اعتماد   |  ورزشی  |  

ناآگاهی از شرایط، بلای جان کاراته/ مبارزه برای هیچ؟

مسئولان فداسیون کاراته در شرایطی قهرمانان این رشته را به مسابقات مختلف اعزام می‌کنند که اطلاعات دقیقی از رقابت‌های گزینشی المپیک ندارند.

ناآگاهی از شرایط، بلای جان کاراته/ مبارزه برای هیچ؟

اعتمادآنلاین آخرین مرحله انتخابی المپیک کاراته از طریق لیگ‌های کاراته وان در پرتغال و شهر لیسبون برگزار شد که اهمیت بسیاری هم خواهد داشت، اما در این مدت اتفاقاتی رخ داد که شاید نیاز باشد به بررسی این ورزش در این روزها بپردازیم.

 

به گزارش فارس،از جمله اتفاقاتی که در این برهه رخ داد و موجب تعجب همگان بود، می توان به این اشاره کرد که پیش از آخرین اعزام، سرمربی تیم، مربی و حتی رئیس فدراسیون صحبت از نهایی شدن سهمیه دوم کاراته ایران در المپیک در وزن +75 کیلوگرم و اظهار تاسف و تاثر از حذف یکی از 2 نماینده قدرتمند و شایسته مان می‌کردند، اما با پایان رقابت‌های لیسبون نه تنها تکلیف نفر نهایی این وزن +مشخص نشد که در نهایت متوجه شدیم سرنوشت دو کاراته‌کا شایسته کشورمان در دستان یک ترک و مسابقات قهرمانی اروپا است!

 

در واقع می‌توان گفت رئیس، سرمربیان، مربیان و مسئولان فدراسیون در 2 ماه مانده به شروع المپیک هنوز نمی‌دانند که روش کسب سهمیه چگونه است و با این اظهارات عیار خود را نشان دادند. 

 

عدم آگاهی رئیس و کادر فنی تیم ملی از چگونگی کسب سهمیه به خوبی نشان می‌دهد که چرا تیم ملی مردان و زنان ایران در همه رویدادها حضور دارد و حتی نفراتی که  کسب سهمیه المپیکی‌شان پیش از این قطعی شده (بهمن عسگری و حمیده عباسعلی) را اعزام می‌کنند و ریسک آسیب دیدگی و از دست دادن المپیک را می‌پذیرند.

 

در هیچ سیستم حرفه‌ای ورزشی بازیکنی که سهمیه کسب کرده و در منطقه امن قرار گرفته را به مسابقه (حتی تدارکاتی) اعزام نمی‌کنند تا بازیکن ضمن استراحت و ریکاوری، برای المپیک خودش را آماده کند اما مسئولان کاراته کشورمان نمی‌دانند که نحوه کسب سهمیه چگونه است و این موضوع می‌توان بلای جان این ورزش شود.

 

کادر فنی تیم ملی همچنان دو سهمیه قطعی را به تمام انتخابی‌ها می‌برند و توجهی به این ندارند که اگر به زعم آنها این مسابقات جهت حفظ آمادگی دو بازیکن است، اما سایر ورزشکاران با انگیزه کسب سهمیه و با آمادگی کامل در رقابت‌ها حضور پیدا کرده و به حریفانشان ذره‌ای ارفاق نخواهند کرد. این می‌تواند هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی و روحی برای نمایندگان کشورمان تاثیرات منفی داشته باشد.

 

اینکه سرمربی مسابقات جدی و اصلی را دیداری تدارکاتی می‌نامد، نشان از عدم شناخت و درک درست او از مفهوم مسابقه و تدارکاتی دارد. عجیب‌تر اینکه این مورد در مورد سرمربی تیم بانوان هم صدق می‌کند و تاسف‌آور اینکه رئیس فدراسیون که هیچ سابقه‌ای در این ورزش ندارد با مربیان هم صدا می‌شود.

 

موارد ذکر شده و عدم اطلاع رئیس و مربیان ما را متوجه یک نکته کلیدی کرد. بعد از مسابقات لیسبون تغییراتی در جدول رنکینگ‌ها رخ داد؛ در ابتدا ذبیح الله پورشیب در مکان دوم و سبزرنگ قرار گرفت و سجاد گنج‌زاده آبی شد. چند ساعت بعد این ترکیب تغییر کرد و با حفظ جایگاه، رنگ‌ها جابجا شد و این‌بار گنج‌زاده سبز شد و پورشیب آبی شد!

 

این همه تغییر در جدول سرنوشت و بدون هیچ توضیحی از جانب فدراسیون جهانی و فدراسیون ایران و گره خوردن سرنوشت بازیکنان به نتایج قهرمانی اروپا تنها موید یک نکته است؛ متاسفانه مسئولان فدراسیون از رئیس تا کادر فنی هیچ اطلاع و آگاهی نسبت به چگونگی رده‌بندی و کسب سهمیه‌های باقیمانده اولین و آخرین المپیک کاراته ندارند و تنها سیاستی که دارند، حضور در هر مسابقه به هر قیمتی و در نهایت هرچه پیش آید، خوش آید است.

 

بعد از مسابقات مصاحبه افراد وابسته به مدیران فعلی مانند دبیر سازمان تیم‌های ملی و مصاحبه کلیشه‌ای رئیس فدراسیون، سرمربی و مربی مردان و سکوت کادر فنی بانوان نه تنها از ابهامات کم نکرد بلکه مهر تاییدی شد بر موارد ذکر شده؛ اتفاقات لیسبون و البته عملکرد ضعیف حسن طباطبایی به خوبی موید این نظریه است که مدیری ناموفق بوده و بهترین دلیل این مدعا عدم فعالیت در رده‌های پایه از نونهالان تا بزرگسالان است. گروه سنی که در بهترین شرایط ساخته شدن آینده ورزشی‌شان هستند و از نظر روحی حساس و شکننده هستند. عدم هرگونه اعزام به مسابقات بین‌المللی و حتی تشکیل یک اردوی ساده خساراتی جبران ناپذیر به آینده کاراته کشور وارد کرده که در آینده‌ای نه چندان دور اثرات خودش را نشان خواهد داد.

 

کاراته ایران مصاحبه   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری