تسنیم   |  اقتصادی  |  

چین تنها اقتصاد بزرگی که در سال جاری میلادی رشد می‌کند

اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول گفت:« به جز چین که انتظار می‌رود تولید در آن از سطح 2019 فراتر رود، تولید در اقتصادهای نوظهور و پیشرفته و کشورهای در حال توسعه حتی در سال آینده میلادی هم پایین تر از سطح 2019 خواهد بود».

چین تنها اقتصاد بزرگی که در سال جاری میلادی رشد می‌کند

- اخبار اقتصادی -

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد در حالی که اکثر مناطق جهان با رکود بزرگ ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مواجه هستند، چین تنها اقتصاد بزرگی خواهد بود که در 2020 از عمق بحران کرونا رشد خواهد کرد. 

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید

 صندوق بین‌المللی پول در آخرین گزارش خود از دورنمای اقتصاد جهان اعلام کرد علیرغم بازگشایی اقتصادها، پیش بینی می‌شود اقتصاد جهان 4.4 درصد در سال جاری میلادی کوچک شود. در حالی که این پیش‌بینی 0.8 درصد خوشبینانه تر از پیش‌بینی قبلی این صندوق است، ولی بدترین بحران اقتصادی از زمان بحران بزرگ دهه 1930 را نشان می‌دهد.

 پیش‌بینی می‌شود اکثر کشورها هیچ رشدی را تا پایان سال جاری تجربه نکنند و تولید جهانی 5.2 درصد افزایش یابد. این پیش بینی هم 0.2 درصد بهتر از پیش بینی صندوق بین المللی پول در ماه ژوئن است.

 چین تنها استثنای این پیش‌بینی است چون می‌تواند از رکود دوری کرده و حتی اقتصاد خود را توسعه دهد البته نه به اندازه سال‌های قبل. صندوق بین‌المللی پول تخمین می‌زند تولید ناخالص داخلی چین 1.9 درصد در 2020 رشد کند در حالی که سایر اقتصادهای نوظهور و توسعه یافته جهان به ترتیب 5.7 و 5.8 درصد راکد می‌شوند.

رشد 5.2 درصدی اقتصاد چین در تابستان امسال با وجود کرونابانک مرکزی اروپا: اقتصاد چین بهبود نسبتاً سریعی داشته است

گیتا گوپینات، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول گفت:« به جز چین که انتظار می‌رود تولید در آن از سطح 2019 فراتر رود، تولید در اقتصادهای نوظهور و پیشرفته و کشورهای در حال توسعه حتی در سال آینده میلادی هم پایین تر از سطح 2019 خواهد بود».

چین اولین کشوری بود که با همه‌گیری ویروس کرونا مواجه شد و اولین کشوری هم بود که توانست این ویروس را در خانه کنترل کند، در حالی که تعداد مبتلایان به آن در سراسر جهان رو به افزایش است.

گوپینات اشاره کرد رشد اقتصادی سریع‌تر از حد انتظار چین به تقاضای بالا برای تجهیزات پزشکی و و همچنین تجهیزات الکترونیکی لازم برای کار در خانه هم مربوط می‌شود. صادرات این کالاها طی چندین ماه پیاپی افزایش داشت.

 انتهای پیام/67

 

چین اقتصاد رشد اقتصادی   اخبار برگزیده
  

دیگر خبری از افسانه بورس نیستکارشناس اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی قادر به حفظ ارزش پول ملی نبوده است، گفت: از ماه گذشته دیگر از رشد افسانه‌ای شاخص‌ها خبری نیست و حباب قیمت‌ها در حال شکستن است.
گسترش رشد اقتصادی بانک مرکزی بانک 

  

بازار ارز تماما قرمز شدتمامی نرخ‌ها در بازار ارز کاهشی شدند، از نرخ صرافی تا نرخ بازار. رنگ قرمز، اگرچه مدت‌هاست که با بورس تهران عجین شده، اما بازار ارز چندان با این رنگ، در ماه‌های اخیر آشنایی نداشت.
اقتصادنیوز ارز صرافی رنگ 

  

علی لاریجانی در کدام پروژه با دولت همراهی می‌کند؟رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: بعد از اینکه لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را در خصوص پیگیری سند همکاری ایران و چین ادامه دهد، او هم پذیرفت.
اعتماد علی لاریجانی دولت رئیس جمهور 

  

پلیس: کسانی که در فضای مجازی حجاب را رعایت نکنند، فراخوانده می‌شوند | در بیشتر موارد، پس از تذکر پلیس، دیگر این اقدام خود را تکرار نمی‌کنندسردار ذوالقدر تصریح کرد: در فضای مجازی کسانی که ناخواسته حجاب را رعایت نکنند به پلیس فراخوانده می‌شوند و در بیشتر موارد بعد از تذکر پلیس به این افراد دیگر این اقدام خود را در فضای مجازی تکرار نمی‌کنند.
۵۵ آنلاین پلیس پلیس امنیت اخلاقی خودرو 

  

آقایان، کارهای روزمره را به نام سفر استانی یا نظارت مطرح نکنند/ با جلوگیری از سفرهای غیرضروری از هدررفت بودجه جلوگیری شودنماینده سابق مجلس، گفت: در سفرهای قالیباف به استان‌ها باید تصمیمات قابل اجرا گرفته شود نه اینکه کلی‌گویی شود و یا اینکه کارهای روزمره را به نام سفرهای استانی یا نظارت میدانی مطرح کنند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت سفر 

  

واکنش رهبرانقلاب به نامه قالیباف درباره بودجه 1400رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهارم شهریورماه طی نامه ای خطاب به رییس جمهور تاکید شد لایحه بودجه 1400 باید بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، گفت: در این بین این نامه به رهبر معظم انقلاب نیز تقدیم شد از این رو ایشان نیز در دیدار حضوری تاکید جدی بر پیگیری این امر داشتند...
مثلث سازمان برنامه و بودجه بودجه لایحه بودجه 

  

کجاست جمهوری اسلامی که قرار بود عدالت اجتماعی را برقرار کند؟سرمایه داری الان تشکیل خانواده را گران کرده است، در دوره سرمایه داری فقط اشرف می توانند ازدواج کنند. فاصله بین صحبتهای آقایان در قدرت با مردم را مقایسه کنید. بحث آنها چیست، بحث مردم چیست؟ کجاست جمهوری اسلامی که قرار بود عدالت اجتماعی را برقرار کند، تمام سخنرانی های شریعتی و بقیه در قبل از انقلاب عدالت اجتماعی بود، چه شد که رسیدیم به رستگاری شخصی؟ تمام مملکت شد عرفان و روان‌شناسی...
مستقل‌آنلاین جمهوری اسلامی سرمایه سرمایه داری 

  

شیوه فعلی پیش فروش خودرو و شکل گیری تورم انتظاریبا این شرایط، هر متقاضی نامش در قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده از گوی بیرون آمده، عملا صاحب سودی هنگفت (شاید بیش از 150 میلیون تومان) شده است. این در حالی است که استقبال بالغ‌بر 700 هزار نفری از پیش‌فروش، نشان از تورم انتظاری بالای شهروندان در بازار خودرو دارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تورم 

  

اگر روحانی نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برودنمی‌شود که مملکت را با تعدادی آدم پخمه اداره کرد. مردم دیگر به تنگ آمده‌اند، صبح که بیدار می‌شوند همه کالاهایی که دیروز خریده‌اند 10 الی 15 درصد گران‌تر شده؛ این چه اداره‌ای است؟
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ دموکرات 

  

آرمان ملی: «شواهدی از کمک روحانی به ستاد انتخاباتی ترامپ» هنوز پرونده توهین ذوالنوری نماینده دلواپس مجلس به رئیس‌جمهور بسته نشده که مخالفان دولت پروژه جدیدی را در روز گذشته گشودند؛ پروژه‌ای که حتی مخالفان قسم‌خورده دولت هم به خود اجازه طرح آن را نمی‌دهند.
نامه نیوز حسن روحانی ترامپ مهناز افشار 

  

قیمت کارحانه خودرو واقعی می شود؟ / خودرو عملا 3 قیمت داردبه اعتقاد سکاندار جدید وزارت صمت در حال حاضر خودرو سه قیمت دارد. تمام شده که خودروسازان بر اساس آن محصولات خود را تولید می‌کنند،قیمت مصوب که از سوی شورای رقابت به خودروسازان برای عرضه محصولاتشان دیکته می‌شود و در نهایت قیمت بازار که ملاک داد و ستد قرار می‌گیرد.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

کشف راهی جدید که می‌تواند در درمان دیابت انقلابی به پا کنددانشمندان به کمک میدان‌های مغناطیسی و الکتریکی یک راه جدید برای کنترل سطح قند خون افراد کشف کردند.
مملکت‌آنلاین تحصیلات تکمیلی درمان دیابت 

  

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که حرف‌های اخیر مجتبی ذوالنور نماینده قم در مجلس مورد تأیید بزرگان قم نیست، گفت: او هتک حرمت آقای روحانی رئیس‌جمهور را کرده که این زیبنده نیست.
نامه نیوز قم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعدام 

  

اگر در انتخابات برنده شوم ایران با من تماس می‌گیرد/ اقتصاد ایران فاجعه استرئیس‌جمهور آمریکا در تجمع انتخاباتی بامداد امروز دوشنبه(به وقت تهران) ضمن تاختن به مواضع رقیب دموکراتش مدعی شد اولین کشوری که بعد از پیروزی او در انتخابات با او تماس می‌گیرد، ایران خواهد بود.
اعتماد درمان برنی سندرز انتخابات ریاست جمهوری 

  

انتقاد هانا کامکار از صداوسیما؛ تیشه به ریشه موسیقی سنتی ایران زده‌اندهانا کامکار خواننده و نوازنده گروه «کامکارها» یکی از دلایل اساسی در شناخته نشدن بزرگان موسیقی ایران در سطح بین‌المللی را نبود شناخت مردم ایران از آن بزرگان دانست و گفت:‌ صداوسیما آن‌گونه که باید در این زمینه فعالیت نمی‌کند؛‌ گویی با هنر ایران دشمن است و تیشه به ریشه این هنر زده.
مملکت‌آنلاین موسیقی موسیقی سنتی ایران 

  اخبار داغ
  

بورس تا کی ریزشی است؟با وجود اینکه این هفته سیگنال‌های مثبتی برای بازار سهام وجود داشت، اما روند شاخص کل نزولی بود و امروز نیز شاخص کل حدود 40 هزار ریزش کرد، اما دلیل این روند نزولی چیست؟
گسترش سهام شاخص بودجه 

  

فردا آغاز روند طلایی بورس است؟امروز در جریان معاملات بازار سهام در حالی که شاخص کل بازار سهام 3 درصد ریزش کرد قیمت دلار و طلا نیز امروز به طرز چشم‌گیری روند نزولی داشت، اما ریزش دلار چه تاثیری بر روند معاملات بازار سهام فردا خواهد داشت.
گسترش سهام شاخص قیمت 

  

با ابتلای نوید محمدزاده به کرونا، فیلمبرداری فیلم «شب، داخلی، دیوار» مدتی متوقف خواهد بود.
صراط نوید محمدزاده عکس درمان 

  

کشف راهی جدید برای نابودی ویروس کرونادرحالی‌که دنیا منتظر واکسن کووید-19 است، نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ممکن است راهی برای کاهش سرعت انتشار کروناویروس وجود داشته باشد. محققان کالج ایالتی پزشکی پن ( دانشگاه پنسیلوانیا ایالات متحده) می‌گویند که شستشوی بینی و دهان با موادی مانند دهان‌شویه و شامپوی کودک می‌تواند ویروس‌های کرونا را غیرفعال کند.
برنا ویروس 

  

آغاز یک پژوهش جنجالی مرتبط با کرونا در انگلیسپژوهش‌های مرتبط با تولید واکسن کرونا در انگلیس به مرحله تست بر روی افراد سالم رسیده است.
برنا پژوهش انگلیس تولید 

  

کاهش 10 تا 27 میلیونی قیمت خودرواقتصادنیوز :‌بازار خرید و فروش خودرو متأثر از کاهش قیمت دلار با ریزش 10 تا 27 میلیون تومانی قیمت‌ها روبرو شد.
اقتصادنیوز کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت 

  

شرط شرکت چینی برای تولید واکسن کرونایک شرکت چینی تولید کننده واکسن کرونا از تولید 1 میلیارد دوز از این واکسن تا سال 2021 خبر داد.
برنا تولید 

  

آموزش صفر تا صد بورس در یک برنامه تلویزیونیشبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه داری و بورس را آموزش می‌دهد.
ایلنا آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار ماه 

  

اشتغال زنان | آسیبی که کرونا به زنان زده استشیوع ویروس کرونا جنبه‌های مختلف زندگی ما را تغییر داده، مشاغل زیادی تعطیل شده، آموزش‌ها اینترنتی شده و بسیاری از افراد مجبورند در منزل و به اصطلاح دورکاری ‌کنند که همه این موارد مستقیم یا غیرمستقیم زندگی زنان را تحت تاثیر قرار داده است.
۵۵ آنلاین اشتغال اشتغال زنان زنان 

  

این تغییر ممکن است به بورس صدمه بزند!محسن علی‌زاده گفت: تصمیم تغییر مدیریت بورس به بازار سرمایه آسیب می‌رساند و به شدت مخرب می‌دانیم.
گسترش بورس تهران سرمایه مجلس شورای اسلامی 

  

مردمان خسته از کرونا؛ مشکل تازه دولت‌هاهمزمان با اوج گرفتن دوباره کرونا در جهان سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که پیش از استفاده گسترده از
خبرفوری سازمان ملل متحد سازمان ملل دولت 

  

1میلیارد یورو مقابله با کرونا برای کادر درمان و تامین تجهیزات هزینه شود /منابع مالی شهرداری ها و بانک‌ها باید در بودجه شفاف شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کل کشور در حاشیه جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به بررسی و ارائه گزارش دیوان درباره لزوم اصلاح ساختار بودجه در نشست امروز این کمیسیون گفت: اصلاح ساختار بودجه یکی از اصلی ترین دغدغه های این روزهای مجلس است و ما هم پیشنهادات دیوان محاسبات در این مورد را برای…
خانه‌ملت یورو دیوان محاسبات بانک