گسترش   |  اجتماعی  |  

بیماران دیابتی در رنج و سردرگمی

مدیرعامل انجمن دیابت ایران با اشاره به فراخوان ثبت نام بیماران دیابتی گفت: قبل از انجام واکسیناسیون بیماران زمینه ای هر گونه فراخوانی که خطر بیماری را تشدید کند، مورد تایید نیست.

بیماران دیابتی در رنج و سردرگمی

امیر کامران نیکو سخن مدیرعامل انجمن دیابت ایران و رئیس فدراسیون بین المللی دیابت در خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: اخیرا مصاحبه ای از دکتر شادنوش، دبیر بخش پیوند و درمان وزارت بهداشت در رسانه ها مطرح شد، با این مضمون که بیمارانی که از انسولین قلمی استفاده می کنند؛ باید در دانشگاه های مربوط به هر شهری ثبت نام کنند. متاسفانه هنوز از طرف وزارت بهداشت ابلاغیه ای به انجمن دیابت ایران و انجمن دیابت گابریک که متولیان آموزش دیابت در کشور هستند، انجام نشد.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران خاطرنشان کرد: در مورد تصمیم اخیر،نامه ای تنظیم و برای وزیر بهداشت ارسال کردیم. با توجه به اینکه اکثر افراد دیابتی سوال های خود را  از انجمن ها جویا می شوند، تصمیم بهتر این بود که به انجمن ها اطلاع رسانی می شد تا در ادامه جواب دهی مناسب تری برای افراد دیابتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر انجمن ها سیل عظیمی از تماس را در این موضوع دارند ولی چون روندی ابلاغ نشده است و فقط جسته گریخته در رسانه ها مطرح شده است،متاسفانه همه افراد دیابتی با مشکل روبرو شدند.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران با اشاره به سردرگمی بیماران دیابتی عنوان کرد: مراکزی که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده نیز اعلام بی خبری می کنند که ابلاغیه ای در مورد ثبت نام بیماران دیابتی دریافت نکردند.

نیکو سخن با ذکر نکته ای ادامه داد: اگر تصمیم بر این است که ثبت نامی شود که چه افرادی  انسولین قلمی مصرف می کنند، تمام افرادی که بیمه هستند اطلاعاتشان در بیمه وجود دارد. اطلاعاتی مانند نوع انسولین و مقدار انسولین قابل مشاهده است. اگر واقعا لازم است،در بستر خاصی از وزارتخانه این اطلاعات جمع آوری شود،نیازی نیست فراخوان داده شود تا تعداد زیادی دیابتی ثبت نام کنند. به سادگی از طریق بیمه قابل دسترسی است.

رئیس فدراسیون بین المللی دیابت افزود: هم اکنون در وضعیت کرونا هستیم و بعد از بیماران قلبی عروقی، دیابتی ها در ردیف دوم خطر بیماری قرار دارند. متاسفانه برای واکسیناسیون این گروه اقدامی نشده است. بسیاری از بیماران دیابتی به دلیل خطر بیماری ویزیت آنلاین انجام می دهند. حال در این شرایط تعداد قابل توجهی بیمار دیابتی با مراجعه به مراکز اعلام شده طبیعتا بیشتر در معرض خطر قرار خواهند گرفت.اگر قرار بر انجام این تصمیم بود در این فرصت کوتاه قابل اجرایی نبود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر دیابتی ها با مشکل تهیه انسولین روبرو هستند.اکثر دیابتی ها دو مدل انسولین استفاده می کنند.متاسفانه داروخانه ها همه انواع انسولین را در دسترس ندارند. در نهایت می توان گفت بیماران دچار سردرگمی شده اند.دستورالعمل جدید صادر شده بدون مشورت با انجمن های دیابتی صورت گرفته است.حداقل قبل از این تصمیم باید با بیمه ها مشورت می شد ، اطلاعات لازم به دست می آمد و هر فراخوانی برای مراجعه دیابتی ها باید بعد از واکسیناسیون انجام شود.

نیکو سخت اشاره کرد: همان طور که مشاهده می کنید بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا که نیاز به بستری شدن پیدا می کنند و بیشترین تعداد مرگ و میر کرونایی ها در زمان بستری افرادی هستند که بیماری های زمینه ای دارند.در بیماری های زمینه ای بیماران قلبی عروقی مقام اول و دیابتی ها در ردیف دوم خطر ابتلا هستند. البته بسیاری از بیماران دیابتی دچار مشکل قلبی عروقی هم هستند و به مراتب خطر بیشتری رو شامل می شوند. بنابراین باید در اولویت های اول تزریق واکسن کرونا  قرار بگیرند.متاسفانه هنوز واکسیناسیون برای افراد دارای بیماری زمینه ای آغاز نشده است.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران تاکید کرد: در چنین شرایطی بنده به عنوان مدیرعامل انجمن دیابت ایران و رئیس منطقه فدراسیون بین المللی دیابت، فراخوانی که بیماران دیابتی را در معرض خطر بیشتر قرار دهد، تایید نمی کنم.

نیکو سخن با اشاره به جشن تولد 100 سالگی انسولین گفت: در این صد سال تغییرات زیادی را در انسولین داشته ایم. انسولین های اول حیوانی بودند و تولید بسیار سختی داشتند. با گذشت زمان با کمک باکتری ها انسولین انسانی تولید شد.انسولین های مدرن یا آنالوگ در ادامه وارد بازار شد. انسولین های قلمی، هم بخاطر قلمی بودن شان و هم بخاطر نوع انسولینی که دارند دارای این دو مزیت هستند: اول امنیت و دوم راحتی. در انسولین های جدید افت قند خون کمتری را در بیماران شاهد بودیم.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران در پایان گفت: بنا به گفته مقام معظم رهبری «کاری کنید بیمار جز درد و رنج بیماری اش، ناراحتی دیگری ‌نداشته باشد» . ولی متاسفانه در حال حاضر بیماران دیابتی سختی مضاعفی را در حال تجربه هستند.

درمان خاورمیانه داروخانه   اخبار برگزیده
  

تصویری متفاوت از گروه موزیک مراسم تنفیذ رییسیتصویری از گروه موزیک مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دور از صحنه و‌ در بالکن‌حسینیه امام خمینی با اجرای سازهای مختلفی از قبیل «ویلون» و «ویلون سل» را مشاهده می کنید.
۵۵ آنلاین ریاست جمهوری امام خمینی 

  

سرنوشت علی لاریجانی چه می شود؟باشگاه خبرنگاران/ نماینده مجلس دهم درباره تغییرات در جریانات سیاسی کشور توضیحاتی ارائه داد.
نامه نیوز علی لاریجانی مجلس دهم خودرو 

  

میهمانان مراسم تحلیف چه کسانی هستند؟یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:ده‌ها شخصیت سیاسی و پارلمانی، منطقه و جهانی در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهند کرد.
ایلنا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

«راز سر به مهر»؛‌ روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شدوزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود از انتشار مجموعه کتاب «راز سر به مهر» خبر داد.
ایلنا اینستاگرام محمدجواد ظریف ایران 

  

احتمال بررسی کابینه دولت رییسی در مجلس از شنبهسلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس: اگر فردا کابینه به مجلس معرفی شود احتمالا جلسه رأی اعتماد به اعضای کابینه در صحن مجلس از روز شنبه 23 مرداد آغاز و تا سه‌شنبه 26 مرداد ادامه پیدا کند./ خانه ملت
فردا دولت 

  

مسائل فوری دولت رئیسی چیست؟حجت الاسلام رئیسی در مراسم تنفیذ گفت: مسئله کسری بودجه، مسئله ثبات بازار بورس، کنترل گرانی و تورم، مسئله کرونا و مسائل دیگری که شناخته شده و راهکارهای آن هم اندیشیده شده است. به دولت دوازدهم خسته نباشید می گویم اما کارهایی مهمی وجود دارد که امروز در پیش روی دولت سیزدهم است.
مستقل‌آنلاین دولت دوازدهم دولت کسری بودجه 

  

شروع طوفانی بورس با رشد 16000 واحدی شاخص/ خودرویی ها همچنان در مدار ریزشدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس معاملات را طوفانی آغاز کرد و با رشد 16 هزار و 900 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 392 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

جزئیات جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مجلستسنیم/ عضو هیئت رئیسه مجلس از افزایش تعداد جلسات علنی مجلس برای تسریع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور، در صورت نیاز خبر داد.
مثلث رئیس جمهور کار بهاره رهنما 

  

سورپرایز جنجالی یحیی برای هواداران پرسپولیس!وحید امیری ستاره با اخلاق پرسپولیس در آستانه تمدید قرارداد با این باشگاه قرار دارد.
خانه فوتبال پرسپولیس وحید امیری ستاره 

  

لابی قالیباف، قوی‌ترین لابی استنظر قالیباف در انتخاب شهردار آینده و برای شورای شهر حائز اهمیت بوده و گزینه‌هایی که برای بررسی‌های نهایی انتخاب می‌شوند بدون نظرخواهی از ایشان نخواهد بود.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری شهرداری تهران شورای شهر تهران 

  

حذف شرایط فروش از 3 خودرو / مکانیسم قیمت جور قرعه کشی خودرو را کشیددر آخرین طرح فروش اعلام شده از سوی سایپا میزان ثبت نام برای چند خودرو کمتر از ظرفیت در نظر گرفته شده بود. به نظر می رسد این کاهش تقاضا موجب شده تا زمینه برای برداشته شدن شرط و شروط ثبت نام خودرو برای تعدادی از خودروها برداشته شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو ایران خودرو 

  

پناهیان: روحانی خائن است/ چه کسی حاضر است او را محاکمه کند؟یک از تئوریسین های نیروهای انقلاب گفت: به زودی جشن پایان دولت روحانی را خواهیم گرفت، دولتی که من هنوز یک سؤال دارم و آن اینکه آیا آقای روحانی نمی‌دانست که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد؟ یا می‌دانست؟ اگر می دانست خائن است.
نامه نیوز حسن روحانی استقلال مشاور 

  

رشد 2300 واحدی بورس تهران/ سرخپوشی خودرویی ها در روز سبز بورسدر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با رشد 2300 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 360 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سرمایه 

  

احتمال تعطیلی دو هفته‌ای کشوروزیر بهداشت در نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست تعطیلی دو هفته‌ای کشور را داده بود و دیروز ایشان از رئیس‌جمهور خواستند این موضوع در ستاد ملی کرونا بررسی شود. حالا این ستاد اعلام کرده که پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای امروز بررسی می‌شود.
فردا درمان تهران رئیس جمهور 

  

امکان توقف اعمال اصل 85 بر طرح حمایت از حقوق کاربران وجود دارد/ همکاری در حوزه اینترنت را در تفاهنامه ایران و چین ندیدم/ منشاء طرح حمایت از کاربران، خارج از مجلس استسخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی، گفت: طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بیرون از مجلس پخت و پز شده است، به خاطر همین ما اصرار داشتیم که حداقل اصل هشتاد و پنجی نشود و به مجلس بیاید در کمیسیون‌های اصلی و فرعی رسیدگی شود.
ایلنا اصل 44 مخابرات خبرنگار 

  اخبار داغ
  

بورس های سبز جهان!بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان صعودی شدند.
گسترش بورس های آسیایی بورس نیویورک بورس لندن 

  

کشورهای ثروتمند جهان به دوز سوم واکسن کرونا چشم دارند!+جزییاتکشورهای پیشرفته‌ای چون آلمان و فرانسه با نادیده گرفتن درخواست سازمان جهانی بهداشت برای فراهم کردن امکان واکسیناسیون افراد بیشتری در سراسر جهان، در تلاش هستند تا مصونیت شهروندان خود را در برابر کووید–19 افزایش دهند.
برنا ثروتمند آلمان واکسیناسیون 

  

در یکی از بدترین شرایط اپیدمی کرونا هستیم/واکسیناسیون راه حل اصلی استاقتصادنیوز: معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به قرارگرفتن کشور در یکی از بدترین شرایط اپیدمی کرونا گفت: راه اصلی رفع این اوضاع، انجام واکسیناسیون در کشور است.
اقتصادنیوز واکسیناسیون وزارت بهداشت 

  

پیش بینی وضعیت بورس در دولت رئیسییک کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بورس در دولت سید ابراهیم رئیسی توضیحاتی داد.
اقتصادنیوز دولت سرمایه 

  

خطر کرونا طولانی در کودکان کمتر استنتایج یک بررسی نشان می دهد: خطر ابتلا به کووید طولانی در کودکان کمتر است.
خبرفوری کودکان خانواده سلامت 

  

صعود شاخص های مهم بورسی جهاناقتصادنیوز: بیشتر شاخص‌های مهم بورسی جهان روند صعودی پیدا کردند. صندوق بین المللی پول هم در گزارش تازه‌ای اعلام کرد که تسریع در روند واکسیناسیون کشورها، بهترین خبر برای اقتصاد جهانی است.
اقتصادنیوز شاخص صندوق بین المللی پول پول 

  

اوضاع خراب کرونا در اردبیل/شرایط هر روز سخت‌تر می‌شود دریافت 16 MB به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام حبیب‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در اردبیل اظهار کرد: سرایت ویروس جدید کرونا در خیز پنجم در کسری از دقیقه متأسفانه موجب شده تا در صورت عدم استفاده مردم از ماسک وضعیت این بیماری در منطقه تشدید شده و روزانه شاهد مراجعه بالای بیماران و ناقلان این ویروس به مراکز درمانی استان باشیم. وی رعایت 90 درصدی پروتکل‌های بهداشتی و استفاده…
مهر استان اردبیل ویروس ماسک 

  

چطور از انتشار ویروس کرونا در سرویس مدارس جلوگیری کنیم؟سرویس‌های‌ مدارس به شلوغی و کوچکی مشهور است؛ به همین دلیل بازگشایی مدارس در پاییز برای والدین و مربیان دغدغه ایجاد کرده است. با این‌ حال نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد؛ اگر مقامات احتیاط‌های لازم را انجام دهند، سرویس مدرسه در همه‌گیری به مکان انتشار ویروس کووید-19 تبدیل نخواهد شد.
گسترش ویروس مدرسه کودکان 

  

سامانه ثبت نام واکسیناسیون کروناعلاوه بر آن، متولدین 1348 تا 1357 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان ، قم و هرمزگان هستند و پرونده بهداشت دارند، امکان ثبت‌نام دارند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون تولد قم 

  

رکورد سود بورس در سال جدید شکست!در دومین هفته کاری مرداد 1400 میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد 27 درصدی داشت و هفتمین هفته صعودی بازار ثبت شد.
گسترش سود سهام پول 

  

جدیدترین قیمت دلار و سکه در بازاردر حالی قیمت دلار امروز در بازار آزاد بدون تغییر قیمت بود، اما نرخ طلا و سکه به سمت بالا خیز برداشت.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

قیمت سکه، طلا و ارز 1400.05.14؛ سکه دوباره خیز برداشتدر حالی قیمت دلار امروز در بازار آزاد بدون تغییر قیمت بود، اما نرخ طلا و سکه به سمت بالا خیز برداشت.
خبرفوری قیمت افزایش قیمت یورو 

  

خواص ضدویروسی این نوع حبوبات در مقابله با کرونانتایج یک مطالعه نشان می دهد که لکتین های موجود در عدس هندی موسوم به دال عدس دارای خواص ضد ویروسی در برابر کروناویروس است.
۵۵ آنلاین دارو ویروس چین