تسنیم   |  اقتصادی  |  

تلاش برای بازیافت لجن های نفتی در پالایشگاه های ایران

دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با اشاره به اقدام پالایشگاه کرمانشاه برای بازیافت لجن های نفتی گفت: امیدواریم بتوانیم در یک زمان 6 تا 8 ماه کارگاه بازیافت لجن های نفتی را در پالایشگاه های دیگر راه اندازی کنیم.

تلاش برای بازیافت لجن های نفتی در پالایشگاه های ایران

- اخبار اقتصادی -

ناصر عاشوری قلعه رودخانی دبیر کل انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش  نفت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پیگیری های حقوقی انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش نفت فعال شده و بیشتر فعالیت این انجمن در حوزه اداری و رفع اختلاف و وحدت رویه بین شرکت های پالایشی بوده و هماهنگی با دولت می باشد.

وی افزود: قبلا صددرصد سهام شرکت های پالایش متعلق به دولت بوده پس از واگذاری شرکت‌های خصوصی فعال در صنعت پالایش نفت با مشکلات فراوانی مواجه شده اند که انجمن صنفی کار فرمایی صنعت پالایش نفت 16 مورد از معضلات و مشکلات موانع تولید در این حوزه را استخراج کرده است و در دست بررسی دارد.

عاشوری با بیان اینکه "بخشی از این موارد با نشست هایی با مسئولین پخش و پالایش و وزارت نفت مرتفع شد و بخش های باقیمانده نیز برطرف خواهد شد"، گفت: موضوع قطعی شدن قیمت فروش محصولات توسط دولت یکی از این درخواستهاست در حالی که شرکت های پالایشی محصول را خریداری و تبدیل به فرآورده می کنند، سپس در پایان مجمع برگزار میشود و صورت های مالی، سود و زیان مشخص می شود، این در حالی است که بعد از 6 ماه تا یکسال دولت می آید قیمت نفت خام را اعلام می کند و این امر با هیچ یک از اصول حسابداری و حسابرسی سازگار نیست.

وی افزود: همچنین انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش در حوزه های مختلف تقنین، اصلاح قوانین و شفاف سازی فعالیت هایی داشته به طوری که در یکسال گذشته مذاکراتی با سازمان امور مالیاتی کمیسیون اقتصادی و انرژی داشته ایم و بسیاری از موارد مرتفع شده است.

عاشوری با بیان اینکه "در مواردی که نیاز به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده و مواردی در کمیسیون اقتصادی مجلس توسط انجمن صنفی مطرح شده که خوشبختانه  15 مورد از پیشنهادات انجمن تایید و مصوب شد.

عاشوری تصریح کرد: انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش تلاش کرده در مسائل اداری با دولت و در موضوعات حقوقی با مجلس فضای تعاملی در چارچوب قانون و شفافیت ایجاد کند تا حق شرکت های پالایشی در این حوزه تضیع نشود.

این مقام مسئول در ادامه به موضوع تعلق گرفتن مالیات بر در آمدهای صادارت فروش ارزی و مرزی و بنکرینگ اشاره کرد و گفت: نداشتن برگه سبز دلیل اصلی تعلق گرفتن مالیات به صادارت این محصولات است که با پیگیری انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت این موارد جزء  لیست معافیت های مالیاتی آورده شده است.

عاشوری به موضوع عوارض آلایندگی اشاره کرد و گفت: روح این قانون نشان می دهد که همه صنایع نفتی را آلاینده می بینند در حالیکه اینگونه نیست ما در یک پالایشگاهی 7 خط تولید داریم دو خط آن آلاینده است 5 خط دیگر آلاینده نیست.

وی ادامه داد : با پیگیری و پیشنهاد قانون عوارض آلایندگی را اصلاح کردیم و فقط از خطوط آلاینده از نیم تا یک و نیم درصد عوارض گرفته می شود نه از همه خطوط تولیدی.

وی با اشاره به پیگیری‌های متعدد انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نفت در بررسی مشکلات حقوقی صنعت پالایش اظهار داشت: پرونده های دعوای در سال 1391 داشتیم که بر اساس آن، نزدیک هزار و 700 میلیارد تومان پالایشگاه ها زیان دیده بودند و به دلیل بالا بودن رقم هیچ کس نمی پذیرفت؛ انجمن پیگیری نمود و با طرح موضوع در جلسات مشترک با حضور وزیر محترم و معاون وزارت نفت، دیوان محاسبات کل کشور، رییس خزانه داری کل کشور، رییس سازمان برنامه بودجه و مجموعه سازمان مدیریت مشکلات را مطرح کرد. و کارگروه مبلغ فوق الذکر را به نفع شرکت های پالایش رآی داد.

وی با اشاره به اقدام پالایشگاه کرمانشاه برای بازیافت لجن های نفتی گفت: امیدوارم این کار بسیار شایسته پالایشگاه کرمانشاه با مسئولیت مدیرعامل دیگر پالایشگاه ها پیگیری شده و انجام آن در جدول زمانبندی مشخص دنبال شود.

عاشوری خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در یک زمان 6 تا 8 ماه کارگاه بازیافت لجن های نفتی را در پالایشگاه های دیگر راه اندازی کنیم.

ساخت پتروپالایشگاه میعانات گازی، یک تیر و چند نشان

انتهای پیام/

پالایشگاه ایران صنعت   اخبار برگزیده
  

دامنه‌های غیرایرانیِ خبرگزاری «فارس» به دلیل تحرم‌های آمریکا، مسدود شده و تنها دامنه «ir.» این خبرگزاری در دسترس است.
نامه نیوز دستورالعمل ایالات متحده آمریکا ترافیک 

  

نماینده پیشین ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: شخصا معتقدم تصمیم به خروج از NPT در صورت بازگشت تحریم‌های بین‌المللی از سوی شورای امنیت تصمیم خوبی است و حتی در موارد دیگری هم که کشور با خطراتی مواجه شده است که این تصمیم می‌توانست اجرا شود.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

در آستانه انتخابات؛ نمایندگان مجلس به یاد کارگران افتادند/ از پرداخت یارانه 75 هزار تومانی تا رسمی شدن همه‌ قراردادی‌ها!در شرایطی که کارگر، دستمزدش یک‌چهارم خط فقر است و نمی‌داند که آیا همین فردا شاغل خواهد ماند یا خیر، نمی‌تواند به هیچ کدام از پروپاگانداهای بی‌پشتوانه و بعضاً غیرکارشناسانه در رابطه با یارانه و مزد و همسان‌سازی اعتماد کند؛ با این حال، سوال اساسی یعنی مطالبه‌ی اساسی همچنان پابرجاست: چرا در طول چندین دوره از ادوار پیاپی مجلس، هیچ زمان هیچ تلاشی برای اجرای قانون کار و احقاق حقوق کار...
ایلنا درآمد انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

پیش فروش 5 محصول ایران خودرو از امروز با موعد تحویل یک سالهطرح جدید فروش فوری و اقساطی محصولات ایران خودرو از5 تا 6 بهمن ماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

خودروسازان باز هم دپو می کنند؟آن طور که از خطوط تولید خودروسازان خبر می‌رسد در دی‌ماه سال جاری به نسبت سال گذشته تولید افزایش مناسبی را تجربه کرده با این حال تغییری در میزان عرضه به بازار توسط خودروسازان ایجاد نشده است.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو تولید 

  

آمریکا رسماً فرمانده نیروی قدس را تهدید به ترور کرد!هوک در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند، او را نیز ترور می‌کنند.
مستقل‌آنلاین قدس دونالد ترامپ ایران 

  

خواننده لس‌آنجلسی وسط اجرا در تهران دستگیر شدرئیس پلیس اماکن تهران بزرگ از دستگیری سامان خواننده معروف لس‌آنجلسی در حین اجرای کنسرت در شمال تهران خبر داد.
مستقل‌آنلاین خواننده تهران پلیس 

  

مرکل: تا زمانی که توافق بهتری در کار نیست، برجام را نابود نکنیمصدراعظم آلمان در بیاناتی مدعی شد که تا توافق بهتری نسب به برجام حاصل نشود، دیگر کشورها نباید این توافق بین‌المللی را کنار بگذارند.
مثلث آنگلا مرکل نیویورک تایمز کار 

  

نماینده مجلس: برای افزایش حقوق کارکنان، در صحن علنی مجلس تلاش می‌کنیمیک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت که در لایحه بودجه 99 دیده شده، به هیچ وجه جوابگوی کمبودهای سبد هزینه خانوار نیست.
مثلث کمیسیون اجتماعی مجلس درآمد دولت 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از نامزدهای اصولگرا خواست، تعهد دهند تا اگر در لیست 30 نفره نبودند، از تهران نامزد نشوند.
نامه نیوز انتخابات مجلس بیژن نوباوه جبهه پایداری 

  اخبار داغ
  

کولاکوویچ: در المپیک، بدترین شرایط تمرین، زندگی و حمل و نقل را دارید/ والیبال ایران پتانسیل مبارزه با هر تیمی را داردسرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ایران، شاید پتانسیل کسب مدال المپیک را نداشته باشد ولی پتانسیل مبارزه با هر تیمی را دارد.
تسنیم المپیک المپیک 2016 والیبال 

  

معرفی باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی​اقتصاد نیوز:بیت‌کوین کماکان باارزش‌ترین ارز دیجیتالی در جهان است.
اقتصادنیوز اقتصاد بیت کوین ارز 

  

راز معطل ماندن تقاضا و ارزان نشدن قیمت خودروشرکت‌های خودروساز در شرایطی از رکورد افزایش تولید در دی‌ماه سال‌جاری خبر می‌دهند که بازار همچنان تشنه عرضه خودرو است. آن طور که از خطوط تولید خودروسازان خبر می‌رسد در دی‌ماه سال جاری به نسبت سال گذشته تولید افزایش مناسبی را تجربه کرده با این حال تغییری در میزان عرضه به بازار توسط خودروسازان ایجاد نشده است.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

بلیط هواداران تراکتور ارزان شدروز یکشنبه تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتور خواهد بود.
ایلنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس ورزشگاه آزادی 

  

پرسپولیس، بلیت تراکتوری‌ها را نیز ارزان کرد!باشگاه پرسپولیس بهای بلیت بازی با تراکتور را در شرایطی کاهش داد که این کاهش قیمت برای جایگاه هواداران تیم میهمان نیز اعمال شده است.
ورزش۳ باشگاه پرسپولیس پرسپولیس بازی 

  

یک قرن همراهی دو ملت ایران و عراق در مبارزه با استکباریک قرن پس از قیام مردم عراق به فتوای آیت‌الله محمدتقی شیرازی علیه انگلیسی‌ها، بار دیگر قیام کردند و برای گرفتن انتقام خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی خواهان خروج نظامیان آمریکایی از عراق شدند.
شما‌نیوز دولت جنگ جهانی دوم ایران 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ ناکامی دوباره دلار و سکه در مرزشکنیاقتصادنیوز؛ روز گذشته پنجشنبه 3 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران افزایشی شدند اما همچنان این جابه‌جایی‌های قیمتی در دامنه‌ای محدود رخ می‌دهد و مرزهای مقاومتی به شکل موثری شکسته نشده‌اند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13500 تومانی جابه‌جا شد و نتوانست از این محدوده مقاومتی بالاتر رود و محدوده 13600 تومانی را تجربه کند. سکه طرح جدید هم به رغم صعود تا سقف محدوده 3...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

وزیر ارشاد: کیفیت جشنواره تئاتر فجر امسال را مثبت ارزیابی می‌کنم«سیدعباس صالحی» در دیدار با دست اندرکاران سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان کرد:خبرهایی که ما از قبل شنیدیم، نشان از کیفیت بالای برگزاری این جشنواره دارد و دوستان با توجه به شرایط سختی که وجود داشت مسیر را به شکلی درست پیش برده‌اند.
شما‌نیوز معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره تئاتر