ایرنا   |  اقتصادی  |  

خانه صنعت یزد دبیر کمیته پایش مصوبه اقتصاد مقاومتی شد

یزد - ایرنا - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد گفت: با توجه به تصویب پایش مصوبه های ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی، این مجموعه به‌عنوان دبیر کمیته استان انتخاب شد.

خانه صنعت یزد دبیر کمیته پایش مصوبه اقتصاد مقاومتی شد

سید علی‌اکبر کلانتر روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در استان جلسات، کارگروه‌ها، شوراها و کمیته‌های عالی طراحی و پیشنهاد می شود، راهکارها و مصوبات نسبتاً خوبی هم برای حل مشکل، توسعه و پیشرفت ارائه می‌شود اما در مقام عمل موفق نیست. وی تأکید کرد: به باورش، بسیاری از دولتمردان بخش‌های اجرایی ، حاکمیتی و نظارتی تمایل دارند، امور درست اجرا شود و سعی هم دارند، چرا مشکلات رفع نمی‌شود، یکی را رفع می‌کنیم، مشکل دیگری ظاهر می‌شود. رئیس خانه صمت یزد اظهار داشت: با محمود زمانی قمی استاندار اسبق در این خصوص جلساتی برگزار شد و پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای با حضور نمایندگان بخش خصوصی برای پایش و پیگیری اجرای مصوبات ارائه شد. وی خاطرنشان کرد: در این راستا ، کمیته پایش اجرای پروژه‌ها و مصوبات اقتصاد مقاومتی استان تشکیل و از زمان شروع و ظرف کمتر از سه هفته 2 جلسه برگزار شد. کلانتر افزود: از این به بعد در جلسات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی، گزارش پایش ها و پیشرفت کارها، علت سریع و کندی‌ کار بدون هیچ اغماضی توسط دبیر کمیته ، تقدیم استاندار و سایر اعضا خواهد شد. وی درباره شیوه پیگیری اجرای مصوبات هم تأکید کرد: بعد از دریافت فهرست کامل مصوبه ها و پروژه‌های قبلی از ابتدای سال 97 از 12 مصوبه جلسه از 18 فروردین امسال، کار پایش آغازشده است. کلانتر پیشنهاد کرد: برای اجرای مصوبات باید مدت‌زمان اجرا مشخص شود، ممکن است بعضی مصوبات از سوی دستگاه‌های اجرایی به دلایلی غیرقابل اجرا تشخیص داده شود. وی توضیح داد: باید دستگاه موظف شود ظرف مدت مشخص مثلاً یک هفته ،غیرقابل اجرا بودن را با ذکر دلیل و مستند قانونی به کمیته پایش و ستاد راهبری اعلام کند تا روش، راه‌حل یا پیشنهاد جایگزین در جلسه بعدی ستاد ارائه شود . رئیس خانه صمت یزد ادامه داد: مشکل دیگر هم مصوباتی است که با همکاری چند دستگاه اجرایی انجام شود و این کار معمولاً با مشکل روبرو می‌شود و انسجام لازم وجود ندارد که برای این مسأله راهکاری اندیشید. به گفته وی، یزد در ارائه بسیاری از ایده‌ها و طرح‌ها در کشور پیشتاز بود اما این ایده‌ها کمتر به منصه ظهور و عملیاتی می‌شود و این امر خیلی بد است. وی تصریح کرد: مثل پیشنهاد عدالت مالیاتی و یا ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی توسط بخش خصوصی، پایش وضعیت فعال و تعطیل صنایع استان و اصلاح آمار پروانه‌های بهره‌برداری استان . این فعال بخش خصوصی بابیان اینکه بسیاری از این پیشنهادها موجب شد تا آمار صنعت استان، واقعی شود، افزود: ازجمله طرح‌های اجرایی که خانه صنعت در آن نقش پررنگی داشت، پایش مشکلات نحوه پرداخت تسهیلات رونق تولید بود. به گفته وی بر این اساس، بسیاری از موانع و چالش‌ها مشخص و منجر به روان‌سازی و شفافیت فرایندها و توزیع عادلانه‌تر منابع پولی به صنعتگران واقعی شد. کلانتر اضافه کرد: در سال 1397، جلسات اقتصاد مقاومتی به‌صورت رسته‌ای و خوشه‌ای باهمت سازمان مدیریت و همکاری خانه صنعت برگزار شد که در قالب آن‌ها برای حل مشکلات 6 رسته صنعتی شامل کاشی ، فلزی، معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی ، آجر و غذایی تصمیم‌گیری شده است. خانه صنعت ، معدن و تجارت استان یزد به‌عنوان یک تشکل مردم‌ نهاد صنعتی و معدنی متشکل از انجمن‌های تخصصی همگن دارای مجوز است و در اداره ثبت شرکت‌ها هم ثبت و هم‌اکنون در پارک علم و فناوری اقبال یزد قرار دارد. 1968/ 2047

صنعت استان یزد اقتصاد   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک