مهر   |  علمی  |  

معاون پژوهش مرکز تحقیقات مخابرات منصوب شد

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی مهدی فسنقری را به سمت معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی این پژوهشگاه منصوب کرد. در متن این حکم، مسئولیت‌های زیر به معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران محول شده است. 1. ارائه و پیاده سازی راهکارهای لازم به منظور راهبری و مدیریت تحقیقات با بهره گیری از توانمندی های داخلی…

معاون پژوهش مرکز تحقیقات مخابرات منصوب شد

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی مهدی فسنقری را به سمت معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی این پژوهشگاه منصوب کرد.

در متن این حکم، مسئولیت‌های زیر به معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی مرکز تحقیقات مخابرات ایران محول شده است.

1. ارائه و پیاده سازی راهکارهای لازم به منظور راهبری و مدیریت تحقیقات با بهره گیری از توانمندی های داخلی پژوهشگاه و ظرفیت دانشگاه ها، پارک تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی به ویژه شرکت های دانش بنیان.

2. اصلاح سیاست­ها، اولویت­ها و فرآیندهای پژوهشی پژوهشگاه در جهت نقش آفرینی موثر، چابک و بدون سازوکارهای بروکراتیک زائد در انجام تحقیقات کاربردی و تقاضامحور در تعامل با تمامی دستگاه ها و شرکت های دولتی و خصوصی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات.

3. بازنگری و سازمان­دهی «موضوعات محوری پژوهشی» و «پروژه­‌های تدوین نقشه راه» و ارائه سازوکار اجرایی تحقق آن­ها در قالب ساختار پژوهشی پژوهشگاه.

4. ایجاد سازوکار نظارت بر عملکرد واحدهای پژوهشی درجهت نقش آفرینی هرچه موثرتر در حل مساِئل کاربردی بخش.

5. یکپارچه­‌سازی سامانه­‌های اطلاعات پژوهشی و تأمین پاسخ­گویی و شفافیت در این حوزه.

6. ساماندهی جذب، به‌کارگیری و ارتقاء نیروی انسانی در حوزه های پژوهشی با تاکید بر جلوگیری از انباشت نیروی انسانی غیرکارآمد.

7. رصد، پایش و بومی­‌سازی فناوری­های نوین حوزه­ ارتباطات و فناوری اطلاعات، برمبنای ایجاد نظام نوآوری باز.

8. اهتمام به توسعه همکاری­‌های بین­‌المللی و مشارکت در فعالیت­‌های پژوهشی بین­‌المللی.

درهمین حال، رئیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران در حکمی مریم طایفه محمودی را نیز به سمت مدیر دفتر آموزش، همکاری های علمی و بین المللی این پژوهشگاه منصوب کرد.

شرح مسئولیت‌های محول شده در این حکم نیز به شرح زیر است.

1. اهتمام در اصلاح و بهبود آیین نامه های مرتبط با اعضای هیئت علمی و بهبود سیستم ارتقا و ترفیع.

2. تسهیل سازوکارهای انتشار و گسترش نشریه ها، کتب و مقالات تخصصی در راستای ارتقای جایگاه علمی پژوهشگاه.

3. برنامه ریزی و همکاری در اجرای دوره های آموزشی تخصصی با همکاری پژوهشکده ها و روابط عمومی.

4. ایجاد سازوکار مناسب درجهت حضور موثر پژوهشگاه در همایش ها و سمینارهای تخصصی مرتبط با موضوعات محوری و در راستای اسناد، قوانین و مقررات بالادستی.

5. ارتقای جایگاه بین المللی پژوهشگاه و تسهیل سازوکارهای همکاری بین المللی در راستای محورهای پژوهشی پژوهشگاه.

پژوهش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مخابرات   اخبار برگزیده
  

رئیس‌جمهور آمریکا شخصا برای ترور شخصیتی ظریف وارد میدان شده است/ ترامپ چگونه با یک توئیت ساده عده‌ای را به باغ ملی کشانداگر رئیس‌جمهور آمریکا متوجه شود که می‌تواند با یک توئیت ساده عده‌ای را به باغ ملی بکشاند تا در برابر دفتر جواد ظریف تجمع کنند و علیه او شعار دهند، چه بسا فردا در توئیت بعدی یک دروغ بزرگ‌تر به او نسبت دهد تا فضای داخل کشور را بیش از این ملتهب کند. کسانی که این چنین در زمین ترامپ بازی می‌کنند عملاً صحنه سیاست داخلی را به او تفویض و واگذار کرده‌اند؛ و این یک فاجعه برای امنیت ملی است.
ایلنا رئیس جمهور ترامپ بازی 

  

ناصر ایمانی ضمن استقبال از ارائه لیست جداگانه توسط جبهه پایداری گفت: پیش بینی نمی کنم که وزن قابل توجهی داشته باشند و اتفاق خوبی است که وزن هر جریان سیاسی معلوم باشد.
نامه نیوز جبهه پایداری احمدی نژاد مهناز افشار 

  

نشانه های تولید مجدد خودرو تندر 90با وجود آنکه آمارها در ماه‌های گذشته نشان می‌داد تولید محصولات رنو در ایران خودرو و پارس‌خودرو متوقف شده، گزارش اخیر خودروسازان به بورس نشان از سرگیری تولید تندر 90 و ساندرو دارد.
خودروتک تولید ایران خودرو خودرو 

  

قیمت پراید 61 میلیون تومانی حاصل چیست؟قیمت پراید بالاخره 60 میلیون تومان را هم دید. یا بهتر بگوییم 61 میلیون تومان را! خبرگزاری های معتبر تسنیم و باشگاه خبرنگاران جوان هر دو در گزارش قیمت خودرو دیروز خود قیمت پراید 111 را 61 میلیون تومان اعلام کردند. چیزی که در آگهی های سایت های خرید و فروش خودرو نیز دیده می شود. اما چه چیز در شرایط رکود بازار خودرو قیمت پراید را به 61 میلیون تومان می رساند؟
خودروتک قیمت ایران خودرو 

  

معمای بازگشت رنو به خط تولید خودروسازان داخلی!اقتصادنیوز: با وجود آنکه آمارها در ماه‌های گذشته نشان می‌داد تولید محصولات رنو در ایران خودرو و پارس‌خودرو متوقف شده، گزارش اخیر خودروسازان به بورس نشان از سرگیری تولید تندر-90 و ساندرو دارد.
اقتصادنیوز تولید خودروسازان ایران خودرو 

  

سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در غزنی افغانستان با 5 سرنشینحوالی ساعت 16 عصر روز دوشنبه 7 بهمن، طالبان یک هواپیمای نظامی حامل افسران ارشد سیا را ساقط کرد. گویا ارزش نظامی این اقدام به گونه‌ ای بوده که برخی منابع آن را منتسب به سلاح های چین یا ایران کرده اند. شاید زنجیره حوادث هوایی اخیر حاوی پیام هایی است که فقط مخاطب اصلی آن، پیام را دریافت میکند.
مستقل‌آنلاین سقوط هواپیما افغانستان طالبان 

  

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی گفت: سعی ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا پایان سال این سود را برای تمامی مشمولان واریز کنیم.
نامه نیوز سود سهام عدالت سهام 

  

گزارش اولیه سازمان هواپیمایی درباره سانحه فرودگاه ماهشهرسازمان هواپیمایی کشوری در گزارش اولیه درباره سانحه هواپیما در فرودگاه ماهشهر نوشت: براساس مشاهدات پرسنل فرودگاه هواپیما مقداری از طول باند را از دست داده و پس از فرود در باند 13 پس از برخورد با فنس فرودگاه از محوطه فرودگاه خارج شده و در بلوار نزدیک فرودگاه متوقف شده است.
مثلث سازمان هواپیمایی کشوری فرودگاه مهرآباد فرودگاه 

  

تمامی یارانه بگیران، بسته معیشتی می‌گیرندعضو کمیسیون تلفیق سال 99 گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق درآمدهای مربوط به یارانه معیشتی و همچنین یارانه نقدی با هم ادغام و در نتیجه هر 78 میلیون ایرانی از دریافت یارانه معیشتی برخوردار می‌شوند.
مستقل‌آنلاین یارانه کمیته امداد مجلس شورای اسلامی 

  

محمدرضا شجریان فردا از بیمارستان مرخص می‌شودداود گنجه‌ای (عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران) که به نمایندگی از این نهاد به بیمارستان محل بستری شدن محمدرضا شجریان رفته بود، خبر داد این هنرمند، فردا از بیمارستان مرخص می‌شود.
مملکت‌آنلاین محمدرضا شجریان بیمارستان ایران 

  اخبار داغ
  

شش تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدندمدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعزام شش تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر استان به اشنویه خبر داد.
برنا زلزله هلال احمر 

  

کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر دست به اصلاح بیانیه خود زد و شرط بررسی امنیتی را برداشت.
نود کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

حذف جمله «ارزیابی امنیتی مجدد» میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از بیانیه AFC‌ + عکسکنفدراسیون فوتبال آسیا بخشی از بیانیه خود در خصوص ارزیابی مجدد برای بررسی میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را حذف کرد.
تسنیم کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

معامله قرن هیچ خللی در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت ایجاد نخواهد کردرئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، حماس، طرح موسوم به معامله قرن را خیانتی آشکار به ملت مظلوم فلسطین و اهانت به همه مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد :این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست ها قرار دهد، از هم اینک محکوم به شکست است.
ایلنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مدیرعامل پرسپولیس: معرفت بیرانوند یک دنیا ارزش داردمدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: همین که علیرضا بیرانوند معرفت به خرج داد و تا پایان فصل در پرسپولیس ما
خبرفوری باشگاه پرسپولیس پرسپولیس علیرضا بیرانوند 

  

تورم در هرمزگان رکورد شکست + جدول استانهاجزئیات نرخ تورم در استانهای مختلف نشان می دهد که تورم نقطه به نقطه در هرمزگان با بیش از 31 درصد، از
خبرفوری تورم استان هرمزگان جدول