گسترش   |  اجتماعی  |  

روشندل یزدی چراغ انسانیت را در وجود همه روشن کرد + پیام هنرمندان و ورزشکاران

صنایع دستی یزد و به طور کلی ایران عرصه تبلور استعدادهایی است که ناب و خالق هستند.

روشندل یزدی چراغ انسانیت را در وجود همه روشن کرد + پیام هنرمندان و ورزشکاران

این صنعت مملو است هنرمندانی که خلاقانه مشغول تولید هستند و هنر خدادادی خود را به محصولاتی فاخر و درجه تبدیل می‌کنند.

یکی از این هنرمندان درجه یک فرشته آلبوغبیش است. فرشته آلبوغبیش تنها 17 سال دارد. اصالتا خوزستانی و اهل رامهرمز است و چند سالی است که ساکن میبد است. فرشته با وجود نابینایی زیلوباف زبردستی است.

او وقتی 9 ماهه بوده در اثر ابتلا به بیماری و پس از سه عمل سخت بینای خود را از دست داده. “مادر می‌گوید یک شب از شدت درد مجبور شده من را به بیمارستانی در اهواز ببرد. 3 بار چشمانم را عمل کردند اما خب نتیجه نداد و من نابینا شدم”

مجبور به ترک تحصیل شدم

فرشته در مدرسه مشغول تحصیل می‌شود اما به دلیل شرایط خاص خانوادگی مجبور می‌شود درس را کنار بگذارد:” چند سالی درس خواندم و بعد مجبور به کار شدم”

دوست داشتم خلق کنم

این اجبار فرشته را به سمت آموزش و سپس تولید زیلو کرد:”وقتی زیلو را لمس کردم و فهمیدم که همه‌اش با دست بافته می‌شه علاقه مند شدم که این کار رو یاد بگیرم و بتونم با دستای خودم یک کار خلق کنم”

او پیش استاد رفته و خیلی زود این هنر را یاد گرفته:”رفتم پیش استاد غنی‌پور و ازش خواهش کردم به من زیلو بافی یاد بده، مرد مهربونی بود و قبول کرد.”

فرشته اما حالا دوباره به مدرسه بازگشته و الان مشغول تحصیل در کلاس نهم است.

چون عاشقم و سختی را جدی نمی‌گیرم

فرشته عاشق هنر است:”من زیلو بافی و کارهای هنری رو خیلی دوست دارم. به خاطر همین هم با وجود سختی زیاد و ندیدن نقشه اینکار رو یاد گرفتم”

با لمس سر انگشتانم همه چیز را می‌فهمم

فرشته در مقابل این سوال که بدون دیدن چگونه نقشه خوانی می‌کند، می‌گوید:”اول که از ساده بافی شروع کردم. همه چیز رو با لمس سر انگشتانم یاد گرفتم.

بعد چون خط بریل بلدم، برای خودم توضیحات نقشه رو می‌نویسم و رج‌ها رو می‌شمارم و بعد نخ رو رد می‌کنم”

فرشته برای بافت یک زیلو فقط 5 روز زمان نیاز دارد. “کار خیلی سختیه، اما واقعا من عاشق این کار هستم. عاشق صدای پنجه زدن هستم؛ لذت می‌برم وقتی خواهرم نقشه را توضیح می‌دهد و من با سر انگشتانم روی زیلو دست می‌کشم تا بتوانم ببافم”

خواهرم نیست؛ مثل مادرم است

فرشته به شدت خود را مدیون خواهر می‌داند:”هر کاری که از دستش بر بیاد برای من می‌کنه. به شدت تشویقم می‌کنه! نقشه رو برام توضیح می‌ده! اشتباهاتم رو اصلاح می‌کنه و در اصل کاری مثل یک مادر برای من می‌مونه”

آرزوی فرشته

فرشته یک آرزوی بزرگ دارد:”دوست دارم درس بخونم و معلم بشم و بتونم به کودکان نابینا کمک کنم. البته الان هم بهشون قلاب بافی یاد می‌دم. بچه‌ها میان و من بهشون با قدرت لامسه قلاب بافی یاد می‌دم!”

کمپین #فرشته

ما در مجموعه آرا تصمیم گرفتیم برای حمایت بیشتر از فرشته، یک کمپین به راه بیاندازیم. باتوجه به اینکه فرشته امکان دیدن و خواندن نظرات مردم را نداشت از همگان خواستیم که با ارسال پیام صوتی برای فرشته نظرات‌شان را بیان کنند.

خوشبختانه این کمپین با حمایت بازیگران و ورزشکاران زیادی همراه شد. سیما تیرانداز، عاطفه رضوی، مونا فرجاد، فریبا نادری، سپند امیر سلیمانی، داریوش فرضیایی، احسان کرمی، محمد مسلمی، امیرشهاب رضویان، علی مسعودی، حسین پاکدل، علی ضیا، مژده لواسانی هنرمندان این کمپین بودند.

شهربانو منصوریان، الهه منصوریان، کیانوش رستمی، سجاد انوشیروانی، حمیده عباسعلی، محمد خاکپور، سیدمهدی رحمتی، نسیمه غلامی از میان ورزشکاران حاضر در این کمپین بودند.

محمدحسین سجادی نیری دبیر زیست بوم خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری و خانم پویا محمودیان، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مدیرانی بودند که در این کمپین حضور داشتند.

پیام‌های مردم همراه سلبریتی‌ها

علاوه بر این چهره‌های شناخته شده، تعداد زیادی از مردم نیز با ارسال پیام‌های صوتی مهارت و هنر فرشته در رشته زیلوبافی از صنایع دستی یزد را تحسین کردند.

در ادامه پیام‌های هنرمندان و ورزشکاران را با هم می‌خوانیم:

سیما تیرانداز (بازیگر سینما و تلویزیون): فرشته عزیز از دیدن هنرنمایی زیبایت خیلی شگفت زده شدم. اینکه بسیار تحسینت کردم و امیدواریم در هر جای باشی موفق و شاد باشی.

مهدی رحمتی(سرمربی تیم شهرخودرو): ما به شما افتخار می‌کنیم چون دختر سختکوشی هستی و می تونی الگویی برای همه انسانها باشی. از صمیم قلب برایت آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم به موفقیت‌های بیشتری برسی.

محمدحسین سجادی(دبیر زیست بوم خلاق معاونت علمی ریاست جمهوری): فرشته عزیز! آینده این کشور را آدم‌های پرامید مثل تو می‌سازند، ازت ممنونم!

مونا فرجاد(بازیگر سینما و تلویزیون): فرشته عزیز تو یکی از دخترهای غرور آفرین این سرزمین هستی. من افتخار می کنم که با شما آشنا شدم. یک عالمه انرژی مثبت برایت می فرستم.

شهربانو منصوریان(قهرمان وشوی جهان): فرشته خانم! کار زیبای شما را دیدم. دمه شما گرم! خیلی لذت بردم که با قدرت داری اینگونه کار می‌کنی!

حسین پاکدل (نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، مجری، تهیه کننده): درس بزرگی که گرفتم این بود که آدم با واقعیت‌های زندگی خود کنار بیاید. تو خیلی با این واقعیت خوب کنار آمدی. من مطمئن هستم که تو بیش از اینها موفق خواهی شد. تو از همین الان معلم هستی.

عموپورنگ: از تو بزرگترین درس را گرفتم

داریوش فرضیایی(عمو پورنگ): من خوشحال هستم که انقدر با روحیه هستی و من بزرگترین درس را از تو گرفتم. برات بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و امیدوارم بتوانم به زودی تو را ببینم و منتظر موفقیت‌های بیشتری از تو هستم.

سپند امیر سلیمانی(بازیگر سینما و تلویزیون): امیدوارم کرونا زودتر تمام شود تا بتوانم از نزدیک تو را ببینم. من دوست راه دور شما هستم. مطمئن هستم بهترین اتفاق‌ها در انتظار شماست. دمت گرم که انقدر با روحیه و هنرمندی!

محمد مسلمی(عموهای فیتیله‌ای): کار زیبای شما را دیدم و لذت بردم، آفرین.

عاطفه رضوی(بازیگر سینما و تلویزیون): ویدیو کوتاهی از تو دیدم که در حال آموزش زیلو بافی به یک خانم جوان بودی. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و روحیه درجه یک تو ثابت کرد که هنر یک ودیعه و یک جهانبینی است. نیازی نیست که ما با چشم چیزی را ببینیم. خوش به حالت روحیه حسادت برانگیزی داری. رفتار تو بهترین نوع سپاسگذاری به جهان هستی است.

علی ضیا(مجری): فرشته خانم من از اینکه هموطن شما هستم افتخار می کنم. آدم‌هایی مثل شما که همه محدویت‌ها را از بین می‌برند، ستودنی هستند.

ادای احترام قهرمان وزنه برداری جهان به فرشته

کیانوش رستمی(قهرمان وزنه برداری المپیک): واقعا بسیار لذت بردم که دیدم شما انقدر زیبا دارید زیلو می‌بافید. انقدر عالی آن را به دیگران آموزش می دهید. انشالله که همیشه موفق باشید. با این کارتان به همه نشان دادید که در همه حال آدم‌ها می‌توانند موفق باشند و هیچ کاری سخت و نشدنی نیست.

نسیمه غلامی(بازیکن تیم ملی فوتسال): فرشته‌ها همیشه تو آسمانها نیستند، بعضی‌هاشون روی زمین و کنار ما هستند. فرشته تو از آن فرشته‌هایی هستی که باعث زیبایی زمین شدند و تو انگیزه آدم‌هایی هستند که ناامید هستند.

محمد خاکپور(کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال): با دیدن ویدیو شما و شنیدن سرگذشت‌تون به زندگی بیشتر امیدوار شدم. وقتی که امید را انتخاب می‌کنی همه چیز ممکن می‌شود. همینطور که تو در زندگی‌ات نشان دادی هر غیرممکنی، ممکن است. به راهت ادامه بده و مطمئن باش که بهترین‌ها در انتظار توست.

پویا محمودیان(معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی): زنان و دختران این کشور همواره در عرصه‌های مختلف افتخار آفرین بودند. فرشته عزیز از میبد، شهر جهانی زیلو، یکی از رشته‌های مهم صنایع دستی یزد، ستاره فروزان در سپهر هنر این مرز بوم است.

احسان کرمی(مجری): فرشته خانم واقعا جای تبریک دارد. همه ما یک توانایی‌ها و یک ناتوانایی‌هایی داریم! اما به نظرم یک اراده بزرگ باید باشه که آدم ناتوانی‌هاش رو کنار بگذاره و با توانمندی‌ها در زندگی پیش برود. به معنی واقعی کلمه این توانمندی حیرات انگیز شما برای من الهام بخش بود.

منصوریان: الگوی زنان ایرانی

الهه منصوریان(قهرمان وشوی جهان): لذت بردم از اینکه هنر زیبای تو را دیدم. از اینکه از هنر و علاقه‌مندی خودت دست نکشیدی تحسین‌ات می‌کنم. خوشحالم ایران زن‌هایی داره که الگو هستند و امیدوارم روزی بتونم ببینمت. تو الگوی خیلی از زنهای ایرانی هستی.

حمیده عباسعلی(قهرمان کاراته جهان): کاملا قابل درک که تو انقدر قوی هستی و باعث شدی که همه از این کار تو درس بگیرند. به راهت ادامه بده و مطمئن باش که بهترین‌ها در انتظارت است.

سجاد انوشیروانی(قهرمان سابق وزنه برداری جهان): شما روشندلان هستید که با دل و ذهن پاکی که دارید کارهای خیلی بزرگی انجام می‌دهید و نشان دادید که چقدر می‌توانید برای جوانان الگو باشید.

مژده لواسانی(مجری) : قطعا کار بسیار سختی است اما تو ثابت کردی که می‌توانی و این خواستن و توانستن در زندگی تو عملی شده. کلی ذوق کردم و برات آروزی موفقیت دارم و امیدوارم یک ذره از این پشت کار و روحیه و امید تو را ما مردم هم داشته باشیم و بتونیم درست قدم برداریم.

علی مسعودی(بازیگر): امیدوارم که همیشه همینطور پر از امید و انگیزه باشی. خیلی دوست دارم که بتونم از نزدیک ببینمت. ویدیویی که از تو دیدم خیلی حال دلم را خوب کرد و انرژی مثبت از تو گرفتم.

فریبا نادری(بازیگر سینما و تلویزیون): خیلی بهت افتخار می‌کنم که با دستان خود می‌توانی یک الگوی موفق باشی برای کسانی که احساس می کنند نقطه ضعفی دارند. اما تو از نقطه ضعفت پله ساختی و آن را به نقطه قوت تبدیل کردی. قوی باش، محکم باش و بدان که خدا دوتا فرشته روی شانه‌های تو گذاشته که اینطور از تو حمایت می‌کنند.

حمایت آرا هنر از صنعت زیلو بافی

یکی از راه‌های توسعه صنعت صنایع دستی می‌تواند، همراهی صنایع دیگر از جمله صنعت هدایای تبلیغاتی باشد.

امروز برکسی پوشیده نیست که صنایع دستی یزد به عنوان یکی از بومی‌ترین صنایع کشور، نیازمند حمایت اساسی است. و صنایع دستی یزد نیز جزوی از همین کل است.

صنعتی که تا کنون بدون هیچ پیشتیبانی و حمایتی، تنها بر اساس انتقال سینه به سینه سرپا مانده است.

آرا هنر با کشف هنر هنرمندانی همچون فرشته تلاش می‌کند تا بازار فروش مناسبی برای آنها فراهم کند.

از این جهت تیم تامین آرا هنر از این پس زیلو را به عنوان یکی از مهمترین صنایع دستی یزد نیز در سبد محصول خود قرار خواهد داد.

شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌توانند در راستای مسئولیت اجتماعی خود و به عنوان هدایای تبلیغاتی از آثار این هنرمندان استفاده کنند.

ایران میراث فرهنگی دختران   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

مقام معظم رهبری:«بعضی ها جوری حرف می زنند، جوری اقدام می کنند که به اسم اینکه می خواهیم اوضاع را درست کنیم؛ در نقشه دشمن کار می کنند، خودشان ملتفت نیستند. اینهایی که خطاب می کنند به دولت که بایستی دولت برکنار بشود و از این قبیل حرف ها، اینها دارند در نقشه دشمن کار می کنند. نخیر، دولت باید با قوّت سرِ کار بماند، کارها را باید این دولت انجام بدهد.»
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی بازی 

  

قیمت خودرو تا کجا کاهش پیدا می کند؟روند کاهش قیمت خودرو که از ابتدای این هفته با شیب ملایمی آغاز شده بود از روز سه شنبه تند شد و قیمت خودروهای داخلی با سرعت زیادی کاهش یافت. هر چند به دلیل افزایش بی رویه هفته های گذشته شاید هنوز کاهش قیمت خودرو برای بسیاری محسوس نباشد. اما در این میان سوال این است که کاهش قیمت خودرو تا کجا ادامه پیدا می کند.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر ارزان شد / پراید به زیر 100 میلیون برمی گردد؟روند کاهش قیمت خودرو در بازار که از روز سه شنبه شدت گرفته بود دیروز نیز ادامه یافت و قیمت پراید 2 میلیون تومان دیگر نیز کاهش یافت.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

هشدار حجاریان به همایون شجریان / شاید شما هم دچار مصائب پدر شوید!استاد شجریان در زندگی خود همواره جانب مردم را گرفتند و به این خاطر صدمه‌ها دیدند تا ‌حدی که ممنوع‌الصدا شدند و حتی ربنای‌شان را خاموش کردند. ایشان می‌گفتند «من صدای خس‌و‌خاشاکم». به‌ گمانم شما نیز به‌ مرور با این مصائب روبه‌رو خواهید شد!
اعتماد همایون شجریان محمدرضا شجریان پدر 

  

کار ترامپ تمام است؟بایدن در همه نظرسنجی‌های ملی با میانگین 8 تا 10 درصد پیشتاز است و این پیشتازی خود را در ایالت‌های موسوم به میدان نبرد همچون ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان، نوادا و... خارج از حاشیه خطای نظرسنجی‌ها حفظ کرده است.
اقتصادنیوز کارگر کار ترامپ 

  

بحران انسولین|چرا انسولین به دست مردم نمی‌رسد؟!شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت گفت: پس از بررسی موضوع کمبود انسولین در کمیسیون بهداشت، واردات دوبرابری دارو از جمله داروهای داخلی نسبت به سال گذشته از سوی وزارتخانه و سازمان غذا و دارو به کمیسیون گزارش شد. درحال بررسی اتفاقاتی هستیم که باعث عدم رسیدن دارو به دست مصرف کنندگان شده است کمبود انسولین و موارد اینچنینی در کمیسیون و مراجع ذی‌ربط در حال بررسی و پیگیری است.
مستقل‌آنلاین انسولین واردات دارو 

  

جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز استنظرسنجی مشترک روزنامه یو اس‌ای تودی- دانشگاه سوفلوک حاکی است جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به دونالد ترامپ در ایالت پنسیلوانیا 7 درصد پیشتاز است. بر اساس این گزارش 49 درصد رای دهندگان گفته اند که از بایدن حمایت می‌کنند و این رقم برای ترامپ به 42 درصد رسیده است.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

اقدام عجیب انگلیس برای آزمایش واکسن کروناقرار است یک کارآزمایی چالش انسانی برای واکسن استنشاقی بالقوه کووید19 در انگلیس انجام شود که طی آن 90 فرد سالم به ویروس کرونا مبتلا می شوند.
مملکت‌آنلاین انگلیس ویروس پوند 

  

اگر شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و نام تمام مقصران را خواهم گفتوزیر بهداشت: ایهاالناس بدانید که من به تنهایی نمی‌توانم اپیدمی را جمع کنم. اگر روزی شکستی را به پای ما بنویسند دهانم را باز می‌کنم و مقصران را خواهم گفت تا خون شهید سلامت پایمال نشود چند ماه است التماس می‌کنیم اما نمی‌دانم چه کسی باید مشکل‌های رعایت پروتکل‌ها را حل کند. کجای دنیا وزیر بهداشتش التماس می‌کند؟! آنجا وزیر نامه می‌زند و همه مکلف به اجرا هستند...
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما ماه سلامت 

  

دیگر خبری از افسانه بورس نیستکارشناس اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی قادر به حفظ ارزش پول ملی نبوده است، گفت: از ماه گذشته دیگر از رشد افسانه‌ای شاخص‌ها خبری نیست و حباب قیمت‌ها در حال شکستن است.
گسترش رشد اقتصادی بانک مرکزی بانک 

  

بازار ارز تماما قرمز شدتمامی نرخ‌ها در بازار ارز کاهشی شدند، از نرخ صرافی تا نرخ بازار. رنگ قرمز، اگرچه مدت‌هاست که با بورس تهران عجین شده، اما بازار ارز چندان با این رنگ، در ماه‌های اخیر آشنایی نداشت.
اقتصادنیوز ارز صرافی رنگ 

  

علی لاریجانی در کدام پروژه با دولت همراهی می‌کند؟رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: بعد از اینکه لاریجانی از مجلس بیرون آمد، از او درخواست کردیم کار خود را در خصوص پیگیری سند همکاری ایران و چین ادامه دهد، او هم پذیرفت.
اعتماد علی لاریجانی دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

پیش بینی مرگ 500 هزار آمریکایی بر اثر کروناطبق پیش بینی محققان آمریکا با ادامه روند فعلی شیوع کرونا در این کشور، در زمستان آمار فوتی ها به 500 هزار تن می رسد.
اقتصادنیوز مرگ زمستان واشنگتن 

  

تاثیر مرگ و میر کرونا بر مشارکت مردم در انتخابات آمریکامیزان بالای حضور مردم آمریکا در انتخابات زودهنگام 2020 بیانگر احتمال ثبت یک رکورد جدید نسبت به میزان مشارکت مردم در انتخابات آمریکا به حساب می آید.
اقتصادنیوز مرگ دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری 

  

روز خوب بورس آمریکا و اروپاشاخص های مهم بورس جهان روز جمعه را در حالی به پایان رساندند که روند صعودی خود را ادامه دادند.
اقتصادنیوز بورس های آسیایی بورس لندن دونالد ترامپ 

  

ترامپ از برگزاری جشن هالووین در شرایط کرونا استقبال کرد!در حالی که آمریکا روز جمعه با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مواجه بود، رییس جمهوری این کشور از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد.
گسترش دونالد ترامپ ترامپ بازار کار 

  

کرونا قیمت نفت را پایین کشیدقیمت ها در بازار نفت تحت تاثیر عواملی چون شیوع کرونا، افزایش عرضه لیبی و ... به کاهش هفتگی تن دادند.
اقتصادنیوز قیمت قیمت نفت نفت 

  

جزییات مهم درباره خطرناک تر شدن ویروس کرونایک متخصص گفت: زمانی که از جهش ویروس صحبت می‌کنیم همه این فرضیه در ذهنشان شکل می‌گیرد که ویروس قدرت بیشتری پیدا کرده است درحالی که ممکن است ویروس جهشی کرده باشد که نتواند خوب تکثیر پیدا کند.
اقتصادنیوز ویروس دانشگاه علوم پزشکی تهران تهران 

  

مشکلات معیشتی با افزایش شیوع کرونا مرتبط است؟نتایج پژوهش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان می‌دهد که یک عامل اساسی در شیوع کر
خبرفوری پژوهش پوست آموزش 

  

درگیری لفظی ترامپ و بایدن درباره کرونادونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری این کشور در آخرین مناظره خود قبل از انتخابات سوم نوامبر 2020 شدیدا درباره موضوع کرونا با یکدیگر درگیر شدند.
برنا دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ساخت اولین داروی ضدکرونا توسط یک ایرانیرئیس روابط عمومی وزارت بهداشت طی توییتی نوشت: امشب رمدزویر بعنوان اولین داروی ضد ویروس کرونا در آمری
خبرفوری روابط عمومی وزارت بهداشت ویروس 

  

راه های تشخیص ویروس کرونا از آنفلوانزا و سرماخوردگیبا شیوع و گسترس ویروس کرونا بسیاری از افراد با داشتن برخی علائم به مراکز در مانی می‌روند در حالی که می‌تواند این علائم از بیماری سرماخوردگی و یا آنفلوانزا باشد.
برنا ویروس آنفلوانزا سرماخوردگی 

  

پیش‌بینی قیمت دلار فردا 3 آبان 99ادامه تزریق ارز به بازار، دستور رئیس جمهور برای کاهش قیمت دلار، اشاره رئیس کل بانک مرکزی به رشد صادرات نفت و صادرات غیرنفتی ایران و پیش‌بینی ثبات قیمت در بازار طلا مهمترین نشانه‌های روند قیمت در بازار ارز فردا هستند.
گسترش قیمت دلار ارز 

  

داروی کرونا رسما تایید و اعلام شد + جزئیاتسازمان دارو غذای امریکا استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری «کووید-19» را تأیید کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ کودکان دارو 

  

پیش بینی بورس در هفته اول آبانبه نظر می‌رسد با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری امریکا، بسیاری از سهام‌داران ترجیح می‌دهند فعلا از بورس خارج شوند. آیا این روند ادامه خواهد داشت؟
اقتصادنیوز بورس تهران انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری امریکا