فردا   |  اقتصادی  |  

نحوه برش لیزر لوله و انواع برش های لوله ای در فلزات

در این مقاله قصد داریم خدمات برش لیزر لوله را بررسی کنیم و به سوالاتی چون برش لیزر لوله چیست؟ برش لیزر لوله چگونه انجام می شود پاسخ دهیم؟ برای کسب اطلاعات بیش تر درمورد لیزر لوله و برش آن با ما همراهی کنید. معرفی خدمات برش لیزر لوله خدمات برش لیزر لوله با تکنولوژی های امروزی با کیفیت بهتر و سرعت بیش تر انجام می شود. لوله از مهم ترین تجهیزات ساختمانی می باشد که در ابعاد مختلف و…

نحوه برش لیزر لوله و انواع برش های لوله ای در فلزات

 

در این مقاله قصد داریم خدمات برش لیزر لوله را بررسی کنیم و به سوالاتی چون برش لیزر لوله چیست؟ برش لیزر لوله چگونه انجام می شود پاسخ دهیم؟ برای کسب اطلاعات بیش تر درمورد لیزر لوله و برش آن با ما همراهی کنید.

 

معرفی خدمات برش لیزر لوله

خدمات برش لیزر لوله با تکنولوژی های امروزی با کیفیت بهتر و سرعت بیش تر انجام می شود. لوله از مهم ترین تجهیزات ساختمانی می باشد که در ابعاد مختلف و انواع متفاوت تولید می شود. برای این که بتوانیم از این وسیله در موارد مختلف استفاده کنیم، لازم است آن را در اندازه های مختلف و شکل های متفاوت برش دهیم.

 

برش لیزر لوله

خدمات برش لیزر لوله با تکنولوژی های امروزی با کیفیت بهتر و سرعت بیش تر انجام می شود. لوله از مهم ترین تجهیزات ساختمانی می باشد که در ابعاد مختلف و انواع متفاوت تولید می شود. برای این که بتوانیم از این وسیله در موارد مختلف استفاده کنیم، لازم است آن را در اندازه های مختلف و شکل های متفاوت برش دهیم. از لوله در تاسیسات مختلف از جمله؛ پروژه های مربوط به ساختمان سازی، صنایع مختلف پتروشیمی، صنعت نفت و گاز استفاده زیادی می شود.

در گذشته برای برش لوله از روش های سنتی استفاده می شد؛ این روش ها هم سختی های مختص خود را داشتند، سرعت کار پایین بود و کیفیت مورد نظر حاصل نمی شد. در روش های سنتی از تجهیزات دستی و مکانیکی استفاده می شد. اره و هوا گاز تجهیزاتی بودند که در گذشته برای برش لوله مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه روش های مربوط به خدمات برش لیزر لوله پیشرفت زیادی کرده است و برش لوله به روش های جدید مزیت های زیادی دارد. برش لوله با استفاده از لیزر علاوه بر سرعت بالا، مواد اضافه و پلیسه ایجاد نمی کند. هنگام استفاده از لیزر برای برش لوله به قالب سازی نیاز نداریم.

 

فرآیند برش لیزر لوله چگونه انجام می گیرد؟

برای برش لوله با استفاده از روش های نوین و لیزر به یک منبع نور نیاز است. نور لیزر بر روی قطعه کار در بخشی از لوله که برای برش در نظر داریم هدایت می شود و در نقطه  برش متمرکز می شود. متمرکز کردن نور لیزر بر روی قطعه کار در یک نقطه مشخص و کوچک باعث می شود این بخش از نقطه کار، ذوب شود، بسوزد یا بخار شود. مواد ذوب شده از قطعه کار با استفاده از گازهایی چون اکسیژن و نیتروژن پاک می شوند. بر اساس این که لوله از چه جنسی ساخته شده است و میزان ضخامت آن چقدر است، میزان توان دستگاه جوش، گاز برش و پارامترهای دیگر برش انتخاب می شوند.

مزیت های برش لیزر لوله شامل چه مواردی است؟

دستگاه های برش لیزر لوله این قابلیت را دارند، قطعات با جنس های مختلف را برش دهند. قطعات مختلف از جنس استیل، برنج، آهن، مس، آلومینیوم با استفاده از دستگاه های برش لیزر لوله قابل برش هستند. قطعاتی که با استفاده از دستگاه برش لیزر لوله برش می خورند، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. صنایع نظامی، صنعت مواد خوراکی و غذایی، صنایع خودرو سازی، صنعت ساخت و ساز و صنایع زیورآلات از جمله صنایع مختلف هستند که از این قطعات استفاده می کنند.

 

انوع مختلف دستگاه های برش لیزر لوله چند مورد هستند؟

لیزر لوله دو محور: این دستگاه برش لیزر لوله برای مواردی به کار می رود که احتیاج به اشکال ساده ای از قطعات باشد.

لیزر لوله چهار محور: این مدل از دستگاه برش لیزر لوله برای مواردی به کار می رود که به اشکال پیچیده تری از قطعات احتیاج باشد.

 

برش لیزر لوله و موارد کاربرد

با توجه به پیشرفت تکنولوژی های مربوط به ساخت و ساز، افزایش دانش فنی و تجربه انسان در این زمینه برش لوله به اشکال مختلف قابل انجام است. قطعات مختلف از جمله لوله نیز برای موارد مختلف در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به نیاز جامعه و زمینه های استفاده از این قطعه هر روز تولید آن افزایش می یابد. لوله از جمله قطعاتی است که استفاده از آن در تاسیسات مختلف اجتناب ناپذیر است. با توجه به همه این موارد، علاوه بر این که فرآیند تولید لوله از اهمیت بالایی برخوردار است و شامل مراحل پیچیده ای می باشد برش این قطعه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای این که بتوانیم از این قطعه در جاهای مختلف استفاده کنیم باید اشکال مختلفی از لوله در دسترس باشد. برش لیزر لوله برای ساخت اشکال مختلف از لوله استفاده می شود.

در بخش های قبل نیز اشاره کردیم که روش های سنتی برای این کار به چه شکل بوده اند و روش های نوین چگونه انجام می شوند. علاوه بر مواردی که اشاره شد؛ روش های برش واترجت، برش با گیوتین، سمباده زنی، سنگ زنی، تراشکاری نیز روش های دیگری برای برش لوله هستند. همه این موارد در واقع روش های سنتی و نیمه مدرن هستند که برای برش لوله در اشکال مختلف استفاده می شوند. اما برش لیزر لوله از پیشرفته ترین تکنولوژی ها محسوب می شود. برای برش لوله از دستگاه خاصی استفاده می شود. برای هر یک از برش های لیزری از دستگاه های بگریزد مخصوص استفاده می شود. برای برش مواد مختلف، فلزات، پارچه و کاغذ از اشعه لیزر استفاده می شود. برش به وسیله این دستگاه ها به این صورت است که اطلاعات از پیش تعیین شده در دستگاه برش تنظیم می شوند. اشعه لیزر بر اساس این اطلاعات بر روی نقاط خاصی از قطعه کار که برای برش در نظر داریم، تابانده می شود.

هر چه سطح کار برای تابش اشعه کوچک تر باشد، قدرت نور لیزر نیز افزایش می یابد. 

قدرت این اشعه به اندازه ای می باشد که می تواند محل مورد نظر برای برش را بسوزاند، ذوب کند و یا این که بخار کند. در نهایت طرح مورد نظر برای برش بر اساس اطلاعات دستگاه برش، بر روی قطعه کار ازجمله لوله پیاده می شود. بر اثر تابش لیزر و برش بخشی از لوله ذرات اضافی بر روی قطعه کار باقی می ماند، برای پاک کردن این ذرات اضافی از گاز استفاده می شود. از آن جایی که این روش از برش لوله دارای مزیت های بسیاری می باشد، استفاده از آن هر روز افزایش می یابد.

 

مزیت های برش لیزر لوله

از مهم ترین مزیت های خدمات برش لیزر لوله این است که در این روش به قالب های از پیش ساخته نیاز ندارد، سرعت برش بالا است، مواد اضافی و پلیسه نیز بر اثر برش به وجود نمی آید. فناوری برش لیزر لوله از مزیت های دیگر نیز برخوردار است. که شامل موارد زیر می باشند:

این روش از برش بر روی انواع لوله قابل انجام است. لوله های گالوانیزه، آهنی، لوله برنج، استیل، آلومینیوم و دیگر آلیاژ ها با استفاده از این روش قابل برش هستند. استفاده از روش لیزر لوله باعث ایجاد تغییر فیزیکی و مکانیکی قطعه کار نمی شود. زیرا این روش گرمای کمی تولید می کند. سرعت بالا و زمان کم فرآیند برش. این روش باعث ایجاد تغییر در لبه های برش نمی شود، و بر روی لوله ها فشار فیزیکی کمی وارد می شود. میزان مصرف برق در این روش در مقایسه با سایر روش ها کم تر است. برای مثال دستگاه تراشکاری برق زیادی مصرف می کند. بر اساس ضخامت قطعه کار دقت دستگاه برش نیز متفاوت است. برای هر گونه برش قطعات مختلف می توان بر روی دقت برش به این روش حساب کرد زیرا برش لیزر لوله با دقت بالایی انجام می شود. برش قطعات مختلف با به کارگیری برش لیزر لوله با ظرافت بالایی قابل اجرا است. به دلیل داشتن این میزان از دقت و ظرافت کاری بعد از برش نیازی به استفاده از ماشین کاری نیست. پهنای برش در این روش بسیار کم است. هزینه های مرتبط با تعمیر و نگهداری این برش ها به مراتب کم است و در مقایسه با هزینه های مربوط به سایر تجهیزات برش کم است. با استفاده از این روش برش، این امکان وجود دارد که لوله و سایر قطعات را در طرح ها و اشکال مختلف برش دهیم. با استفاده از روش برش لیزر لوله، می توانیم لوله هایی که قطر دو و ده اینچ دارند را برش دهیم. بر اثر تابش اشعه لیزر بر روی لوله، کم ترین میزان آسیب به لوله ها وارد می شود.  سخن آخر

براساس مطالب گفته شده در این مقاله می توان به این نتیجه رسید که برش لیزر لوله یکی از بهترین و پیشرفته ترین روش های برش لوله است که امروزه به دلیل داشتن مزیت های فراوانی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این روش و دستگاه برش، علاوه بر لوله قطعات دیگری نیز قابل برش هستند.

با توجه به این که قطعه کار از چه جنسی می باشد، و چه طرحی مورد نظر ما است از دستگاه مخصوص استفاده می شود. برای برش طرح های پیچیده ور نیز از دستگاه لیزر چهار محور استفاده می کنیم. با توجه به این که از چه قطعه ای استفاده می کنیم، جنس قطعه و زمینه استفاده از آن دستگاه برش را انتخاب می کنیم.

لیزر خودرو فناوری   اخبار برگزیده
  

به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم/ باید از خرد جمعی استفاده کنیمرییس دانشگاه تهران با بیان اینکه به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم، بر لزوم استفاده از خرد جمعی تاکید کرد.
ایلنا دموکراسی دانشگاه تهران تهران 

  

فوری/ افزایش قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو+ قیمت جدید محصولاتمجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا صادر شد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت سایپا 

  

تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پرتردد شهرسرپرست اورژانس تهران از تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پر تردد شهر خبر داد.
ایلنا اورژانس تهران آلودگی هوا 

  

تشکیل دولت در سایه از سوی اصلاح‌طلبان، ادعایی بی‌اساس استغلامعلی رجایی گفت: اصلاح طلبان حتی در دولت فراجناحی رئیسی هم که شعار آن داده می شد جایی ندارند. بنابراین من فکر می‌کنم ادعای تشکیل دولت در سایه غیرقابل اثبات است.
نامه نیوز دولت ازدواج سازمان انرژی اتمی 

  

اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیستمتخصصان آمریکایی و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشتند: اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیست.
۵۵ آنلاین بیمارستان ژاپن مصاحبه 

  

همصدایی اصلاح‌طلبان برای ایجاد تغییر در سیاست خارجی!دو روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» و «اعتماد» امروز در اقدامی هماهنگ یا شاید هم اتفاقی از لزوما بازنگری و تغییر ریل‌گذاری در سیاست خارجی نوشته‌اند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی دولت 

  

اعتراف اسرائیل به گفتن دروغ بزرگی علیه ایرانمردی که ارتش اسرائیل را اداره می کرد معتقد است که خروج آمریکا از برجام برای اسرائیل تأثیر منفی داشت و ایران را از تمامی محدودیت ها رها ساخت و برنامه هسته ای اش را به یک مرحله بسیار پیشرفته رساند. این در حالی بود که خروج آمریکا از برجام به منزله یک پیروزی تاریخی برای اسرائیل و تضمینی برای امنیتش قلمداد می شد...
مثلث ایران ایران و آمریکا دونالد ترامپ 

  

واکنش رئیس بانک مرکزی به قیمت دلار: نه بابا چه خبره!واکنش جالب رئیس‌کل بانک مرکزی به 32هزار تومانی شدن دلار: نه بابا چه خبره!
مستقل‌آنلاین بانک مرکزی بانک قیمت 

  

واکسن نزده ها بخوانند!در ترددهای شخصی افرادی که دو دُز واکسن را نزده باشند و بخواهند به شهر‌های قرمز یا نارنجی کرونایی سفر کنند، مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهند شد. تردد واکسن نزده ها به شهر‌های زرد هم جریمه 500 هزار تومانی به همراه دارد.
مستقل‌آنلاین دلار سفر 

  

آیت الله مکارم: نظام آموزشی باید شیعی و اسلامی شودآیت الله مکارم شیرازی گفت: دستاوردهای علمای بزرگ شیعه باید در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود.
مستقل‌آنلاین آموزش نجوم حوزه 

  

فوری: پرسپولیس به خودش آمد| جای خالی کاپیتان پر شد؟مدافعان پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی عملکردی را از خود به نمایش گذاشتند تا در ادامه فصل نگرانی ها در خصوص غیبت های احتمالی کاپیتان اول سرخ ها کمتر از قبل باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس بهاره رهنما محمدرضا گلزار 

  

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه دیدار می‌کننداین دیدار در روز جاری و در محل وزارت امور خارجه برگزار می شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کتایون ریاحی یارانه 

  

منشا ضعف‌ها در اداره شهر دوره چهارم شوراست/ "فساد" نتیجه نظارت حداقلی شوراییان استعضو اسبق شورای شهر تهران گفت: در فرهنگ مدیریتی هر کسی که بر سرکاری منصوب می‌شود و قدرت را به دست می‌گیرد، برای عملکرد مثبت و برنامه‌های مدیریتی گذشتگان اهمیتی قائل نبوده و نوعا به دنبال اِعمال نظرات شخصی و یا جناحی خودشان است.
ایلنا درآمد شورای شهر تهران تهران 

  

حاکمیت تحمل خود را در برابر اعتراضات معیشتی مردم بالا ببرد/ خودمان را فریب ندهیم/ وضعیت اقتصادی‌ هیچ کشوری با وجود تحریم‌ها، گل و بلبل نشده استقائم مقام حزب اعتماد ملی درباره علت افزایش اعتراض معیشتی مردم گفت: قبل از انتخابات رقبای اصلاح‌طلبان و حتی خود رئیس‌جمهور ‌گفتند سرنوشت معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم. اما حالا آفتاب آمد دلیل آفتاب، می‌بینیم که سرنوشت همه چیز به تحریم‌ها گره خورده است. آیا می‌توان کشوری را به شهادت آورد که درگیر تحریم باشد ولی وضعیت اقتصادی‌اش گل و بلبل باشد؟
ایلنا ایران اصلاح طلبان بابک زنجانی 

  

قالیباف: شفافیت کل نظام باید از مجلس آغاز شودنماینده مردم تبریز در مجلس جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان را تشریح کرد.
فردا مجلس شورای اسلامی تبریز دولت 

  اخبار داغ
  

محدودیت سفرهای کرونایی اجرایی می شود/واکسن نزده ها جریمه می شوندبر اساس طرح محدودیت هوشمند کرونا که قرار است از یکشنبه هفته آینده اجرایی شود، مقرر شده تا مردم در سفرهای جاده‌ای حتی با وسایل نقلیه شخصی‌شان جریمه شوند، اگر واکسینه نشده باشند یا کرونای آن‌ها مثبت شده باشد.
گسترش جاده ایران وزارت بهداشت 

  

اعمال افزایش قیمت خودرو از چه زمانی انجام می شود؟افزایش قیمت شامل خودروهای تحویلی آذر به بعد می‌شود.
گسترش افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

بررسی راه اندازی بورس بین الملل در کیشراه‌اندازی بورس بین‌الملل بعد از حدود سه سال از سوی مسئولان مطرح شده و به نظر می‌رسد این موضوع در شورای عالی مناطق آزاد و هیات مدیره سازمان بورس در حال بررسی است.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران جزیره کیش 

  

114 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زنجان بستری هستندزنجان- 114 نفر در حال حاضر به علت ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان زنجان بستری هستند.
۵۵ آنلاین بیمارستان استان زنجان زنجان 

  

معاون رئیس جمهور از تزریق دوز چهارم واکسن کرونا خبر دادمعاون رئیس جمهور: امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دوز سوم و چهارم نیز فراهم است.
مثلث رئیس جمهور وزارت بهداشت خودرو 

  

صعود ناپایدار بورس/ سهمی که بیشترین سود داشتاقتصادنیوز: معاملات امروز 17 آذر 1400 بازار سهام اگرچه تنها در یکی از شاخص های عملکردی به نفع خریداران بود اما در مابقی شاخص ها به نفع فروشندگان به ثبت رسید.
اقتصادنیوز سود سهام شاخص 

  

واکنش بازار به افزایش 18 درصدی قیمت خودروخودروسازان باز هم مجوز افزایش قیمت گرفتند.
گسترش افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه از بین می رودفاطمی امین: تصمیم ستاد تنظیم بازار برای نزدیک کردن قیمت تمام شده خودرو به قیمت واقعی تمام شده بود تا بر روی قیمت های بازار هم موثر باشد.
گسترش قیمت خودرو تنظیم بازار 

  

حمله کرونا به تاتنهام؛ 13 نفر ویروسی شدند13 نفر از اعضای باشگاه تاتنهام کرونا گرفتند.
برنا تاتنهام 

  

با اعلام کونته؛ 13 کرونایی در اردوی تاتنهامبا اعلام سرمربی تاتنهام 13 عضو این باشگاه به کرونا مبتلا شده‌اند.
ایلنا بازی تاتنهام انگلیس 

  

فولادی که کرونا را از بین میبرد!فولادی که ویروس کرونا را از بین میبرد چه نام دارد.
اقتصادنیوز ویروس 

  

وعده وزیر صمت برای قیمت خودرو سال آیندهوزیر صمت گفت: سال آینده با افزایش 50 درصدی تولید و کاهش قیمت تمام شده با نرخ‌های ثابت، قیمت خودرو در بازار کاهش خواهد یافت و قرعه کشی هم از بین می‌رود.
فردا قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

دستور رئیس جمهور برای لغو افزایش قیمت خودرو به منظور دقت در قیمت‌گذاری بودوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دستور ماه قبل رییس جمهور برای لغو افزایش قیمت خودرو به این دلیل بود که وی تاکید داشت که قیمت گذاری ها باید اصولی باشد. فاطمی امین یادآورشد: عدم اصلاح قیمت ها طی 9 ماه گذشته باعث کاهش نقدینگی در صنعت خودرو سازی شده بود.
۵۵ آنلاین رئیس جمهور افزایش قیمت قیمت 

  

خبر خوش وزیر صمت در مورد کاهش قیمت خودرووزیر صمت گفت: سال آینده با افزایش 50 درصدی تولید و کاهش قیمت تمام شده با نرخ‌های ثابت، قیمت خودرو در بازار کاهش خواهد یافت و قرعه کشی هم از بین می‌رود.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو خودروسازان