ایلنا   |  اقتصادی  |  

زیرساخت های لازم برای پیام رسان های داخلی فراهم است / اختیارات پیام‎رسان‌ها افزایش پیدا کند/ نباید انتظار حمایت های مالی دایمی از وزارت ارتباطات داشت /ما تنها کشوری نیستیم که پیام رسان داخلی دارد ​

مدیر عامل پیام رسان گپ با اشاره به فراهم بودن زیرساخت ها برای پیام رسان های داخلی گفت: در حال حاضر زیرساخت ها برای فعالیت پیام رسان ها مناسب است اما درخواست داریم تا در حوزه قانونگذاری، اختیارات پیام رسان ها افزایش یابد.

زیرساخت های لازم برای پیام رسان های داخلی فراهم است / اختیارات پیام‎رسان‌ها افزایش پیدا کند/ نباید انتظار حمایت های مالی دایمی از وزارت ارتباطات داشت /ما تنها کشوری نیستیم که پیام رسان داخلی دارد ​

مدیر عامل پیام رسان گپ با اشاره به فراهم بودن زیرساخت ها برای پیام رسان های داخلی گفت: در حال حاضر زیرساخت ها برای فعالیت پیام رسان ها مناسب است اما درخواست داریم تا در حوزه قانونگذاری، اختیارات پیام رسان ها افزایش یابد.

به گزارش ایلنا، مهدی انجیدنی مدیر عامل پیام رسان گپ در گفت‌وگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه کارهای تولید پیام رسان گپ از سال 90 آغاز شد اظهار کرد: پیام رسان گپ در سال 95 به صورت آزمایشی کار خود را شروع کرد و از سال 96 به صورت رسمی به بازار عرضه شد.

وی با اشاره به تعداد کاربران پیام رسان گپ خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه میلیون کاربر در این پیام رسان نام نویسی کرده اند که بیش از دو میلیون و 700 هزار کاربر آن فعال هستند.

 مدیر عامل پیام رسان گپ درباره فعالیت کارمندان در این پیام رسان تصریح کرد: حدود 64 نفر در این پیام رسان مشغول به کارند که 50 نفر آنها متخصص و زیر 30 سال سن دارند.

انجیدنی درباره توجه به موضوع امنیت در این پیام رسان افزود: امنیت در پرونده پیام رسان ها موضوع مهمی محسوب می شود که در پیام رسان گپ لایه های مختلف سرور و کلاینت رعایت شده و از پروتکل رمزنگاری بین المللی (SSL)نیز برای ایجاد ایمنی استفاده شده است.

وی با اشاره به فعالیت گپ در حوزه پیام رسان کودکان و نوجوانان اظهار کرد: اپلیکیشن «مداد» برای مدیریت ارتباط کودکان و نوجوانان در فضای مجازی راه اندازی شده است تا فرزندان در حریم مشخص و زیرنظر والدین در این فضا حضور داشته باشند، بنابراین پدرها و مادرها می توانند سطوح دسترسی و افرادی که تمایل دارند فرزندشان با آنها در ارتباط باشند را تعیین کنند.

مدیر عامل پیام رسان گپ تصریح کرد: اپلیکیشن دیگری برای ارتباط هوشمند بچه ها با اولیای مدرسه و همکلاسی ها ایجاد شده است که بر اساس ارتباط مدرسه با سامانه «مداد» شکل می گیرد دانلود آن رایگان است.

وی با اشاره به اینکه «مداد» برای سه گروه سنی برنامه های متعدد دارد خاطرنشان کرد: «مداد» برای سه گروه سنی کودکان زیر 8سال برنامه های سرگرمی، آموزش و ارتباطات ساده، 8-12 سال ارتباطات و محتواهای آموزشی پررنگتر و 12 تا 18 سال ارتباطات و محتواهای ویژه این رده سنی ارایه می کند البته در بخش بازار کودک نیز محتواها و سرگرمی ها وجود دارد.

مدیر عامل پیام رسان گپ با اشاره به اینکه وجود کسب و کار در گپ، وجه تمایز این پیام رسان با سایر پیام رسان هاست خاطرنشان کرد: در گپ پورتالی به نام کسب و کار وجود دارد و افراد علاقمند می توانند با مراجعه به آن زمینه مورد علاقه کسب و کار خود را انتخاب کنند.

وی افزود: افراد به راحتی از  طریق ابزارهایی که گپ در اختیار کاربران قرار می دهد مانند «فروشگاه ساز اینترنتی» و «مسابقه ساز» بر اساس پلتفرم از آن استفاده کنند و درآمد داشته باشند.

انجیدنی ادامه داد: در «فروشگاه ساز اینترنتی» به صورت رایگان کاربران می توانند فروشگاه اینترنتی ایجاد و کالاها را بارگذاری کنند، درگاه پرداخت آنلاین در این قسمت برای خرید افراد فعال است، کاربرانی که در زمینه طراحی فعالیت داشته باشند نیز می‌توانند با طراحی بسته های مختلف، طرح را داخل گپ بارگذاری کنند و خودشان با قیمت گذاری آنها را به فروش برسانند که گپ از محل درآمد آن طرح به صورت ماهانه با طراح تسویه حساب می کند.

مدیر عامل پیام رسان گپ با اشاره به فعالیت استارتاپ ها گفت: در پیام رسان گپ بیش از 6000 استارتاپ کسب و کار نوپا ایجاد شده است، برای حوزه گرافیک و ساخت استیکر نیز 1200 تیم مختلف فعال هستند و 1000 فروشگاه اینترنتی فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای فعالیت پیام رسان های داخلی مناسب است، افزود: در حال حاضر پیام رسانها بزرگترین و کاملترین زیرساخت ها را در اختیار دارند و توسعه زیرساخت ها با گسترش کسب و کارها امکانپذیر است اگر توسعه ایجاد شود به طور خودکار زیرساخت ها رشد می‌کند.

انجیدنی با بیان اینکه پیام رسان ها نباید توقعی از وزارت ارتباطات برای حمایت دایمی مالی داشته باشند خاطرنشان کرد: پیام رسان ها باید با برنامه‌ریزی رشد کنند و با اتکا به خودشان بتوانند در این حوزه پیشرفت داشته باشند.

وی گفت: درخواست داریم تا در حوزه قانونگذاری، اختیارات مورد نیاز پیام رسان ها افزایش یابد زیرا پیام رسان ها پروژه های فناورانه هستند که می توانند کارهای جدیدی در کشور انجام دهند بنابراین باید فضا برای فعالیت آنها باز باشد تا کارها در حوزه کودک، کسب و کار و ارتباطات انجام شود.

مدیر عامل پیام رسان گپ با اشاره به اینکه در حال حاضر پرداخت الکترونیکی به روش های قدیمی در کشور اجرا می شود تصریح کرد: مجوزهای لازم برای ایجاد فناوری جدید در پرداخت پول به ما داده نمی شود در حالی که برای جذب سرمایه گذار نیازمند این مجوزها هستیم و با رفع این مشکلات زمینه رقابت فراهم می شود.

وی تاکید کرد: ما نخستین کشور در دنیا نیستیم که دارای پیام رسان داخلی است به طور مثال در هندوستان 100 پیام رسان داخلی وجود دارد که برخی از آنها تا 200 میلیون مشترک دارند اما پیام رسان های کوچک حدود 10 میلیون کاربر را تحت پوشش دارند و هر یک طبق نیازهای مخاطب خدمت رسانی می کنند بنابراین می توان زمینه رقابت و جذب مخاطب را برای پیام رسان ها ایجاد کرد.

 

فضای مجازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه   اخبار برگزیده
  

عرضه 60 هزار خودرو در دو ماه آینده توسط ایران خودرواقتصاد نیوز: قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
اقتصادنیوز ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می اندازیم که یکی از پیچیده ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است.
نامه نیوز بوئینگ موشک هواپیما 

  

صدر:قدم به قدم در حال بازگشت به لیست سیاه FATF هستیمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر میزان تصویب پالرمو و CFT به تاخیر بیفتد اقدامات تقابلی FATF بیشتر خواهد شد.
مثلث مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

برادر میترا استاد در گفت‌وگویی از احضار‌های جدید در پرونده قتل خواهرش می‌گوید.
نامه نیوز شبکه های مجازی ایران روزنامه 

  

وضعیت کاهشی قیمت خودرو حفظ شدرئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: طی هفته‌های گذشته رخداد خاصی در بازار خودرو رخ نداده و قیمت ها متعادل است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نماینده ویژه آمریکا: می خواهیم با ایران به میز مذاکره برویمخبرگزاری تسنیم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که تمام تلاش امریکا این است که با ایران به میز مذاکره برود.
مثلث ایران و آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

اصلاح فروش فوری خودروسازاننایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.
خودروتک خودروسازان کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف:فقط چند لحظه تا انداختن ترامپ به تله جنگ فاصله وجود داشتایرنا: وزیر امور خارجه به تلاش تیم بی برای افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره و تاکید کرد: «تیم بی» چند لحظه تا انداختن دونالد ترامپ به تله جنگ فاصله داشته است. خردورزی مانع از این شد؛ ولی تروریسم اقتصادی تنش به بار می‌آورد.
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ ترامپ 

  

پرداخت تسهیلات به مستاجران، روند بازار را مثبت می کندهر چند عده ای معتقدند تزریق نقدینگی به بازار باعث تورم می شود اما اعتقادم بر این است که در حوزه مسکن این گونه نیست زیرا علی رغم این که در دولت های نهم و دهم جلوی تسهیلات بانکی گرفته شد اما سال 91شاهد افزایش 100درصدی قیمت مسکن در شهر تهران بودیم.بنابراین ارایه تسهیلات بانکی از دلایل کنترل قیمت مسکن محسوب نمی شود.
مستقل‌آنلاین تسهیلات بانکی ایران تهران 

  

حملات سایبری متقابل ایران و آمریکامستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ رسانه‌های آمریکا و بعضی شرکت‌های امنیت سایبری گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری متقابل آمریکا علیه ایران و برعکس، منتشر کرده‌اند اما مقامات دو کشور هنوز این حملات را تائید نکرده‌اند.
مستقل‌آنلاین جنگ سایبری ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بنزین ارزان خوب است یا گران؟منشأ گرفتاری‌ اقتصاد ایران در بسیاری از مسائل از جمله بنزین، پاسخ غلط به پرسش‌های درست نیست، بلکه عموما ریشه در پاسخ درست به پرسش‌های غلط دارد. به‌عنوان مثال، پاسخ این پرسش که بنزین ارزان خوب است یا گران، کاملا بدیهی است: هیچ کدام، بنزین مجانی از هر دو بهتر است! این پاسخ بدیهی به یک پرسش غلط، منشأ سال‌ها بی‌تدبیری برای مساله بنزین و همه حامل‌های انرژی شده است.
اقتصادنیوز بنزین مالیات اقتصاد 

  

تنها ده درصد مردم جهان از ارز دیجیتال سر در می آورندعلیرغم هیاهوی فراوان بر سر استفاده از ارزهای دیجیتال میزان استفاده از آن در جهان هنوز پایین است و 90 درصد مردم دنیا اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.
مثلث ارز سرقت خبرنگار 

  

کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز/ آماری دقیقی نداریممعاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.
ایلنا مهاجرت افزایش قیمت قیمت ارز 

  

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای گفت: مطالعاتم در ورزش نشان می دهد که هیچ رشته‌ای به اندازه ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حاوی مفاهیم مثبت نیست.
نامه نیوز محسن مهرعلیزاده ورزش ایران 

  

برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شودبالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
تسنیم سازمان زندان ها قاچاق مواد مخدر مواد مخدر