اعتماد   |  سیاسی  |  

وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال پرونده سازی جدید علیه ایران است

یک کارشناس مسائل بین الملل، با اشاره به ادعاهای اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران به پایگاه تازه‌ای برای القاعده تبدیل شده است، گفت: پمپئو با اینگونه اظهار نظرها به دنبال پرونده سازی جدید علیه ایران است.

وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال پرونده سازی جدید علیه ایران است

اعتمادآنلاین| حسن بهشتی پور، کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه وزیر خارجه آمریکا قبل از اینکه این ادعاها را علیه ایران مطرح کند و در این زمینه توئیتهایی را منتشر کند با رئیس موساد در واشنگتن دیدار کرده بود، اظهار کرد: کاملا مشخص است خطی که پمپئو در سیاست خارجی به خصوص در مورد ایران دنبال می کند، خط اسرائیل است.

 

وی با اشاره به اینکه در تاریخ آمریکا هیچ وزیر خارجهای به اندازه پمپئو و به این میزان در خدمت سیاست خارجی اسرائیل نبوده است، افزود: او در ظاهر وزیر امور خارجه آمریکاست ولی عملا نقش وزیر خارجه اسرائیل را ایفا می کند و در مورد بسیاری از سیاست هایش خطی را دنبال می کند که صهیونیست ها بر آن تاکید دارند.

 

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه هدف پمپئو از این اتهامها، فضاسازی علیه تهران و ایجاد پرونده های جدید علیه کشورمان است، اظهار کرد: در واقع پمپئو و دولت ترامپ در پایان روزهای حضورشان در کاخ سفید همچنان خط خوش خدمتی به صهیونیست ها را ادامه می دهند و در واقع شاید بتوان گفت پمپئو به مزدبگیر اسرائیل تبدیل شده است و لیست خدمات وی به رژیم صهیونیستی در طول چهار سال گذشته بی نظیر است.

 

وی همچنین با بیان اینکه دشمنی القاعده و گروه های تکفیری با ایران یک امر مشخص است و تصور اینکه ایران و القاعده با هم همکاری کنند بسیار مشکل است، خاطرنشان کرد: ادعایی که پمپئو در این زمینه مطرح کرد تعجب خیلی ها را برانگیخت. این ادعا در حالی مطرح می شود که ایران در سوریه و عراق با شاخه هایی از القاعده درگیر بوده و القاعده در طول سال های فعالیت خود تلاش کرده که به ایران ضربه بزند.

 

بهشتی پور ادامه داد: اظهارات اخیر پمپئو را باید در راستای پرونده سازی و اعمال فشار حداکثری به ایران عنوان کرد. دولت ترامپ برای اینکه افکار عمومی را از اتفاقاتی که در آمریکا در حال رخ دادن است و شکست فضاحت بارشان در عرصه سیاست خارجی از جمله اعمال فشار حداکثری به ایران منحرف کند، اقدام به بیان اینگونه ادعاها می کند.

 

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین با بیان اینکه پمپئو در پایان روزهای حضور خود در وزارت خارجه آمریکا قصد داشته به برخی از کشورهای اروپایی سفر کند ولی این کشورها از پذیرش وی خودداری کرده اند، گفت: اینها همه نشان دهنده اوج استیصال تیم سیاست خارجی ترامپ و  پمپئو  است.

 

منبع: ایسنا

وزارت خارجه ایران سیاست خارجی   اخبار برگزیده
  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  

کشف 33 مرکز استخراج بیت کوینمعاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستانهای استان از ابتدای امسال تاکنون 33 مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور قضایی جمع آوری شد.
اقتصادنیوز بیت کوین صرفه جویی برق 

  

آخرین تصمیمات شورای وحدت برای انتخابات 1400سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تصمیم گیری برای اختصاص سه کرسی در شورای عالی وحدت به شورای ائتلاف اظهار کرد: قبلا صحبت از عضویت 2 نماینده از شورای ائتلاف در شورای عالی وحدت بود، حالا به شورای ائتلاف 3 کرسی پیشنهاد شده است تا مجموعه شورای عالی وحدت تقریبا یکپارچه شود، اما نمی‌دانم این پیشنهاد مورد پذیرش شورای ائتلاف قرار گرفته است یا خیر.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری جامعه روحانیت مبارز محمدرضا باهنر 

  

شرایط بحرانی در بورس!پس از ریزش دور قبل بورس، دولت بازارگردان ها را فعال کرد اما نه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بلکه تنها با هدف نقدشوندگی؛ حالا هر یک از سهامداران خرد به راحتی می توانند سرمایه خود را با ارزش پایین تر نقد کنند و همین مساله بازگشت بورس را در ابهام بیشتر قرار داده است.
گسترش خودرو دولت سهام 

  

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما از جزئیات تصمیم جامعه مدرسین مطلع نیستیم اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که جامعه مدرسین هم در انتخابات حاضر شود و جامعتین بتوانند نقش خوب و مؤثری را در انتخابات ایفا کنند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس جامعه روحانیت مبارز 

  

سناریوی کاهش قیمت خودرو در بازار شب عید برخلاف روال سنواتیهر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال 6 متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. به بیان دیگر امسال شاهد افزایش قیمت در بازار شب عید خودرو نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

آزادسازی 10 مدل خودرو به تعویق افتاد | پراید چقدر ارزان شد؟نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت 10 مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

یارانه | دولت به کسانی که این 4 شرط را دارند یارانه جدید می دهدشروط برخورداری از یارانه جدیدی که از یک ماه پیش به برخی شهروندان پرداخت می‌شود اعلام شد.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بهزیستی 

  

همتی:کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنندرئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
مملکت‌آنلاین نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از کلیدخوردن کارآزمایی بالینی فاز 1/2 سومین واکسن ایرانی کرونا خبر داد.
صراط روابط عمومی وزارت بهداشت آموزش 

  

تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم با دوز جدید به گزارش خبرگزاری مهر، حامد حسینی افزود: طبق جلسه‌ای که امروز با وزارت بهداشت داشتیم، باتوجه به موفقیت آمیز بودن تزریق در مراحل قبل و ایمن بودن واکسن تا این لحظه و عدم مشاهده عوارض خاص دارویی، مجوز تزریق به گروه بعدی صادر شد. وی ادامه داد: به احتمال زیاد روز دوشنبه 30 دی ماه به گروه چهارم که 7 نفر هستند تزریق واکسن را خواهیم داشت. حسینی ادامه داد: با توجه به اینکه نتایج آزمایش به…
مهر وزارت بهداشت موفقیت ماه 

  

پنجمین روز بدون فوتی کرونا در کردستان/حال 33 نفر وخیم است فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون 119 بیمار مشکوک به کرونا در استان بستری هستند که بیشترین شمار مبتلایان مربوط به سنندج است. وی افزود: آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان در سنندج 60 نفر، سقز 14 نفر، قروه چهار نفر، مریوان هفت نفر، کامیاران پنج نفر، بانه 13 نفر، بیجار شش نفر، دیواندره شش نفر، دهگلان سه نفر و سروآباد یک نفر است. رئیس…
مهر فرزین ویروس خبرنگار 

  

یک پیش بینی تلخ از آینده بورسچه عواملی موجب ریزش بورس شد و روند بورس تا پایان سال چه خواهد شد؟ فردین آقابزرگی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه به این پرسش ها پاسخ می دهد.
گسترش خودروسازان دولت فولاد 

  

معاملات مشکوک 15 نماد در بورس امروزدر روز ریزش 40 هزار واحدی شاخص، سه شرکت دارویی، سهم تازه وارد به همراه 11 نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش ایران خودرو بانک صادرات خودرو 

  

آغاز تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم از 30 دی ماهتزریق واکسن ایرانی تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام به گروه چهارم داوطلبان از 30 دی ماه آغاز می‌شود.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ماه دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

افزایش 16 درصدی فوتی‌های کرونا در ایران /رشد مبتلایان جهانی+اینفودر بیست و هفتم دی ماه آمار مرگ و میر کرونا در ایران رشدی 16 درصدی نسبت به روز گذشته ثبت کرد. این در حالی است که این متغیر در مقیاس جهانی نزدیک به 4 درصد افت داشته است.
اقتصادنیوز استان مازندران ایران ماه 

  

صدور مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم، با دوز جدیدتزریق واکسن ایرانی تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام به گروه چهارم داوطلبان از پس‌فردا آغاز می‌شود.
ایلنا وزارت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران 

  

سقوط شدید قیمت دلار و یورو / دلار وارد کانال 22 هزارتومانی شدقیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران نسبت به روز معاملاتی با کاهش هزار تومانی به نرخ 22.950 تومان معامله شد.
برنا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

رعایت چند قانون طلایی برای افراد دیابتی درگیر کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، سیدوحید یوسفی، با حضور در برنامه «طبیب» با اشاره به ذکر چند قانون طلایی و کلیدی در خصوص افراد دیابتی که کرونا می‌گیرند، یادآور شد: قطع نکردن انسولین، مشاوره دائمی با پزشک در خصوص مصرف داروها، چک کردن مداوم قند، مصرف مایعات و کنترل فشار خون و چربی از نکات مهمی است که این دسته از افراد باید به آن توجه داشته باشند. وی با اشاره به اینکه دیابتی‌ها بیشتر از افراد…
مهر قانون انسولین دارو