تسنیم   |  اقتصادی  |  

تلاش برای بازیافت لجن های نفتی در پالایشگاه های ایران

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با اشاره به اقدام پالایشگاه کرمانشاه برای بازیافت لجن های نفتی گفت: امیدواریم بتوانیم در یک زمان 6 تا 8 ماه کارگاه بازیافت لجن های نفتی را در پالایشگاه های دیگر راه اندازی کنیم.

تلاش برای بازیافت لجن های نفتی در پالایشگاه های ایران

- اخبار اقتصادی -

ناصر عاشوری قلعه رودخانی دبیر کل انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش  نفت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پیگیری های حقوقی انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش نفت فعال شده و بیشتر فعالیت این انجمن در حوزه اداری و رفع اختلاف و وحدت رویه بین شرکت های پالایشی بوده و هماهنگی با دولت می باشد.

وی افزود: قبلا صددرصد سهام شرکت های پالایش متعلق به دولت بوده پس از واگذاری شرکت‌های خصوصی فعال در صنعت پالایش نفت با مشکلات فراوانی مواجه شده اند که انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش نفت 16 مورد از معضلات و مشکلات موانع تولید در این حوزه را استخراج کرده است و در دست بررسی دارد.

عاشوری با بیان اینکه "بخشی از این موارد با نشست هایی با مسئولین پخش و پالایش و وزارت نفت مرتفع شد و بخش های باقیمانده نیز برطرف خواهد شد"، گفت: موضوع قطعی شدن قیمت فروش محصولات توسط دولت یکی از این درخواستهاست در حالی که شرکت های پالایشی محصول را خریداری و تبدیل به فرآورده می کنند، سپس در پایان مجمع برگزار میشود و صورت های مالی، سود و زیان مشخص می شود، این در حالی است که بعد از 6 ماه تا یکسال دولت می آید قیمت نفت خام را اعلام می کند و این امر با هیچ یک از اصول حسابداری و حسابرسی سازگار نیست.

وی افزود: همچنین انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش در حوزه های مختلف تقنین، اصلاح قوانین و شفاف سازی فعالیت هایی داشته به طوری که در یکسال گذشته مذاکراتی با سازمان امور مالیاتی کمیسیون اقتصادی و انرژی داشته ایم و بسیاری از موارد مرتفع شده است.

عاشوری با بیان اینکه "در مواردی که نیاز به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده و مواردی در کمیسیون اقتصادی مجلس توسط انجمن صنفی مطرح شده که خوشبختانه  15 مورد از پیشنهادات انجمن تایید و مصوب شد.

عاشوری تصریح کرد: انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش تلاش کرده در مسائل اداری با دولت و در موضوعات حقوقی با مجلس فضای تعاملی در چارچوب قانون و شفافیت ایجاد کند تا حق شرکت های پالایشی در این حوزه تضیع نشود.

این مقام مسئول در ادامه به موضوع تعلق گرفتن مالیات بر در آمدهای صادارت فروش ارزی و مرزی و بنکرینگ اشاره کرد و گفت: نداشتن برگه سبز دلیل اصلی تعلق گرفتن مالیات به صادارت این محصولات است که با پیگیری انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت این موارد جزء  لیست معافیت های مالیاتی آورده شده است.

عاشوری به موضوع عوارض آلایندگی اشاره کرد و گفت: روح این قانون نشان می دهد که همه صنایع نفتی را آلاینده می بینند در حالیکه اینگونه نیست ما در یک پالایشگاهی 7 خط تولید داریم دو خط آن آلاینده است 5 خط دیگر آلاینده نیست.

وی ادامه داد : با پیگیری و پیشنهاد قانون عوارض آلایندگی را اصلاح کردیم و فقط از خطوط آلاینده از نیم تا یک و نیم درصد عوارض گرفته می شود نه از همه خطوط تولیدی.

وی با اشاره به پیگیری‌های متعدد انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نفت در بررسی مشکلات حقوقی صنعت پالایش اظهار داشت: پرونده های دعوای در سال 1391 داشتیم که بر اساس آن، نزدیک هزار و 700 میلیارد تومان پالایشگاه ها زیان دیده بودند و به دلیل بالا بودن رقم هیچ کس نمی پذیرفت؛ انجمن پیگیری نمود و با طرح موضوع در جلسات مشترک با حضور وزیر محترم و معاون وزارت نفت، دیوان محاسبات کل کشور، رییس خزانه داری کل کشور، رییس سازمان برنامه بودجه و مجموعه سازمان مدیریت مشکلات را مطرح کرد. و کارگروه مبلغ فوق الذکر را به نفع شرکت های پالایش رآی داد.

وی با اشاره به اقدام پالایشگاه کرمانشاه برای بازیافت لجن های نفتی گفت: امیدوارم این کار بسیار شایسته پالایشگاه کرمانشاه با مسئولیت مدیرعامل دیگر پالایشگاه ها پیگیری شده و انجام آن در جدول زمانبندی مشخص دنبال شود.

عاشوری خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در یک زمان 6 تا 8 ماه کارگاه بازیافت لجن های نفتی را در پالایشگاه های دیگر راه اندازی کنیم.

ساخت پتروپالایشگاه میعانات گازی، یک تیر و چند نشان

انتهای پیام/

پالایشگاه ایران صنعت   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است
برنا پول صندوق بین المللی پول شورای پول و اعتبار 

  

ایرنا - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: یکجانبه گرایی و تحریم های غیرقانونی، تهدید بزرگی برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی است.
نامه نیوز ایرنا جمهوری اسلامی ایران تروریسم 

  

تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشتایرنا نوشت: طی هفته گذشته، قیمت سکه، یک درصد افت کرد. دلار در کانال 11 هزار و 600 تومانی تثبیت شد و بورس 1.8 درصد رشد کرد. بازار خودرو نیز ثبات در قیمت برخی محصولات و کاهش یک میلیون‌تومانی برخی دیگر را در آخرین هفته مردادماه، از سر گذراند. دلار هفته گذشته را در کانال … نوشته تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بورس تهران ایران خودرو سکه و طلا 

  

رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده«عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،‌ عبدالرضا همتی در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار … نوشته رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بانک مرکزی بانک پول 

  

ضرغامی: زنده باد دومینوی مبارزه با فسادضرغامی از تشکیل مثلث قوه قضائیه، دستگاه‌های اطلاعاتی و فعالان رسانه‌ای در موج جدید مقابله با مفاسد اقتصادی حمایت کرد.
مثلث رسانه مفاسد اقتصادی 

  

عبدالناصرهمتی درگفت‌وگو با NBC: اکنون با کنترل نرخ ارز ثبات نسبی بر بازار حاکم شده‌است + فیلماقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی (NBC) آمریکا با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی شورای پول و اعتبار بانک 

  

«رئیسی» در مبارزه با فساد سرد نخواهد شدرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «رئیسی» همراهان خوبی دارد و در مبارزه با فساد سرد نخواهد شد.
خبرفوری مدرسه درآمد پدر 

  

تورم مرداد ماه به 42.2 درصد رسیدمرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم سالانه مرداد ماه 98 برای خانوار‌های کشور به 42.2 درصد رسید که نسبت به
خبرفوری تورم ماه ایران