آقای نماینده درباره افزایش حقوق‌ها خوش خبر است / میزان دریافتی نمایندگان مجلس

اقتصادنیوز:نماینده مردم بهشهر در مجلس گفت: دو خبر خوش را به مردم نوید می‌دهم؛ یکی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان و دیگری افزایش تولید محصولات کشاورزی است.

آقای نماینده درباره افزایش حقوق‌ها خوش خبر است / میزان دریافتی نمایندگان مجلس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، بخش هایی از گفت‌وگو با علی محمد شاعری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی را در ادامه می‌خوانید.

تحصیلات شما در چه دانشگاه و چه رشته‌ای بوده است؟

فارغ التحصیل رشته علوم کشاورزی هستم، دکترای تخصصی‌ام را در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران و مدرک کارشناسی‌ام را هم از دانشگاه مازندران اخذ کردم.

با همسرتان چگونه آشنا شدید؟

سال اول دانشگاه بودم، در سال 58 که با یکی از بستگانم ازدواج کردم.

مهریه همسرتان چقدر است؟

مهریه همسرم  14 سکه طلا و یک جلد کلام الله مجید است.

چند فرزند دارید؟

من  چهار فرزند دختر دارم که دو دخترم خانه دار، دیگری دندانپزشک و آن یکی هم روان شناس است.

به خانواده چه چیزی عیدی می‌دهید؟

امسال به هریک از دختران و نوه‌هایم 200 هزار تومان و به همسرم هم 500 هزار تومان عیدی دادم.

در قرنطینه نوروز 30 درصد وقتم را به کارهای حوزه انتخابیه‌ام اختصاص دادم

با توجه به شیوع ویروس کرونا و قرنطینه شدن، اکنون که همه در قرنطینه خانگی هستند، وقت خود را چگونه می‌گذرانید؟

اکنون که به اجبار در خانه هستم شاید حدود 30 درصد از وقتم را به کارهای حوزه انتخابیه‌ام اختصاص داده‌ام و به صورت دورکاری و تلفنی کارهایم را پیگیری می‌کنم، همچنین به صورت لحظه‌ای کارهایم را در خصوص بحث کرونا انجام می‌دهم. به علاوه در این ایام بخشی از وقتم را کنار خانواده به تماشای برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی و کمک به همسرم در کارهای منزل اختصاص داده‌ام، هرچند مطالعه بیشترین زمانم را به خود اختصاص داده اما گاهی اوقات با بچه‌ها بازی‌های کامپیوتری می‌کنم.

خواندن سرنوشت بزرگان و رمز موفقیت آنها  بسیار مثمر است

آخرین کتابی که مطالعه کرده‌اید چه بوده و چه کتابی را به سایرین پیشنهاد می‌کنید؟

آخرین کتابی که خواندم خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی بود. به نظرم خواندن سرنوشت بزرگان و رمز موفقیت آنها می‌تواند برای نسل من و حتی جوانان جامعه مفید و تأثیرگذار باشد. این نوع کتاب‌ها برای پی بردن به ضعف‌ها و قوت‌های بزرگان جهان و  اینکه چگونه توانستند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. من بیشتر به کتاب‌های مدیریتی و کتاب‌های زندگینامه بزرگان علاقه‌مند هستم  البته در کنار آن مطالعات دینی، مذهبی و تخصصی خود را فراموش نمی‌کنم. چندین جلد کتاب هم خودم نوشتم و تحویل جامعه دانشگاهی داده‌ام.

حقوق نمایندگی من 8 میلیون و 200 هزار تومان است/ حقوق نمایندگی با هزینه نمایندگی دو مبلغ متفاوت است

فیش حقوقی شما چقدر است؟

حقوق نمایندگی من 8 میلیون و 200 هزار تومان است که به صورت ماهانه به ما پرداخت می‌شود. در واقع نماینده‌ها دو نوع دریافتی دارند ؛ حقوق نمایندگی با هزینه نمایندگی دو مبلغ متفاوت است که به صورت رسمی پرداخت و هزینه می‌شود؛  هزینه‌های نمایندگی  به  دفاتر نمایندگان مجلس در شهرستان‌هایی که نماینده آنجا هستند، مربوط می‌شود. به عنوان مثال بنده در این 4 سال، 5 دفتر داشتم. یک دفتر در تهران و 4  دفتر هم در حوزه انتخابیه‌ام داشتم. هزینه نمایندگی هزینه‌های تردد، نیروهای همراه مانند راننده و خودرو است. نماینده‌ها هزینه‌های نمایندگی خود را از دولت نمی‌گیرند. تمام هزینه‌های نمایندگی  نمایندگان باید از طریق مجلس تعیین و پرداخت شود.

جزء اولین نفراتی بودم که اموال خود را به صورت شفاف گزارش  دادم

حاضرید اموال خود را شفاف بیان کنید؟

ما اموال خود را به صورت شفاف طبق قانون به قوه قضائیه بیان کردیم. من جزء اولین نفراتی بودم که اموال خود را به صورت شفاف به رئیس قوه قضائیه گزارش دادم.

با توجه به شیوع کرونا توصیه شما به مردم چیست؟

توصیه می‌کنم مردم به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا به خوبی گوش و عمل کنند، چراکه اکنون با یکی از بیماری‌های خطرناک قرن مواجه هستیم و در دهه‌های اخیر هیچ بیماری مانند کرونا به صورت واگیر مشاهده نشده بود. این بیماری بسیار خطرناک است. اگر مردم و دولت کرونا را جدی نگیرند این بیماری منجر به تلفات گسترده‌ای خواهد شد.  مردم باید  طبق توصیه وزارت ستاد مقابله با ویروس کرونا و وزارت بهداشت از تردد غیرضرور خودداری کنند، در منزل بمانند، از رفتارهای احساساتی و هیجانی پرهیز کنند و در برخورد با این موضوع موضعی خردمندانه داشته باشند.

اکنون گزارش‌هایی وجود دارد که حدود 50 درصد از مردم به توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا برای ماندن در خانه توجه نکردند و همچنان به مسافرت نوروزی می‌روند. درخواست من از ملت عزیزمان این است که در خانه بمانند و به محض اینکه علائم کرونا را مشاهده کردند با پزشک مشورت کرده و دستورالعمل‌های پزشکی را رعایت کنند و  برای شکستن زنجیره شیوع کرونا در منزل بمانند.

دولت باید هزینه‌های مشاغل آسیب پذیر را جبران کند

دولت و مردم هریک وظیفه‌ای دارند. دولت باید هشدارهای علمی و لازم و تخصصی را به مردم دهد، همچنین امکانات بهداشتی و درمانی را در سطح گسترده برای مردم فراهم کند و مواد ضد عفونی کننده، ماسک، دست کش، کادر درمانی، بیمارستان و مراکز درمانی را برای بیماران تامین کند. الحمد الله وزارت بهداشت در این زمینه زحمات زیادی کشیده و من از این بابت تقدیر و تشکر می‌کنم، اما کمبودهایی هم وجود دارد.

 دولت باید نسبت به جبران هزینه‌های مشاغل آسیب پذیر اقدام کند. بسیاری از افراد که مغازه اجاره کرده‌اند، زمان پرداخت اجاره، پول ندارند بنابراین دولت باید به کمک آنها بیایند و از طریق تسهیلات کم بهره و با بازپرداخت بلند مدت به مردم کمک کنند. بسیاری از افراد شغل آزاد دارند  و اگر از منزل خارج نشوند، نمی‌توانند معیشت خانواده خود را تامین کند. دولت باید در این خصوص اقدام جدی کند.

تلخ‌ترین خاطره من شهادت سردار سلیمانی بوده است

بهترین و بدترین خاطره برای شما در سال 98 چه بوده است؟

تلخ‌ترین خاطره من شهادت سردار سلیمانی بوده است و بهترین خاطره من در سال 98 حضور میلیونی مردم برای پیمان بستن با آرمان‌های شهدا و سردار سلیمانی بود و خاطره دیگری که برای من مفید بود حضور داوطلبانه مردم در کمک رسانی در ایام سیل حامل خاطره خوبی بود چراکه دیدیم مردم در ایامی که هموطنانشان با سیل مواجه شدند به کمک آنها شتافتند. من هم همواره در کنار این مردم بودم و می‌دیدیم که چگونه هم نوعان خود را یاری می‌کردند.

افزایش حقوق کارکنان، بازنشستگان و تولید محصولات کشاورزی را به مردم نوید می‌دهم

بهترین خبری که می‌توانید در سال 99 به مردم دهید چیست؟

دو خبر خوش را به مردم  نوید می‌دهم؛ یکی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان و دیگری افزایش تولید محصولات کشاورزی است.

چقدر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید؟

در مواقعی که جلسات ضروری نداشته باشم بیشتر اوقات از مترو  برای تردد از منزل تا مجلس  استفاده می‌کنم.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

مجلس شورای اسلامی خودرو ازدواج   اخبار برگزیده
  

ماجرای پلاک سوم خودروها چیست؟رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: نصب پلاک سوم بر روی خودروها یک قانون است که در سال 86 تصویب شده است اما در چند سال گذشته اجرایی نشده است که از امسال به مرحله اجرا در می‌آید.
خودروتک تعویض پلاک پلیس راهور پلیس 

  

هیچکس در انتخابات 1400 به جهانگیری و محسن هاشمی رأی نمی‌دهدسعید زیباکلام در برنامه صداوسیما گفت: بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی با آویزان شدن به حکومت امیرالمومنین علیه السلام و نبی اکرم (ص) ابتدای ترین حقوق مردم را زیرپا میگذارند.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس جمهوری اسلامی ازدواج 

  

متهمان فراری تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز نیست، می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند/ آرای متهمان سیاسی برای جلوگیری از پناهندگی به آنها داده نمی‌شود/ بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه فضای حسن نیت ایجاد می‌کندعضو کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه موضوع جدیدی نیست، گفت: همه متهمان فراری می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند و خدمات عمومی دریافت کنند و تا زمانی که وضعیت‌شان قرمز اعلام نشده، کنسولگری هیچ اقدامی برای دستگیری آنها نمی‌تواند انجام دهد.
ایلنا قوه قضاییه قانون خبرنگار 

  

ثبت نام در طرح جدید فروش خودرو تمدید شد | جزئیاتتمامی متقاضیان شرکت در طرح جدید فروش خودروها، تا ساعت 24 چهارشنبه 14 خردادماه (به مدت 10 روز) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌های فروش خودروسازان، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. این تمدید بعد از آن آغاز شد که به دلیل میزان استقبال مشتریان از این طرح کلیه ظرفیت های خودروسازان تکمیل شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت وزیر بهداشت واکنش نشان داد.سفیر چین در تهران به اظهارات و توییت کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان واکنش نشان داد.
۵۵ آنلاین چین تهران وزارت بهداشت 

  

ساز و کار پرداخت وام یک تا دو میلیونی به گروه‌های شغلی، ظاهرا به این‌گونه خواهد بود که اسامی مشمولان این وام که پرداخت‌های یک میلیونی وام یارانه‌بگیران برای آن‌ها انجام شده، مابقی تا سطح دو میلیون تومان به حسابشان شارژ خواهد شد.
نامه نیوز وام وزارت کشور ازدواج 

  

بحران بی‌سابقه در روابط چین و آمریکا؛ جنگ سرد جدیدی در راه است؟اقتصادنیوز: تنش در روابط پکن و واشنگتن به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است.پس از اتهام‌زنی‌های متقابل در بحبوحه بحران کرونا، اکنون هنگ‌کنگ زمین بازی را تغییر داده و درجه تقابل را به بالاترین سطح رسانده است.
اقتصادنیوز چین دونالد ترامپ دموکراسی 

  

مجموع ارزش سهام هر سهامدار عدالت چقدر است؟امکان فروش سهام عدالت فعلا فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. محمدرضا معتمد عضو هیئت مدیره سازمان بورس گفت: از شنبه دهم خرداد امکان معاملات سهام عدالت فقط از طریق شبکه بانکی وجود دارد. مالکان می‌توانند حداکثر تا 30 درصد در این مرحله بفروش برسانند و مابقی دارایی را حداکثر تا یکسال امکان فروش خواهند داشت...
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام ورزشگاه 

  

صهیونیست‌ها مدعی حمله سایبری ناکام به بندرعباس شدندشفقنا/ کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی روز دوشنبه مدعی شد که حمله سایبری به بندرعباس ایران توسط نیروی سایبری این رژیم انجام شده و اسرائیل از طریق آن به دنبال دستیابی به اهداف نظامی و اقتصادی بوده است.
مثلث بندرعباس تلویزیون روزنامه 

  

مجلس یازدهم احتمالاً به روی دولت شمشیر بکشدجلال جلالی‌زاده گفت: دولت در حد توان تلاش می‌کند و به دلیل محدودیت‌ها بیشتر از این نمی‌تواند برای حل مشکلات معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهادهای نظام را می‌گیرد و در نتیجه، مطالبه‌گری و پرسشگری مردم بیشتر می‌شود.
اعتماد دولت شورای نگهبان ویروس 

  اخبار داغ
  

نرخ ارز آزاد در 6 خرداد 99؛ ثبات قیمت دلار و یورو ادامه داردبراساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز ( 6 خرداد 99) هر اسکناس یورو به قیمت 18 هزار و 800
خبرفوری ارز قیمت دلار 

  

عزم جدی فدراسیون کشتی در راه مبارزه با دوپینگفدراسیون کشتی شرحی از اقدامات خود را در راه مبارزه با دوپینگ به اطلاع اتحادیه جهانی رساند.
تسنیم فدراسیون کشتی دوپینگ ایران 

  

ارزش روز شرکتهای بورسی سهام عدالت چقدر است؟اقتصادنیوز :سهامداران عدالتی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند با مراجعه به بانک،سفارش فروش30درصد سهامشان را ثبت کنند؛براین اساس اطلاع از ارزش روز سهام اهمیت دارد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام سازمان خصوصی سازی 

  

ارزیابی ارتش اسرائیل از نخستین تحولات پس از درگیری بین آمریکا و ایرانارزیابی‌های ارتش اسرائیل حاکی از آن است که هرگونه برخورد بین جمهوری اسلامی در ایران و ایالات متحده، موجب وقوع واکنشی از سوی حزب‌الله علیه اسرائیل می‌شود؛ همزمان، ارزیابی‌های امنیتی در تل آویو تاکید می‌کند که اقدام اسرائیل برای حمله پیش‌گیرانه به حزب‌الله نیز کاملا اشتباه است.
اعتماد رئیس جمهور تلویزیون جمهوری اسلامی 

  

کشف محموله ارز قاچاقفرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد از کشف 8 میلیارد و 248 میلیون ریال ارز قاچاق در بازرسی از مسافر یک دستگاه اتوبوس خبر داد.
برنا ارز قاچاق اتوبوس 

  

هدف گذاری بانک مرکزی برای تورم 22 درصدی در سال 99بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی بانک مرکزی در خصوص چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم، این نرخ برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین شده است.
برنا بانک مرکزی بانک تورم 

  

چارچوب هدف‌گذاری تورم اعلام شد/ نرخ تورم هدف، 22 درصدبانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
ایلنا تورم رشد اقتصادی نرخ ارز 

  

نرخ ارز نیمایی امروز 6 خرداد 99 + جدولقیمت میانگین هفتگی فروش دلار نیمایی در معاملات امروز 86 تومان افزایش یافت.
برنا ارز جدول قیمت 

  

رسیدن به نرخ تورم 22 درصدی در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست/ عوامل موثر بر تورم ثبات ندارنداستاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: رسیدن به نرخ تورم 22 درصد و حتی نرخ تورم زیر 30 درصد دشوار است و نیازمند اصلاحات جدی اقتصادی و برنامه منسجم است که به نظر می‌رسد در کوتاه مدت امکان‌پذیر نباشد.
ایلنا نرخ ارز تورم صادرات غیرنفتی