برنا   |  فرهنگی  |  

اکران فیلم های ایرانی در عراق/ امضای تفاهم نامه سینمایی بین ایران وعراق

دو کشور ایران و عراق تفاهم نامه‌ای را به منظور تعامل سینمایی متقابل امضا کردند.

اکران فیلم های ایرانی در عراق/ امضای تفاهم نامه سینمایی بین ایران وعراق

به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان، تفاهم نامه‌ای به منظور تعاملات سینمایی، اکران متقابل آثار و تولید مشترک بین دو کشور ایران و عراق با حضور علیرضا تابش، دبیر جشنواره و احمدحسن موسی مدیرکل سینما و تئاتر عراق امضا شد.

در ابتدای این نشست علیرضا تابش، با ابراز خشنودی از امضای این تفاهم‌نامه گفت: پیش از این، وزرای فرهنگ دو کشور در زمینه گسترش همکاری‌های سینمایی توافق نامه‌ای داشتند و این تفاهم‌نامه پس از هماهنگی‌های ما بین ایران و عراق امضا می‌شود.

وی درباره حضور احمدحسن موسی در جشنواره سی و دوم، بیان کرد: آقای احمدحسن موسی مدیر کل سینمایی عراق مهمان این جشنواره هستند و امیدوارم که این تفاهم‌نامه سرآغاز جدیدی برای توسعه تعاملات سینمایی باشد. مردم دو کشور پیوندهای عمیق فرهنگی دارند و روابط تجاری، اقتصادی و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و سینمایی به طور ویژه بین کشورهای عراق و ایران توسعه پیدا کرده است.

دبیر جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان ادامه داد: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت جدید عراق در یک دهه اخیر زیرساخت‌های سینمایی کشور رو به بهبود رفت و آرام آرام جشنواره‌های سینمایی عراق در شهرهای نجف، بصره و … مجددا راه افتاد. با امضای این تفاهم‌نامه فیلم‌ها و هنرمندان ایرانی حضور خیلی خوبی در رویدادهای سینمایی عراق داشتند.

وی ادامه داد: ما بارها در ملاقات‌هایی که با مسئولان سینمایی و وزارت فرهنگ عراق داشتیم برای تبادل تجربه، گسترش فعالیت‌های سینمایی، تولید مشترک و همچنین اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای عراق اعلام آمادگی کردیم. همین موضوعات در تفاهم‌نامه مجددا مورد تایید قرار گرفته است.

سپس احمدحسن موسی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره سی و دوم و بنیاد سینمایی فارابی گفت: وقتی ما به این جشنواره وارد شدیم عالم بزرگی را در اینجا یافتیم و فهمیدیم که برای ورود به سینمای جهان دروازه‌ای در همین شهر و اصفهان وجود دارد. ما در اداره کل سینما و تئاتر عراق هستیم و به این فکر می‌کنیم که چطور تجربه‌هایی که در این رویداد سینمایی کسب کرده‌ایم را به جوانان مشتاق و فعال در حوزه سینما منتقل کنیم.

وی ادامه داد: در حقیقت ما هیچ مرجع و پایگاهی را برای کمک به مردم و کشور عراق در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی و هنری بهتر از جمهوری اسلامی ایران پیدا نکردیم. ما در واقع این تفاهم‌نامه را با بنیاد سینمایی فارابی امضا کردیم چون معتقدیم هنرمندان ایرانی و این مرکز مهم به ما کمک خواهد کرد تا سینمای خود را گسترش دهیم و پیشرفت کنیم.

احمدحسن موسی درباره اکران فیلم‌های ایرانی در سینمای عراق نیز توضیح داد: ما به زودی فیلم‌های سینمای ایران را در عراق اکران خواهیم کرد، زیرا به نظرم این فیلم‌ها از تمام مناظر دارای ارزش‌های زیادی هستند. این تفاهم‌نامه دروازه شروع یک پیشرفت برای سینمای ماست و دست بنیاد سینمایی فارابی و ایران را می فشاریم که به ما در طی کردن این مسیر کمک می‌کنند. از ریاست محترم بنیاد و هچنین تمام عوامل جشنواره تشکر می‌کنم و همینطور از مردم ایران که در شهر اصفهان پذیرای ما بودند قدردانی می‌کنم، این نشان دهنده تاریخ و اصالت مردم است و خوشحالیم که الان بین شما هستیم و این تفاهم‌نامه را امضا کردیم.

 

عراق ایران و عراق بنیاد سینمایی فارابی   اخبار برگزیده
  

بازجویی و اخراج ایرانی‌ها از آمریکااقتصادنیوز: دانشجوی ایرانی پس از ورود به فرودگاه، بازداشت شد.
اقتصادنیوز نیویورک دانشجو فرودگاه 

  

گزارش اندیشکده واشنگتن : ترس بزرگ پوتین پس از ترور سردار سلیمانی​ به دنبال ترور سردار سلیمانی، پوتین به صورت علنی از این بحران صحبت نکرد، اما بیانیه ای که از سوی کرملین صادر شد، حکایت از آن داشت که رئیس جمهور روسیه با همتای فرانسوی خود در این باره صحبت کرده است و طبق این بیانیه، هر دو رئیس جمهور، در خصوص ترور سردار سلیمانی، اظهار نگرانی کرده اند.
مثلث واشنگتن سردار آزمون سردار سلیمانی 

  

یک نماینده مجلس گفت: تا آنجایی که من می‌دانم جبهه پایداری می‌خواهد لیست دهد، مجمع اصولگرایان و یکی دو گروه دیگر نیز شنیده‌ام می‌خواهند لیست جداگانه بدهند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری اصولگرایان 

  

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای آینده تعداد آمار کاندیداهای رد صلاحیت شده در انتخابات مجلس یازدهم کاهش خواهد یافت.
نامه نیوز انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس 

  

دور جدید فروش کوئیک R از امروزفروش فوری اقساطی کوییک به صورت اینترنتی از امروز اول بهمن ماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ماه خبرآنلاین رنگ 

  

فیلم دیده نشده از آتش سوزی پلاسکویک فیلم دیده نشده از تلاش دو آتشنشان برای خروج از پنجره پلاسکو، هنگام فرو ریختن ساختمان به تازگی منتشر شده است. ساختمان پلاسکو در تهران سه سال پیش آتش گرفت.
مستقل‌آنلاین آتشنشان آتش سوزی پلاسکو 

  

یک انتخابات آزاد می‌تواند شکاف بین حاکمیت و مردم را ترمیم کند/ با رفتار شورای نگهبان امکان مشارکت فعال از ما گرفته شدقائم مقام حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تاکید کرد: نهادهای انتخاباتی می‌توانند با شکل‌گیری بستر یک انتخابات آزاد شکاف بین حاکمیت و مردم و همچنین بی‌اعتمادی‌ها را پر و ترمیم کنند.
ایلنا رقابت انتخاباتی انتخابات مجلس رئیس جمهور 

  

طرح فروش اعتباری 3 مدل پژو توسط ایران خودرو از امروزطرح جدید فروش اقساطی 3 محصول ایران خودرو از امروز اول بهمن ماه 98 آغاز شده و فردا نیز ادامه خواهد داشت.
خودروتک پژو ایران خودرو ایران 

  

پمپ بنزین‌ هایی که هوا به مشتریانشان می‌ فروشند!آیا یک لیتر پمپ بنزین‌ ها واقعا یک لیتر است؟! بعد از سه برابر شدن قیمت بنزین داستان های عجیبی از کم شدن بنزین پس از هربار سوخت گیری تا هوا فروختن جایگاه ها شنیده شد. اما واقعیت داستان چیست؟
مستقل‌آنلاین بنزین قیمت 

  

ترامپ به متحدان نزدیک خود تاکید کرده درگیری با ایران دیوانگی استپایگاه دیلی بیست نوشت: دو فردی که بعد از ترور سردار سلیمانی با ترامپ صحبت کرده‌اند، می‌گویند هرچند که او در محافل عمومی از تشدید تنش با ایران دفاع می‌کند، اما همچنان به صورت خصوصی به متحدان نزدیک خود تاکید کرده که درگیری با ایران دیوانگی است.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ مصاحبه 

  اخبار داغ
  

تشکیل مجلس انتصابی ارزش سیاسی دارد و نه حقوقی/ ضد انقلاب که در انتخابات ثبت نام نمی‌کندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان می‌گوید: ضد انقلاب که، اصلا نظام را قبول ندارد که بخواهد ثبت‌نام کند.
برنا اصلاح طلبان 

  

رشد ماهانه شاخص قیمت‌ها زیر ذره‌بین؛ آیا حباب تورم بنزین در دی‌ماه تخلیه شد؟+نموداراقتصادنیوز: گزارش مرکز آمار در دی ماه می‌گوید تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین در این ماه تخلیه شده است.
اقتصادنیوز شاخص قیمت افزایش قیمت 

  

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 43 میلیون نفر در کشور تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: بیش از 3 میلیون نفر در کشور مستمری بگیر اصلی هستند.
صراط درمان سازمان سنجش سازمان تامین اجتماعی 

  

کاهش 1.4 درصدی تورم در دی‌ماهبنا بر اعلام مرکز آمار تورم در دی ماه با کاهش 1.4 درصدی به 38.6 درصد رسید. به گزارش ایسنا، اعلام مرکز آمار از شاخص تورم در دی ماه سال جاری نشان می‌دهد که نرخ تورم سالانه دی ماه 1398 برای خانوارهای کشور به 38,6 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، … نوشته کاهش 1.4 درصدی تورم در دی‌ماه اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز تورم ماه شاخص 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ تغییر مسیر دلار و سکه به مدار نزولی با آغاز بهمن‌ماهاقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه اول بهمن‌‌ماه 1398 قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد از مدار افزایشی ملایم به مدار کاهشی کم‌شیب تغییر مسیر داد و با نزول از مرز حمایتی 13500 تومانی در محدوده 13400 تومانی مستقر شد. امروز سکه طرح جدید روی مدار نزولی تندتری کاهش قیمت یافت و از سقف محدوده 4.8 میلیون تومانی به نیمه پایین این محدوده منتقل شد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

تورم کم شد/38.6 درصد در دی‌ماهتورم در دی ماه با کاهش 1.4 درصدی به 38.6 درصد رسید.
خبرفوری تورم ماه شاخص 

  

تأکید استاندار مرکزی بر انتقال حساب‌ دهیاری‌ها و ارزش افزوده به پست‌بانک‌ایرانسیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در نشست مشترک با مجتبی باقری مدیرشعب پست بانک استان بر انتقال حساب‌ دهیاری‌ها و ارزش افزوده به این بانک تأکید کرد.
شما‌نیوز اشتغال صندوق توسعه ملی تولید 

  

تورم کم شدتورم در دی ماه با کاهش 1.4 درصدی به 38.6 درصد رسید.
شما‌نیوز تورم ماه خبرنگار