یک کرونای جدید در راه است!

رئیس تیم کارشناسان چین در مساله مبارزه با کرونا اعلام کرد «ویروس کرونا در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی (11 اردیبهشت 1399) کاملا کنترل خواهد شد اما شاید در بهار سال آینده یک کرونا جدید شیوع پیدا کند»...

یک کرونای جدید در راه است!

بعد از دست و پنجه نرم کردن چند ماهه جهان با کرونا، حال «جونگ نانشان» پزشک معروف و رییس تیم کارشناسان چین در مساله مبارزه با کرونا اعلام کرد «ویروس کرونا در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی (11 اردیبهشت 1399) کاملا کنترل خواهد شد اما شاید در بهار سال آینده یک کرونا جدید شیوع پیدا کند».

جونگ که تیمی از کارشناسان و متخصصان امور پزشکی و بهداشتی دولت را هدایت می کند روز جمعه در گفت و گو با تلویزیون شنژن در جنوب چین گفت: همه کشورها برای مهار کرونا در تلاش هستند لذا احتمال می رود تا پایان ماه جاری میلادی بتوانند آن را کنترل و مهار کنند.

این کارشناس چینی تصریح کرد اگرچه کشورها تلاش می کنند بیماری را کنترل کنند و همه گیری جهانی باعث آزار و اذیت مردم و مسئولان شده است اما بهترین اقدام این است که از مردم بخواهند در خانه بمانند.

او گفت: اصولا ویروس ها با هوای گرم از بین می روند اما کسی نمی تواند بگوید کرونای دیگری در آینده شیوع پیدا نخواهد کرد این کارشناس چینی البته توضیح نداد که چطور به این پیش بینی رسیده است که کشورهای دیگر هم می توانند تا پایان ماه جاری میلادی همه گیری را کنترل کنند.

برخی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی نیز پیش بینی های مشابهی داشته اند و از اینکه همه گیری به تدریج در اروپا به مرحله با ثباتی رسیده است برای مهار این ویروس در آینده نزدیک ابراز خوشبینی کرده اند.

مصرف گوشت سگ و گربه ممنوع شد

در تحولی دیگر شهر شنژن از شهرهای استان گوانگ دونگ در جنوب چین مصرف گوشت گربه و سگ را ممنوع اعلام کرده است.

مقامات شنژن می گویند این حیوانات ارتباطات بسیار نزدیکی با انسان دارند و اگرچه ناقل ویروس کرونا نیستند اما بخاطر مسائل بهداشتی و انسانی با کسانی که اقدام به کشتار و مصرف گوشت سگ و گربه کنند برخورد خواهد شد.

اصولا مردم چین به رغم شایعات گسترده از مصرف چنین گوشت هایی خودداری می کنند. در برخی از نقاط این کشور ممکن است شماری از مردم از چنین گوشت هایی مصرف کنند اما عمده گوشت مصرفی مردم چین گوشت ماکیان، آبزیان و گاو و گوسفند و خوک است.

افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا در خاورمیانه نگران کننده است

احمد المنظری، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی پنجشنبه شب در گزارش هفتگی‌اش اعلام کرد، شاهد افزایش نگران کننده مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کووید-19 در خاورمیانه هستیم. وی در این گزارش اعلام کرد، شمار مبتلایان به کووید-19 در یک هفته گذشته در منطقه خاورمیانه از 32 هزار و 442 به 58 هزار و 168 نفر افزایش یافته است.

در گزارش تارنمای "مصری الیوم"، المنظری در گزارش هفتگی‌اش اعلام کرد، شمار مبتلایان به کووید-19 در یک هفته گذشته در منطقه خاورمیانه از 32 هزار و 442 به 58 هزار و 168 نفر افزایش یافته است.

مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی افزود: با وجود خطرناک‌ بودن شرایط، همچنان فرصت برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید-19 در منطقه خاورمیانه وجود دارد.

وی ادامه داد: ما نیازمند تدابیر فوری هستیم و رهبران کشورها نقشی محوری در این خصوص دارند، همه دولت‌ها و مردم منطقه باید از یک اقدامات کارساز پیروی کنند.

به گزارش مستقل آنلاین المنظری تأکید کرد: افزایش شمار مبتلایان، بیانگر سرعت انتقال بیماری است و راه‌هایی که برای مقابله با انتقال این بیماری وجود دارد، آن است که کشورها در تست تمام افراد مشکوک به کرونا و شناسایی افرادی که با بیماران ارتباط داشته‌اند، جدیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: تدابیر مناسب برای قرنطینه باید عملی شود. قرنطینه مبتلایان قطعی به کرونا یک موضوع بسیار مهم است و باید دامنه آن در بسیاری از کشورها گسترش یابد، همچنین تمام این اقدامات برای مبارزه با انتقال بیماری و جلوگیری از شیوع آن بسیار اهمیت دارد و در تغییر روند این بیماری همه‌گیر سهیم خواهد بود.

المنظری گفت: در خانه بمانید و از خود مراقبت کنید، این یک شعار نیست بلکه یک پیام هشدارآمیز برای نجات جان افراد است.

مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی افزود: فردی که علایمی چون تب، سرفه دارد باید خود را قرنطینه و از تماس با دیگران خودداری کند و درصورتی که در تنفس دچار مشکل شد، حتما به دنبال مراقبت پزشکی باشد.

المنظری گفت: هنوز برای مقابله کرونا در خاورمیانه فرصت داریم اما این فرصت هر روز کمرنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: چشم‌انداز منطقه‌ای ما بر پایه حمایت از بهداشت تمام افراد و مشارکت همگان استوار است و اهمیت نقش تمام کشورها و جوامع و افراد خاورمیانه یکسان است و تنها با اجرای تدابیر جدی و مناسب و پیروی از یک رویکرد جامع که بر پایه همبستگی و تلاش استوار باشد، می‌توان با کووید-19 مبارزه کرد.

وی در پایان گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که ویروس کرونا در منطقه خاورمیانه رو به وخامت بگذارد.

جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در جهان

بر اساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و 16هزار نفر رسید. از این تعداد 53هزار و 166 نفر جان باخته و 212 هزار و 18 نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید 19» اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

جدیدترین واکسن کرونا تست شد

پژوهشگران "دانشگاه پیتسبرگ"(University of Pittsburgh) آمریکا اخیرا اظهار کرده‌اند واکسنی برای بیماری کووید-19 توسعه داده‌اند که می‌تواند حداقل یک سال ویروس را خنثی کند.

به گزارش مستقل آنلاین و به نقل از دیلی‌میل، پژوهشگران آمریکایی اعلام کرده‌اند این واکسن که می‌تواند به مدت یک سال ویروس را خنثی کند روی موش‌ها تست موفق داشته و احتمالا طی ماه‌های آتی مجوز آزمایش انسانی آن صادر خواهد شد.

این واکسن شامل پروتئین‌هایی است که در بدن تزریق می‌شوند تا بدن آنتی‌بادی‌هایی را تولید کند که با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند. این واکسن از طریق یک "پچ" شامل 400 سوزن‌ کوچک دارای قند به بدن بیمار تزریق می‌شود.

محققان این واکسن را بر روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند و تخمین می‌زنند که این واکس می‌تواند ویروس کشنده کرونا را به مدت حداقل یک سال خنثی کند.

این واکسن احتمالا طی 12 الی 18 ماه آینده در دسترس خواهد بود و وقتی تایید شود ده‌ها هزار دوز از آن روزانه تولید خواهد شد.

این واکسن "پیت کو وک"(PittCoVacc) نام دارد و نخستین واکسن برای بیماری کرونا کووید-19 است که توسط دانشمندان مستقل مورد بررسی قرار گرفته است. این یافته‌ها در مجله "The Lancet's EBioMedicine " منتشر شده است.

محققان اکنون متقاضی تأییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده هستند تا بتوانند آزمایشات انسانی را طی چند ماه آینده آغاز کنند.

تست واکسن کرونا روی انسان چند سال زمان نیاز دارد

پروفسور "لوئیز فالو"(Louis Falo)، نویسنده ارشد مطالعه از دانشگاه پیتسبرگ گفت: رسیدن به مرحله آزمایشات انسانی معمولاً به یک یا چند سال زمان نیاز دارد.

تیم پیتسبورگ طی این مطالعه توانست به سرعت عمل کند زیرا آنها پیش از این همه بیماری‌های فراگیر و اپیدمی دنیا را مورد بررسی قرار داده بودند.

پروفسور "آندره گامبوتو" (Andrea Gambotto) از دانشگاه پیتسبرگ گفت: ما دقیقاً می‌دانیم که برای مبارزه با این بیماری چگونه باید عمل کنیم. تجربیات قبلی نظیر بیماری سارس در سال 2003 و مرس در سال 2014 نکات بسیاری به ما آموخت. ما دریافتیم که یک پروتئین خاص به نام "پروتئین اسپایک" (spike protein)، در ایجاد ایمنی بدن در مقابل ویروس نقش مهمی ایفا می‌کند.

این تیم همچنین از روش جدیدی به نام "آرایه میکرونیدل" (microneedle array) برای ارسال دارو به بدن استفاده کردند. این آرایه یک پچ شامل 400 سوزن کوچک است که پروتئین و شکر را به بدن ارسال و سیستم ایمنی را قوی می‌کند.

آیا داروی "فاوی پیراویر" اثربخش است؟

معاون درمان وزارت بهداشت گفت:

به دنبال مصاحبه انجام شده یکی از اعضای محترم هیات علمی شاغل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران در خصوص داروی (favipiravir) به اطلاع می‌رساند داروی مذکور هنوز در فارماکوپه ایران وارد نشده و در حال حاضر به عنوان یک دارو در یک کارآزمایی بالینی به کار گرفته شده و در اختیار چند مرکز درمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفته است و تاکنون نتایجی از این تحقیق به این کمیته گزارش نشده است؛ لذا انجام هرگونه مصاحبه و ارائه هر نوع گزارش به عنوان تایید یا رد اثربخشی این دارو مورد تایید کمیته نبوده و تخلف محسوب می‌شود.

دکتر کیانوش جهانپور گفت:

وزارت بهداشت از ابتدا اعلام کرد که داروی فاوپیراویر در اروپا و آمریکا هم مورد تایید قرار نگرفته است.

این دارو در ژاپن برای آنفلوآنزا تولید شده بود و در ژاپن هیچ گزارشی مبنی بر این‌که این دارو در زمینه کرونا کووید 19 سودمند است، حتی از طرف شرکت سازنده هم گزارش نشده است.

در چین هم این دارو روی بیمار کووید 19 تست شده و گفته‌اند تاثیر نسبی داشته و حتی مقاله‌ای که در این زمینه منتشر شده بود، پس گرفته شد.

به هر حال مقاله محکمی از مطالعه علمی و بالینی مبنی بر اثربخشی داروی فاوپیراویر وجود ندارد.

برخی اعلام کردند ما محموله اهدایی ژاپن را روی 30 بیمار آزمایش کرده و پاسخ گرفته‌ایم.

اگر این صحیح باشد باید نتیجه آن در مجله‌های علمی چاپ شده باشد یا به وزارت بهداشت ارائه کرده باشند که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

این واکنش ها در مقابل سخنان محمدرضا هاشمیان، یکی از مسئولین بیمارستان مسیح دانشوری است که گفته بود: داروی کرونا در ایران وجود دارد. در درمان کرونا خیلی پیشرفت کرده ایم. باکس دارویی ما قطعا بیشتر از آمریکا است. 

در بیمارستان مسیح دانشوری استفاده از فاویپیراویر به صورت موردی شروع شد. هفته پیش پزشکان آمریکایی در خصوص این دارو از تجربه ما سؤال کردند و با گروه دیگری از پزشکان به FDA اعلام کرده اند که سریعا این دارو را در اختیار مردم آمریکا قرار دهد.

یکی از شرکت های بزرگ قول داده که ان شاء الله تا چند روز آینده این دارو را در اختیار گروه های پزشکی بگذارند.

کشف دهکده ووهان در آلمان

مردم در دهکده Heinsberg معروف به ووهان آلمان بدون هرگونه تماس، کووید 19 گرفته‌اند و پروفسور «هندریک اشتریخ» و تیم همراه به دهکده رفته تا ریشه ابتلا را کشف کنند.

نکته عجیب اینکه به گفته پروفسور اشتریخ مدیر انستیتو ویروس شناسی دانشگاه Bonnhas، کووید 19 آنطوری که مردم معتقدند، پخش نشده باشد. مردم در این منطقه بیشترین آسیب دیدگی را از کروناویروس دیده اما هیچ تماسی با مورد آلوده نداشته‌اند.

طبق آمار تاکنون 1302 مورد ابتلا و 37 فوتی در این منطقه گزارش شده و هیچ مورد سرایتی هنگام خرید از فروشگاه، لمس دستگیره در، آرایشگاه و اصلاح موی سر و ... گزارش نشده است و همین نکته دانشمندان را به تفکر عمیق واداشته است.

تازه ترین خبرها از کرونا؛ بدترین آمار روزانه در آمریکا

شمار قربانیان کرونا در آمریکا در 24 ساعت با هزار و 169 نفر افزایش به 6 هزار و 88 نفر رسید که بدترین آمار روزانه مرگ و میر ناشی از کووید-19، ظرف 24 ساعت در این کشور به شمار می رود. شمار مبتلان نیز در آمریکا به 245 هزار و 587 نفر رسید.

شمار جان باختگان براثر ابتلا به کرونا در ایتالیا 13 هزار و 974 نفر و شمار مبتلایان 115 هزار و 495 نفر اعلام شد.

شمار تلفات کرونا در اسپانیا به 10 هزار و 348 نفر و شمار مبتلایان به 112 هزار و 65 نفر افزایش یافت.

در آلمان شمار مبتلایان به کرونا به 84 هزار و 789 و شمار قربانیان به هزار و 109 نفر رسید.

شمار مبتلایان به کرونا در چین 81 هزار و 620 نفر و شمار قربانیان 3 هزار و 322 نفر است.

در فرانسه شمار مبتلایان به کرونا به 59 هزار و 105 نفر و شمار جان باختگان به 4 هزار و 503 نفر رسید.

مجموع مبتلایان به کرونا کووید19 در کشور به 53 هزار نفر رسید

دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت:

از ظهر دیروز تا امروز 15 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2715 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به 53183 مورد رسید.

خوشبختانه تا کنون 17935 نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 134 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 3294 نفر رسید.

4035 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

مردم برای غربالگری کرونا به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

نیروهای خستگی ناپذیر حوزه بهداشت، از طریق سامانه 4030 با مردم تماس می گیرند و وضعیت سلامتی آنها را پیگیری می کنند. در صورت مشاهده شماره 4030 بر روی تلفن همراه، حتما پاسخگوی همکاران پرتلاش ما باشید.

کرونا در جهان/ اسپانیا به مرز 11 هزار کشته رسید

شماری از پرستاران یک بیمارستان آمریکایی در محله «برانکس» واقع در نیویورک با تجمع در مقابل محل کار خود خواستار افزایش تجهیزات محافظت فردی برای کادر درمانی شدند.

وزارت بهداشت اسپانیا از ثبت 7472 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و 932 فوتی بر اثر آن خبر داد. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به 117710 نفر و تعداد قربانیان آن نیز به 10935 تن افزایش یافت.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان که به‌خاطر نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا به قرنطینه رفته بود، امروز از قرنطینه خارج شد.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس به‌دلیل عدم بهبودی از این بیماری، همچنان در قرنطینه می‌ماند.

در سوئیس طی بیست‌وچهار ساعت گذشته 1036 مبتلای جدید و 52 فوتی بر اثر کرونا گزارش شد. اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس اعلام کرد شمار مبتلایان در این کشور به 19303 نفر و تعداد قربانیان آن به 573 تن رسید.

در بلژیک نیز 1422 مورد ابتلای جدید و 132 فوتی بر اثر ویروس کرونا ثبت شد. به گفته «سرویس سلامت عمومی فدرال» بلژیک، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا به 16770 نفر و شمار قربانیان آن نیز به 1143 نفر افزایش یافت.

پناهجویان محبوس در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا، درخصوص عواقب شیوع ویروس کرونا در این کمپ‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

سومین هواپیمای حامل پزشکان ارتش روسیه برای کمک به صربستان، عازم این کشور شد.

در بحرین 29 مبتلای جدید گزارش شد تا شمار کل مبتلایان به 672 نفر برسد.

دولت مغرب از ثبت 15 مورد ابتلای جدید خبر داد. شمار کل مبتلایان در این کشور 49 نفر گزارش شده است.

فرماندار توکیو، پایتخت ژاپن درباره احتمال طغیان ویروس کرونا در این شهر هشدار داد. امروز 89 مبتلای جدید در توکیو گزارش شد.

وزارت بهداشت لبنان از ثبت 14 مورد ابتلای جدید به این بیماری خبر داد. در لبنان تا کنون 508 مبتلا و 17 فوتی گزارش شده است.

شمار مبتلایان در فیلیپین با ثبت 29 مورد جدید، به 285 نفر افزایش یافت.

در کویت نیز با افزوده شدن 75 بیمار جدید، شمار کل مبتلایان به 417 نفر رسید.

نخست‌وزیر سنگاپور دستور داد تمام بخش‌های دولتی و خصوصی این کشور برای یک ماه تعطیل شود.

در عمان نیز 21 مورد ابتلای جدید گزارش شد. شمار مبتلایان در این کشور 252 نفر اعلام شده است. 

آنچه دیگران میخوانند : جهت ثبت نام و دریافت فوری وام 2 میلیونی کرونا اینجا کلیک کنید علی لاریجانی ، رئیس مجلس کرونا گرفت + سوابق

بلژیک درمان تلفن همراه   اخبار برگزیده
  

مجلس یازدهم تا ساعتی دیگر رسما آغاز به کار می‌کنداقتصادنیوز :دوره یازدهم مجلس تا ساعتی دیگر رسما افتتاح می شود.
اقتصادنیوز کار رهبر انقلاب 

  

انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی است/ آمریکا بیش از هر کشوری صبر ایران را امتحان کرده است/ اصل مقابله مثل را همیشه برای خود محفوظ می‌دانیمیک عضو کمیسیون امنیت مجلس دهم تاکید کرد: انتقال بنزین از ایران به ونزوئلا طبق قوانین بین‌المللی و منافع ملی‌مان صورت می‌گیرد.
ایلنا بنزین ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

خاموش کردن آتش سوزی گچساران با الاغ!تلاش برای رساندن کپسول‌های آتش‌نشانی برای خاموش کردن آتش در کوهستان دهرود در شهرستان دشتستان استان بوشهر با الاغ درخور توجه است! آتش‌سوزس مراتع این کوه امروز وارد هفتمین روز شده است. فرماندار گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق «خنگ بنار» و «کوه گوهر نارک» این شهرستان پس از هفت روز کوشش طاقت‌فرسا همچنان ادامه دارد...
مستقل‌آنلاین آتش سوزی بالگرد کوهستان 

  

هنوز میزان سود و میزان ارزش سهام مد نظر مشخص نیست و فعلا تنها ثبت آزاد سازی 30 درصد سهام عدالت انجام می شود.
نامه نیوز کارت ملی بانک رفاه کارگران کار 

  

داستان اعتراض مردم غیزانیه چیست؟غیزانیه نام دهستانی است در حدود 50 کیلومتری شهر اهواز مرکز استان خوزستان و چند روزی است که به‌واسطه مطالباتی که بر سر مسئله آب شرب در آن شکل‌گرفته نام این دهستان بیش از گذشته به گوش می‌رسد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان اهواز وزارت نفت 

  

تفاوت فروش فوق العاده خودرو با پیش فروش از نظر قیمت چیست؟فروش فوق العاده خودرو از سوی طرف تقاضا با استقبال زیادی مواجه شده است. به نحوی که برندگان این ماراتن خرید خودرو قطعا باید ازتوسط قرعه کشی مشخص شوند. در همین حال یک مقام مسئول در وزارت صمت تداوم برنامه فروش فوق العاده خودرو را در سال 99 اعلام کرد. به این ترتیب کسانی که در این مرحله نامشان از قرعه بیرون نیاید، این شانس را دارند که در مراحل بعد بخت خود را بیازمایند.
خودروتک خودرو قیمت رادیو 

  

فروش فوق العاده اخیر قیمت خودرو را کاهش می دهد؟رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص شرط کاهش قیمت خودرو در بازار و آیا اینکه فروش فوق العاده اخیر روی بازار تاثیر می گذارد یا خیر توضیحاتی ارائه داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

دو پیام از طرف آمریکا برای ایران/ پاسخ روحانی چه بود؟مقامات آمریکایی از طریق امیر قطر و سلطان عمان به ایران پیام هشدار دهنده ارسال کرده اند تا از حرکت نفتکش‌های ایرانی به سمت ونزوئلا جلوگیری کنند.
مثلث مهناز افشار ایران قطر 

  

جزئیات واریز 3 یارانه و 2 وام در خرداد 99 +مبلغقرار است دولت در خرداد ماه سه یارانه معیشتی، نقدی و کرونا را پرداخت کند، همچنین فرایند واریز وام مشاغل نیز از اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود.
مستقل‌آنلاین یارانه رئیس جمهور وام 

  

آیا ونزوئلا 9 تن طلا می‌خواهد به ایران بدهد؟سفیر ایران در ونزوئلا گفت: خبر انتقال 9 تن طلا که ادعا شده ونزوئلا در برابر سوخت به ایران ارسال کرده، 100 درصد دروغ است.
اعتماد ونزوئلا ایران و ونزوئلا ایران 

  اخبار داغ
  

پیام تبریک دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به رییس مجلس یازدهم به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی انتخاب دکتر محمدباقر قالیباف را به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت. در پیام سردار دکتر اسکندر مومنی آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم برادر ارجمند جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف سلام علیکم انتخاب شایسته جنابعالی را که شخصیتی متعهد، انقلابی ، از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از مدیران تلاشگر در…
خانه‌ملت ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر مجلس شورای اسلامی 

  

واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر استوزارت صنعت ، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای در خصوص ثبت سفارش تلفن همراه به کاربران سامانه جامع تجارت اعلام کرد که واردات تلفن همراه صرفا از محل ارز حاصل از صادرات امکان پذیر است .
ایلنا واردات تلفن تلفن همراه 

  

موافقت رهبر انقلاب با برداشت 100 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزیموافقت رهبر انقلاب با تخصیص 100 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز
مثلث رهبر انقلاب یورو اهواز 

  

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی انتخاب قالیباف را به ریاست مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.
نامه نیوز جامعه روحانیت مبارز سردار آزمون مجلس شورای اسلامی 

  

پیام تبریک دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز برای رییس مجلس شورای اسلامی به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با صدور پیامی، ضمن آرزوی موفقیت برای نیروهای ارزشی و انقلابی، انتخاب ارزشمند آقای دکتر محمد باقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: بسم‌الله الرحمن الرحیم بردار گرامی جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف «دام توفیه» سلام علیکم انتخاب…
خانه‌ملت جامعه روحانیت مبارز مجلس شورای اسلامی خبرنگار