مهر   |  فرهنگی  |  

بخش مجازی نمایشگاه مشکلات زنجیره توزیع کتاب را حل کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت عصر امروز شنبه 24 اردیبهشت 1401 با حضور در مصلای امام خمینی (ره)، از سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد. وی در جمع خبرنگاران گفت: برپایی نمایشگاه کتاب تهران پس از دو سال تعطیلی موجب شده است که اهالی قلم و کتاب و جامعه دانشگاهی دوباره در اینجا همدیگر را پیدا کنند. وی افزود: طی بازدیدی که از نمایشگاه داشتم،…

بخش مجازی نمایشگاه مشکلات زنجیره توزیع کتاب را حل کرده است

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت عصر امروز شنبه 24 اردیبهشت 1401 با حضور در مصلای امام خمینی (ره)، از سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد. وی در جمع خبرنگاران گفت: برپایی نمایشگاه کتاب تهران پس از دو سال تعطیلی موجب شده است که اهالی قلم و کتاب و جامعه دانشگاهی دوباره در اینجا همدیگر را پیدا کنند.

وی افزود: طی بازدیدی که از نمایشگاه داشتم، گفتم که ای کاش وقت داشتم و بیشتر در نمایشگاه بودم، زیرا آدم دوست ندارد از این غرفه‌ها بیرون برود. خوشبختانه با تدبیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه مجازی، طبق دو سال گذشته در حال برگزاری است و تعطیل نشده؛ زیرا این نمایشگاه در حوزه توسعه عدالت و دسترسی آحاد مردم به کتاب مؤثر است. برگزاری همزمان نمایشگاه فیزیکی و حضوری تلاش برای تحقق «عدالت فرهنگی» است. شهروندی از هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان باید در کنار مشکلات کرونا، هزینه زیادی کند تا از نمایشگاه حضوری بازدید و کتاب‌های مورد نیاز خود را تأمین کند که این مشکل را نمایشگاه مجازی حل کرده است.

جهرمی با بیان این‌که حفظ نمایشگاه مجازی در توزیع عادلانه‌تر دسترسی به کتاب کمک کرده است، گفت: در این زمینه همه می‌توانند از این فرصت بهره‌برداری کنند؛ به‌ویژه که حمایت‌های یارانه‌ای به بخش مجازی اختصاص داده شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به این‌که ابتکار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان برگزاری جشنواره فیلم فجر را برای تحقق شعار عدالت فرهنگی دیده بودیم، عنوان کرد: از همه همکاران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای چنین طرح‌هایی تشکر می‌کنم؛ امیدوارم این شور و شوق‌ها به افزایش سرانه مطالعه کتاب در کشور کمک کند. امیدوارم دولت بتواند با حمایت‌های مختلف از حوزه چاپ و نشر، ناشران و نویسندگان و همه زنجیره تولید و توزیع و انتشار تا مطالعه کتاب کمک کند تا بیشتر به سمت کتاب که یار قدیمی و معلم همه ماست، حرکت کنیم. جهرمی همچنین درباره برنامه‌های دولت برای حمایت از فعالیت‌های فرهنگی گفت: در همه این حوزه‌ها برنامه‌های متعددی وجود دارد و برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به دو شیوه حضوری و مجازی و اختصاص یارانه بخشی از حمایت‌هاست. هفته گذشته نیز به ریاست معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای برای حل مشکل کاغذ در صنعت چاپ و نشر برگزار شد و به این موضوع پرداخته شد که بخش عمده کاغذ مورد نیاز، وارداتی است و افزایش نرخ ارز و قیمت‌های جهانی بر حوزه چاپ و نشر تأثیر دارد. در این زمینه دولت در کنار حمایت‌هایی مثل تخصیص ارز یارانه‌ای به کاغذ کتاب و مطبوعات به مدت یک‌سال، حمایت و سرمایه‌گذاری جدی نیز از کارخانه‌های تولید کاغذ خواهد داشت و این تمرکزها کمک خواهد کرد که به حوزه چاپ و نشر توجه شود. وی همچنین به اقدامات حمایتی مشابهی برای سایر حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه حمایت‌هایی نیز از حوزه نشر، نویسندگان، مطالعه کتاب و … خواهیم داشت تا طبق شعار نمایشگاه سلامت خود را با کتاب حفظ کنیم.

نمایشگاه کتاب تهران یارانه   اخبار برگزیده
  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  

هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیستتا پایان اردیبهشت ماه 1401 پنج روز باقی است اما هنوز از افزایش حقوق بازنشستگی خبری نیست.
مستقل‌آنلاین سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی تامین اجتماعی 

  

کوبا نمی‌تواند غلات ایران را تامین کند/ عدم موفقیت بخش خصوصی در تهاتر اوره با نهادهبازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور گفت: برای تامین نیاز غلات باید مراودات تجاری را با کشورهایی که جزو تامین‌کنندگان عمده و اصلی غلات در دنیا محسوب می‌شوند مانند برزیل، آرژانتین، آمریکا، استرالیا، کانادا، اورگوئه، آلمان و فرانسه را توسعه بدهیم.
ایلنا کوبا ایران استرالیا 

  

کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌هاسازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.
ایلنا هواشناسی اهواز سازمان هواشناسی 

  

آمریکا برای برجام دست به دامان قطر شدوزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.
نامه نیوز قطر ایران اوکراین 

  

کشورهای خارجی جاسوس به ایران نفرستندخطیب زاده: انگلیس از فرستادن جاسوس به ایران خودداری کند. بیش از نیم میلیون ایرانی در انگلیس هستند و به ایران رفت و آمد می کنند و هیچ مشکلی ندارند.
مستقل‌آنلاین ایران انگلیس 

  

ادعای عجیب وزیر دفاع آمریکا برای حمله به 3 نقطه در ایرانخبرگزاری فارس نوشت: وزیر دفاع سابق آمریکا روایتی از کشمکش‌ها در دولت دونالد ترامپ بعد از سرنگونی پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال‌هاوک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کرده است.
مثلث وزارت دفاع ایران خودرو خودرو 

  

تحقیق حراست فدراسیون فوتبال درباره یک داور لیگ برتریپای حراست فدراسیون فوتبال به ماجرای کمک داور بازی تراکتور- ذوب‌آهن باز شد
خانه فوتبال فدراسیون فوتبال فوتبال بازی 

  

چه کسانی در اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟اقتصادنیوز: بنابر اعلام رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، کسانی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

قانون تثبیت ساعت رسمی کشور به دولت ابلاغ شدرئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون تثبیت ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد.
فردا قانون دولت رئیس جمهور 

  

واریز کمک معیشتی ماه اول به حساب همه متقاضیان/ درخواست‌ها ظرف یک ماه بررسی می‌شودوزیر کار گفت: با دستور رئیس‌جمهور کمک معیشتی ماه اول به حساب همه افراد متقاضی در سامانه واریز شده است.
ایلنا ماه کار رئیس جمهور 

  

رهبر انقلاب: اطلاعات گسترده و بیان جذاب مرحوم فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بودرهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالمِ واعظ حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفتند
مثلث رهبر انقلاب وام جوانان 

  اخبار داغ
  

آخرین آمار کرونا از دیروز تا امروز 28 اردیبهشت 1401بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 288 نفر به کرونا مبتلا شدند و هشت نفر نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز روابط عمومی وزارت بهداشت 

  

مکاتبه و رایزنی هلال احمر ایران با مسئولان سعودی برای اصلاح دستورالعمل واکسن کرونای حجاج ایرانیرئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اثربخشی و نتایج بسیار موفق واکسن‌های تولید ایران در کنترل کرونا افزود: مطالبه ما اصلاح دستورالعمل حج تمتع سال جاری درباره واکسن است و مکاتبات لازم با مقامات انجام شده و ادامه دارد.
برنا تولید دستورالعمل هلال احمر 

  

جایزه مسئولیت اجتماعی (مقابله با کرونا) به مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان اهدا شدهمزمان با روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، جایزه مسئولیت اجتماعی (مقابله با کرونا) به پاس تلاش‌های غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان به این شرکت اهدا شد.
شما‌نیوز روابط عمومی شرکت فولاد فولاد 

  

عقب نشینی 11000 هزار واحدی شاخص کل/ بورس کانال جدید را از دست داد!شاخص بورس در پایان معاملات امروز با ریزش 11 هزار واحدی در سطح یک میلیون و 594 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آرامش قیمت دلار در صرافی‌هاامروز نرخ دلار در صرافی‌ها با قیمت 25 هزار و 466 تومان ثبت شد و کاهش قیمت اندکی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

آخرین قیمت سکه امامی اعلام شد /27 اردیبهشتامروز سکه امامی با کاهش 0.43 درصدی به 13,940,000 (سیزده میلیون و نهصد و چهل هزار) تومان رسید.
گسترش قیمت جدول 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز : در بازار ارز و طلا امروز قیمت سکه عقب نشینی کرد اما قیمت دلار متشکل نوسان محدودی را ثبت کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

شاخص کل بورس، کانال یک میلیون و 600 هزار را از دست دادنمادهای اسیاتک، شپنا، خگستر، شستا، خساپا، پارس و شبندر از پر تراکنش‌ترین نمادها بودند.
ایلنا شاخص وزن خبرنگار 

  

قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401اقتصادنیوز: قیمت دلار در بازار متشکل امروز افت کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالارییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار نمایندگان مجلس از دولت به‌عنوان مجری قانون، استفاده از فضای قانونی و شفاف بورس کالا برای عرضه خودرو است.
شما‌نیوز بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

پیش بینی قیمت سکه 28 اردیبهشتتحلیلگران معتقدند سکه بازان بازار دلار و طلا را به دقت رصد می کنند و با احتیاط روانه بازار می شوند.
گسترش قیمت دلار رنگ