقتصادنیوز ماه اقتصاد اتوبوس 

  

قول در گوشی مسئولان بانک مرکزی به صادرکنندگان درمورد بازگشت ارزیک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از قول شفاهی مسئولان بانک مرکزی مبنی بر بازگشت ارز صادراتی به هر روش ممکن به صادرکنندگان خبر داد و گفت: علی رغم این گفته شفاهی ولی مسولان بانک مرکزی حاضر به اعلام کتبی موضوع نیستند.
تسنیم بانک مرکزی بانک ارز 

  

قیمت روز ارزهای دولتی 98/04/25| یورو و پوند ارزان شدبانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 11 ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت 28 واحد پولی دیگر افزایش یافت. نرخ دلار و 7 ارز نیز ثابت ماند.
تسنیم قیمت ارز قیمت یورو 

  

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 98/04/25|قیمت دلار 12 هزار و 100 تومان شدقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با کاهش نسبت به روز گذشته 12 هزار و 100 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت ارز صرافی