عجیب اما واقعی؛ کمکی که پرسپولیس را قهرمان نیم فصل کرد!

یک مثالی داریم که می‌گوید 6 و 7 و 8 را هرجا با هم جمع کنیم می‌شود 21. ولی در فوتبال گاهی انرژی‌های نامرئی به میان می‌آیند و این 6 و 7 و 8 به جای 21 می‌شود 30. این را سینرژی می‌گویند. این را وحدت کاری می‌نامند.

عجیب اما واقعی؛ کمکی که پرسپولیس را قهرمان نیم فصل کرد!

عجیب اما واقعی؛ کمکی که پرسپولیس را قهرمان نیم فصل کرد! کدخبر: 17235 ارسال به دیگران پرینت 3 اسفند 1399

یک مثالی داریم که می‌گوید 6 و 7 و 8 را هرجا با هم جمع کنیم می‌شود 21. ولی در فوتبال گاهی انرژی‌های نامرئی به میان می‌آیند و این 6 و 7 و 8 به جای 21 می‌شود 30. این را سینرژی می‌گویند. این را وحدت کاری می‌نامند.

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند: خبر جالب؛ افزایش چشمگیر مبلغ یارانه / هر نفر 180 هزار تومان زمان قرعه کشی فروش نقدی ایران خودرو اعلام شد+جزئیات واریز وجه فوت سوزناک هموطنان؛آمار کرونا 99/12/02 آغاز ثبت‌نام دوباره یارانه‌ نقدی برای 1400 یارانه ها یکی میشوند؛ساماندهی با شناسه پرداخت هر نفر سقوط ارزش یارانه ها تا کجا ادامه دارد ؟ عکس دیده نشده از لیلا اوتادی بر سر سفره عقد/ شباهت جالب اوتادی و خواهرش فال امروز خود را بخوانید ،شنبه 2 اسفند99 عکس اشک آور ننه علی کنار قاب عکس علی انصاریان + جزئیات تلخ ماسک جنجالی شهاب حسینی!+تصاویر دیده نشده

پرسپولیس با برد 5 بر صفر در بازی معوقه مقابل گل‌گهر سیرجان موفق شد قهرمانی نیم‌فصل را به دست آورد. این موفقیت برای تیمی که در مقطعی از فصل مخصوصا بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا با افت مواجه شده بود، برخی از بهترین بازیکنانش را در اختیار نداشت و حتی تا رده‌های دهم، یازدهم هم پایین رفته بود، تحسین‌برانگیز است.

وضعیت خوب پرسپولیس در آمار هم مشخص است. بهترین خط دفاع، دومین خط حمله قدرتمند لیگ، بیشترین برد و کمترین باخت در جدول رده‌بندی متعلق به سرخ‌هاست. در بررسی عوامل موفقیت پرسپولیس مسائل مختلفی از جمله تدابیر کادرفنی و تلاش بازیکنان را می‌توان مدنظر قرار داشت. علاوه بر اینها به قول دکتر بیژن ذوالفقارنسب یک نیروی نامرئی نیز به پرسپولیسی‌ها کمک کرده و آن نیرویی است که از انرژی مثبت تیم سرچشمه می‌گیرد. 

دکتر ذوالفقارنسب در رابطه با برد پرگل سرخ‌ها مقابل گل‌گهر گفت: «پرسپولیس بازی بسیار منطقی و خوبی را به نمایش گذاشت. تیم پرسپولیس خیلی خوب حریفش را ارزیابی کرده بود و نقاط قوت و ضعف‌شان را شناسایی کرده بودند. چه در فاز دفاع و چه در فاز حمله و چه در زمان‌هایی که نیاز به مالکیت توپ داشتند خیلی به‌موقع برنامه‌های موردنظر را اجرا می‌کردند. این یعنی یک برنامه‌ریزی خوب برای یک مسابقه. به نظرم پرسپولیس خیلی خوب بازی را طراحی کرده بود. ضمن اینکه به قول اهالی فوتبال روز، روز بچه‌های پرسپولیس بود. بازیکنان این تیم با انگیزه بالا و اعتماد به نفس خیلی خوب بازی کردند. حریف را بسیار جدی گرفته بودند و از امکانات‌شان بسیار خوب استفاده کردند. این نکته بسیار مهمی است. پرسپولیس از امکانات فنی‌اش خیلی خوب استفاده کرد.» 

او در رابطه با فرم تیمی پرسپولیس و تلاش دسته جمعی بازیکنان افزود: «برخی‌ها پرسپولیس را در ظاهر تیم مقتدری به حساب نمی‌آورند اما مجموعه این تیم ثابت کرده که خوب کار می‌کند. یک مثالی داریم که می‌گوید 6 و 7 و 8 را هرجا با هم جمع کنیم می‌شود 21. ولی در فوتبال گاهی انرژی‌های نامرئی به میان می‌آیند و این 6 و 7 و 8 به جای 21 می‌شود 30. این را سینرژی می‌گویند. این را وحدت کاری می‌نامند. زمان‌هایی هست که همین 6 و 7 و 8 را هر کاری کنید جمعش می‌شود 12. اینجا جایی است که کم‌کاری‌ها و بی‌انگیزگی‌ها وجود دارد. در بازی پرسپولیس و گل‌گهر در پرسپولیس هر 11 نفر به معنای واقعی برای همدیگر و برای تیم بازی می‌کردند. هر 11 نفر هدفی داشتند. اگر همیشه تیم‌های ورزشی به این شکل بازی کنند، بسیار ایده‌آل است و البته نایاب.» 

این کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: «پرسپولیس مقابل گل‌گهر روز خوبی را پشت سر گذاشت. خوب بازی کرد و گل‌های سالمی به ثمر رساند. در نقطه مقابل تیم گل‌گهر روزشان نبود.  دروازه‌بان خوب فصل‌شان گل‌های غیرمترقبه‌ای دریافت کرد. در این مقطع مسابقات که آخرین بازی دور رفت بود، پرسپولیس نتیجه بسیار خوبی گرفت و قهرمان نیم‌فصل شد. با این حال این تیم باید در بسیاری از زمینه‌های تیم‌شان را تقویت کنند که برای دور برگشت این اقتدار را حفظ کنند.» 

مربی سابق تیم ملی با اشاره به درخشش امید عالیشاه در ترکیب پرسپولیس گفت: «امید عالیشاه بازیکن بسیار باهوشی است. بازیکنی است بسیار سالم و زحمتکش.  او خیلی از شاخص‌های یک هافبک توانمند را دارد. در بازی با گل‌گهر هم یکی از روزهای بسیار مثبت و خوبش را پشت سر گذاشت. به گونه‌ای که من شنیدم همه از او راضی هستند. در همه زمینه‌ها در اختیار تیم است و حاشیه‌سازی نمی‌کند. به نظرم اگر یک مقدار اگر شرایط بدنی‌اش را جدا از فاز هوازی در بحث تکنیکی مدنظر قرار داده و تغییر روش بدهد قطعا یکی از بازیکنان خوب تیم ملی هم می‌تواند باشد.» 

دکتر ذوالفقارنسب کادرفنی را یکی از عوامل موفقیت تیم پرسپولیس دانست و افزود: «کادر فنی تیم پرسپولیس کادر فنی خیلی منسجمی است. خیلی کم به حواشی می‌پردازند. اهل تبلیغات و جار و جنجال اصطلاحا نیستند و فقط وظایف کاری‌شان را انجام می‌دهند. به نظرم اگر ارتباط کاری این کادرفنی با هیات‌مدیره و مدیریت باشگاه ارتباط منطقی‌تری باشد و خدمات به موقعی دریافت کنند بسیار راحت‌تر می‌توانند مسابقات را شروع کنند و به پایان برسانند. چون به لحاظ فرهنگی هر سه، چهار نفر کادرفنی پرسپولیس جزو آدم‌های تحصیلکرده، ورزشی و موفقی هستند و اگر باشگاه با اینها هماهنگ شود من فکر می‌کنم می‌توانند یکی از سال‌های خوب پرسپولیس را به ثبت برسانند.» 

او با اشاره به سخت‌تر شدن کار پرسپولیس در نیم‌فصل گفت: «در مورد نیم فصل اول حداقل چون هم خودم بازی‌ها را دیدم و هم اخبارش به من رسیده می‌توانم بگویم که کادر فنی براساس شرایط موجود خیلی خوب کار کرده است. یعنی پرسپولیس فوروارد مورد نیازش را نداشت و کادرفنی بدون فوروارد آمدند بازی کردند و از سایر بازیکنان استفاده کردند. مثلا در بازی با گل‌گهر امید عالیشاه را گذاشتند. ایشان که فوروارد متخصص و نوک حمله که نیست. براساس نیاز او را آنجا گذاشتند و جواب هم داد. انتخاب او و گذاشتنش در آن مکان به خصوص و نتیجه گرفتن تنها حاصل کار عالیشاه نیست. این حاصل تفکر کادرفنی هم هست. به نظرم پرسپولیس با توجه به شرایط موجود ‌نتایج خیلی خوبی گرفته است. برای نیم‌فصل دوم یک فوروارد تیم به مسابقات برمی‌گردد، یکی، دو نفر دیگر هم اضافه می‌شوند و قطعا شرایط تیم بهتر خواهد شد. البته باید توجه داشت که به همین نسبت رقبای پرسپولیس هم مشکلات‌شان را برطرف می‌کنند. از این منظر نیم‌فصل دوم، نیم فصل بسیار سختی برای پرسپولیس خواهد بود.»

منبع: روزنامه اعتماد

 

ویژه :

انرژی پرسپولیس تبلیغات فوتبال نیم فصل لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

پرسپولیس ایران خودرو ایران   اخبار برگزیده
  

افت 8 هزار واحدی شاخص بورس/ سه سهام سبز امروزشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 8 هزار و 300 واحدی در سطح یک میلیون و 177 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

فوری/خبری مهم از اولین جلسه حقوق کارگراندر نخستین جلسه دستمزد شورای عالی کار پیشنهاد کارفرمایان برای تعیین مزد منطقه ای پذیرفته نشد و مقرر شد که برای سال 1400 تعیین مزد ملی همچون روال سالهای قبل در دستور کار قرار گیرد.
گسترش سازمان تامین اجتماعی دستمزد حداقل دستمزد 

  

اولین واکنش بازار سکه وطلا به تعویق FATFبازار طلا و سکه به خبر تعویق FATF در فروردین سال 1400 واکنش نشان داد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران درباره اولین واکنش بازار طلا به تعویق FATF می‌گوید: امروز طلای 18 عیار پنج هزار تومان و سکه طرح جدید 50 هزار تومان گران شد
فردا تهران تجارت ارز 

  

احتمال تشدید برخورد با تخلفات کرونایی خودروها/ ممکن است علاوه بر جریمه خودروها توقیف شوندرئیس پلیس راهور ناجا گفت: در صورت تشدید وضعیت بیماری علاوه بر اینکه خودروهای متخلف جریمه می‌شوند، ممکن است توقیف این خودروها نیز در دستور کار قرار بگیرد.
ایلنا خبرنگار پلیس راهور پلیس 

  

قرعه کشی خودرو از سیستم فروش خودروسازان حذف می شود؟10 ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد.
خودروتک خودرو خودروسازان ماه 

  

کیهان: مخالفت با FATF در «مجمع» بیشتر نشده باشد، کمتر نشدهدر حالی که هیچ تغییری در رویکرد ضدایرانی گردانندگان FATF رخ نداده، نشریات زنجیره‌ای، در یک عملیات روانی هماهنگ ادعا کردند نظر مخالفان FATF در «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تغییر کرده و احتمال تصویب دو لایحه مربوط به آن افزایش یافته است!.
مثلث خودرو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران 

  

شرط جنجالی فرهاد مجیدی برای بازگشت به استقلال ؛ او نباشد !فرهاد مجیدی یک استوری را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت : آفرین بر حسد ! چقدر عدالت پیشه است ،نخست به سراغ صاحبش می رود و او را می کشد.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی استقلال اینستاگرام 

  

تصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت| تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال استتصویر عجیب از سفر احمدی نژاد به سی‌سخت در رسانه ها منتشر شد. تیم حفاظتی احمدی نژاد فعال است. اصلاحات نیز در این تصویر از احمدی نژاد مورد خاصی را فاش کرد.
۵۵ آنلاین سفر احمدی نژاد رسانه 

  

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه باید بدانیم وقتی لوایح FATF اجرا نمی‌شود یعنی برای نقل و انتقال پول باید پول بیشتری از جیب مردم بدهیم، گفت: الان مجمع تشخیص باید قدرت خود را برای حل معضلات مالی مردم نشان دهد.
نامه نیوز رئیس جمهور سازمان ملل حسن روحانی 

  

فوری و مهم / 9 خدمه کشتی سانچی زنده اند!؟ + فیلم و جزئیاتگواهی فوت 9 نفر از خدمه کشتی سانچی در حالی صادر شد که هنوز برخی خانواده ها فوت آنها را باور ندارند و با توجه به اینکه از صدور این گواهی هم مطلع شده اند هیچ اعتراضی در این زمینه نداشته اند.
مستقل‌آنلاین سازمان ثبت احوال رئیس جمهور وام 

  

آغاز فروش فوق العاده دنا پلاس توربو اتومات با قیمت دولتی از امروزچهاردهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی از امروز آغاز می شود که قیمت مصوب دولتی احتمالا تقاضای زیادی را وارد چرخه ثبت نام این خودرو خواهد کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  

پیش بینی جهانگیری از رفع تحریم ها در آینده نزدیکمعاول اول رئیس جمهور گفت: در این شرایط سخت که آمریکایی ها قصد زمین گیر کردن تولید و صنعت کشور را داشتند اما یک عده ایستادند و تولید کشور را سرپا نگه داشتند.
مستقل‌آنلاین اسحاق جهانگیری رئیس جمهور زمین 

  

هشدار قاطع ایران به اعضای شورای حکامشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در پی توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران که در چارچوب اقدام تلافی‌جویانه به عدم تحقق منافع برجامی اش انجام شده بود، نشست ویژه ای برگزار کرد.
گسترش ایران جمهوری اسلامی ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

بایدن می‌خواهد برای ایجاد ارتباط با ایران، رابطه با عربستان را تخریب کندوزیر امور خارجه پیشین آمریکا به بیان اظهارات بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران عربستان مایک پمپئو 

  اخبار داغ
  

81 فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/ شناسایی 8367 بیمار جدید به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر جمعه پانزدهم اسفند 99، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت. سخنگوی وزارت بهداشت، افزود: از دیروز تا امروز، 8 هزار و 367 بیمار جدید شدند و مجموع بیماران کووید 19 در کشور به یک میلیون و 673 هزار و 470 نفر رسید. لاری گفت: متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 81 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به…
مهر بیمارستان وزارت بهداشت خبرنگار 

  

وزارت بهداشت مخالف مسافرت است/وضعیت مرگ های قلبی در دوران کرونا به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، روز جمعه پانزدهم اسفند 99، در بیستمین برنامه پویش ره سلامت در بیمارستان قلب شهید رجایی، گفت: بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی، ویترین بزرگ علمی و مایه امید آن دسته از بیمارانی است این بیمارستان را آخرین پایگاه مراجعه خود می‌دانند. وی با اشاره به جایگاه علمی و درمانی بیمارستان قلب شهید رجایی، افزود: حضور افراد توانمند که در این مرکز گردهم آمده اند،…
مهر وزارت بهداشت مرگ خبرنگار 

  

پیش‌بینی واکنش بورس پایتخت به تصمیمات جدید + نموداراقتصادنیوز: در هفته اخیر تصمیمات جدیدی برای حمایت از بازار سهام گرفته شد. آیا سهام‌داران از این تصمیمات استقبال خواهند کرد؟
اقتصادنیوز پایتخت سهام 

  

چرا کرونای جهش یافته بیشتر قربانی می گیرد؟دکتر شکرالله سلمان‌زاده اظهار کرد: ماهیت علائم کرونای جهش‌یافته با کرونای قبلی تفاوتی ندارد و تنها شدت علائم افزایش پیدا کرده است. سن ابتلا نیز کاهش و قدرت سرایت‌پذیری افزایش پیدا کرده است.
مستقل‌آنلاین اورژانس ورزش آنتی بیوتیک 

  

امیر غفور والیبالیست ایرانی به کرونا مبتلا شدامیر غفور بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان به کرونا مبتلا شد.
مستقل‌آنلاین والیبال ویروس ترکیه 

  

کودک معصوم مبتلا به کرونا+عکسمشاور وزیر بهداشت در صفحه مجازی نسبت به بستری شدن کودکان اهوازی به دلیل کرونا در بیمارستان‌ها ابراز نگرانی کرد.
گسترش سلامت کودکان کودکان عکس 

  

مفتی اردن: تزریق واکسن کرونا در ماه رمضان روزه را باطل نمی کند«شیخ عبدالکریم الخصاونه» مفتی اردن گفت: واکسن کرونا مانند هر واکسن دیگری که به صورت عضلانی تزریق می شود، در ماه مبارک رمضان باعث شکستن روزه نمی شود.
۵۵ آنلاین اردن ماه ماه رمضان 

  

فعالیت‌های محیط زیستی، فعالیت‌های دینی و انقلابی است/ هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد باید عمل شود/ گرانی‌ها در آستانه عید غصه بزرگی ایجاد کرده استرهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، پیش از ظهر (جمعه) امروز دو اصله نهال میوه کاشتند.
برنا گرانی 

  

هر چه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، باید عمل شود/ گرانی و مشکل معیشتی مردم راه‌حل دارد/ در جلسات متعدد این را به مسئولان تذکر دادیمآیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مشکلات معیشتی مردم در اثر کرونا، گفتند: اگر کرونا ادامه پیدا کند مشکلات معیشتی بیشتر خواهد شد، بنابراین باید با همکاری همه، این بیماری هر چه زودتر برطرف شود.
ایلنا گرانی جوانان آتش سوزی