کی‌روش به جای آبروداری آبروریزی کرد!

مهدی میرآبی، نویسنده و روزنامه‌نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «کی‌روش به جای آبروداری آبروریزی کرد» نوشت: با شروع بازی‌های جام‌جهانی، تیم ملی ایران در نخستین دیدارش برابر انگلستان با نتیجه‌ای سنگین و بهت آور مغلوب شد. با همهٔ حساسیت‌ها و تعصباتی که بازیکنان و هواداران نسبت به تیم دارند...

کی‌روش به جای آبروداری آبروریزی کرد!

مهدی میرآبی، نویسنده و روزنامه‌نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «کی‌روش به جای آبروداری آبروریزی کرد» نوشت:  

با شروع بازی‌های جام‌جهانی، تیم ملی ایران در نخستین دیدارش برابر انگلستان با نتیجه‌ای سنگین و بهت آور مغلوب شد. با همهٔ حساسیت‌ها و تعصباتی که بازیکنان و هواداران نسبت به تیم دارند. باید گفت چنین نتیجه‌ای هرگز دور از انتظار نبود.

وجود این سرمربی برای تیم ملی را باید با ضرب‌المثل “آزموده را آزمودن خطاست” برشمرد. چراکه در همین اولین بازی مشخص شد کیروش به هیچ تاکتیکی جز دفاعی و بسته بازی کردن اعتقادی ندارد. از کجا معلوم، شاید تاکتیک دیگری در چنته ندارد! “چیدن پنج دفاع در زمین، سپردن توپ به حریف، چشم دوختن به ضدحملات و ارسال از جناحین برای مهاجمِ نوک…”

این خلاصه‌ای از تاکتیک کیروش است که حریفان برای آنالیز آن نیازی ندارند خود را به زحمت بیندازند. و عجیب‌تر اینکه چرا از بازیکنی مثل چشمی با آن سبک بازی خشن در پست غیر تخصصی استفاده می‌کند. یعنی آن گاف‌هایی که روزبه در دوره‌های پیش مرتکب می‌شد و هزینه‌های تیم را بالا می‌برد کیروش را برای یک جابجایی و تغییر تاکتیکِ کوچک متقاعد نکرد؟

با همهٔ اینها اینکه تیم، خوب تدارک ندیده است، سیستم بدی برای شروع پیاده کرد، در بدترین زمانِ ممکن (پانزده دقیقهٔ اول) گل خورد و دروازه‌بان مصدوم شد. یک طرف ماجراست. اما طرف دیگر ماجرا به حدی برای یک تیم مهم است و می‌تواند مهلک باشد که همهٔ مواردی که در بالا برشمردم را به تنهایی می‌تواند به حاشیه ببرد.

تیم از پشتوانه مردمی و هواداری برخوردار نبود و با یک آرامش، عازمِ مسابقات نشد. برای تیمی که میهمانانِ ویژه‌اش (دایی، مهدوی‌کیا، کریمی، نکونام) از حضور برای تماشا انصراف می‌دهند و گوینده مشهورش دعوت به گزارش را رد می‌کند و عوامل و عناصرِ ورزشی‌اش ریزش می‌کنند عواقب خوبی در انتظارش نیست.

تحت چنین شرایطی این تیم نه تنها بسان دوره‌های پیش از حمایتِ لازمِ هواداران برخوردار نبود بلکه بازیکنان از سوی مردم، چهره‌های سرشناس ورزشی و همینطور هوادارانِ معترض به شدت تحت فشارند. از طرفی تک‌تک بازیکنان از طریق تلفن‌های همراه اوضاع و احوال داخلی را که روز به روز وخیم‌تر می‌شود را دنبال می‌کنند و این چیزی نیست که بر تمرکز و تسلط آنها بر بازی اثر نگذارد.

به قول دوستی: “هر خونی که ریخته می‌شود خونِ سیاوش است.” هیچ ایرانیِ با اجداد و اصالتی نیست که از نوادگان کورش و داریوش باشد و از مظهر پاکی و یکانگیِ اهورامزدا سخن به میان بیاورد و مدعای زیستن در سرزمین خیام و جامی و حافظ باشد ولی نسبت به بدی‌ها، ظلم‌ها و ستم‌ها بی‌تفاوت بماند و عکس‌العملی نشان ندهد.

حقیقت آن است که اندوه از چهرهٔ بازیکنان پدیدار بود. تیم به عنوان نماینده‌ای از مردم از شرایط داخلی کشور می‌رنجید و دغدغه داشت. این آشفتگی و عدم رضایت از شرایط کشور را کاپیتان تیم (به نمایندگی از همه) در کنفرانس پیش از بازی به عینه به زبان آورد و در تشریفات پیش از شروع بازی همگی در یک اتحادِ یازده نفره با زدن مهر سکوت بر لب نارضایتی خود را بروز دادند.

چطور می‌توان از یک تیمِ غمگین و ناراحت که مردمانش برای آزادی بهای سنگین می‌دهند انتظار کسب نتیجه مطلوب داشت؟!

انتهای پیام

برچسب هاتیم ملی ایران جام جهانی جام جهانی قطر 2022 مهدی میرآبی کارلوس کی روش

نویسنده روزنامه کورش   اخبار برگزیده
  

قانون کار، قانون کارگران است نه قانون تجارت!مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا قانون قانون تجارت قانون کار 

  

ترس عجیب وزیر دفاع آمریکا نسبت به همکاری ایران و روسیهوزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاها مبنی بر ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این همکاری‌ها نگرانی‌های امنیتی جدید را برای واشنگتن و متحدانش ایجاد کرده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

خبر خوش درباره حقوق کارگران | مبلغ نهایی حقوق کارگران مشخص شدمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
فردا کارگر بازار کار کار 

  

پیش‌بینی جالب طارمی از 3 بازی ایران در جام جهانیمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان 3 دیدار ایران را مرحله گروهی پیش بینی کرد.
خانه فوتبال مهدی طارمی بازی ایران 

  

همه چیز درباره همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان واریزی جدید به حقوق کارمندان / میزان حق عائله‌مندی و حق اولاد چقدر شدبا تصویب مصوبه لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان ماه، میزان افزایش حقوق از مهرماه اعمال می‌شود. این خبر را سخنگوی شورای نگهبان در چهاردهم آبان‌ماه اعلام کرده و گفته است اجرای آن از آذرماه عملیاتی خواهد شد.
فردا ایران خودرو مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان | حقوق کدام بازنشستگان افزایش یافت؟وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پرداخت معوقات 5ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش 81 درصدی به عالوه مبلغ ثابت 585 هزار تومان تسویه خواهد شد.
مثلث وزارت بازرگانی کارگر بازار کار 

  

بازهم توافق با دولت بر سرِ طرح ساماندهی؟ / مجلس به خانه‌ی اول برمی‌گردد!کارگران بسیاری در انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند. این نگرانی البته با توجه به صحبتهای اخیر قالیباف در مورد توافق با دولتی‌ها بی‌مورد نیست.
ایلنا دولت خبرنگار مصاحبه 

  

حمله به ایران، در دستور کار بنیامین نتانیاهو استروزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او به عنوان حمله کننده به ایران و نه تضعیف کننده دموکراسی در اسرائیل، یاد شود.
ایلنا ایران کار بنیامین نتانیاهو 

  

صدر جدول لیگ یک تغییر کرد|استقلال ملاثانی باختپایان شکست ناپذیری استقلال ملاثانی و فجر/ صدر جدول تغییر کرد
خانه فوتبال جدول استقلال استقلال خوزستان 

  

بلاروس در آستانه تقابل با ایرانتیم ملی فوتبال جوانان در صورت موافقت فدراسیون با تیم امید بلاروس دیدار خواهد کرد.
ایلنا بلاروس فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

دستور جلسات نمایندگان مجلس در این هفته مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی تقاضای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌پردازند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی درمان شورای نگهبان 

  

بررسی راهکارهای تقویت امنیت در مجلسنماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی راهکارهای تقویت تدابیر امنیتی در اماکن مذهبی و عمومی را با دستگاه‌های ذیربط بررسی خواهد کرد.
فردا خانواده اماکن مذهبی ایران 

  

سیاست‌ورزی آمریکا به شیوه گاوچران‌های آمریکایی استجعفر قنادباشی گفت: آمریکایی‌ها در ظاهر فشار می‌آورند و در پشت پرده التماس می‌کنند.
مثلث سیاست خارجی استثنایی جعفر قنادباشی 

  

شکارچی قهار مقابل تیم ملی ایرانضربه هالند به ایران/شکارچی قهار مقابل شاگردان کی‌روش در جام جهانی
خانه فوتبال ایران هری کین خودرو 

  

6 درصد تولید گاز کشور صادر می‌شود/ مصرف خانگی در زمستان 3 برابر می‌شودرییس امور نظارت، اندازه‌گیری و کنترل کیفیت گاز اظهار داشت: در تابستان 200 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می‌شود و این رقم در زمستان به بالای 600 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.
ایلنا تولید گاز زمین 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: در رنگ بندی جدید کرونایی در کشورمان، شهرهای زرد خوزستان به 5 شهر افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ 

  

اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته اخیر 326 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 65 میلیارد تومان بود که گویای کاهش سرعت خروج سرمایه از بورس تهران است.
اقتصادنیوز پول بورس تهران سرمایه 

  

رنگ 351 شهر در نقشه کرونایی کشور آبی شد به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران در ادامه روند مثبت ایجاد شده در انتهای هفته گذشته روز چهارشنبه را نیز با عملکرد مثبت به پایان برد تا اهالی بازار سرمایه کمی سر بچرخانند و نگاهی به صحبت های جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو ، داشته باشند.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام شاخص 

  

اقتصادنیوز: در هفته های پیش رو باز هم دو خودرو پرطرفدار در بورس عرضه می شود.
اقتصادنیوز خودرو 

  

رنگ 351 شهر کرونایی در کشور آبی شد به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

یک روز دیگر بدون فوتی کرونا/ شناسایی 23 بیمار جدید مبتلا به کروناوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی 23 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 و یک روز دیگر بدون فوتی خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

اقتصادنیوز: بازار خودرو هفته سپری شده را با رشد عجیب قیمت پیشت سرگذاشت،‌ بطوریکه در این هفته شاهد رشد یک تا 67 میلیونی قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپا در بازار بودیم.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

351 شهر کرونایی آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

عرضه مجدد دو خودرو محبوب ایرانی‌ها در بورس کالادر هفته های پیش رو باز هم دو خودرو پرطرفدار در بورس عرضه می شود.
گسترش خودرو بورس کالا ایران 

  

وزارت بهداشت اعلام کرد، در شبانه روز گذشته 23 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا | روز بدون فوتی کرونا در کشور! | آمار کرونا امروز 11 آذر 1401برای مشاهده آمار کرونا امروز 11 آذر 1401 باما همراه باشید
۵۵ آنلاین 

  

شناسایی 23 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/14 نفر بستری شدند به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 11 آذر 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 23 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 14 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 559 هزار و 760 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، هیچ یک از بیماران کووید 19 در کشور جان خود را از دست ندادند و مجموع جان باختگان این بیماری، در 144 هزار و 634 نفر ماند. تا کنون 7…
مهر بیمارستان خبرنگار 

  

ایران چه رتبه ای در جدول جهانی پاندمی کرونا دارد؟براساس تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا طی 24 ساعت گذشته بیش از 425 هزار ابتلای جدید به کووید 19 در جهان ثبت شده است.
برنا جدول